اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل ایسی lm 386

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل ایسی lm 386

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها

چند واته؟ روی بلندگو اسپیکرها نه نوشته چند اهم هستند؟ من فکر نکنم مناسب وصل کردن یه بلندگو باشن این IC ها. نهایتش یه بلند گو کوچیک 8اهمی مناسبه. توی دیتاشیت توان خروجیش رو نوشته. که از 325 تا 1000میلی وات توان خروجیش هستش. شرایطش رو هم نوشته:

اصلا داغ نباید بشه.

میشه بگی چرا نباید داغ بشه؟؟؟؟اخه مگه میشه داغ نشه؟
    باTDA2822هم ساختیم یکی اونم داغ میشه...باید واسش هیست سینک گزاشت.
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

بهتره استارتر یه عکس از بالا و به همراه یه شماتیک بذاره ببینیم چیکار کرده.

دیدگاه

دوستان من نوشتم گرم میشه اصلا دست رو نمی سوزونه
        فقط چند درجه گرم میشه
        با دماسنج مولتی متر اندازه گرفتم دمای خونه 32 درجه بود دمای ایسی بین 39 تا 40 درجه بود
        اینم عکس مدارم
        قبلا هم گفتم خروجی اسپیکر کامپیوتر هستش Microlab

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Master81 نمایش پست ها
          دوستان من نوشتم گرم میشه اصلا دست رو نمی سوزونه
          فقط چند درجه گرم میشه
          با دماسنج مولتی متر اندازه گرفتم دمای خونه 32 درجه بود دمای ایسی بین 39 تا 40 درجه بود
          اینم عکس مدارم
          قبلا هم گفتم خروجی اسپیکر کامپیوتر هستش Microlab
          اون مقدار گرم شدن عادیه و باید گرم بشه..مشکلی نیست هیت سینک هم نمیخواد

امپدانس بلندگوها چند اهمن؟؟؟8اهم باشه اسیبی نمی بینه ای سی
          4اهم هم باشه مشکلی نیست...8اهم اطمینانش بیشتره..چون خود دیتاشیت گفته
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

با مولتی متر گرفتم چهار اهم بود
            دست همتون درد نکنه کلی وقت گذاشتین
            خیلی خوبه که سطح علمی مردمو بالا میبرین ایول

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
              اون مقدار گرم شدن عادیه و باید گرم بشه..مشکلی نیست هیت سینک هم نمیخواد
              باید که نه
              شرکت ها قطعاتی که طراحی میکنن اگه قرار باشه که احتمال گرم شدن براش محتمل باشه، پس پکیج مخصوص استفاده میکنن مثل رگولاتورها یا بعضی ترانزیستورها یا بعضی درایورها و...
              با توجه به اینکه نه توی دیتاشیت مطلبی ذکر شده و با توجه به پکیج و همچنین با توجه به مشهور بودن شرکت سازنده پس من خیلی احتمال میدم که این قطعه نباید گرم بشه. کاراکتر گرما در برخی مواقع خیلی مهمه چون رو کاراکتر های دیگه تاثیر می ذاره. من خودم با یه بلند گو 8اهم وصل کردم اصلا هیج تغییر دمایی نداشت.
              جاهای دیگه هم که مشاوره ها رو خوندم خودشون خراب کاری کردن که قطعه گرم شده بود. الان همین مدار اگه بلندگو ازش حذف بشه ممکنه دیگه گرم نشه که نشون میده این بلند گو بدرد این قطعه نمی خوره یا برعکسش.
              بعضی جاها هم قطعه بخاطر تغذیه نامناسب که خط تغذیه نوسانی شده بود باعث گرم شدنش میشد. گاهی وقتا هم که گین زیاد بالا بذاری اینجوری میشه. گاهی وقتا هم که قطعه می سوزه ممکنه اتصال کوتاه بشه بعد از سوختن و گرم کنه.

من از تاپیک کنار میکشم چون خود استارتر انگار زیاد تمایل نداره به حل مشکلش وگرنه شماتیک هم میذاشت.

دیدگاه

باید که نه
                شرکت ها قطعاتی که طراحی میکنن اگه قرار باشه که احتمال گرم شدن براش محتمل باشه، پس پکیج مخصوص استفاده میکنن مثل رگولاتورها یا بعضی ترانزیستورها یا بعضی درایورها و...
                با توجه به اینکه نه توی دیتاشیت مطلبی ذکر شده و با توجه به پکیج و همچنین با توجه به مشهور بودن شرکت سازنده پس من خیلی احتمال میدم که این قطعه نباید گرم بشه. کاراکتر گرما در برخی مواقع خیلی مهمه چون رو کاراکتر های دیگه تاثیر می ذاره. من خودم با یه بلند گو 8اهم وصل کردم اصلا هیج تغییر دمایی نداشت.
                جاهای دیگه هم که مشاوره ها رو خوندم خودشون خراب کاری کردن که قطعه گرم شده بود. الان همین مدار اگه بلندگو ازش حذف بشه ممکنه دیگه گرم نشه که نشون میده این بلند گو بدرد این قطعه نمی خوره یا برعکسش.
                بعضی جاها هم قطعه بخاطر تغذیه نامناسب که خط تغذیه نوسانی شده بود باعث گرم شدنش میشد. گاهی وقتا هم که گین زیاد بالا بذاری اینجوری میشه. گاهی وقتا هم که قطعه می سوزه ممکنه اتصال کوتاه بشه بعد از سوختن و گرم کنه.

