اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک و درخواست مدار برای ساب ووفر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک و درخواست مدار برای ساب ووفر

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
    درود
    داداش لطف داری راستش من هر نقشه ای که دارم تون کنترل هم دارد ولی یک نقشه دوستمون gh.kh دارند که یک تاپیک هم براش باز کردند
    متاسفانه یادم نیست کدام تاپیک بود ولی پیدا کنم حتما اینجا لینک میزارم .
    سلام آقا سام خوبین؟ ;-)
    بله تو تاپیکا پری هاتونو دیدم پری های خوبین و یه عالم تن کنترل دارن، اگه این مداری که مد نظرتون هست از gh.kh رو بزارین برام ممنون میشم ;-)
    آقا من یه کم تصمیماتم عوض شد،شخصا عاشق کیفیتم تا بلندی صدا ،عاشق صاف بودن و با کیفیت بودنم، ولی یه کم بودجهم کم اومده و از اونجایی که این اولین تجربهم تو ساخت سیستم صوتیه تصمیم گرفتم فعلا به یه ساب 6 یا 8 اینچی اکتفا کنم و امپلی هم از نوع ای سی بسازم احتمالا stk4192 چون علنا میبینم ساخت یه امپ کسسته 200 واتی برا کسی که تا حالا تجربه ساخت پری نداره چه برسه به امپ یه کم سخته و یه کم تجربه میخواد
    من الان اومدم تبریز و متاصفانه همه جارو گشتم ووفر 6 یا 8 ندارن یا خیلی کوچیکن در حد 4 اینچ یا کلا بالای 12 ان، یه ساب دیدم 8 اینچ که تو پستای بالا هم گفتم روش طلایی مایل به نقره ایه شاید دیده باشین 8 اینچ 4 اهم روش زده 600 وات که فک کنم نهایتا 60 وات شه قیمتم 35 تومن زده، نظره شما دربارهش چیه؟میخوام با یه stk 4192 و یه پری که شما معوفی کردین و اون فیلتر که 4 تا ایسی داشت راهش بندازم
    اینجا انگار قهطی بلندگو اومده هیچی درست حسای گیرم نیومد
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

درود
      داداش لطف داری راستش من هر نقشه ای که دارم تون کنترل هم دارد ولی یک نقشه دوستمون gh.kh دارند که یک تاپیک هم براش باز کردند
      متاسفانه یادم نیست کدام تاپیک بود ولی پیدا کنم حتما اینجا لینک میزارم .
      سلام آقا سام خوبین؟ ;-)
      بله تو تاپیکا پری هاتونو دیدم پری های خوبین و یه عالم تن کنترل دارن، اگه این مداری که مد نظرتون هست از gh.kh رو بزارین برام ممنون میشم ;-)
      آقا من یه کم تصمیماتم عوض شد،شخصا عاشق کیفیتم تا بلندی صدا ،عاشق صاف بودن و با کیفیت بودنم، ولی یه کم بودجهم کم اومده و از اونجایی که این اولین تجربهم تو ساخت سیستم صوتیه تصمیم گرفتم فعلا به یه ساب 6 یا 8 اینچی اکتفا کنم و امپلی هم از نوع ای سی بسازم احتمالا stk4192 چون علنا میبینم ساخت یه امپ کسسته 200 واتی برا کسی که تا حالا تجربه ساخت پری نداره چه برسه به امپ یه کم سخته و یه کم تجربه میخواد
      من الان اومدم تبریز و متاصفانه همه جارو گشتم ووفر 6 یا 8 ندارن یا خیلی کوچیکن در حد 4 اینچ یا کلا بالای 12 ان، یه ساب دیدم 8 اینچ که تو پستای بالا هم گفتم روش طلایی مایل به نقره ایه شاید دیده باشین 8 اینچ 4 اهم روش زده 600 وات که فک کنم نهایتا 60 وات شه قیمتم 35 تومن زده، نظره شما دربارهش چیه؟میخوام با یه stk 4192 و یه پری که شما معوفی کردین و اون فیلتر که 4 تا ایسی داشت راهش بندازم
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک و درخواست مدار برای ساب ووفر

