اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه]امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخونید!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخونید!

نوشته اصلی توسط armin_gera
    بچه ها کسی نظری نداره؟!
    المانارو طبق دیتاشیت گذاشتم ولی بازم همون آش و همون کاسه
    صدا انگار یه مقدار از تو دبه میاد
    می تونی یه فیلم بذاری تا دوستان بتونن بهتر مشکل رو بفهمند؟
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajad220
      سلام شما ولوم گین راحذف کنید و مستقیما تست بگیرد ومارک ای سی چی هست؟
      تست میکنم ولی خیلی خطرناکه چون بدون گین خروجی حد اکثر قدرتو دارم و یه کوچولو از pc ولومو زیاد کنم باندام به باد میره
      tda7293

اضافه شده در تاریخ :
      نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
      می تونی یه فیلم بذاری تا دوستان بتونن بهتر مشکل رو بفهمند؟
      اوکی میزارم
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
      مخترع برتر شمال غرب سال 96
      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

تست میکنم ولی خیلی خطرناکه چون بدون گین خروجی حد اکثر قدرتو دارم و یه کوچولو از pc ولومو زیاد کنم باندام به باد میره
        tda7293

اضافه شده در تاریخ : اوکی میزارم
        آرمین جان به باد نمیره.برای پی سی دو تا ولوم کنترل خودش داره.یکی برای پخشه یگی هم ولوم اصلی سیستم/جفتشو کم کن.نترس.تست بگیر
        میزان تلاشی که برای رسیدن به هدفت انجام میدهی ارزش آن قلمداد خواهد شد

دیدگاه

منم همچین مشکلی دارشتم مشکلم از ولوم گین بود

دیدگاه

سلام مجدد و دورود به همه ی دوستان و سلام و مخصوص به آرمین عزیز
            آرمین جان فرمودید صدا بم هستش ، مشخصه ای به نام Slew Rate (dV/dt) تغیر ولتاژ در واحد زمان (معمولاً میکرو ثانیه هستش) حداکثر اختلاف ولتاژ بین دو سر خازن رو در یک میکرو ثانیه نشون میده ، خازن های MKP مخصوصاً ولتاژ بالاهاشون (600 تا 1000 ولت AC) خیلی بزرگه به عنوان مثال 500v/uS هستش ولی خازن های الکترولیت مقدار بسیار پایین تری دارند و همچنین اغلب با افزایش ظرفیت خازن این مقدار کمتر میشه و همچنین با کاهش ولتاژ نامی خازن.
            در صورتی که به خازن با کیفیت صوتی دسترسی داری (بلک گیت یا سیلمیک) اونها رو با خازن های ظرفیت پایین (100 نانو) MKP موازی کن (اگه مثل خازن کوپلاژ ورودیت ویما باشه مثلاً WIMA MKP10) بهترین نتیجه رو میگیری ، چرا که ترکیب این دو خازن باعث میشه هم صدای فول رنجی داشته باشی ( فرکانس پایین ( به عنوان مثال ؛ زیر 7 کیلو) از خازن الکترولیت صوتی ، و فرکانس بالا (از 7 کلو به بالا) از خازن MKP کولاژ میشه). ((موارد دیگری همچون ESR و ESL و ساختار فیزیکی و متریال خازن هم تاثیر گذار هستند))
            تمام خازن ها رو (به جز خازن های فیلتر خروجی تغذیه) رو این کار رو انجام بده (هم کوپلاژ و هم بای-پس) در صورتی که قطعات اورجینال باشه مشکلی نخواهس داشت.
            چند نکته دیگه: از ولوم 20 کیلو استفاده کنی بهتره تا 50 کیلو (یادم نمیاد برای ورودی از چه ولومی استفاده کردید) (چون تو چند تا مدار که ترانزیستور ورودی (اِسمال سیگنال آمپلی فایر) اونها BJT بود تست کردم، با ولوم 50 کیلو وقتی ولوم رو موقعیت وسط قرار میگیره نویزی تو صدا ایجاد میشه (به نظرم سورس نمیتونه جریان کافی رو تامین کنه (البته ولوم قبل از خازن کوپلاژ بود)) ) و همچنین ولوم گین رو بعد از خازن کوپلاژ قرار بدی به نظرم بهتر باشه ، حدالامکان از استفاده ی خازن و مقاومت کنار هم بپرهیز (مثل ولوم گین و خازن کوپلاژ رو کنار هم قرار نده ، یه طبقه پ-آمپ بینشون باشه) چرا که فیلتر بالا گذر یا پایین گذر تشکیل میده که علاوه بر کاهش دامنه ولتاژ سیگنال ، اختلاف فاز رو در همسایگی فرکانس کات-آف ایجاد میکنه.

