اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه]امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخونید!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخونید!

نوشته اصلی توسط javadnadimi026
    همینجوری خازن بذاری بهتر نمیشه .

1. سعی کردم هر چی تو بازار بود استفاده کنم ، بای-پس: Elna RJF+MKT100n ، کوپلاژ MKP 400v 2.2uF ، خازن بوت-استرپ و فیدبک ها سیلمیک یک بودن (البته سری های خیلی قدیمیش) ، خازن فیلتر هم تعداد زیادی خازن موازی بود.
    اینکه مطمئنم نه ، وقتی مدار رو دسترسی ندارم حرفی نمیتونم بزنم که 100% مطمئن باشم ، راستی بخش فیلتر تغذیه رو با تعدادی خازن ESR پایین قرار بده (اگه پیدا نکردی ، که من هم زمین و آسمون رو گشتم نبود؛ چند تا خازن مارک که میتونی گیدا کنی که دیتاشیت داره بگیر موازی کن مثلاً 10 تا 1000 میکرو ) ، به خاطر ESR خیلی زیاد یا جریان ریپل خیلی پایین هم میتونه باشه.

2. 50 باند اکولایزر حاصل زحمات عزیزان اونور آبی بود ؛ پلاگینی مربوط به foobar2000 ، بسیار عالی ، با دیتاشیتی که هرتز در باره ی پاسخ فرکانسی HCX690 رو سایت قرار داده (که خوب نشون میده به هیچ وجه خطی نیست ، البته برای استیج عقب وقتی صدا به شیشه میخوره و ریورب میشه کمی موضوع بهتر شده بود اما باز هم کلی از دامنه فرکانسی حذف شده بود) شروع کردم عکس پاسخ فرکانسی رو پیاده کردم.

3. فدای تو آرمین جان ، برای ارسالش نیازی به هزینه نیست ، از طرف یه دوست به عنوان هدیه بپذیر

4. حدود 21 (بدون هزینه پست) 3886TF و حدود 13 3886T

در خدمتم @};-
    فدات جواد جان راضی به زحمت نیستم عزیز @};- @};- ولی اگه از مدار جواب نگرفتم زحمت میدم بهت

آقا یادته یه مدار کوچولو بهم داده بودی برا این ایسی؟ با اون مدار تست زدم و صدا خیلی بهتر بود!! خازناشم همه معمولی هستن حتی کوپلاژ 470 نانو پلی استر 400 ولته ولی صدا خوب بود! ولی pcb خودم صدا گنگ و بمه :cry2:
    جریان چیه نمیدونم :angry: :angry: :angry: :angry:

عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

میگم نکنه به خاطر مدار محافظ باشه!؟
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
        میگم نکنه به خاطر مدار محافظ باشه!؟
        درود آرمین جان

اتفاقا دیشب که این تالار را دیدم رفتم تو فکر . که دیگه در تختخواب به همین محافظ که الان گفتی شک کردم
        من هم مدار زیر را ساختم و بدون هیچ دشواری داره کار میکنه صدا هم صاف و شفاف :

http://construyasuvideorockola.com/p...a7294_mono.php

ترانس هم 28 ولت 4 آمپر هست

اضافه شده در تاریخ :
        نوشته اصلی توسط sajad220
        سلام آقا من این ای سی 3886tfاصلو ازکجا می تونم تهیه کنم
        درود سجاد جان

اسپیار داره ولی این هست LM3886T منظورم سری T هست :smile:
        خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام-سیروس
          درود سجاد جان

اسپیار داره ولی این هست LM3886T منظورم سری T هست :smile:
          درود سام عزیز ، خیلی خوبه ، خدا کنه موجود داشته باشه (STK4192II موجود زده بود ماه پیش رفتم نداشت... :( )
          تشکر خاص به خاطر اطلاع رسانی
          پایا هم زده داره ولی اکثر اوقات میری فروشگاه میبینی نداره.
          اکا نمیاره چرا نمیدونم !!؟؟
          1. فدات جواد جان راضی به زحمت نیستم عزیز @};- @};- ولی اگه از مدار جواب نگرفتم زحمت میدم بهت

آقا یادته یه مدار کوچولو بهم داده بودی برا این ایسی؟ با اون مدار تست زدم و صدا خیلی بهتر بود!! خازناشم همه معمولی هستن حتی کوپلاژ 470 نانو پلی استر 400 ولته ولی صدا خوب بود! ولی pcb خودم صدا گنگ و بمه :cry2:
          جریان چیه نمیدونم :angry: :angry: :angry: :angry:

تصویر حذف شد.
          1.در خدمتم .

اگه آیسی اورجینال باشه ، شاید از محافظ باشه ، تا به حال با UPC1237 کار نکردم.
          راستی گفتی پلی استر ، واسه سیگنال با ولتاژ و جریان پایین خازن پلی استر هم گزینه ی خیلی خوبیه ، تو خیلی مدار پ-آمپ (کراس-آور اَکتیو) دیدم از پلی استر استفاده میکنند.
          بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی که هرگز به او نخواهی رسید.

