اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی درباره راه اندازی ساب هکتور با ماژول آمپلی 600W TAS5630

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهنمایی درباره راه اندازی ساب هکتور با ماژول آمپلی 600W TAS5630

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
    درود
    شما بهتر است که ولتاژ dc کمتری به ماژول خود اعمال بکنید ، به نظر من با توجه به دیتاشیت مدار40 ولت کافی است !!!
    همچنین شما میتوانید از ترانس قبلی هم استفاده بکنید ... حرف ترانس پیچ در مورد خراب شدن EI ترانس کاملاً درست نمیباشد و شاید 2-3 عدد EIخراب بشود و چون ابعاد ترانس بزرگ میباشد فقط میبایست چند دور از سیم پیچ ثانویه کم بشود ...
    همچنین با توجه به دیتا شیت مدار شما احتیاج به 12 ولت (ص7)هم دارید که ترانس پیچ میتواند یک 12 ولت هم برای شما آماده بکند!!!
    https://pdf1.alldatasheet.com/datash.../TAS5630B.html
    حسین جان دقیقا خاطرم هست این آمپلی رو خودتون معرفی کردین و سرانجام تونستم گیرش بیارن بعد از 1 سال- برای دو عدد ساب هکتور 12 اینچ

الان تصویر ورودی های این مازول رو می فرستم خدمتتون. یه دونه ورودی داره به صورت فیش آداپتور روبردی و یه دونه ورودی داره به صورت ترمینال.
    1- کدوم برای ولتاژ 12 هست و کدوم برای 40 ولت؟
    2- باتوجه به اینکه ترانس پیچ الان به نظر می رسه نمی خواد این کارو برای من انجام بده! و اینکه منبع تغذیه سوئیچینگ 40 یا 48 ولت 15 آمپر هرچقدر گشتم پیدا نکردم، در بهترین حالت باتوجه به دیتاشیت، ترانس و خازن که سر راهش قرار می گیره من به ترانس پیچ بگم چه ترانس جدیدی رو بپیچه؟ منظورم اینه که الان که قرار هست مجدد هزینه کنم بهترین و بهینه ترین حالت در بیاد ( چه خازن و پل دیودی نیاز هست؟)
    3- یه دونه دیپ سوئیچ هم روی ماژول هست اون رو دست نزنم کلا؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pashangparsi نمایش پست ها
      حسین جان دقیقا خاطرم هست این آمپلی رو خودتون معرفی کردین و سرانجام تونستم گیرش بیارن بعد از 1 سال- برای دو عدد ساب هکتور 12 اینچ

الان تصویر ورودی های این مازول رو می فرستم خدمتتون. یه دونه ورودی داره به صورت فیش آداپتور روبردی و یه دونه ورودی داره به صورت ترمینال.
      2- باتوجه به اینکه ترانس پیچ الان به نظر می رسه نمی خواد این کارو برای من انجام بده! و اینکه منبع تغذیه سوئیچینگ 40 یا 48 ولت 15 آمپر هرچقدر گشتم پیدا نکردم، در بهترین حالت باتوجه به دیتاشیت، ترانس و خازن که سر راهش قرار می گیره من به ترانس پیچ بگم چه ترانس جدیدی رو بپیچه؟ منظورم اینه که الان که قرار هست مجدد هزینه کنم بهترین و بهینه ترین حالت در بیاد ( چه خازن و پل دیودی نیاز هست؟)