در ضمن اگه خازن ویما mkp دارید (یا میتونید تهیه کنید) ، تعداد انگشت شمار خازن صوتی دارم میتونم براتون با پست ارسال کنم تا تست کنید (تکی ارزش نداره ، هر دو با هم خیلی بهتر میشه).
            و نکته ی آخر اینکه ، بدنه ی ولوم رو حتماً سیم لحیم کن و به گراند بده.

در آخر بگم صدای LM3886TF NAT رو شنیدم ، نمیگم TDA7293 با اون برابری میکرد اما نسبت به قیمت و در دسترس بودن بسیار مناسب و با کیفیت هستش. (مخصوصاً خوراکش موازی کردنه)
            باز اگه خواستید براتون LM3886T NAT (( اگه بتونم )) دو تا تهیه کنم بدم تست کنید (TF نیست متاسفانه).
            راستی یه سوال هم دارم آرمین جون برای کوپلاژ صدا از هدیونیت (پخش) ماشین به آمپ گراند ها رو مستقیماً به هم اتصال میدید ؟ اینکار مثل این میمونه که گراند طرف دوم منبع تغذیه اَت رو به منفی باتری متصل کنی ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟ تو یک مدل آمپ پایونیر با مولتی متر بررسی کردم گراند سیگنال (گراند طرف دوم منبع تغذیه)، منفی باتری (گراند قسمت اول منبع تغذیه ) نبود ، اگه بتونی راهنمایی کنی ممنون میشم.
            موفق باشی.
            @};-
            بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی که هرگز به او نخواهی رسید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza4560
              آرمین جان به باد نمیره.برای پی سی دو تا ولوم کنترل خودش داره.یکی برای پخشه یگی هم ولوم اصلی سیستم/جفتشو کم کن.نترس.تست بگیر
              نوشته اصلی توسط sajad220
              منم همچین مشکلی دارشتم مشکلم از ولوم گین بود
              بدون ولوم گین هم تست کردم مشکل برطرف نشد :(

نوشته اصلی توسط javadnadimi026
              سلام مجدد و دورود به همه ی دوستان و سلام و مخصوص به آرمین عزیز
              آرمین جان فرمودید صدا بم هستش ، مشخصه ای به نام Slew Rate (dV/dt) تغیر ولتاژ در واحد زمان (معمولاً میکرو ثانیه هستش) حداکثر اختلاف ولتاژ بین دو سر خازن رو در یک میکرو ثانیه نشون میده ، خازن های MKP مخصوصاً ولتاژ بالاهاشون (600 تا 1000 ولت AC) خیلی بزرگه به عنوان مثال 500v/uS هستش ولی خازن های الکترولیت مقدار بسیار پایین تری دارند و همچنین اغلب با افزایش ظرفیت خازن این مقدار کمتر میشه و همچنین با کاهش ولتاژ نامی خازن.