دیدگاه

مدار محافظ چطور میتونه مشکل صدا ایجاد کنه؟
            صدا از خروجی آمپلی میره به یه رله و از اونجا خارج میشه قطعه ای سر راهش نیست که بخواد تغییر صدا ایجاد کنه
            ؟؟؟؟؟

دیدگاه

در سیگنال ورودی تاثیر بذاره چون با پ-آمپ جدا نکردن آقا آرمین
              بدترین شکل دلتنگی برای کسی آن است که در کنار او باشی و بدانی که هرگز به او نخواهی رسید.

دیدگاه

درود بر تو جواد جان

خواهش میکنم. پایا که معمولا باید هماهنگ کنی :mrgreen:
                ولی اسپیار خوبیش اینه در همون فروشگاه اینترنتی که داره تعداد را در سبد خرید میگه.

راستی اون اکولایزر که دربارش گفتی ، افزونه نرم افزاری هست؟

دیدگاه

درود بر تو جواد جان

خواهش میکنم. پایا که معمولا باید هماهنگ کنی :mrgreen:
                  ولی اسپیار خوبیش اینه در همون فروشگاه اینترنتی که داره تعداد را در سبد خرید میگه.

راستی اون اکولایزر که دربارش گفتی ، افزونه نرم افزاری هست؟
                  درود بر شما سام عزیز
                  نرم افزار foobar2000 از برترین نرم افزار های پخش موسیقی هستش بسیار پیشرفته و با قابلیت ها و تنظیمات گسترده میباشد.
                  برنامه خالی کمی ساده هستش اما در سایت نرم افزار تعداد بسیار زیادی پلاگین وجود داره که بسیار بسیار کاربردی و فوق العاده هستش.
                  از نظر کیفیتی هم به جرات میتونم بگم رتبه اول رو در جهان در اخیار داره ،
                  چند نمونه از قابلیت ها ی بارز ( با استفاده از پلاگین ها) :
                  1.پشتیبانی از DSD و DXD
                  2.پشتیبانی از ASIO
                  3.پشتیبانی کامل از فرمت های Lossless
                  4.پردازش سیگنال 32 بیتی (بدون پلاگین)
                  5.پشتیبانی از تمامی فرمت های صوتی
                  6.پشتیبانی از DSP های سلسله مراتبی (به عنوان مثال از ترکیب چند پلاگین اکولایزر (حتی به صورت استفاده تکراری) میتوان اکولایزر خاصی را پیاده سازی کرد - میتوان برای هر کانال جداگانه اکولایزر زد و...)
                  7.ایجاد سرور مولیتی مدیا و پشتیبانی از DLNA
                  8.قابلیت ریموت از طریق شبکه و اینترنت
                  و تعداد بسیار زیادی قابلیت دیگه ، اگر یک سیستم صوتی Hi-Fi واقعی داشته باشید (شامل : کارت صدا ، اتصالات ، آمپلی فایر و اسپیکر) تنها نرم افزاری که موتونه تمام پتانسیل کیفیتی سیستم رو به رخ بکشه Foobar2000 هستش. در ضمن این نرم افزار منبع با هستش.

لینک سایت نرم افزار :
                  http://www.foobar2000.org/

دیدگاه

درود آرمین جان

اتفاقا دیشب که این تالار را دیدم رفتم تو فکر . که دیگه در تختخواب به همین محافظ که الان گفتی شک کردم
                    من هم مدار زیر را ساختم و بدون هیچ دشواری داره کار میکنه صدا هم صاف و شفاف :

http://construyasuvideorockola.com/p...a7294_mono.php

ترانس هم 28 ولت 4 آمپر هست
                    اتفاقا منم تو تخت خواب خیلی چیزا به ذهنم میاد و کلا ذهنم باز میشه )
                    اگه استریو بود میاختمش ولی حیفم میاد این مدارو این همه روش کار کردم بدون نتیجه رها کنم
                    فردا محافظو جدا میکنم دوباره تست میکنم

اضافه شده در تاریخ :
                    در سیگنال ورودی تاثیر بذاره چون با پ-آمپ جدا نکردن آقا آرمین
                    چطور میتونه تو سیگنال ورودی تاثیر بزاره؟!

دیدگاه

درود بر شما سام عزیز
                      نرم افزار foobar2000 از برترین نرم افزار های پخش موسیقی هستش بسیار پیشرفته و با قابلیت ها و تنظیمات گسترده میباشد.
                      برنامه خالی کمی ساده هستش اما در سایت نرم افزار تعداد بسیار زیادی پلاگین وجود داره که بسیار بسیار کاربردی و فوق العاده هستش.
                      از نظر کیفیتی هم به جرات میتونم بگم رتبه اول رو در جهان در اخیار داره ،
                      چند نمونه از قابلیت ها ی بارز ( با استفاده از پلاگین ها) :
                      1.پشتیبانی از DSD و DXD
                      2.پشتیبانی از ASIO
                      3.پشتیبانی کامل از فرمت های Lossless
                      4.پردازش سیگنال 32 بیتی (بدون پلاگین)
                      5.پشتیبانی از تمامی فرمت های صوتی
                      6.پشتیبانی از DSP های سلسله مراتبی (به عنوان مثال از ترکیب چند پلاگین اکولایزر (حتی به صورت استفاده تکراری) میتوان اکولایزر خاصی را پیاده سازی کرد - میتوان برای هر کانال جداگانه اکولایزر زد و...)
                      7.ایجاد سرور مولیتی مدیا و پشتیبانی از DLNA
                      8.قابلیت ریموت از طریق شبکه و اینترنت
                      و تعداد بسیار زیادی قابلیت دیگه ، اگر یک سیستم صوتی Hi-Fi واقعی داشته باشید (شامل : کارت صدا ، اتصالات ، آمپلی فایر و اسپیکر) تنها نرم افزاری که موتونه تمام پتانسیل کیفیتی سیستم رو به رخ بکشه Foobar2000 هستش. در ضمن این نرم افزار منبع با هستش.

