اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو یا تبادل نظر]رفع یک مشکل نویز در وروودی tda1510

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : رفع یک مشکل نویز در وروودی tda1510

نوشته اصلی توسط mohammad1365 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز تمام این بحث ها سر همین تطبیق امپدانس هست .
    ببین به طور کلی امپدانس خروجی کارت صدای کامپیوتر ، لپ تاپ و دی وی دی پلیر ها بالاست پس قاعدتا با امپدانس ورودی مدار شما نباید مشکلی داشته باشه. همچنین امپدانس ورودی گوش های همراه و نواع ام پی تری پلیر ها پایین هست .وقتی شما تو مدار صوتی هم در حالات بدون سیگنال و هم در حالت با سیگنا ورودی ، نویزی (به جز نویز تغذیه و شیلدینگ ) نداشته باشی و صدا واضح باشه پس میشه گفت مشکل تطبیق امپدانس رو نداری .
    بهترین راه تطبیق امپدانس قرار دادن پری تون کنترل هست که هم کار تطبیق رو انجام بده و هم به صدا یه زیر و بمی بده.
    موفق باشی
    سلام به شما
    از مطالبتون ممنون
    اما نمیدونم چرا من به جوابم نمیرسم
    چند تا سوال داشتم
    1_شما میفرمایید به طور کلی امپدانس خروجی کارت صدای کامپیوتر ، لپ تاپ و دی وی دی پلیر ها بالاست
    اگه بالا هست چ طور میتونه مثلا هدفون رو درایو کنه ( مقاومت هد فون که کمه فکر کنم حدود 32 اهم ) ؟؟؟؟
    2_ شما میفرمایید همچنین امپدانس ورودی گوش های همراه و نواع ام پی تری پلیر ها پایین هست
    فکر میکنم امپدانس ورودی بالا باشه مثلا در حد چند ده کیلو اهم اگه اشتباه میکنم لطفا توضیح بدید
    من یکم گیج شدم فکر میکنم شما دارید جا به جا میگید
    میشه در این زمینه هم یکم توضیح بدید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

پاسخ : رفع یک مشکل نویز در وروودی tda1510

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
      سلام به شما
      از مطالبتون ممنون
      اما نمیدونم چرا من به جوابم نمیرسم
      چند تا سوال داشتم
      1_شما میفرمایید به طور کلی امپدانس خروجی کارت صدای کامپیوتر ، لپ تاپ و دی وی دی پلیر ها بالاست
      اگه بالا هست چ طور میتونه مثلا هدفون رو درایو کنه ( مقاومت هد فون که کمه فکر کنم حدود 32 اهم ) ؟؟؟؟
      2_ شما میفرمایید همچنین امپدانس ورودی گوش های همراه و نواع ام پی تری پلیر ها پایین هست
      فکر میکنم امپدانس ورودی بالا باشه مثلا در حد چند ده کیلو اهم اگه اشتباه میکنم لطفا توضیح بدید
      من یکم گیج شدم فکر میکنم شما دارید جا به جا میگید
      میشه در این زمینه هم یکم توضیح بدید
      سلام دوست عزیز
      لطف دارید
      ببینید امپدانس خروجی کارت صدای کامپیوتر و یا لپ تاب ها اگر اشتباه نکنم بین 80 تا 100 اهم باید باشه. پس مشکلی بابت درایو هدفون با امپدانس 32 اهم نداره.
      د رمورد سوال دوم عرض کنم که من یک اشتباه داشتم و اونم اینکه منظورم امپدانس خروجی بود که به اشتباه ورودی نوشتم.
      به طور کلی امپدانس خروجی گوشی های همراه و انواع mp3 player ها پایین هست. دقیقا مقدارشو نمی دونم.
      موفق باشید

دیدگاه

پاسخ : [گفتگو یا تبادل نظر]رفع یک مشکل نویز در وروودی tda1510

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
        فایل پیوست مشکلی نداشت...