درود
      از رو عکس تشخیصش سخت هست !!!
      دفترچه ای ، چیزی باهاش نیست؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
        سلام
        از اسیلوسکوپ برای اندازه گیری اختلاف فاز و شکل موج و.... استفاده میشه که بنده اطلاعی درموردش زیاد ندارم
        قطعا هر دستگاه اندازه گیری خطای خودش رو داره (حالا این خطا تو هر دستگاه کمه توی هر دستگاه زیاد )
        در مورد 19 ولت شدن اون آزمایش اگر اینجوری بود چرا لامپ پراید که 12 ولت هست نسوخت ؟ مگه ولتاژ بیشتر از ولتاژ کاری لامپ نیست ؟
        پس معلومه اون مقدار ولتاژ اضافه از خازن هستش که لحظه ای هستش و وقتی تحت بار قرار میگیره ولتاژ بر میگرده به همون ولتاژ اولیه dc شدن (همون ولتاژِی که قبلش خازن گذاشتیم ) اون ولتاژِی که خازن ایجاد میکنه خطاس
        در مورد نرم افزار اطلاعی ندارم ولی تجربه ای هست که توی مدار های مختلف کردم
        درضمن بنده 1-2 تا آمپلی نساختم از آمپلی فایر 0.5 وات تک ترانزیستوری گرفته تا یک آمپلی فایر استریو 50 وات با آی سی stk 4192 که خیلی حساس به نویز و اتصال کوتاه و ریپل هستش ساختم و نتیجه عالی بود(حدود 20 -30 تا مدار آمپلی فایر با گروه های tda -stk )
        پروژه ی آمپلی فایر stk و تن کنترل و ام پی تری پلیرش و مدار پری میکروفنش رو به زودی میزارم که یه وقت خدایی نکرده فکر نکنید که الکی میگم و دروغ . چون من چیزی رو که ندونم نمیگم
        درضمن بحث ما ریپل نبود برای گرفتن ریپل دیگه هرکسی میدونه که با خازن و سلف میتونه حلش کنه
        موفق باشید
        عزیزم خوشحال شدم از این پستت چون هدفش یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجاربه نه چیز دیگه و هر دو طرف یاد میگیرن.

بزار یبار دیگه توضیح بدم بعدا اگه امکانتش رو داشتی خودت قشنگ عملی تست کن.

وقتی ولتاژ سینوسی با پل دیود یکسو بشه یعنی بصورت تمام موج دقیقا مقدار dc میشه
        (2*Vp)/pi
        که Vp همون پیک ولتاژ ورودیه
        اینجا دقت کن ما همیشه از مقادیر RMS استفاده میکنیم یعنی وقتی میگم برق شهر 220 ولته داریم مقدار RMS رو میگم در واقع پیک ولتاژ برق شهر چیزی حدود 310 ولته حالا اینکه چرا ما همیشه از مقادیر RMS رو میگیم یه بحث دیگست که اینجا جاش نیست.

حالا اینجا ترانس دوستمون وقتی 50 ولته یعنی پیک ولتاژش چیزی حدود 70.7 ولته و یا ترانس 12 ولتی که شما تست کردی پیک ولتاژش حدود 17.5 ولت میشه و مقدار DC یا متوسط ترانس 12 ولتی شما بعد یکسوسازی تمام موج حدود 10.8 ولته.

حالا بعد یکسوسازی مقدار DC یا متوسط ولتاژ از همون فرمولی که گفتم برای ولتاژ سینوسی بدست میاد
        اما شکل موج خروجی بشدت ریپل داره و همچنان پیک ولتاژ همون پیک ولتاژ ورودیه مثلا برا همون ترانس 12 ولت خودت بعد یکسوسازی هم ولتاژ توی پیک هنوز همون 17.5 ولته یعنی مقدار DC ولتاژ 10.8 ولی پیک ولتاژ تا 17.5 هم میره.

این ریپل ولتاژ برای بارهای مقاومتی مشکلی ایجاد نمیکنه
        اما برای امپلی فایر مشکل سازه و باید صاف بشه یعنی یه شکل موج صاف بدون ریپل و رگوله شده میخواییم
        اینجا میاییم از صافی خازنی استفاده میکنیم
        خازن اندازه پیک ولتاژ شارژ میشه و وقتی ولتاژ ورودی شروع به کاهش میکنه دوتا دیود اون نیم سیکل خاموش میشن و از این به بعد خازن جریان خروجی رو تامین میکنه شروع به دشارژ میکنه تا به نیم سیک بعدی برسه و دوباره شارژ بشه.
        حالا اینجا باید ظرفیت خازن به قدری باشه که تا نیم سیکل بعدی نزاره خازن کامل دشارژ بشه تا ولتاژ دوباره افت بکنه برای همین باید ظرفیت خازن متناسب با بار انتخاب بشه.

