اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپلی فایر 350 وات با کیفیت بسیار بالا - NMOS350 - CLASS AB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آمپلی فایر 350 وات با کیفیت بسیار بالا

نوشته اصلی توسط سام-سیروس

ولی تو همون تست های قبلی یک بار 3 ولت به ورودی مدار که گفتی دادم ولی کار نکرد البته زیاد ولتاژ رو وصل نگه نداشتم
    سامی جان ولی من یادم نمیاد به شما گفته باشم به ورودی مدار 3 ولت بدی.تا الان ما هر چی تست انجام دادیم بدون ورودی به مدار بود ولی حالا میخواهیم جدا از ولتاژی که برای راه اندازی مدار میدیم همزمان یک ولتاژ جدا به ورودی مدار بدیم.
    به هر حال من وقتی میگم به مدار ولتاژ بده یعنی همون ولتاژ راه اندازی مدار هست
    و الان که گفتم به ورودی ( همونی که به خروجی آمپلی وصل میشه ) ولتاژ بدی باید ولتاژت دی سی باشه که البته گفتم آداپتور نیاز داری
    البته خودت استادی ها .
    پس خبرشو بهم بده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
      سامی جان ولی من یادم نمیاد به شما گفته باشم به ورودی مدار 3 ولت بدی.تا الان ما هر چی تست انجام دادیم بدون ورودی به مدار بود ولی حالا میخواهیم جدا از ولتاژی که برای راه اندازی مدار میدیم همزمان یک ولتاژ جدا به ورودی مدار بدیم.
      و الان که گفتم به ورودی ( همونی که به خروجی آمپلی وصل میشه ) ولتاژ بدی باید ولتاژت دی سی باشه که البته گفتم آداپتور نیاز داری
      البته خودت استادی ها .
      پس خبرشو بهم بده.
      نه داداشی قبل از اینکه بگی اینکارو کردم . حالا دلیل شخصی خودم این بود که آمپلی خودش یک ولتاز به این محافظ میده و خواستم
      به طور آزمایشی خودم به جای آمپ ولتاژ بهش برسونم. و یادم بهت بگم که با دو تا باطری 1.5 ولت این کار رو کردم. ولی شاید برای
      حدود 3 یا 4 ثانیه .
      حالا اینکه خودت گفتی آزمایش بهتری هست منظورم 9 یا 12 ولت و برای 1 دقیقه .

اختیار داری داداشی استاد خودتی حتما خبرشو میدم و باز هم سپاس
      خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

البته خودت استادی ها .
        پس خبرشو بهم بده.
        ممد بنظر تو عیب از مقاومتاش نیس که 1/4 معمولی هستن؟
        چون عکسو اگه نگاه کنی 1/4 0.1 % هستن از نظر تلرانسی منظورمه
        مشکل ساز نمیشه؟
        . ترسو پرخاش میکند .
        و
        قدرتمند سکوت

. هیتلر .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEO-
          ممد بنظر تو عیب از مقاومتاش نیس که 1/4 معمولی هستن؟
          چون عکسو اگه نگاه کنی 1/4 0.1 % هستن از نظر تلرانسی منظورمه
          مشکل ساز نمیشه؟
          فکر نمی کنم تلرانس مقاومت باعث بروز این مشکل بشه مگر اینکه مقاومت اصلا" کلا" اهمش کم یا زیاد باشه یا رنجش فرق کنه مثلا" من چند هفته پیش یک مدار آمپلی مونتاژ کردم وقتی مدار رو بهش ولتاژ دادم دیدم اصلا" روشن نمیشه بعد از عیب یابی متوجه شدم مقاومتی که باید 10 اهم باشه اصلا" اهمی نداره این حالت ها هم گاها" پیش میاد.

دیدگاه

فکر نمی کنم تلرانس مقاومت باعث بروز این مشکل بشه مگر اینکه مقاومت اصلا" کلا" اهمش کم یا زیاد باشه یا رنجش فرق کنه مثلا" من چند هفته پیش یک مدار آمپلی مونتاژ کردم وقتی مدار رو بهش ولتاژ دادم دیدم اصلا" روشن نمیشه بعد از عیب یابی متوجه شدم مقاومتی که باید 10 اهم باشه اصلا" اهمی نداره این حالت ها هم گاها" پیش میاد.
            نمیدونم والا
            این مدار هر جا عیبشه تو قبل بیس 327 هست که نمیتونه بیسو راه بندازه
            . ترسو پرخاش میکند .
            و
            قدرتمند سکوت

. هیتلر .