من پیشنهادم پری و تون کنترله اون خازن ومقاومت جز کم کردن بهره هیچ کار دیگه ای انجام نمی دن
        به نظر من ای سی امپدانسش با این mp3تطبیق نداره چون من همیشه اینا رو به 7377می زنم مشکلی ندارن
        موفق باشی
        مشکلو یه ذره کم کردم. خوده mp3 یه رگلاتور داره ک 12 رو ب5 تبدیل میکنه. تو ورودی رگلاتور خازن 0.1 میکرو هس ولی تو خروجی هیچ خازنی نبود. ما اومدیم شانسی یه خازن 2200میکررو زدیم به خروجی رگلاتور صدای تق تقی ک پخش میکرد خیلی خیلی کم شد ولی از بین نرفت. و اما باز هم یه مشکل پیدا کردم ک اونم پارازیت برقه ماشینه. بااین خازن ک گذاشتم پارازیت برق ماشین رفت بالا حالا باز اومدم تو راه مثبت کله مدار یه سلف گذاشتم با یه خازن 2200 ، تاثیر چندانی نداشت. موندم وقتی این خازنو 2200 به خروجی رگلاتور میزنم پارازیت ماشین زیاد میشه ولی تق تق خوده mp3 گرفته میشه

حالا ی راهی پیدا کنید واسه اینکه پارازیت برقی ک میاد تو مدار کم کنم تاببینم مشکل دیگه ای هم پیدا میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط الماسی نمایش پست ها
          مشکلو یه ذره کم کردم. خوده mp3 یه رگلاتور داره ک 12 رو ب5 تبدیل میکنه. تو ورودی رگلاتور خازن 0.1 میکرو هس ولی تو خروجی هیچ خازنی نبود. ما اومدیم شانسی یه خازن 2200میکررو زدیم به خروجی رگلاتور صدای تق تقی ک پخش میکرد خیلی خیلی کم شد ولی از بین نرفت. و اما باز هم یه مشکل پیدا کردم ک اونم پارازیت برقه ماشینه. بااین خازن ک گذاشتم پارازیت برق ماشین رفت بالا حالا باز اومدم تو راه مثبت کله مدار یه سلف گذاشتم با یه خازن 2200 ، تاثیر چندانی نداشت. موندم وقتی این خازنو 2200 به خروجی رگلاتور میزنم پارازیت ماشین زیاد میشه ولی تق تق خوده mp3 گرفته میشه

حالا ی راهی پیدا کنید واسه اینکه پارازیت برقی ک میاد تو مدار کم کنم تاببینم مشکل دیگه ای هم پیدا میشه؟
          بنده که گفتم مشکل از تغذیست از ماژول نیست....چرا ماژول رو دستکاری کردی؟؟؟ای کاش این کارو نمی کردی یه عکسی چیزی هم از این ماژول بده ببینیم چی به چیه
          یه 7808بزارواسه تغذیه ماژول رگولاتور با ورودیش خازن های 100نانو و 470میکرو موازی باشن با خروجیش هم 100 نانو و 1000میکرو یا2200میکرو موازی باشه
          یه دیود هم از خروجی رگولاتور به ورودیش بزن
          اند دیود به خروجی رگولاتور کاتد دیود به ورودی رگولاتور
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

بنده که گفتم مشکل از تغذیست از ماژول نیست....چرا ماژول رو دستکاری کردی؟؟؟ای کاش این کارو نمی کردی یه عکسی چیزی هم از این ماژول بده ببینیم چی به چیه
            یه 7808بزارواسه تغذیه ماژول رگولاتور با ورودیش خازن های 100نانو و 470میکرو موازی باشن با خروجیش هم 100 نانو و 1000میکرو یا2200میکرو موازی باشه
            یه دیود هم از خروجی رگولاتور به ورودیش بزن
            اند دیود به خروجی رگولاتور کاتد دیود به ورودی رگولاتور
            اقا این عکسه واسه پخش قبلیه ک سوزوندمش. رگلاتور که واضحه و خازنم به ورودی رگلاتوره ک 100میکرو هس. ما به خروجیش 2200 زدیم.دیود نمیشه توش گذاشت. اینم نگفتم ک این پارازیتی ک میگم بدون mp3 هم هست. پارازیت مربوط به امپلی باشه ک تقویت میکنه ، البته فک کنمااااا بیشتر از 50 درصد ک این پارازیت جدیده ،مربوط به امپلیه چون اون تق تق ک پخش میشد قطع شد

دیدگاه

اقا این عکسه واسه پخش قبلیه ک سوزوندمش. رگلاتور که واضحه و خازنم به ورودی رگلاتوره ک 100میکرو هس. ما به خروجیش 2200 زدیم.دیود نمیشه توش گذاشت. اینم نگفتم ک این پارازیتی ک میگم بدون mp3 هم هست. پارازیت مربوط به امپلی باشه ک تقویت میکنه ، البته فک کنمااااا بیشتر از 50 درصد ک این پارازیت جدیده ،مربوط به امپلیه چون اون تق تق ک پخش میشد قطع شد

http://s7.picofile.com/file/8267055392/DSC_0130.JPG
              من این ماژول رو دارم تغذیت خوب باشه شیلیدنگ هم رعایت کنی اون نویز به قدری کم میشه که دیگگه اصلا قابل شنیدن نیست
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

