اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه]امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخونید!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [پروژه]امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخونید!

من این خریده بودم
    خرید انواع برد و ماژول آمپلی فایر Amplifier تقویت کننده صوتی - کیت ساب ووفر و پری آمپلی فایر خانگی، خودرویی با قدرت و توان بالا و قیمت مناسب در فروشگاه ECA

12 ولت دوبل ac وصل کردم خراب شد!

دیدگاه

پاسخ : [پروژه]امپ 100 وات ای سی TDA7293/TDA7294 (لقمه اماده PCB+... ) پست 1 رو بخونید!

نوشته اصلی توسط haji1 نمایش پست ها
      من این خریده بودم
      خرید انواع برد و ماژول آمپلی فایر Amplifier تقویت کننده صوتی - کیت ساب ووفر و پری آمپلی فایر خانگی، خودرویی با قدرت و توان بالا و قیمت مناسب در فروشگاه ECA

12 ولت دوبل ac وصل کردم خراب شد!

معلومه که خراب میشه. اول کار باید ولتاژ AC رو با پل دیود یکسو و با خازن صافش کنید بعد به تغدیه مدار وصل کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
        معلومه که خراب میشه. اول کار باید ولتاژ AC رو با پل دیود یکسو و با خازن صافش کنید بعد به تغدیه مدار وصل کنید.
        یعنی چی؟ بابا جنس چینی روش پل دیود داره ولی جنس ایرانی نداره! جنس چینی 22 تومان هست جنس ایران 29 تومان
        پل دیود دارد می تونم یکسو کنم ولی با خازن چطوری صافش کنم؟ می شه راهنمایی کنید؟

دیدگاه

یعنی چی؟ بابا جنس چینی روش پل دیود داره ولی جنس ایرانی نداره! جنس چینی 22 تومان هست جنس ایران 29 تومان
          پل دیود دارد می تونم یکسو کنم ولی با خازن چطوری صافش کنم؟ می شه راهنمایی کنید؟
          به جنس چینی و ایرانی و آمریکایی ربطی نداره!!!!
          همین محصولی هم لینک دادید چینی هست !!!!
          بستگی به طراح و سیاست کاری و نوع طراحی داره!!!!

این وسط وظیفه مصرف کننده هم این هست که به نکاتی که تولید کننده برای راه اندازی نوشته توجه کنه!!!

این مدار یکسوساز دوبل. ترانس رو دوبل 18ولت 5آمپر بذارید. خازن ها هم 3300میکرو فاراد 50ولت

دیدگاه

سلام
            بنده این کیت آمپلی فایر را خریدم و بسیار کیفیت خوبی داره مشکل از شماست که آی سی رو خراب کردید وگرنه من خریدم چطور آی سی نسوخت بعداز 7روز کارکرد؟؟ (چون معلوم نیست چه چیزی به آی سی زدید)
            من ازتیم eca سپاس گذارم بابت کیت های عالی و بدون نویزشون
            موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
              سلام
              بنده این کیت آمپلی فایر را خریدم و بسیار کیفیت خوبی داره مشکل از شماست که آی سی رو خراب کردید وگرنه من خریدم چطور آی سی نسوخت بعداز 7روز کارکرد؟؟ (چون معلوم نیست چه چیزی به آی سی زدید)
              من ازتیم eca سپاس گذارم بابت کیت های عالی و بدون نویزشون
              موفق باشید
              این برد یک اشکال بزرگ دارد. ان هم اینکه وقتی سه ورودی ولتاژ در مدار قرار می دهند یعنی دوبل ac به غیر از این هم معنی نداره.
              نشان می ده که مونتاژ کننده ناشی بوده. چون طرح اصلی مدار همراه با پل دیود است که به خاطر اینکه ارزان دربیاد ان روی برد نصب نکرده!
              من نگفتم 7 روز کار کرده ، همان ثانیه اول از برق دراوردم چون دود بالا رفت.
              eca خدماتش خوبه ، طراح برد ناشی بوده است. تو ایران مونتاژ کردن. جنس چینی همراه پل دیود است. ان هم کیفیت نداره 32 ولت وصل کردم ای سی ترکید همان ثانیه ، ای سی عوض کردم 12 ولت وصل کردم کار کرد!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
              به جنس چینی و ایرانی و آمریکایی ربطی نداره!!!!
              همین محصولی هم لینک دادید چینی هست !!!!
              بستگی به طراح و سیاست کاری و نوع طراحی داره!!!!

این وسط وظیفه مصرف کننده هم این هست که به نکاتی که تولید کننده برای راه اندازی نوشته توجه کنه!!!

