اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو وتبادل نظر]نظر خواهی - مراحل ساخت مدارم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : نظر خواهی درباره مدار آمپلی فایر

نوشته اصلی توسط گـــــــــــــیــــــج
    اگه میشه چند آی سی معرفی کنید

مثلا TDA8566Q خوبه (نمونه پیشرفته تر 1557)
    tda8571 با 4 تا خروجی . http://www.nxp.com/documents/data_sheet/TDA8571J.pdf
    ta8225h با یک خروجی. http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/toshiba/1158.pdf
    جناب گیج من با هیچ کدوم از این آیسی ها کار نکردم ولی به نظر میاد از 1557 بهتر باشند
    راستی میتونید از آیسی هایی که تو اسپیکر های میکرولب ( به جز 2030 ) استفاده میشوند هم بهره ببرید اگر نقشه خواستید من بهتون میدم.

دیدگاه

پاسخ : نظر خواهی درباره مدار آمپلی فایر

نوشته اصلی توسط mohammad1365
      tda8571 با 4 تا خروجی . http://www.nxp.com/documents/data_sheet/TDA8571J.pdf
      ta8225h با یک خروجی. http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/toshiba/1158.pdf
      جناب گیج من با هیچ کدوم از این آیسی ها کار نکردم ولی به نظر میاد از 1557 بهتر باشند
      راستی میتونید از آیسی هایی که تو اسپیکر های میکرولب ( به جز 2030 ) استفاده میشوند هم بهره ببرید اگر نقشه خواستید من بهتون میدم.
      با سلام : دیتاشیت ها را دیدم متاسفانه هیچکدوم از نظر THD بهتر از 1557 نبودن و در همون حد بودن

آی سی TDA8571 علاوه بر مشکل THD نویز پذیری زیادی هم داره و برای همین در دیتاشیت فیبر دولایه براش زده ولی آی سی بسیار خوبی هم هست

آی سی TA8225 هم یه صورت BTL فقط یه خروجی میتونه بده و بازم THD بهتر نسبت به 1557 نداره

بخاطر فرکانس بالا من ترجیح میدم خروجیم پوش پول باشه برای همین بهتره که از آی سی هایی استفاده کنم که امکان BTL داشته باشن

آی سی هایی هم که گفتید در میکرو لب هست هم میشه ولی یه کم قدرتشون پایینه

ولی 8571 فکرمو مشغول کرده فقط کاش قیمت بالایی نداشته باشه
      --------------------------- --------------------------

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : نظر خواهی درباره مدار آمپلی فایر

نوشته اصلی توسط گـــــــــــــیــــــج
        با سلام : دیتاشیت ها را دیدم متاسفانه هیچکدوم از نظر THD بهتر از 1557 نبودن و در همون حد بودن

آی سی TDA8571 علاوه بر مشکل THD نویز پذیری زیادی هم داره و برای همین در دیتاشیت فیبر دولایه براش زده ولی آی سی بسیار خوبی هم هست

آی سی TA8225 هم یه صورت BTL فقط یه خروجی میتونه بده و بازم THD بهتر نسبت به 1557 نداره

بخاطر فرکانس بالا من ترجیح میدم خروجیم پوش پول باشه برای همین بهتره که از آی سی هایی استفاده کنم که امکان BTL داشته باشن

آی سی هایی هم که گفتید در میکرو لب هست هم میشه ولی یه کم قدرتشون پایینه

ولی 8571 فکرمو مشغول کرده فقط کاش قیمت بالایی نداشته باشه
        بله درسته حق با شماست
        دیتا شیت tda7377 هم نگاه کردم تقریبا" مشابه هموناست.
        http://www.e-ele.net/DataSheet/TDA7377.pdf
        بهر حال اگر مدار تست شده که تو اسپیکرهای میکرولب موجود هست با همین آیسی 7337 رو خواستید بفرمایید تا براتون بفرستم مزیتش اینه که هم تست شده هست و هم دارای فیلتر بم برای ساب ووفر هست ولی طراحی فیبر بر عهده خودتون میشه.
        به هر حال من در خدمتم.