شما یه ترانس 12 ولت بردار حداقل 10 امپر باشه یا بیشتر بعد یه بانک خازنی 20000 میکروفارادی یا بیشتر هم براش بزار بعد وصلش کن به لامپت
        بعد ولتاژها رو بخون دقیقا میبینی ولتاژ حدود 16 تا 17 ولته و افت چندانی نکرده چون ظرفیت بانک خازنیت بالاست و ترانست هم جوابگو بارت هست.
        شما هر وقت دیدی ولتاژت داره افت میکنه مشکل از اصول الکترونیکی کار نیست مشکل اینه یا ظرفیت خازنیت کمه یا ترانست ضعیفه برای بارت.

این یکسوسازها خیلی بحث های مفصل تری دارن که علاقه داشتی میتونی کتاب الکترونیک قدرت رشید رو هم بخونی .

دیدگاه

درود
          این ماژول همونطور که خودتون گفتین پیک ولتاژی که میتونه تحمل کنه 50 ولت DC.
          شما ولتاژی بین 45 تا 48 ولت رو اگه بتونید براش فراهم کنید خیلی مناسبه و یه 2 ولت ایمنی در نظر میگیریم تا در اثر نوسانات برق و افزایش ولتاژ احتمالی آسیبی به ماژول نرسه.
          که برای این کار به یک ترانس 34 ولت ac وحداقل 12 آمپر نیاز دارین.
          و با توجه به توان 600 واتی شما به یک بانک خازنی حداقل 30000 میکروفارادی نیاز دارید که میتونید به راحتی 3 تا خازن 10000 میکروفاراد رو با هم موازی کنید تا به 30000 میکروفاراد برسید.
          و یه نکته دیگه اینکه چون ظرفیت خازنی خیلی بالاست لحظه ای که ترانس رو به برق میزنید خازنها مانند اتصال کوتاه عمل میکنن و جریان بشدت زیادی از پل دیود عبور کنه و برای اینکه پل دیود نسوزه حتما از یه پل دیود 50 امپری استفاده کنید و مسیرهای جریان رو روی یکسوساز کاملا قلع اندود کنید تا در اثر جریان زیاد اسیب نبینن.

اون ترمینالی که نوشته Vcc , GND این ورودی اصلی امپلی فایره یعنی تغذیه 50 ولتی باید به اینجا وصل بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir_h_ نمایش پست ها
            عزیزم خوشحال شدم از این پستت چون هدفش یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجاربه نه چیز دیگه و هر دو طرف یاد میگیرن.

(2*Vp)/pi
            اینجا دقت کن ما همیشه از مقادیر RMS استفاده میکنیم یعنی وقتی میگم برق شهر 220 ولته داریم مقدار RMS رو میگم در واقع پیک ولتاژ برق شهر چیزی حدود 310 ولته حالا اینکه چرا ما همیشه از مقادیر RMS رو میگیم یه بحث دیگست که اینجا جاش نیست.

حالا اینجا ترانس دوستمون وقتی 50 ولته یعنی پیک ولتاژش چیزی حدود 70.7 ولته و یا ترانس 12 ولتی که شما تست کردی پیک ولتاژش حدود 17.5 ولت میشه و مقدار DC یا متوسط ترانس 12 ولتی شما بعد یکسوسازی تمام موج حدود 10.8 ولته.

حالا بعد یکسوسازی مقدار DC یا متوسط ولتاژ از همون فرمولی که گفتم برای ولتاژ سینوسی بدست میاد
            اما شکل موج خروجی بشدت ریپل داره و همچنان پیک ولتاژ همون پیک ولتاژ ورودیه مثلا برا همون ترانس 12 ولت خودت بعد یکسوسازی هم ولتاژ توی پیک هنوز همون 17.5 ولته یعنی مقدار DC ولتاژ 10.8 ولی پیک ولتاژ تا 17.5 هم میره.