در صورتی که به خازن با کیفیت صوتی دسترسی داری (بلک گیت یا سیلمیک) اونها رو با خازن های ظرفیت پایین (100 نانو) MKP موازی کن (اگه مثل خازن کوپلاژ ورودیت ویما باشه مثلاً WIMA MKP10) بهترین نتیجه رو میگیری ، چرا که ترکیب این دو خازن باعث میشه هم صدای فول رنجی داشته باشی ( فرکانس پایین ( به عنوان مثال ؛ زیر 7 کیلو) از خازن الکترولیت صوتی ، و فرکانس بالا (از 7 کلو به بالا) از خازن MKP کولاژ میشه). ((موارد دیگری همچون ESR و ESL و ساختار فیزیکی و متریال خازن هم تاثیر گذار هستند))
              تمام خازن ها رو (به جز خازن های فیلتر خروجی تغذیه) رو این کار رو انجام بده (هم کوپلاژ و هم بای-پس) در صورتی که قطعات اورجینال باشه مشکلی نخواهس داشت.

چند نکته دیگه: از ولوم 20 کیلو استفاده کنی بهتره تا 50 کیلو (یادم نمیاد برای ورودی از چه ولومی استفاده کردید) (چون تو چند تا مدار که ترانزیستور ورودی (اِسمال سیگنال آمپلی فایر) اونها BJT بود تست کردم، با ولوم 50 کیلو وقتی ولوم رو موقعیت وسط قرار میگیره نویزی تو صدا ایجاد میشه (به نظرم سورس نمیتونه جریان کافی رو تامین کنه (البته ولوم قبل از خازن کوپلاژ بود)) ) و همچنین ولوم گین رو بعد از خازن کوپلاژ قرار بدی به نظرم بهتر باشه ، حدالامکان از استفاده ی خازن و مقاومت کنار هم بپرهیز (مثل ولوم گین و خازن کوپلاژ رو کنار هم قرار نده ، یه طبقه پ-آمپ بینشون باشه) چرا که فیلتر بالا گذر یا پایین گذر تشکیل میده که علاوه بر کاهش دامنه ولتاژ سیگنال ، اختلاف فاز رو در همسایگی فرکانس کات-آف ایجاد میکنه.

در ضمن اگه خازن ویما mkp دارید (یا میتونید تهیه کنید) ، تعداد انگشت شمار خازن صوتی دارم میتونم براتون با پست ارسال کنم تا تست کنید (تکی ارزش نداره ، هر دو با هم خیلی بهتر میشه).
              و نکته ی آخر اینکه ، بدنه ی ولوم رو حتماً سیم لحیم کن و به گراند بده.

در آخر بگم صدای LM3886TF NAT رو شنیدم ، نمیگم TDA7293 با اون برابری میکرد اما نسبت به قیمت و در دسترس بودن بسیار مناسب و با کیفیت هستش. (مخصوصاً خوراکش موازی کردنه)
              باز اگه خواستید براتون LM3886T NAT (( اگه بتونم )) دو تا تهیه کنم بدم تست کنید (TF نیست متاسفانه).

راستی یه سوال هم دارم آرمین جون برای کوپلاژ صدا از هدیونیت (پخش) ماشین به آمپ گراند ها رو مستقیماً به هم اتصال میدید ؟ اینکار مثل این میمونه که گراند طرف دوم منبع تغذیه اَت رو به منفی باتری متصل کنی ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟ تو یک مدل آمپ پایونیر با مولتی متر بررسی کردم گراند سیگنال (گراند طرف دوم منبع تغذیه)، منفی باتری (گراند قسمت اول منبع تغذیه ) نبود ، اگه بتونی راهنمایی کنی ممنون میشم.
              موفق باشی.
              @};-
              سلاااام جواد جان عزیز :nerd: @};- کجایی اقا نیستی اینورا نمیای دلم برات تنگ شد بابا
              اره صدا یه نمه بم و یه کم گنگ هست انگار از تو دبه در میاد صدا! جالبیش اینه هر دو کانال اینطوری هستن!!
              والا جواد خازن خوب اصلا گیر نمیاد! شما از کجا تهیه میکنی؟ خازن کوپلاژ ورودی صدام mkt هست 1.5uf 25v ولی با تعویضش با 4.7u و 470n تغییری حاصل نشد!
              اگه از مدار نتیجه نگرفتم بهت زحمت میدم یکی دوتا خازن برام بفرستی پیشاپیش ممنون

والا خازن و مقاومت زیاد کنار هم گذاشتم :( بخوام تصحیحش کنم باید دوباره pcb رو طراحی کنم