من از تاپیک کنار میکشم چون خود استارتر انگار زیاد تمایل نداره به حل مشکلش وگرنه شماتیک هم میذاشت.

بله شما درست میگن ولی من دیدم ای سی (یادم نیست 16پایه بود یا 14پایه)توی اسپیکر که روش یه المینیوم چسبونده بودن...پس میشه نتیجه گرفت ای سی ها حتما نباید واسه خنک کنندگی جای پیچ مثل رگولاتور ها و...داشته باشن..
                تغذیه هم بله خیلی روی گرما تاثیر داره نباید نوسان داشته باشه..
                موفق باشید
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                  بله شما درست میگن ولی من دیدم ای سی (یادم نیست 16پایه بود یا 14پایه)توی اسپیکر که روش یه المینیوم چسبونده بودن...پس میشه نتیجه گرفت ای سی ها حتما نباید واسه خنک کنندگی جای پیچ مثل رگولاتور ها و...داشته باشن..
                  فکر کنم منم یه همچین چیزی رو دیده باشم ولی اگه درست یادم بیاد یا قطعه چینی بود یا روش هیچی ننوشته بودن یا دستگاهش بی پدر و مادر بود(طراحی نادرست). حتی یادم هستش که از این نوع استفاده کرده بودند:

heatsink,heat sink,هتسینک,هیتسینک آلومینیومی,آلمینیومی,هیت سینک,گرماگیر,خنک کننده

ولی من مطئنم یه جای کار ایراد داره. اگه خواستید اون مداراتتون رو هم بذارید(توی یه تاپیک دیگه) تا ببینیم چرا اینجوری میشه(با اون دو تا قطعه).

دیدگاه

شاید بخاطر فرکانس منبع باشه فرکانس 50hrz بود

دیدگاه

فکر کنم منم یه همچین چیزی رو دیده باشم ولی اگه درست یادم بیاد یا قطعه چینی بود یا روش هیچی ننوشته بودن یا دستگاهش بی پدر و مادر بود(طراحی نادرست). حتی یادم هستش که از این نوع استفاده کرده بودند:

heatsink,heat sink,هتسینک,هیتسینک آلومینیومی,آلمینیومی,هیت سینک,گرماگیر,خنک کننده

ولی من مطئنم یه جای کار ایراد داره. اگه خواستید اون مداراتتون رو هم بذارید(توی یه تاپیک دیگه) تا ببینیم چرا اینجوری میشه(با اون دو تا قطعه).
                      اون اسپیکری که من هم دیدم همین شکلی بود ولی اون سوراخ هارو نداشت المینیوم بدون سوراخ بود...همین پکلی روش چسبونده بودن..حالا ساخت کجاس نمی دونم
                      به نظر من ای سی یکم هم که باشه باید گرم بشه بازم به قول شما مدار رو بزارن ضرر نداره
                      همین جا یزاریدش..
                      شاید بخاطر فرکانس منبع باشه فرکانس 50hrz بود

مگه یکسوساز نزاشته بودین که میگین 50هرتز بود؟؟؟توی دی سی که فرکانس نداریم...باید یکسو ساز با خازن صافی واسش بزاری
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

این شماتیک مداره

ولی من اینو پیاده کردم

دیدگاه

این شماتیک مداره

ولی من اینو پیاده کردم
                          مقاومت پایه ی 3رو واسه چی گزاشتین؟

خازن پایه ی 7رو مقدارش رو چقدر گزاشتین؟
                          جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۷:۱۶ ۱۳۹۵/۰۵/۱۸.
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

وقتی این مقاومت رو میزارم نویز کمتر میشه
                            یه خازن 2200uf با تغذیه موازی کردم خیلی خیلی کمتر گرم میشه
                            خازن بای پس رو 100 نانو عدسی گذاشتم

دیدگاه

وقتی این مقاومت رو میزارم نویز کمتر میشه
                              یه خازن 2200uf با تغذیه موازی کردم خیلی خیلی کمتر گرم میشه
                              خازن بای پس رو 100 نانو عدسی گذاشتم

اوکی درست
                              ولی اون مقاومت رو حذفش کنید و جاش یه ولوم قرار بدین اون موقع هم نویز کم هم گین دارین اینطوری که شا وصل کردین اصلا اصولی نیست

بله تغذیه خیلی روی کارکرد مدارتون تاثیر داره خازن باید داشته باشه تا ریپل نداشته باشه وقطعات رو خراب نکنه...اگه بدونین این ریپل چ بلایی سر قطعات الکترونیکی که نمیاره...حتی می تونه باعث روشن نشدن دستگاه های خانگی بشه مثلا تلوزیون(که خیلی خیلی یلی مشکل خازنی داره و ..)

موفق باشید
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
                                من با دو تا از همین آی سی یه آمپلی فایر استریو زدم و اصلا هم داغ نمیشه آی سی هاش البته من 6 ولت زدم به مدار و برا ورودی هم به یه پنل فلش خور و ... زدم عالیه کارش بلندگو هم 8 اهم زدم اینم عکساش و نقشه ی مداری که از روش بستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X