نوشته اصلی توسط erfanmoky
        سلام ببخشید که وقتتونو با این سئوالات ضعیف میگیرم
        من باند MICRO LAB-LEXUS 2XR دارم
        ازش راضیم ولی میخوام ارتقاش بدم
        اینجوری که دوستان گفتند میدرنج 5 اینچی به درد نمیخوره
        و منو کمی در مورد ارتقا نا امید کرد که میدرنجشو به ساب تبدیل کنم و
        خیلی دوست دارم یه ساب باکس درست کنم
        اما نه مداری از خودم بلدم بسازم نه میدونم کجا باکس میشه پیدا کرد. البته از رو دیتا شیت میتونم اما نه از خودم
        کمی راهنماییم کنید
        سلام
        اسپیکرات سه تیکست؟ووفر داره؟
        اگه ووفر داره و سه تیکست کارت راحته ولی اگه دو تیکست و فقط دو تا بلندگوست اونوقت باید یه سیستم بم و یه ووفر یا ساب واسش جور کنی
        کل راه به این صورته، ورودی کامپیوترو اول باید بدی به یه فیلتر بعد پری (در صورت نیاز که معمولا نیازه) بعد بدی به یه امپلی بعد ووفر یا ساب بعدم ساخت جعبه ساب
        بهت توصیه میکنم عجله نکنی من خودم دارم یه سیستم واسه بم با کمک دوستای عزیز اینجا درست میکنم بزا به نتیجه برسه بعد من یه پست کامل از ابتدا تتا آخره کار با توضیحات کامل مینویسم که هرکی خوتد طبق اون بتونه این سیستمو بسازه شما هم از روش بساز
        یا میتونی قدم به قدم بیای و من فعلا فیلترو با کمک بهنام و سام جان ساختم و الانم رو پری کار میکنم خواستی فیلترو بساز بعد که پری ردیف شد قدم به قدم بساز تا پروژه به پایان برسه ;-)

دیدگاه

درود

آرمین جان من این را نساختم . ولی امروز تاپیک را پیدا کردم . لینک زیر :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=61265.0

فقط ترانزیستوری هست شاید یک کم با دشواری مچ بشه . بهتر آنست که در همان تاپیک از gh.kh جان دربارش بپرسی
          خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک و درخواست مدار برای ساب ووفر

نوشته اصلی توسط armin_gera
            سلام
            اسپیکرات سه تیکست؟ووفر داره؟
            اگه ووفر داره و سه تیکست کارت راحته ولی اگه دو تیکست و فقط دو تا بلندگوست اونوقت باید یه سیستم بم و یه ووفر یا ساب واسش جور کنی
            کل راه به این صورته، ورودی کامپیوترو اول باید بدی به یه فیلتر بعد پری (در صورت نیاز که معمولا نیازه) بعد بدی به یه امپلی بعد ووفر یا ساب بعدم ساخت جعبه ساب
            بهت توصیه میکنم عجله نکنی من خودم دارم یه سیستم واسه بم با کمک دوستای عزیز اینجا درست میکنم بزا به نتیجه برسه بعد من یه پست کامل از ابتدا تتا آخره کار با توضیحات کامل مینویسم که هرکی خوتد طبق اون بتونه این سیستمو بسازه شما هم از روش بساز
            یا میتونی قدم به قدم بیای و من فعلا فیلترو با کمک بهنام و سام جان ساختم و الانم رو پری کار میکنم خواستی فیلترو بساز بعد که پری ردیف شد قدم به قدم بساز تا پروژه به پایان برسه ;-)
            بله سه تیکست فقط من بازش کردم تا تغیراتی بدم دیدم ووفر نداره میدرنجه ولی رو باکسش نوشته ساب ووفر
            واسه همین میخوام ساب بزارم
            ولی اگه باکس پیدا کنم عالی میشه چون یه مید رنج 5 اینچیه دیگه مال میکرو لبو دارم

دیدگاه

دوستان من اینو تو یه بخش فروم خوندم :

(منم فک میکنم STK بهتره. آی سی های درون میکرولب از همین مدل TDA2030 هست که جالب نیست کیفیتش.