من این ماژول رو دارم تغذیت خوب باشه شیلیدنگ هم رعایت کنی اون نویز به قدری کم میشه که دیگگه اصلا قابل شنیدن نیست
                خب شیلیدینگو شما میفرمایی من چجوری رعایت کنم؟ از سیم تلفن استفاده کنم؟ اخه چرا ماشین روشن میشه این نویز میاد؟ میتونید یه عکسی یا راه حلی بذارید تا اینم رفع کنم؟
                راستی ی سوال دیگ. چرا وقتی صدا زیاد میشه صدای بدی شنیده میشه، انگاری ک کم میاره؟ اینم مربوط به امپدانس هس ک تطابق نداره یا ک سیمای خروجی نازکه یا هردو؟

دیدگاه

خب شیلیدینگو شما میفرمایی من چجوری رعایت کنم؟ از سیم تلفن استفاده کنم؟ اخه چرا ماشین روشن میشه این نویز میاد؟ میتونید یه عکسی یا راه حلی بذارید تا اینم رفع کنم؟
                  راستی ی سوال دیگ. چرا وقتی صدا زیاد میشه صدای بدی شنیده میشه، انگاری ک کم میاره؟ اینم مربوط به امپدانس هس ک تطابق نداره یا ک سیمای خروجی نازکه یا هردو؟
                  سلام
                  شیلدینگ یعنی یه سیمه مثل سیم انتن ولی با دوتا مغزی چون استریو هستش باید استفاده کنی
                  اگه کم میاره احتمالا سیم تغذیه نازکه و جریان کم بهش می رسه یا منظورت دیستوریشن ای سی هست؟
                  اون نویز موتور رو اگه میگید واسه دینام و وایر شمعک ماشین هست
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                    اگه کم میاره احتمالا سیم تغذیه نازکه و جریان کم بهش می رسه یا منظورت دیستوریشن ای سی هست؟
                    سیم تغذیه ک نازکه. دیستوریشنم نمیدونم چیه والا تو سیستمای صوتی زیر صفرم

اون نویز موتور رو اگه میگید واسه دینام و وایر شمعک ماشین هست
                    خب چیکار کنم ک نیاد تو سیستم؟ چون الان بیشترین صدا پارازیت مربوط به روشن شدنه ماشینه و با گاز دادن کم و زیاد میشه، وقتیم درحال حرکتم چراغارم ک شب روشن میکنم بیشتر میشه ولی صدایی مثل موج رادیوها اصلا توش نیس

دیدگاه

سیم تغذیه ک نازکه. دیستوریشنم نمیدونم چیه والا تو سیستمای صوتی زیر صفرم

خب چیکار کنم ک نیاد تو سیستم؟ چون الان بیشترین صدا پارازیت مربوط به روشن شدنه ماشینه و با گاز دادن کم و زیاد میشه، وقتیم درحال حرکتم چراغارم ک شب روشن میکنم بیشتر میشه ولی صدایی مثل موج رادیوها اصلا توش نیس
                      دیستوریشن بهم ریختگی صدا هستش....سیم تغذیه نباید خیلی نازک باشه مثلا شما سیم پاور کلمپیوتر استفاده کن(سیم های خروجیش رو میگم)
                      اون نویز ورودی هم یه چوک یا چند دور سیم دور یه هسته اهنی یا فریت بپیچ و سر راه تغذیه مثبت بزار کمتر میشه یه خازن حدودای 6800میکرو یا10000میکرو با تغذیه امپلی فایر موازی کن کم میشه ولی صفر نمیشه...(اون قدری م میشه که اذیت نکنه)
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

دیستوریشن بهم ریختگی صدا هستش....سیم تغذیه نباید خیلی نازک باشه مثلا شما سیم پاور کلمپیوتر استفاده کن(سیم های خروجیش رو میگم)
                        اون نویز ورودی هم یه چوک یا چند دور سیم دور یه هسته اهنی یا فریت بپیچ و سر راه تغذیه مثبت بزار کمتر میشه یه خازن حدودای 6800میکرو یا10000میکرو با تغذیه امپلی فایر موازی کن کم میشه ولی صفر نمیشه...(اون قدری م میشه که اذیت نکنه)
                        پس سیم مثبتمو عوض میکنم
                        راستش تو راه مثبتم اون سیم پیچو ک میگید گذاشتم ولی مقدار خازنام کمه،2200 هست. ظرفیتو ببرم بالا پس نتیجشو میگم