اما برای امپلی فایر مشکل سازه و باید صاف بشه یعنی یه شکل موج صاف بدون ریپل و رگوله شده میخواییم
            خازن اندازه پیک ولتاژ شارژ میشه و وقتی ولتاژ ورودی شروع به کاهش میکنه دوتا دیود اون نیم سیکل خاموش میشن و از این به بعد خازن جریان خروجی رو تامین میکنه شروع به دشارژ میکنه تا به نیم سیک بعدی برسه و دوباره شارژ بشه.
            حالا اینجا باید ظرفیت خازن به قدری باشه که تا نیم سیکل بعدی نزاره خازن کامل دشارژ بشه تا ولتاژ دوباره افت بکنه برای همین باید ظرفیت خازن متناسب با بار انتخاب بشه.

شما یه ترانس 12 ولت بردار حداقل 10 امپر باشه یا بیشتر بعد یه بانک خازنی 20000 میکروفارادی یا بیشتر هم براش بزار بعد وصلش کن به لامپت
            بعد ولتاژها رو بخون دقیقا میبینی ولتاژ حدود 16 تا 17 ولته و افت چندانی نکرده چون ظرفیت بانک خازنیت بالاست و ترانست هم جوابگو بارت هست.
            شما هر وقت دیدی ولتاژت داره افت میکنه مشکل از اصول الکترونیکی کار نیست مشکل اینه یا ظرفیت خازنیت کمه یا ترانست ضعیفه برای بارت.

این یکسوسازها خیلی بحث های مفصل تری دارن که علاقه داشتی میتونی کتاب الکترونیک قدرت رشید رو هم بخونی .
            سلام
            منم منظورم همین پیک و rms هست
            من بانک خازنی نذاشتم و یه خازن 4700 نانوفاراد برای گرفتن ریپل توی خروجی پل دیود موازی کردم
            قربونت همین بود منظورم اینه که کار من اصلا مشکل نداشت و ظرفیت خازن هام کم بود
            این ماژولی که ایشون گذاشتن خودش نویز گیرو از بین برنده ریپل ترانس داره یعنی مستقیم بزننش به پل دیود هیچ مشکلی نداره (مدار های آماده آمپلی فایر رو طوری میسازن که توی بدترین شراط بتونن درست کار کنن )
            موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
              سلام
              منم منظورم همین پیک و rms هست
              من بانک خازنی نذاشتم و یه خازن 4700 نانوفاراد برای گرفتن ریپل توی خروجی پل دیود موازی کردم
              قربونت همین بود منظورم اینه که کار من اصلا مشکل نداشت و ظرفیت خازن هام کم بود
              این ماژولی که ایشون گذاشتن خودش نویز گیرو از بین برنده ریپل ترانس داره یعنی مستقیم بزننش به پل دیود هیچ مشکلی نداره (مدار های آماده آمپلی فایر رو طوری میسازن که توی بدترین شراط بتونن درست کار کنن )
              موفق باشید
              عزیزم همون اول گفتم یعنی مطمئن بودم که ظرفیت خازنیت کم بوده که این مشکل افت ولتاژ رو داشتین.

این خازنی که گذاشتین به حدی مقدارش کم بوده که عملا تاثیری روی ریپل نداشته و به محض اینکه مدار زیر بار میرفته ولتاژ افت میکرده و تنها کاری که میکرده این بوده که توی حالت بی باری شارژ میشده و وقتی اندازه میگرفتی ولتاژ رو 17 میخوندی و عملا این خازن هیچ خاصیت دیگه ای نداشته و همین باعث شده شما گول بخورین که دستگاها خطا دارن و بقیه چیزهایی که گفتین.