دیدگاه

سلام. به نظر این حقیر آی سی ها کاملاً مناسب انتخاب شده اند. فقط من چیدمان و تعداد مدارات رو نپسندیدم. به نظر من با توجه به اینکه مجموع بلندگوهای شما حرفه ای نیست و شما در واقع یه سیستم کلاسیک لازم دارید بهتره از یه 4432 استفاده کنید. ولی به جاش در قسمت تن کنترل سعی کنید مداری انتخاب کنید که هم فرکانسهای پایین و هم بالا رو به خوبی پوشش بده. و تیوتر ها رو هم با خازن به ووفرها وصل کنید. من مشابه این کار رو کردم و نتیجه خیلی خوبی گرفتم. البته توصیه میکنم برای 4432 از یک تن کنترل ترانزیستوری استفاده کنید ولی اگر تمایل به استفاده از پ امپ دارید بهتره 2 تا فیلتر مجزا برای فرکانس ها بسازید و خوب اون موقع یکی از 1557 ها هم لازمه.
          موفق باشید.
          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
            سلام. به نظر این حقیر آی سی ها کاملاً مناسب انتخاب شده اند. فقط من چیدمان و تعداد مدارات رو نپسندیدم. به نظر من با توجه به اینکه مجموع بلندگوهای شما حرفه ای نیست و شما در واقع یه سیستم کلاسیک لازم دارید بهتره از یه 4432 استفاده کنید. ولی به جاش در قسمت تن کنترل سعی کنید مداری انتخاب کنید که هم فرکانسهای پایین و هم بالا رو به خوبی پوشش بده. و تیوتر ها رو هم با خازن به ووفرها وصل کنید. من مشابه این کار رو کردم و نتیجه خیلی خوبی گرفتم. البته توصیه میکنم برای 4432 از یک تن کنترل ترانزیستوری استفاده کنید ولی اگر تمایل به استفاده از پ امپ دارید بهتره 2 تا فیلتر مجزا برای فرکانس ها بسازید و خوب اون موقع یکی از 1557 ها هم لازمه.
            موفق باشید.
            با سلام خدمت استاد عزیز

مدار پری و تن کنترل من اینه ( البته تقریبا)

http://s1.picofile.com/file/6291971826/pery_1.jpg

مشکل من اینه که اون دوتا بلندگویی که در تصویر مشاهده میکنید چون از جعبه بزرگی برخوردارن و .... صدای فرکانس بالا ازشون در نمیاد

و این مداری که قصد دارم بسازمش تمایل دارم یه نمونه کامل باشه یعنی محافظ آمپلی فایر داشته باشه جروجی جهت اتصال به کامپیوتر داشته باشه (جهت اسپیکر)- فرستنده نسبتا پرقدرت FM برای اینکه هر رادیو بتونه به عنوان اسپیکر بیسیم عمل کنه - قابلیت پخش از طریق فلش مموری داشته باشه - تایمر 24 ساعته - فنش به صورت لحظه به لحظه با توجه به دما دورش تنظیم بشه - و چیزای دیگه

خوب مداری که بتونه در حدی باشه که برای این کارا باشه باید به صورت جدی روی فرکانس بالا عمل کنه مثلا اسپیکر کامپیوتر دوتا بلندگوی کوچیک داره (فرکانس بالاتر از مثلا 600HZ ) اگر اینا را در نزدیکی گوش نباشن صدا واضح نیست ولی مثلا خروجی باس چون فرکانسش پایینه و فرکانس پایین قابلیت دور زدن موانع را داره اگر اون پشتو پسله ها باشه بازم صداش میاد و مشکلی نیست

حالا در اسپیکر معمولی برای صدای باس از یه TDA2030 استفاده کرد و برای فرکانس بالا از یه آی سی 14 پایه معمولی برای همین من گفتم برای مدار خودم از چهار تا بلندگوی کوچیک برای فرکانس بالا استفاده کنم البته اگر توان کمتر ازشون بگیرم THD هم میاد پایین تر

نظرتون چیه ؟

دیدگاه

خوب ایده خوبیه ولی راستش من اون 386 رو توصیه نمیکنم. چون 4432 ورودی نسبتاً حساسی داره و زود به اشباع میره. فکر میکنم با 386 تو ولوم بالا با افت کیفیت مواجه بشی
              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid_azizi
                جناب گیج من خیلی بی تجربه هستم اما یه پیشنهاد که شاید بشه بهش فکر کرد این ایسیه upc2500
                http://www.alldatasheet.com/view.jsp?Searchword=UPC2500
                یه بررسی کنید ببینید چطوره من یه ساب ووفر اکتیو دارم توش 2تا از این ایسی ها هست وقتی فیلتر ووفر رو حذف کردم و ورودی مستقیم به ایسی دادم با چنان کیفیتی مواجع شدم که تا ساعتها داشتم خودمو راضی میکردم از خیر ووفر بگذرم تبدیلش کنم به فول رنج :smile:
                ممنون برای پیشنهادتون دیدم .............. به کارم نمیاد

دیدگاه

با سلام به دوستان : گفتم ایده خوبی هست که از مراحل کارم عکسی اینجا قرار بدم البته به کندی پیش میره ولی پیش میره اینم اولین تصویر

اضافه شده در تاریخ :
                  تصویر از رگولاتور های منبع تغذیه

برد سمت راست رگولاتور ولتاژ بالا (45 ولت) 2 آمپر برای STK هست و برد سمت چپ هم که از دوقسمت تشکیل شده یکیش رگولاتور 14 ولت 3 آمپری و دیگری سوئیچینگ 5 ولت 1 آمپری هست