"در صورتی که به خازن با کیفیت صوتی دسترسی داری (بلک گیت یا سیلمیک) اونها رو با خازن های ظرفیت پایین (100 نانو) MKP موازی کن (اگه مثل خازن کوپلاژ ورودیت ویما باشه مثلاً WIMA MKP10) بهترین نتیجه رو میگیری ، چرا که ترکیب این دو خازن باعث میشه هم صدای فول رنجی داشته باشی ( فرکانس پایین ( به عنوان مثال ؛ زیر 7 کیلو) از خازن الکترولیت صوتی ، و فرکانس بالا (از 7 کلو به بالا) از خازن MKP کولاژ میشه). ((موارد دیگری همچون ESR و ESL و ساختار فیزیکی و متریال خازن هم تاثیر گذار هستند))
              "

این تیکه حرفاتو دقیق متوجه نشدم , خازن صوتی رو با کدوم خازنا موازی کنم؟! خازن کوپلاژو چی کار کنم؟

من کلا تصمیم گرفتم امپ فقط گسسته کار کنم و با ایسی زیاد کاری نداشته باشم چون گستته هم کیفیتش بهتره هم ارزونتر تموم میشه , این امپم چون خیلی روش کار کردم و یه نمونه ازش ساختم نمیخوام بدون نتیجه باشه و این همه خرج کردم میخوام لاقل برا اتاقم استفادش کنم, یادمه تو فیلمی که گذاشته بودی و برا باندی اتاقت از همین ایسی استفاده کرده بودی صدا خیلی خوب بود, اگه یادت باشه همون موقعا من گفته بودم که انگار امپ من فرکانسای میانی رو بیشتر تقویت میکنه و تو هم یه نمودار از خطی بودن تقویت این امپ گذاشتی برام, این امپ من از همون بدو طراحی صداش اینطوری بود

اره گراند منبع تغذیه به منفی باطری میره
              ببین تو ماشین ما یه باطری داریم که دارای گراند و +12 ولت هست و پخشمون هم یه گراند داره و یک ورودی +12 , گراند باطری (همون منفی باطری) رو به گراند پخش و+12 باطری رو به +12 پخش وصل میکنیم
              امپ هم 2 تا ورودی داره که گراند و +12 هست و باز هم گراند باطری رو به گراند امپ و +12 باطری رو به +12 امپ وصل میکنیم
              داخل امپا معمولا گراند طرف دوم به گراند طرف اول وصل نیست! تو بعضی امپا هم وصله , این بستگی به مدار سویچینگ اون امپ داره و همچنین خروجی امپا بعضا گراند طرف دوم با یه مقاومت به گراند طرف اول وصله و مستقیم وصل نیست که فک میکنم برا تطبیق امپدانس باشه
              اگه امپ اماده گرفتی نگرانش نباش سیمارو ببند بزن روشن شه چیزیش نمیشه
              عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

بنده نسبت به آرمین خوبم ارادت دارم. عذر میخوام اگه نمیتونم بیام انجمن 4 روز شهرستانم و ترم های آخره و واحد ها سنگین و تحقیق و پروژه و گرفتاری... (به قول خواننده : سکوتم از رضایت نیست ، دلم اهل شکایت نیست)

راجع اون قسمتی که فرمودید متوجه نشدید ، عذر میخوام لحنم بد بود ؛ تموم خازن ها رو (به جز خازن مات و استند-بای) خازن صوتی (بلک-گیت یا سیلمیک) که با WIMA MKP10 100nF 600V موازی شده قرار بده ، البته صدای TDA7293 رو نمیتونی الگو و مرجع کیفیت صدا قرار بدی ، معلومه کلی مدار گسسته یا آیسی هستن که صدای بهتری دارند.

اگه قصد نداری به عنوان فول رنج از آمپ استفاده کنی هم خازن های 22uF رو 100uF انتخاب نکن اما اگه میخوای بیس بگیری 100uF بهتر جواب میده.

