اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه]امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخونید!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخ

نظر لطف شماست داداش.
    تا به حال چند طرح مختلف از آی سی TDA7294 رو امتحان کردم که هیچ کدومشون فایل قابل ویرایش نداشتند و در عمل به این شماتیک رسیدم که شبیه همین طرحی بوده که شما هم بهش اشاره کردین. البته یک TDA7294 داریم و هزاران طرح شبیه به هم و به همین دلیل طراحی اصل مدار برای آی سی راحت الاستفاده ای مثل TDA7294 که دیتاشیت غنی هم داره کاری بی معنیه! بنابراین خودم با کمی تغییرات جزئی برای بهبود مدار، از اول شروع کردم و براش PCB طراحی کردم تا مطابق نیازم باشه و برای استفاده عموم هم فایل هاش رو به اشتراک گذاشتم. همونطوری که می بینید اندازه فیبر تقریبا نصف شده و طراحی PCB هم اصولی تر انجام شده.
    ضمنا سایت جالبی رو معرفی کردید. خودم قبلا با گوگل ترنسلیت تک تک صفحاتش رو شخم زدم. مدارهای فوق العاده ای داخلش پیدا میشه. چند تاشون رو هم ساختم و جواب گرفتم. مدارهای تن کنترلش که واقعا محشرن. فقط نمیدونم چرا PCB های این سایت زیاد به دلم نمیشینه!
    پیامبر اکرم (ص):
    دانش اندر گنجینه‏ هایى اسـت که کـلـیدهاى آن پرسش است ؛ پس ، خدایتان رحمت کند ، بپرسید ، که با این کار چهار نفر اجر مى‏ یابند: پرسشگر ، پاسخگو ، شنونده و دوستدار آنان .
    جویاى دانش ، جویاى رحمت است . جوینده دانش رکن اسلام است و پاداشش با پیامبران داده می شود.
    هر گاه جوینده دانش در حال آموختن علم مرگش فرا رسد ، شهید مرده ‏است .

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخ

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
      درود بر شما

سپاس وب سایت خوبی دارید و توضیحات خوبی درباره این مدار نوشتید. ولی گمان کنم طراحی شما نیست بلکه دگرگون شده طرح وب سایت
      معروف زیر هست :
      http://construyasuvideorockola.com/p...a7294_mono.php

این هم 180 وات استریو با همین آی سی :
      http://construyasuvideorockola.com/p...rockola_01.php

این هم 300 وات استریو با همین آی سی :
      http://construyasuvideorockola.com/proy_amp300.php

پیروز باشید
      نظر لطف شماست داداش.
      تا به حال چند طرح مختلف از آی سی TDA7294 رو امتحان کردم که هیچ کدومشون فایل قابل ویرایش نداشتند و در عمل به این شماتیک رسیدم که شبیه همین طرحی بوده که شما هم بهش اشاره کردین. البته یک TDA7294 داریم و هزاران طرح شبیه به هم و به همین دلیل طراحی اصل مدار برای آی سی راحت الاستفاده ای مثل TDA7294 که دیتاشیت غنی هم داره کاری بی معنیه! بنابراین خودم با کمی تغییرات جزئی برای بهبود مدار، از اول شروع کردم و براش PCB طراحی کردم تا مطابق نیازم باشه و برای استفاده عموم هم فایل هاش رو به اشتراک گذاشتم. همونطوری که می بینید اندازه فیبر تقریبا نصف شده و طراحی PCB هم اصولی تر انجام شده.
      ضمنا سایت جالبی رو معرفی کردید. خودم قبلا با گوگل ترنسلیت تک تک صفحاتش رو شخم زدم. مدارهای فوق العاده ای داخلش پیدا میشه. چند تاشون رو هم ساختم و جواب گرفتم. مدارهای تن کنترلش که واقعا محشرن. فقط نمیدونم چرا PCB های این سایت زیاد به دلم نمیشینه!
      [/quote]
      پیامبر اکرم (ص):
      دانش اندر گنجینه‏ هایى اسـت که کـلـیدهاى آن پرسش است ؛ پس ، خدایتان رحمت کند ، بپرسید ، که با این کار چهار نفر اجر مى‏ یابند: پرسشگر ، پاسخگو ، شنونده و دوستدار آنان .
      جویاى دانش ، جویاى رحمت است . جوینده دانش رکن اسلام است و پاداشش با پیامبران داده می شود.
      هر گاه جوینده دانش در حال آموختن علم مرگش فرا رسد ، شهید مرده ‏است .

دیدگاه

پاسخ : امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخونید!