این ماژول و هر امپلی فایر دیگه ای نیاز به ولتاژ DC صاف داره اون خازنهایی که میبینی روی برد ماژول هستن (63V , 470u) هم محض احتیاط گذاشته شدن برای همین کاهش ریپل و صاف شدن ولتاژ اما این خازنها مقدارشون بشدت کمه برای توان 600 وات و با توجه به اینکه ما هم داریم از یکسوسازی برای تغذیه استفاده میکنیم حتما لازمه که از بانک خازنی جداگونه استفاده کنیم.

از طرفی هر چی که ولتاژ ورودی هر امپلی فایری رگوله شده تر و با ریپل کمتر باشه THD امپلی فایر کمتر میشه و کیفیت صدای خروجی افزایش پیدا میکنه.

دیدگاه

(2*Vp)/pi

ممنون از راهنماییتون. الان اگر منبع تغذیه 48 ولت 15 آمپر سوئیچینگ بتونم پیدا کنم اولویت داره به ترانس و خازن و ..؟ ممکنه بتونم گیر بیارن این منبع تغذیه 48 ولت 15 آمپر سوئیچینگ رو

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون. الان اگر منبع تغذیه 48 ولت 15 آمپر سوئیچینگ بتونم پیدا کنم اولویت داره به ترانس و خازن و ..؟ ممکنه بتونم گیر بیارن این منبع تغذیه 48 ولت 15 آمپر سوئیچینگ رو
                  درود
                  منابع سویئچینگ برای آمپیلی به دلیل داشتن نویز توصیه نمیشود ... از نظر هزینه و طول عمر هم منابع ترانس از منبع سوئیچینگ بهتر میباشد!!!
                  اکر بخواهی میتوانی ترانس قبلی را که ترانسپیچ برایت باز نکرده راهنمایی بکنم تا براحتی بازی بکنی ؟؟
                  کاری ندارد فقط چند دور سیم پیچ را باید باز بکنی!!!...همچنین اگر حوصله داشته باشی، میتوانی کامل باز کرده و از اول سیم پیچی بکنی و انواع ولتاژ را از آن ،هم برای این آمپ و هم برای پروژه های بعدی استفاده بکنید...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
                    درود
                    منابع سویئچینگ برای آمپیلی به دلیل داشتن نویز توصیه نمیشود ... از نظر هزینه و طول عمر هم منابع ترانس از منبع سوئیچینگ بهتر میباشد!!!
                    اکر بخواهی میتوانی ترانس قبلی را که ترانسپیچ برایت باز نکرده راهنمایی بکنم تا براحتی بازی بکنی ؟؟
                    کاری ندارد فقط چند دور سیم پیچ را باید باز بکنی!!!...همچنین اگر حوصله داشته باشی، میتوانی کامل باز کرده و از اول سیم پیچی بکنی و انواع ولتاژ را از آن ،هم برای این آمپ و هم برای پروژه های بعدی استفاده بکنید...
                    درود بر شما
                    یک نکته رو که نیاز هست بگم اینه که واقعا دانش من در زمینه الکترونیک خیلی پایین هست و از سر علاقه هست که دارم با راهنمایی دوستان در انجمن این سیتسم رو راه اندازی می کنم.
                    الان مثلا ترانسی که دوستمون آقا امیر گفتند من پرسیدم اینجا حدود400 تا 500 می شه تا ببندنش. بعد خازن و .. هم نیاز هست. اما منبع تغذیه 48 ولت 15 آمپر رو به من دوستم که مغازه داره گفته نهایتا 450 می تونه بده.
                    به خاطر گرون بودن این ماژول واقعا می ترسم بسوزونمش. اما مثلا منبع تغذیه یک فیش خروجی داره که می زنم به ورودیش. کار خاصی نداره.
                    نمی شه همین منبع تغذیه رو تهیه کنم و یک جوری نویز احتمالیش رو بگیرم؟ ( البته توی مشخصات ماژول خیلی روی عدم نویز و داشتن فیلترهای کامل حرفه ای تاکید شده )