دیدگاه

سلام
              سامی جان نتیجه مدار محافظ چی شد راه افتاد یا اینکه از خیرش گذشتی

دیدگاه

سلام
                سامی جان نتیجه مدار محافظ چی شد راه افتاد یا اینکه از خیرش گذشتی
                درود
                محمد جان من هنوز بر نگشتم خانه خودم . هنوز تهران خانه پدری هستم ولی شنبه یا یکشنبه برمیگردم و حتما خبرشو میدم
                امروز مقاومت 1.5 و 56 کیلو 1% گرفتم که رفتم با اینها و بقیه راهنمایی هایی که تو و کیان کردین تست کنم

دمت گرم که پیگیر هستی

دیدگاه

دوستان عزیز این هم با آخرین تغییرات :

دیدگاه

دوستان عزیز این هم با آخرین تغییرات :

افیش...
                    چه خوشگل شدن..
                    سام از 1 تا 10 بت 9.5 میدم عالی شده..
                    تستت چطور بود جواب گرفتی؟ صدا؟ کیفیت؟
                    . ترسو پرخاش میکند .
                    و
                    قدرتمند سکوت

. هیتلر .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEO-
                      افیش...
                      چه خوشگل شدن..
                      سام از 1 تا 10 بت 9.5 میدم عالی شده..
                      تستت چطور بود جواب گرفتی؟ صدا؟ کیفیت؟
                      چاکریم استاد :nerd:

فردا تستش میکنم کیان. این اگر دقت کرده باشی با همون مقاومت های ویشی هست همون ام آر اس 25
                      هیتسینک هم که مال آیدا الکترونیک هست. خازن های 100 نا نو را MKT گذاشتم البته به غیر از اون فیلتر های ولتاژ اصلی

دیدگاه

چاکریم استاد :nerd:

فردا تستش میکنم کیان. این اگر دقت کرده باشی با همون مقاومت های ویشی هست همون ام آر اس 25
                        هیتسینک هم که مال آیدا الکترونیک هست. خازن های 100 نا نو را MKT گذاشتم البته به غیر از اون فیلتر های ولتاژ اصلی
                        عزیز منی..
                        مدارت از این خارجیا شده که خوشم میاد..
                        اره..
                        تستینگ چجور بود؟
                        چه باندی وصل میکنی بش ؟
                        . ترسو پرخاش میکند .
                        و
                        قدرتمند سکوت

. هیتلر .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEO-
                          عزیز منی..
                          مدارت از این خارجیا شده که خوشم میاد..
                          اره..
                          تستینگ چجور بود؟
                          چه باندی وصل میکنی بش ؟
                          قربونت داداشی

چشات زیبا میبینه
                          تستش که خوب بود فقط من روی باند هایی که در نظر دارم تست نکردم چون هنوز نخریدم :mrgreen:
                          ولی مشخص هست که عالی جواب خواهد داد.
                          کیان این یکی از همون 6 تا آمپ هست که قراره به اون کراس اور اکتیو وصل بشه همونی که دوستت ساخت

دیدگاه

پاسخ : آمپلی فایر 350 وات با کیفیت بسیار بالا - NMOS350 - CLASS AB

دوستان یک سوال؟
                            من قصد دارم به جای ترانزیستور T8 که BC546 هست و برای بایاس ، از BD139 استفاده کنم و این به این خاطر هست که
                            هیتسینک جدا بهش وصل بشه.

آیا جواب میده ؟ تنها فرقی که داره ولتاژ تحریک هست که BD139 5 ولت هست و BC546 6 ولت

دیدگاه

دوستان یک سوال؟
                              من قصد دارم به جای ترانزیستور T8 که BC546 هست و برای بایاس ، از BD139 استفاده کنم و این به این خاطر هست که
                              هیتسینک جدا بهش وصل بشه.

آیا جواب میده ؟ تنها فرقی که داره ولتاژ تحریک هست که BD139 5 ولت هست و BC546 6 ولت
                              سامی جان
                              ولتاژ امیتر بیس 546 یک ولت از 139 بیشتر هست . قانونا" نباید این جایگزینی رو انجام بدین ولی یه سوال :
                              مگه اون 546 داغ میشه که می خوای با 139 عوضش کنی ؟؟

دیدگاه

سامی جان
                                ولتاژ امیتر بیس 546 یک ولت از 139 بیشتر هست . قانونا" نباید این جایگزینی رو انجام بدین ولی یه سوال :
                                مگه اون 546 داغ میشه که می خوای با 139 عوضش کنی ؟؟
                                محمد جان درسته 1 ولت بیشتر هست و همین من را دو دل کرده. راستش من تا الان ندیدم داغ کنه ولی طراحش گفته باید هیتسینک
                                داشته باشه احتمالا در طول زمان کارکرد زیاد داغ میکنه.
                                طرح اصلی خودت همانطور که خودت دیدی 546 در همان هیتسینک اصلی قرار میگیره ولی خیلی جفت و جور کردنش و میزان کردنش دشوار هست
                                برای همین از سایز TO-126 استفاده بشه بهتر هست چون میدنی که هیتسینگ را میشود جدا از هیتسینک اصلی نصب کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X