این مدار یکسوساز دوبل. ترانس رو دوبل 18ولت 5آمپر بذارید. خازن ها هم 3300میکرو فاراد 50ولت
              کنار برد هیچی ننوشته ، و طبق قاعده باید همراه پل دیود بود منم تعجب کردم!
              بعد فهمیدم برای اینکه برد ارزان دربیاد اینطوری کرده است تا با رقیب چینی رقابت کند! که ان هم به شکست انجامیده چون کیفیت برد از برد چینی پایین تر
              در ضمن وقتی سه خروجی قرار می دهند یعنی دوبل ac است
              مرسی بابت مدار ولی صرف نمی کنه این مدار من بسازم. 22 تومان می دم یه چینی می خرم همراه پل دیود

دیدگاه

این برد یک اشکال بزرگ دارد. ان هم اینکه وقتی سه ورودی ولتاژ در مدار قرار می دهند یعنی دوبل ac به غیر از این هم معنی نداره.
                نشان می ده که مونتاژ کننده ناشی بوده. چون طرح اصلی مدار همراه با پل دیود است که به خاطر اینکه ارزان دربیاد ان روی برد نصب نکرده!
                eca خدماتش خوبه ، طراح برد ناشی بوده است. تو ایران مونتاژ کردن. جنس چینی همراه پل دیود است. ان هم کیفیت نداره 32 ولت وصل کردم ای سی ترکید همان ثانیه ، ای سی عوض کردم 12 ولت وصل کردم کار کرد!

بعد فهمیدم برای اینکه برد ارزان دربیاد اینطوری کرده است تا با رقیب چینی رقابت کند! که ان هم به شکست انجامیده چون کیفیت برد از برد چینی پایین تر
                مرسی بابت مدار ولی صرف نمی کنه این مدار من بسازم. 22 تومان می دم یه چینی می خرم همراه پل دیود
                خوب آقا یعنی نمی تونی برد رو برسی کنی ببینی دیود داره یا نه؟؟ بابا یه برد رو برسی کنید شاید اصلا خازن هیچی نداشته باشه یه برسی کنید حداقل
                درضمن بنده نمونه ایرانی خریدم و مشکلی نداشت با بالاترین کیفیت و کمترین نویز کار میکنه (پل دیود نداشت و خودم براش گذاشتم ) طراح برد هم ناشی نبوده
                درضمن شما وقتی یک چیزی رو میخرید نمیگید یه برسی کنم یه تستی کنم شاید فلان جاش مشکل داشته باشه ؟؟ (این کار باعث فهمیدن چجوری بودن جنس و سالم بودنش هست شاید فلان جنس فقط یه آی سی خالی هست و وسلام باید برسی کنید تا اینجوری ضرر نکنید و منجر به روی آوردن به جنس چینی باشه )
                موفق باشید

دیدگاه

درود
                  متاسفانه بیشتر مصرف کننده ها عادت به خوندن راهنمای کالا ندارند...
                  اتفاقا این برد خوب طراحی شدهو 100% مشکل از شما بوده...
                  به لحاظ حرفه ای ، درست نیست که منبع تغذیه روی برد باشه...
                  یکی از دلایل این هست که پل دیود میتونه نویز ایجاد کنه...
                  خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

مدیریت محرم از اونجایی که این تاپیک یک پروژه اماده هست و به قولی لقمه امادست در صورت صلاح دید این اپیک رو مهم کنید که تو آرشیو گم نشه خیلی ها دنبال یه همچین مدار کامل و اماده ای هستن که ممکنه به دردشون بخوره
                    از اونجایی که الان که خودم خواستم سرچ کنم کلی کشتم تا تونستم اپک رو پیدا کنم گفتم پیشنهاد بدم اگر اوکی بود اپیکو مهم کنید
                    ممنون

درضمن پسورد فایل
                    armin gera tda7293 or 94 هست لطفا به پست اول اضافه کنید
                    جدیدترین ویرایش توسط armin_gera; ۱۳:۰۱ ۱۳۹۷/۰۹/۳۰.
                    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
                    مخترع برتر شمال غرب سال 96
                    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

سلام ...... داداش رمز فایل رو میفرستی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
                        سلام به همگی (**** این پست چکیده کل تاپیک هستش ****)
                        خوب این تاپیک پروژه کامل ساخت امپیلیفایر 100 وات با ایسی tda7293 / tda7294 هستش که این ایسی تا 70 وات با دیسورت پایین میده و از لحاظ کیفیت جزو ایسی های خوب هستش
                        همونطور که از اسم تاپیک معلومه این یه لقمه امادست و همه چیزو طراحی کردم کامل امادست فقط شما مونتاژ میکنید و حالشو میبرید