لینک سایت نرم افزار :
                      http://www.foobar2000.org/
                      جواد جان بسیار سپاس از توضیحات کامل :smile:

اضافه شده در تاریخ :
                      اتفاقا منم تو تخت خواب خیلی چیزا به ذهنم میاد و کلا ذهنم باز میشه )
                      اگه استریو بود میاختمش ولی حیفم میاد این مدارو این همه روش کار کردم بدون نتیجه رها کنم
                      فردا محافظو جدا میکنم دوباره تست میکنم
                      آرمین جان بسیار خوبه که میخواهی همین آمپلی که داری را درست کنی
                      ولی چون گفتی این هم استریو همون مدار :

http://construyasuvideorockola.com/p...rockola_01.php

و این هم مدل 300 وات :
                      http://construyasuvideorockola.com/proy_amp300.php

پیروز باشی

دیدگاه

نا امیدم :(
                        مشکل 70% از محافظ بود محافظو که از مدار خارج کردم صدا بهتر شد ولی باز صدا اونطور که میخواستم صاف نبود
                        امروز میرم برا باندام باکس چوبی بسازم ,تا الان تو کارتن تست میگرفتم و پخش الپاین بهش وصل بود و صداش فوقولاده بود ولی با این امپ صداش انگار یه نمه از تو دبه میاد
                        تنها امیدم به باکسه ,باکسو میسازم صدا درست شد که شد, اگه نشد اونی که سام معرفی کردو میسازم

دیدگاه

نا امیدم :(
                          مشکل 70% از محافظ بود محافظو که از مدار خارج کردم صدا بهتر شد ولی باز صدا اونطور که میخواستم صاف نبود
                          امروز میرم برا باندام باکس چوبی بسازم ,تا الان تو کارتن تست میگرفتم و پخش الپاین بهش وصل بود و صداش فوقولاده بود ولی با این امپ صداش انگار یه نمه از تو دبه میاد
                          تنها امیدم به باکسه ,باکسو میسازم صدا درست شد که شد, اگه نشد اونی که سام معرفی کردو میسازم
                          آرمین جان پی سی بی رو چک کردی؟بعضی طراحی ها اصا همینطوری هست.یه چیزایی هودت بهش اضافه کن یا کم کن.همه طراحی ها اونطوری که ما میخایم طراحی نشده.ناامید هم نباش.خب آدم باید شکستو هم تجربه کنه.خودت به سر راهش (ورودی و خروجی)چیزی و کم و زیاد نکردی؟
                          میزان تلاشی که برای رسیدن به هدفت انجام میدهی ارزش آن قلمداد خواهد شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza4560
                            آرمین جان پی سی بی رو چک کردی؟بعضی طراحی ها اصا همینطوری هست.یه چیزایی هودت بهش اضافه کن یا کم کن.همه طراحی ها اونطوری که ما میخایم طراحی نشده.ناامید هم نباش.خب آدم باید شکستو هم تجربه کنه.خودت به سر راهش (ورودی و خروجی)چیزی و کم و زیاد نکردی؟
                            علیرضا این مدار از پایه توسط خودم طراحی شده هم pcb هم شماتیک و طراحیش , از رو دیتاشیت و با کمک دوستان طراحی کردیم و مقادیر المانارو مشخص کردیم, اول فک کردم از مقادیر الماناست ولی وقتی با مقادیر پیشنهادی در دیتاشیت تعویضشون کردم بازم تغییری در صدا حاصل نشد

دیدگاه

علیرضا این مدار از پایه توسط خودم طراحی شده هم pcb هم شماتیک و طراحیش , از رو دیتاشیت و با کمک دوستان طراحی کردیم و مقادیر المانارو مشخص کردیم, اول فک کردم از مقادیر الماناست ولی وقتی با مقادیر پیشنهادی در دیتاشیت تعویضشون کردم بازم تغییری در صدا حاصل نشد
                              پاسخای فرکانسی آیسی رو نگا کردی؟شاید بخاطر مدل آیسی باشه.مثه من که درایورا مشکل دارن و اصل نسیتن و صدام بمه
                              میزان تلاشی که برای رسیدن به هدفت انجام میدهی ارزش آن قلمداد خواهد شد

دیدگاه

مدل ای سی عوض کردی یا خود ای سی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X