خوب پس از آی سی STK4192II استفاده میکنم.)

میخوا باندمو ارتقا بدم
              میشه این ای سی هارو تعویض کرد؟

دیدگاه

دوستان من اینو تو یه بخش فروم خوندم :

(منم فک میکنم STK بهتره. آی سی های درون میکرولب از همین مدل TDA2030 هست که جالب نیست کیفیتش.

خوب پس از آی سی STK4192II استفاده میکنم.)

میخوا باندمو ارتقا بدم
                میشه این ای سی هارو تعویض کرد؟
                دوست عزیز برای STK4192 باید مدار جدا بسازی .

دیدگاه

دوست عزیز برای STK4192 باید مدار جدا بسازی .
                  آقا من حاظر به ساخت مدار هستم فقط واسه ساب باشه
                  چجوری میتونم باکس تهیه کنم؟
                  ممنون

دیدگاه

آقا من حاظر به ساخت مدار هستم فقط واسه ساب باشه
                    چجوری میتونم باکس تهیه کنم؟
                    ممنون
                    راستش باید تو نت یا بازار بگردی ولی اگر ابزار داری میتونی خودت هم بسازی به لینک زیر یک سر بزن :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74421.0

پیروز باشی

دیدگاه

راستش باید تو نت یا بازار بگردی ولی اگر ابزار داری میتونی خودت هم بسازی به لینک زیر یک سر بزن :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74421.0

پیروز باشی
                      من میخوام یه ساب دیگه ببندم میشه بگید
                      1.ساب بهتره یا میدرنج ببندم
                      2.از کجا میتونم T/S Parameters یه بلندگو رو بفهمم
                      3.آمپیلی مناسب برای ساب 5 یا 8 اینچی با فیلتر چی هست؟

دیدگاه

سلام
                        1- دوستانی که میگن فیلتری که کنترل داره و من گزاشتم ایراد داره بهتره کنترلش کنن چون این مدار تست شده هستش و کلا من مداری که تست شده نباشه ندارم تو ارشیوم
                        اکثرا هم این ایراد بخاطر بخش تغذیه هست.
                        دوبل 12 بدین اگه درست کار نکرد ولتاژ رو بکنید دوبل 14 انشالله که درست جواب میده

2- متاستفانه ی مطلبی رو باید عرض کنم که کیفیت با بودجه رابطه مستقیم داره !
                        بودجه بره بالا کیفیت میره بالا و بالعکس

3- یدونه ساب کیفیتش هر چقدر هم که ساب ها شبیه باشن بیشتر از دوتا سابه

4- اطلاعاتی که واسه ساخت باکس لازم دارین میتونین از دیتاشیت اون ساب که هر سابی اونو نداره به دست بیارین.

5- مهمترین عامل تو کیفیت یک سیستم باکس اون سیستم هستش. ساب ده میلینوی رو اگه براش باکس درست انتخاب نکنیم اندازه ی ساب 10 هزار تومنی هم کیفیت و قدرت نداره پس مهمترینش باکس هست !
                        مثلا با ساب 3010 صدایی گرفتم من که هر کی صندوق رو باز کرده تعجب کرده که 3010 همچین صدایی بده :icon_razz: (کسی ابعاد باکس رو خواست بگه تو پخ بهش بگم )
                        زکات علم نشر آن است
                        بیشتر با من اشنا بشین :
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                        ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
                          سلام
                          1- دوستانی که میگن فیلتری که کنترل داره و من گزاشتم ایراد داره بهتره کنترلش کنن چون این مدار تست شده هستش و کلا من مداری که تست شده نباشه ندارم تو ارشیوم
                          اکثرا هم این ایراد بخاطر بخش تغذیه هست.
                          دوبل 12 بدین اگه درست کار نکرد ولتاژ رو بکنید دوبل 14 انشالله که درست جواب میده