من دو ورژن PCB میزارم یکی استریو 100+100 و یکی هم مونو 100 وات
                        این مداری که براتون میزارم دارای قسمت پروتکشن نیز هست (محافظ DC محافظ اتصال کوتاه سافت استارت انتی پلاپ)

جا داره از زحمات بیوقفه دوستان عزیزم
                        javadnadimi026 که کل پروژه رو دوش ایشون بود و آخر سر ایشون PCB اولیه رو در اختیار من گذاشت تا به اینجا رسوندمش و این امپ کار کرد
                        و hoseyni imeni دوست عزیزم که در تمام طول تاپیک با من بود و همه جوره کمکم کرد اگه نبود تاپیک جلو نمیرفت
                        و سامان نیکنیا و nn20 و b e h n a m و mohammad1365 و همه افرادی که در اتمام این پروژه منو کمک کردن تشکر ویژه بکنم @};- :nerd:

استفاده فقط در جهت غیر تجاری آزاد است!

ورژن 3 93.7.10: رفع نویز + pcb ادیت شده برا استفاده همراه با تغذیه سویچینگ
                        خوب دوستان عزیز بعد از کلی زحمت و بدبختی و هزینه بالاخره طراحی این امپ جواب داد و صدای شفاف بدون نویز در خروجی داشتم
                        پروتکشن فعلا انگار کار نمیکنه البته مدار درسته احتمالا ایسی من مشکل داره

فایل ها: با پروتعوس 8.1 به بالا باز کنید
                        MediaFire is a simple to use free service that lets you put all your photos, documents, music, and video in a single place so you can access them anywhere and share them everywhere.

اینم فیلم مدار

از اونجایی که خیلی رو این امپ زحمت کشیدم همه شاهدن نزدیک 200 هزار تومن قعطه خراب کردم و کردم و کلی وقت و زحمت کشیده شد تا این امپ درست شه , فایل رمز داره و برای کسایی که تو انجمن سابقه ی فعالیت مفید داشتن رمز داده میشه

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                        ورژن مونو هنوز کامل نیست منتظر اپدیت باشید, به زودی
                        تاریخ امروز 93.5.30

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

]ورژن2 93.5.30
                        MediaFire is a simple to use free service that lets you put all your photos, documents, music, and video in a single place so you can access them anywhere and share them everywhere.

با پروتعوس ورژن 8.1 به بالا باز کنید
                        تعویض قسمت پروتکشن با UPC1237 + اضافه کردن اورلود پروتکتور
                        مدار هنوز تست نشده ولی مدار ورژن قبلی تست شد و کار کرد این مدار هم 99% کار میکنه تست شد اپدیت میکنم تاپیکو[/

"ورژن 1 93.5.19

این ورژن استریو هست فقط کانال راست تست شده از چپ خبر ندارم کار کنه یا نه ولی راست مشکلی نداشت به احتمال 99% چپ هم مشکلی نداره
                        قسمت پروتکشن مشکل داره ,کارمیکنه ولی هر از چند گاهی یادش میره پروتکت کنه :P اجتمالا عوضش میکنم"

تو صفحه اول پر از عکس بود ولی ظاهرا پاک شده ,فایل پست اول رو دوباره دان کنید عکسارو به فایل اضافه کردم
                        شماتیک خاصی ندارم ولی یه دونه سادهشو تو فایل اضافه کردم میتونید ببینید

ترانس برای تک کانال حداقل 24ac متقارن(سه سر) و 4 امپر هست یعنی از هر لاین 2 امپر و برای استریو حداق 24ac متقارن(سه سر) 8 امپر یعنی هر لاین 4 امپر یا ولتاژای بالاتر و امپر کمتر ,مناسب ترینش 28ac و 5 امپره حالا امپر بیشتر هم شد چه بهتر

نه مدار دو عدد ایسی داره که هر کانال بر عهده یکی از ایسی ها هست
                        خواهش میکنم
                        شماتیک پروتعوس ندارم , مدارامو بدون شماتیک اکثرا طراحی میکنم
                        pcb رو با اتو زدم
                        اون موقع که من ساختمش 70 تموم شد با باکس البته باکس 15 تومن شد
                        خواهش میکنم لطف دارید
                        شما هم موفق باشید , بعد از ساخت مدار عکساشو تو تاپیک به اشتراک بزارید , به مشکلی برخوردید بگید راهنمایی کنیم

اقا 6 سال گذشت رمزو نمیخواید بدید؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X