"...چون گسسته کیفیتش بیشتره...." در مقایسه با TDA7293 بله گسسته های در انجمن اکثراً کیفیتی بالاتری رو ارائه میدن و به نظرم در صورت امکان استفاده از قطعات های-اند نه تنها بی تاثیر نیست بلکه فاحش هم هست ، البته باز هم تاکید میکنم بحث من رو TDA7293 نیست .

مدار آیسی های های-اند رو نمیشه رو گسسته پیاده کرد به عنوان مثال این نمای کلی (با حذف بسیاری از جزئیات) LM1875 هستش:
                http://s5.picofile.com/file/8173737668/LM1875.png
                قسمت تقویت سیگنال و درایور خیلی حرفه ای و خطی طراحی شدن.
                در کل هر چند قدیمیه امّا صدای قشنگی داره یبار شنیدم به شخصه.

راجع به خازن خوب ؛ والا سپردم هر کدوماز دوستام تونستن پیدا کنن بهم اطلاع میدن، چندتا سیلمیک تهیه کردم 4~5 تا 10 میکرو و 7~8 تا 22 میکرو دارم فکر کنم (دو تا 1000 میکرو داشتم مصرف کردم ، ندارم دیگه). ویما هم MKP10 3.3 میکرو 600 ولت بود اما قیمت ترسناک میگفت نزدیک 20 تومن دونه ای از قوطی کبریت هم بزرگتر بود لامصب ، خیلی بالا بود نخردیدم (3.3 میکرو به کارمم نمیومد). یکی دو بار هم تو تهران تو ویترینا MKS4 (مناسب بای-پس) دیدم گفتن فروشی نیست.
                البته نه اصلاً نشه گیر آورد اما باید یا بری زمین زمان رو به هم بدوزی و از بازار پیدا کنی چندتایی یا سفارش بدیم از اون ور آب بیارن ، اگه مقداری پول دستم بیاد بخوام قطعه تهیه کنم حتماً اطلاع میدم بهتون

اینم یه عکس از یه آمپ باحال؛ (کار خودمه ، وصل به HCX690 البته روزها و هفته ها تلاش کردم با یک اکولایزر 50 باند صدای خطی و بسیار دلنشینی ازش گرفتم ، نه کوچکترین تیزی و نه خفگی و گوشو زدنی و... ای)

http://s5.picofile.com/file/8173739834/3886_close.jpg
                http://s4.picofile.com/file/8173740392/3886.jpg

قابل آرمین عزیز رو نداره .

در ضمن خازن هات رو لیست کن برات بفرستم عزیزم.
                بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی که هرگز به او نخواهی رسید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javadnadimi026
                  بنده نسبت به آرمین خوبم ارادت دارم. عذر میخوام اگه نمیتونم بیام انجمن 4 روز شهرستانم و ترم های آخره و واحد ها سنگین و تحقیق و پروژه و گرفتاری... (به قول خواننده : سکوتم از رضایت نیست ، دلم اهل شکایت نیست)

راجع اون قسمتی که فرمودید متوجه نشدید ، عذر میخوام لحنم بد بود ؛ تموم خازن ها رو (به جز خازن مات و استند-بای) خازن صوتی (بلک-گیت یا سیلمیک) که با WIMA MKP10 100nF 600V موازی شده قرار بده ، البته صدای TDA7293 رو نمیتونی الگو و مرجع کیفیت صدا قرار بدی ، معلومه کلی مدار گسسته یا آیسی هستن که صدای بهتری دارند.

اگه قصد نداری به عنوان فول رنج از آمپ استفاده کنی هم خازن های 22uF رو 100uF انتخاب نکن اما اگه میخوای بیس بگیری 100uF بهتر جواب میده.

"...چون گسسته کیفیتش بیشتره...." در مقایسه با TDA7293 بله گسسته های در انجمن اکثراً کیفیتی بالاتری رو ارائه میدن و به نظرم در صورت امکان استفاده از قطعات های-اند نه تنها بی تاثیر نیست بلکه فاحش هم هست ، البته باز هم تاکید میکنم بحث من رو TDA7293 نیست .