2- متاستفانه ی مطلبی رو باید عرض کنم که کیفیت با بودجه رابطه مستقیم داره !
                          بودجه بره بالا کیفیت میره بالا و بالعکس

3- یدونه ساب کیفیتش هر چقدر هم که ساب ها شبیه باشن بیشتر از دوتا سابه

4- اطلاعاتی که واسه ساخت باکس لازم دارین میتونین از دیتاشیت اون ساب که هر سابی اونو نداره به دست بیارین.

5- مهمترین عامل تو کیفیت یک سیستم باکس اون سیستم هستش. ساب ده میلینوی رو اگه براش باکس درست انتخاب نکنیم اندازه ی ساب 10 هزار تومنی هم کیفیت و قدرت نداره پس مهمترینش باکس هست !
                          مثلا با ساب 3010 صدایی گرفتم من که هر کی صندوق رو باز کرده تعجب کرده که 3010 همچین صدایی بده :icon_razz: (کسی ابعاد باکس رو خواست بگه تو پخ بهش بگم )
                          سلام بهنام جان خوبی؟ :-)
                          بله متاصفانه کیفیت بودجه میخواد و تجربه! والا یه ساب هست پستای قبل مشخصاتشو گذاشتم بخرمش صد درصد واسه باکس مزاحمت میشم ;-) میخوام یه باکسی بسازم از صداش خودم متحیر بشم که یه ساب ارزون قیمت چه صدایی داره :-P
                          بهنام اون مدارو من دوباره فیبرشو زدم کار کرد چون شما و سام معرفیش کرده بودین من شکی تو درست کار کردنش نداشتم میدونستم مشکل از مداره منه و اون مدت که نبودم روش کار کردم فیبرو دوباره زدم حل شد ;-) فقط فعلا مشکل پوه پوخ تو بیسا رو دارم که اونم دارم پری ترانزیستوری رو میسازم که باهاش عملی تست کنم که فک کنم حل شه ;-) بهنام جان از گین اون فیلتر اطلاعاتی داری؟ورودی تا چه قدر میشه بهش داد؟.راستی گفته بودی با پخش ماشبن تستس کردی و نیاز به پری نداشت میشه یه کم توضیح بدی B-)
                          راستی انگشتت چه طوره؟ :-) دیروز تو یکی از تاپیکا میخوندم انگار خازن بوم و انگشت... :O

دیدگاه

باکس رو شانسی و یکم از روی تجربه ساختم ولی اگه 3010 خریدی ایشالا حتما ابعادش رو میدم بهت که بسازی از روش :biggrin:

من کی گفتم این فیلتر رو با پخش امتحان کردم ؟ :eek:
                            گفتم امپهایی که میسازم رو با پخش امتحان میکنم. هم خروجی فیلتر شده ساب داره هم های پس و ...
                            خیلی راحت میکنه کار رو برای تست شمام اگه دسترسی دارین ی پخش بگیرین خیلی به درد میخوره تو تست سیستم

انگشتمم سلام داره خدمتتون بهتر شده ولی یکم هنوز کم حسه oo:
                            اونروز جوشکاری میکردم انگشتم رو گزاشتم رو اهن داغ دیدم بوی کباب میاد نگا کردم دیدم داره میسوزه کشیدمش از اول ماه رمضون هنوزم خوب نشده

اون پوخ پوخ رو اقا مهدی ساخته و تستش کرده ولی بهتره باز از خودش بپرسی. تو تاپیکش که خودش چیزی ننوشته بود راجع به این ایراد.
                            دلیلش هم ممکنه به خاطر بالا بودن ولتاژ ورودی باشه .
                            زکات علم نشر آن است
                            بیشتر با من اشنا بشین :
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                            ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X