دیدگاه

از هر منبعی میتونی استفاده کنی مهم اینه که بدون نویز و با کیفیت باشه.
                      منابع سوئیچینگ نویز پذیری بالاتری نسب به منابع خطی دارن برای امپلی فایر مهمه که منبع بدون نویز باشه.
                      اگر از سوئیچینگ بخوایی استفاده کنی با این مشخصات اماده شو فک نکنم بتونی پیدا کنی.
                      ولی اگه بتونی یکی بسازی و یه منبع سوئیچینگ با کیفیت باشه هیچ مشکلی با نویز نخواهی داشت

دیدگاه

از هر منبعی میتونی استفاده کنی مهم اینه که بدون نویز و با کیفیت باشه.
                        منابع سوئیچینگ نویز پذیری بالاتری نسب به منابع خطی دارن برای امپلی فایر مهمه که منبع بدون نویز باشه.
                        اگر از سوئیچینگ بخوایی استفاده کنی با این مشخصات اماده شو فک نکنم بتونی پیدا کنی.
                        ولی اگه بتونی یکی بسازی و یه منبع سوئیچینگ با کیفیت باشه هیچ مشکلی با نویز نخواهی داشت

ممنون

الان امروز با دوستم که مغازه داره دز زمینه الکترونیک، تماس گرفتم گفت منبع تغذیه سوئیچینگ 48 ولت 15 آمپر با قیمت 400 بهش می فروشن همکارانش. گفتم یکی برام تهیه کنه. همین که به دستم برسه با اجازه دوستان و Amir_h_ و hossein951ann و ksra تصویر و مشخصات و فیلم مراحل تست مازول رو می زارم که اگر نویز داره یا نکته ای داره گوشزد کنید من ایرادشو بگیرم
                        جدیدترین ویرایش توسط pashangparsi; ۲۰:۲۲ ۱۳۹۸/۱۲/۲۱.

دیدگاه

ممنون

الان امروز با دوستم که مغازه داره دز زمینه الکترونیک، تماس گرفتم گفت منبع تغذیه سوئیچینگ 48 ولت 15 آمپر با قیمت 400 بهش می فروشن همکارانش. گفتم یکی برام تهیه کنه. همین که به دستم برسه با اجازه دوستان و Amir_h_ و hossein951ann و ksra تصویر و مشخصات و فیلم مراحل تست مازول رو می زارم که اگر نویز داره یا نکته ای داره گوشزد کنید من ایرادشو بگیرم

جنابعالی 2 تا ترانس دارید؟؟
                          قیمت 400-500برای پیچیدن یک ترانس هست ؟؟
                          باز به نظر من ترانس ارجحیت داره !!!
                          منبع تغذیه سوئیچینگ به علت دارا بودن قطعات الکترونی زیاد احتمال سوختن و خرابی بیشتری دارد!!!

دیدگاه

درود
                            این ماژول همونطور که خودتون گفتین پیک ولتاژی که میتونه تحمل کنه 50 ولت DC.
                            شما ولتاژی بین 45 تا 48 ولت رو اگه بتونید براش فراهم کنید خیلی مناسبه و یه 2 ولت ایمنی در نظر میگیریم تا در اثر نوسانات برق و افزایش ولتاژ احتمالی آسیبی به ماژول نرسه.
                            که برای این کار به یک ترانس 34 ولت ac وحداقل 12 آمپر نیاز دارین.
                            و با توجه به توان 600 واتی شما به یک بانک خازنی حداقل 30000 میکروفارادی نیاز دارید که میتونید به راحتی 3 تا خازن 10000 میکروفاراد رو با هم موازی کنید تا به 30000 میکروفاراد برسید.
                            و یه نکته دیگه اینکه چون ظرفیت خازنی خیلی بالاست لحظه ای که ترانس رو به برق میزنید خازنها مانند اتصال کوتاه عمل میکنن و جریان بشدت زیادی از پل دیود عبور کنه و برای اینکه پل دیود نسوزه حتما از یه پل دیود 50 امپری استفاده کنید و مسیرهای جریان رو روی یکسوساز کاملا قلع اندود کنید تا در اثر جریان زیاد اسیب نبینن.
                            اون ترمینالی که نوشته Vcc , GND این ورودی اصلی امپلی فایره یعنی تغذیه 50 ولتی باید به اینجا وصل بشه.
                            سلام با منبع تغذیه 48 ولت 15 آمپر راه اندزایش کردم همه چیز خوب بود فقط مشکل این بود که گفته بودین وروید 12 ولت هم نیاز داره. اما بار اول یک آداپتور 12 ولت 6 آمپر به ورودی فیش آداپتوری زدم منفجر شد! فکر کنم اون فیش ورودی آداپتور در واقع با ترمینال ورودی یکی هست. در واقع دو حالت ورودی براش در نظر گرفتن. دیگه بعد آداپتور رو جدا کردم و فقط منبع تغذیه 48 ولتی رو زدم خیلی خوب روی دو تا ساب ووفر کار می کنه