مدار آیسی های های-اند رو نمیشه رو گسسته پیاده کرد به عنوان مثال این نمای کلی (با حذف بسیاری از جزئیات) LM1875 هستش:
                  http://s5.picofile.com/file/8173737668/LM1875.png
                  قسمت تقویت سیگنال و درایور خیلی حرفه ای و خطی طراحی شدن.
                  در کل هر چند قدیمیه امّا صدای قشنگی داره یبار شنیدم به شخصه.

راجع به خازن خوب ؛ والا سپردم هر کدوماز دوستام تونستن پیدا کنن بهم اطلاع میدن، چندتا سیلمیک تهیه کردم 4~5 تا 10 میکرو و 7~8 تا 22 میکرو دارم فکر کنم (دو تا 1000 میکرو داشتم مصرف کردم ، ندارم دیگه). ویما هم MKP10 3.3 میکرو 600 ولت بود اما قیمت ترسناک میگفت نزدیک 20 تومن دونه ای از قوطی کبریت هم بزرگتر بود لامصب ، خیلی بالا بود نخردیدم (3.3 میکرو به کارمم نمیومد). یکی دو بار هم تو تهران تو ویترینا MKS4 (مناسب بای-پس) دیدم گفتن فروشی نیست.
                  البته نه اصلاً نشه گیر آورد اما باید یا بری زمین زمان رو به هم بدوزی و از بازار پیدا کنی چندتایی یا سفارش بدیم از اون ور آب بیارن ، اگه مقداری پول دستم بیاد بخوام قطعه تهیه کنم حتماً اطلاع میدم بهتون

اینم یه عکس از یه آمپ باحال؛ (کار خودمه ، وصل به HCX690 البته روزها و هفته ها تلاش کردم با یک اکولایزر 50 باند صدای خطی و بسیار دلنشینی ازش گرفتم ، نه کوچکترین تیزی و نه خفگی و گوشو زدنی و... ای)

http://s5.picofile.com/file/8173739834/3886_close.jpg
                  http://s4.picofile.com/file/8173740392/3886.jpg

قابل آرمین عزیز رو نداره .

در ضمن خازن هات رو لیست کن برات بفرستم عزیزم.
                  عزیزی جواد جان منم ارادت دارم بهت @};- @};- خیلی بامرامی
                  والا من ترم پیش درسم سنگین بود این ترم سبکتر ورداشتم ترم قبل واقعا تو فشار بودم!!

تو تو مدار قبلیت که فیلمشو گذاشتی خازنات مرغوب بودن؟ مطمعنی این بم بودن صدا از خازناست؟ میترسم کلی هزینه خازن کنم بازم مشکلم حل نشه :( اخه چرا صدام صاف نیست!!!

50 باند ایکیولایزر؟! چطور تنظیمش کردی؟! :surprised:

والا جواد جان کلا روز به روز بازار داره خراب تر میشه قبلنا میشد تکوتوک قطعه خوب پیدا کرد ولی الان چینی کیفیت متوسط هم نمیشه پیدا کرد و همهشون جنس نامرغوبن!!

خازنارو باشه برا امپ بعدی مزاحمت میشم مرسی :nerd:

اینطوری که به نظر میاد 388 راه اندازیش راحت تره! دفعه بعد اگه خواستم ایسی بسازم میام سراغ این ایسی , راستی چند خریدیش؟

دیدگاه

الان گرفتم تا مینتونستم جاهای مختلف مدار خازن با ظرفیتای مختلف گذاشتم ولی صدا بدتر شد!!!!!!!!!!!!!3
                    ای خدا این مدار دردش چیه :angry: :angry:

دیدگاه

الان گرفتم تا مینتونستم جاهای مختلف مدار خازن با ظرفیتای مختلف گذاشتم ولی صدا بدتر شد!!!!!!!!!!!!!3
                      آرمین جان تو مدارت تن کنترل یا اکولایزر نداری؟
                      یه امتحانی بکن.مقاومتای ورودی رو تا میتونی اهمشونو کاهش بده.پله پله.بذار بیشتر ورودی بگیره فیلترش نکن.ظرفیت خازنای ورودی رو هم تا میتونی کم کن.ببین چی میشه داداش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza4560
                        آرمین جان تو مدارت تن کنترل یا اکولایزر نداری؟
                        یه امتحانی بکن.مقاومتای ورودی رو تا میتونی اهمشونو کاهش بده.پله پله.بذار بیشتر ورودی بگیره فیلترش نکن.ظرفیت خازنای ورودی رو هم تا میتونی کم کن.ببین چی میشه داداش
                        الان سر راه ورودی تا ایسی فقط یه خازن کوپلاژ به ظرفیت 470 نانو

دیدگاه

:-??

دیدگاه

با یه خازن عدسی 1نانو فاراد تست کن ببین چی میشه
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

همینجوری خازن بذاری بهتر نمیشه .

عزیزی جواد جان منم ارادت دارم بهت @};- @};- خیلی بامرامی
                              والا من ترم پیش درسم سنگین بود این ترم سبکتر ورداشتم ترم قبل واقعا تو فشار بودم!!

1. تو تو مدار قبلیت که فیلمشو گذاشتی خازنات مرغوب بودن؟ مطمعنی این بم بودن صدا از خازناست؟ میترسم کلی هزینه خازن کنم بازم مشکلم حل نشه :( اخه چرا صدام صاف نیست!!!

2. 50 باند ایکیولایزر؟! چطور تنظیمش کردی؟! :surprised:

والا جواد جان کلا روز به روز بازار داره خراب تر میشه قبلنا میشد تکوتوک قطعه خوب پیدا کرد ولی الان چینی کیفیت متوسط هم نمیشه پیدا کرد و همهشون جنس نامرغوبن!!

3. خازنارو باشه برا امپ بعدی مزاحمت میشم مرسی :nerd:

4. اینطوری که به نظر میاد 3886 راه اندازیش راحت تره! دفعه بعد اگه خواستم ایسی بسازم میام سراغ این ایسی , راستی چند خریدیش؟
                              1. سعی کردم هر چی تو بازار بود استفاده کنم ، بای-پس: Elna RJF+MKT100n ، کوپلاژ MKP 400v 2.2uF ، خازن بوت-استرپ و فیدبک ها سیلمیک یک بودن (البته سری های خیلی قدیمیش) ، خازن فیلتر هم تعداد زیادی خازن موازی بود.
                              اینکه مطمئنم نه ، وقتی مدار رو دسترسی ندارم حرفی نمیتونم بزنم که 100% مطمئن باشم ، راستی بخش فیلتر تغذیه رو با تعدادی خازن ESR پایین قرار بده (اگه پیدا نکردی ، که من هم زمین و آسمون رو گشتم نبود؛ چند تا خازن مارک که میتونی گیدا کنی که دیتاشیت داره بگیر موازی کن مثلاً 10 تا 1000 میکرو ) ، به خاطر ESR خیلی زیاد یا جریان ریپل خیلی پایین هم میتونه باشه.

2. 50 باند اکولایزر حاصل زحمات عزیزان اونور آبی بود ؛ پلاگینی مربوط به foobar2000 ، بسیار عالی ، با دیتاشیتی که هرتز در باره ی پاسخ فرکانسی HCX690 رو سایت قرار داده (که خوب نشون میده به هیچ وجه خطی نیست ، البته برای استیج عقب وقتی صدا به شیشه میخوره و ریورب میشه کمی موضوع بهتر شده بود اما باز هم کلی از دامنه فرکانسی حذف شده بود) شروع کردم عکس پاسخ فرکانسی رو پیاده کردم.

3. فدای تو آرمین جان ، برای ارسالش نیازی به هزینه نیست ، از طرف یه دوست به عنوان هدیه بپذیر

4. حدود 21 (بدون هزینه پست) 3886TF و حدود 13 3886T

در خدمتم @};-

دیدگاه

سلام آقا من این ای سی 3886tfاصلو ازکجا می تونم تهیه کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X