سلام به همگی :nerd:
        گفتم چندتا عکس بزارم براتون
        ایشالاه جمعه امپ میره رو ماشین :biggrin:

عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
        مخترع برتر شمال غرب سال 96
        مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

آرمین جان درود بر تو

آفرین بسیار تمیز و زیبا ساختی :applause: :applause: :applause:
          خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

ارمین جان خیلی خوب و زیبا ساختی
            ولی جعبه رو یکم بزرگ گرفتی چرا دلیلی داره؟
            یه سوال این طلقا به این ضخامت رو از کجا گیر اوردی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
              با اجازه آرمین عزیز

مصطفی جان مرکز فروش این ورق های پلی کربنات در خیابان پامنار هست.
              به هر شکل و طرحی هم که لازم داشته باشی برایت با لیزر یا روش های دیگر میسازند.
              فقط باید فایل طرح را با کارل درو طراحی کنی و برایشان بفرستی یا دستی طراحی کنی آنها
              برایت با نرم افزار طراحی کنند.
              اگر هم خودت بخواهی برشکاری انجام بدهی حتما باید با تیغه الماسه تیز برشکاری کنی.
              ورق ها هم در اندازه استاندارد 1 در 2 متر هست.
              خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

آرمین جان درود بر تو

آفرین بسیار تمیز و زیبا ساختی :applause: :applause: :applause:
                قربونت سیروس جان خیلی ممنون :nerd: :biggrin: قابل نداره :nerd:

مرسی مصطفی جان :nerd:
                اره جعبه رو بزرگ گرفتم دلیلش اینه که چون تغذیه سویچینگ برا ماشینه اولا تو ورودی باید سلفای بزرگ و خازن با ظرفیت بالا بزرام و بعد از سویچینگ هم همینطور نیاز به چند سری سلف و خازن برا فیلتر نویز هست که نویز سویچینگ رو حذف کنم و کلی خازن که ریپلو کم کنه اون دوتا فضای خالی دو طرف برد تغذیه واسه همیناست :redface:

با اجازه آرمین عزیز

مصطفی جان مرکز فروش این ورق های پلی کربنات در خیابان پامنار هست.
                به هر شکل و طرحی هم که لازم داشته باشی برایت با لیزر یا روش های دیگر میسازند.
                فقط باید فایل طرح را با کارل درو طراحی کنی و برایشان بفرستی یا دستی طراحی کنی آنها
                برایت با نرم افزار طراحی کنند.
                اگر هم خودت بخواهی برشکاری انجام بدهی حتما باید با تیغه الماسه تیز برشکاری کنی.
                ورق ها هم در اندازه استاندارد 1 در 2 متر هست.
                صاحب اختیاری سیروس جان اجازه ما هم دست شماست :nerd:

اسم عامیانه این تلقا پلکسی هست که در هر ابعدای و در قطر های 3 میل تا 20 میل موجوده
                برای ساخت اینا باید تو نرم افزار کورل طرحو خودت طراحی کنی که مصیبتای خودشو داره مخصوصا ست کردن pcb با قاب که اگه دقیق نباشه دیگه قاب رو pcb دقیق نمیوفته سر همین قضیه من رفتم یه کولیس خریدم که اندازه هارو باهاش بگیرم و دقیق در بیاد
                بعد که تو کورل چیزی که میخوایو طراحی کردی میدی برش لیزری برات ببره که همه جا پره این ثبلیغاتیا اکثرا برش لیزری دارن , میخواستم کل قابو از پلکسی شیشه ای بزنم که دیدم خرج خیلی میره بالا و 70 تومن هزینه بر میداره! واسه همین اوردم دورشو تخته mdf 8 میل استفاده کردم که به 50*50ش 4 تومن دادم و در کل این قاب برام 27 تومن آب خورد
                عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

ممنون از پاسخها
                  این پلکسی ها رو از همون پامنار گرفتی که سام گفت؟

دیدگاه

آقا خوش بحالتون تو تهرانین همه چی دم دستتونه :redface:
                    میزان تلاشی که برای رسیدن به هدفت انجام میدهی ارزش آن قلمداد خواهد شد

دیدگاه

ممنون از پاسخها
                      این پلکسی ها رو از همون پامنار گرفتی که سام گفت؟
                      نه خود برش لیزیریه داره پلکسیارو نیاز به خرید جداگانشون نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza4560
                        آقا خوش بحالتون تو تهرانین همه چی دم دستتونه :redface:
                        والا همچین دم دست هم نیست من تبریزم ایسی محافظارو از تهران برام فرستادن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
                          والا همچین دم دست هم نیست من تبریزم ایسی محافظارو از تهران برام فرستادن
                          آقا کسی نیس ی آمپلی ماسفت 400 برامون درست کنه :cry2:
                          ینی چییییی :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
                          میزان تلاشی که برای رسیدن به هدفت انجام میدهی ارزش آن قلمداد خواهد شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza4560
                            آقا کسی نیس ی آمپلی ماسفت 400 برامون درست کنه :cry2:
                            ینی چییییی :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
                            خودت میتونی درست کنی ولی حتما باید پشتکارت زیاد باشه! امکان داره یه امپ یک سال ساختنش برات طول بکشه! برو تاریخ پست اول این تاپیکو بخون ببین مال کیه!
                            باید حسابی روش کار کنی و وقت بزاری مثلا برا همین امپ من 4 تا pcb طراحی کردم هر کدوم کمش 1 هفته وقت برد! هی pcb طراحی میکردم هی نویز داشت و ... تا هی تجربه شد و آخر pcb چهارم درست کار کرد

دیدگاه

خیلی زیبا وتمیز درست کردید ما که خیلی حال کردیم
                              امید وارم موفق باشید
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                                ای سی tda7294 رو چطوری میشه تست کرد؟ سالمه یا سوخته؟ (با مولتی متر وخارج مدار)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X