نکته دیگه که متوجه شدم این هست که نزدیک به 2 تا 3 ساعت داشتم با صدای بالا باهاش کار می کردم اما فن روشن نمی شه! هرچند خود هیت سینک خیلی خنک هست
                            جدیدترین ویرایش توسط pashangparsi; ۱۷:۵۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۷.

دیدگاه

سلام با منبع تغذیه 48 ولت 15 آمپر راه اندزایش کردم همه چیز خوب بود فقط مشکل این بود که گفته بودین وروید 12 ولت هم نیاز داره. اما بار اول یک آداپتور 12 ولت 6 آمپر به ورودی فیش آداپتوری زدم منفجر شد! فکر کنم اون فیش ورودی آداپتور در واقع با ترمینال ورودی یکی هست. در واقع دو حالت ورودی براش در نظر گرفتن. دیگه بعد آداپتور رو جدا کردم و فقط منبع تغذیه 48 ولتی رو زدم خیلی خوب روی دو تا ساب ووفر کار می کنه

نکته دیگه که متوجه شدم این هست که نزدیک به 2 تا 3 ساعت داشتم با صدای بالا باهاش کار می کردم اما فن روشن نمی شه! هرچند خود هیت سینک خیلی خنک هست
                              درود
                              آمپهای کلاس D بازدهی بالایی دارن و در صورت طراحی اصولی تا بالای 90 و 95 درصد هم میتونه برسه در نتیجه تلفات خیلی کمی دارن .
                              این ویژگی اصلی امپ های کلاس D و برای همین توی توانهای بالا از کلاس D استفاده میشه.
                              بازدهی امپ شما بین 91 تا 96 درصد یعنی تو بهترین حالت فقط 4 درصد تلفات داری که یعنی توی ماکزیمم توان شما فقط حدود 24 وات تلفات داری که خیلی کمه و اصلا نیازی به فن نداره.

دیدگاه

درود
                                آمپهای کلاس D بازدهی بالایی دارن و در صورت طراحی اصولی تا بالای 90 و 95 درصد هم میتونه برسه در نتیجه تلفات خیلی کمی دارن .
                                این ویژگی اصلی امپ های کلاس D و برای همین توی توانهای بالا از کلاس D استفاده میشه.
                                بازدهی امپ شما بین 91 تا 96 درصد یعنی تو بهترین حالت فقط 4 درصد تلفات داری که یعنی توی ماکزیمم توان شما فقط حدود 24 وات تلفات داری که خیلی کمه و اصلا نیازی به فن نداره.
                                درسته چون من تجربه ای نداشتم بعد مقایسه می کردم با آمپلی ترانزیستوری که داشتم قبلا اصلا نمی دونم چطور بگم عجیب هست میزان مصرف انرژی و حتی کیفیت صدا و دمایی که ایجاد می شه. کلا دو حالت جداگانه هستند!
                                اما خب گفتم مطرح کنم شاید جریان خاصی داره اینکه فن کار نمی کنه. واقعا ماژول خیلی خوبی هست و هر دو ساب هکتور 12 اینچ رو به صورت کامل راه اندازی می کنه در حدی که ممکنه بترکن!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X