سلفی که برای سوئیچینگ قرار دادم از سلف های داخل لامپ کم مصرف هست که نتیجه خیلی خوبی داد و تونستم حداکثر 1.2 آمپر و ولتاژ 4.98 ولت زیر بار بگیرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                    گیج جان به نظر من شما که ترانس مناسب و هیت سینک خوب و فن و ..... دارید و قبلا هم مشابه این دستگاه رو درست کردید دیگه مثل این درست نکنید بیاید یه امپلی جدید درست کنید با ماسفت (البته اگه به ترانستون میخوره) تجربتون هم بیشتر میشه یه مدار استریو با مدارگسسته درست کنید بعلاوه تن کنترل
                    6 تا خروجی هم زیاده اونم با tda
                    راستی این اسمتو عوض کن صدا کردن سخته :redface:
                    اول از همه منم با مصطفی جان موافقم
                    اول از همه تو رو خدا این اسمت رو عوض کن آدم روش نمیشه صداتون کنه
                    آخه قربونت برم گیج هم شد اسم کاربری آخه
                    تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

پاسخ : نظر خواهی - مراحل ساخت مدارم

دوم از اون
                      شما دیگه چرا استاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                      یه دونه مدار گسسته قدرت بالا بساز بره پی کارش
                      اون مدار 50 واتی که خودم گذاشتم تو بخش خیلی معرکه است نزدیک ده ساله خودم ازش استفاده میکنم خیلی هم ازش راضی هستم کیفیتش معرکه است 50 وات حقیقی و واقعی میتونی از هر کانالش بگیری اگه استریو درستش کنی
                      فکر نکنم 100 وات واقعی احتیاج داشته باشی
                      اگه اونو دوست نداشتی مداری که در زیر برات میزارم رو پیشنهاد میکنم خودمم ازش ساختم قدرت و کیفیتش هم عالیه
                      تو همین بخش هم چند بار بچه ها گذاشتنش

اینم نمونه ای که خودم ازش ساختم این آمپلی هم از همه نظر عالیه

دیدگاه

سلام آقا شهریار :rolleyes: شما که هر دو تا رو ساختین .منظورم همین دارلینگتون و 50 واتی که خودتون گذاشتین . میشه بینشون یکی رو انتخاب کنید ؟
                        اگه بخوام بسازم کدومو پیشنهاد میکنید؟
                        خاک شو پيش ازآنکه خاک شوي

"If you want to go fast, go alone.
                        If you want to go far, go together"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moonlight
                          سلام آقا شهریار :rolleyes: شما که هر دو تا رو ساختین .منظورم همین دارلینگتون و 50 واتی که خودتون گذاشتین . میشه بینشون یکی رو انتخاب کنید ؟
                          اگه بخوام بسازم کدومو پیشنهاد میکنید؟
                          سلام

وا... چی بگم
                          هر دو کیفیت خیلی خوب و عالی دارن
                          ولی در کل با در نظر گرفتن جمیع جهات من این دارلینگتون رو پیشنهاد میکنم
                          کیفیت و قدرت خوبی داره ...
                          خیلی مدار ساده و راحتی داره...
                          نویز خیلی پایینی داره و در حالت عادی مگه بری گوشت رو بچسبونی به بلندگو صدای فونش رو بشنوی
                          مدار خیلی خوبیه من ازش راضی بودم
                          البته اون آمپلی 50 وات هم کیفیت خیلی خوبی داره ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                            خوب ایده خوبیه ولی راستش من اون 386 رو توصیه نمیکنم. چون 4432 ورودی نسبتاً حساسی داره و زود به اشباع میره. فکر میکنم با 386 تو ولوم بالا با افت کیفیت مواجه بشی

با نظر استاد اشک عزیز کاملا موافقم
                            اصلا انتخاب درستی نیست آی سی های خانواده stk عموما دارای ورودی های حساسی هستند و با ورودی قوی زود به حالت اشباح میروند
                            چرا از یه اکولایزر چند بانده استفاده نمیکنی

دیدگاه

راستی چرا از این آی سی استفاده نمیکنی چهار کانال هم هست من ازش ساختم چند نمونه کیفیت و قدرتش از 1557 بالاتره فقط قیمتش فکر کنم کمی بالا باشه مخصوصا آلان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SHAHRYAR52
                                سلام

وا... چی بگم
                                هر دو کیفیت خیلی خوب و عالی دارن
                                ولی در کل با در نظر گرفتن جمیع جهات من این دارلینگتون رو پیشنهاد میکنم
                                کیفیت و قدرت خوبی داره ...
                                خیلی مدار ساده و راحتی داره...
                                نویز خیلی پایینی داره و در حالت عادی مگه بری گوشت رو بچسبونی به بلندگو صدای فونش رو بشنوی
                                مدار خیلی خوبیه من ازش راضی بودم
                                البته اون آمپلی 50 وات هم کیفیت خیلی خوبی داره ....
                                ممنون پس یعنی میگین برم سزاغ دارلینگتون؟ راستش قدرت زیاد برام مهم نیست .اتاقم همش 9 متره :agree:
                                راستش دنبال کیفیت و شفافیت صدا هستم .فقط اینو بدونم شما اگر بخواید دوباره برای خودتون بسازید میرید سراغ این دارلینگتون یا همون مدار خودتون؟ :icon_razz:
                                خاک شو پيش ازآنکه خاک شوي

"If you want to go fast, go alone.
                                If you want to go far, go together"

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X