راستی این نقشه تریبل و باس استریو هست؟اگر نیست منفی کدوم سمته، ورودی کدوم سمته؟

ی سوال دیگم دارم، اگ بخوام 7377 بصورت بریج واستریو ببندم باید به شکل زیر ببندم؟
                        1510 تو خروجیاش مقاومتو خازن زیاد داره ولی این یه چیز سادس، مداری دیگه ای نمیخواد یا که این ایسی جدیدتره به مداری دیگه ای نیاز نداره؟
                        پایه 10 به کجا وصل میشه؟
                        اگر ولتاژ ورودی مثلا 12 باشه میشه پایه استندبایو به 5 ولت وصل کرد تا ایسی کار کنه یا باید پایه استندبایم به 12 وصل بشه؟

جدیدترین ویرایش توسط الماسی; ۰۱:۳۶ ۱۳۹۵/۰۶/۲۳.

دیدگاه

پس سیم مثبتمو عوض میکنم
                          راستش تو راه مثبتم اون سیم پیچو ک میگید گذاشتم ولی مقدار خازنام کمه،2200 هست. ظرفیتو ببرم بالا پس نتیجشو میگم

راستی این نقشه تریبل و باس استریو هست؟اگر نیست منفی کدوم سمته، ورودی کدوم سمته؟

ی سوال دیگم دارم، اگ بخوام 7377 بصورت بریج واستریو ببندم باید به شکل زیر ببندم؟
                          1510 تو خروجیاش مقاومتو خازن زیاد داره ولی این یه چیز سادس، مداری دیگه ای نمیخواد یا که این ایسی جدیدتره به مداری دیگه ای نیاز نداره؟
                          پایه 10 به کجا وصل میشه؟
                          اگر ولتاژ ورودی مثلا 12 باشه میشه پایه استندبایو به 5 ولت وصل کرد تا ایسی کار کنه یا باید پایه استندبایم به 12 وصل بشه؟

سلام
                          شما میخوای استریو باشه باید دوحالت بریج ببندی اون بریج و استریو واسه اسپیکره اگه واسه ماشین میخوای اونی که دوتا بلندگو توی خروجیش داره(دوتا بریج)اونو ببندش
                          پایه 10رو به هیچ جا نمیخواد وصلش کنی
                          پایه ی استند بای :پایه ی 7با یه 10کیلو به مثبت وصل میشه خازن روی پایه ی7رو هم لازم نیست بزاریش
                          سیم مثبت ومنفی تغذیه رو کلا عوض کن باید قطور تر باشه
                          اون تون کنترل هست ورودیش سمت چپ و خروجیش سمت راست منفیش سیمی هست که پایینه مداره
                          ای سی7377 ای سی خوبیه هم ساده و جمع و جور هم کم مصرف هم کیفیت صدا محافظ اتصال کوتاه در خروجی و...چیزی خیلی داره

موفق باشی
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                            شما میخوای استریو باشه باید دوحالت بریج ببندی اون بریج و استریو واسه اسپیکره اگه واسه ماشین میخوای اونی که دوتا بلندگو توی خروجیش داره(دوتا بریج)اونو ببندش
                            پایه 10رو به هیچ جا نمیخواد وصلش کنی
                            پایه ی استند بای :پایه ی 7با یه 10کیلو به مثبت وصل میشه خازن روی پایه ی7رو هم لازم نیست بزاریش
                            سیم مثبت ومنفی تغذیه رو کلا عوض کن باید قطور تر باشه
                            اون تون کنترل هست ورودیش سمت چپ و خروجیش سمت راست منفیش سیمی هست که پایینه مداره
                            ای سی7377 ای سی خوبیه هم ساده و جمع و جور هم کم مصرف هم کیفیت صدا محافظ اتصال کوتاه در خروجی و...چیزی خیلی داره

موفق باشی
                            بریج بستن واسه ساب نیس؟
                            پایه استندبایو بزنم ب ۵ ولت کار میکنه ایسی؟دیتاشیت ک میگفت میشه

دیدگاه

بریج بستن واسه ساب نیس؟
                              پایه استندبایو بزنم ب ۵ ولت کار میکنه ایسی؟دیتاشیت ک میگفت میشه
                              بریج واسه هرچیزی که بخوای استفاده میشه ساب بخوای بزاری بریج که بستی توی ورودی بریج یه فیلتر پایین گذر می زاری حالا ساب می زنی خروجی بریج
                              بریج قدرتش بیشتره و همه جا استفاده میشه یکی از کاربرداش ساب هستش
                              چه کاریه خوب با یه 10کیلو بزنش به مثبت تغذیه همون مثبتی که به ای سی وصله همین
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X