اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت منبع تبدیل 3.7 به 5 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت منبع تبدیل 3.7 به 5 ولت

چرا چهارتا از اینا بزاری دایی جان؟!
    از کجا می دونی که میشه اینا رو موازی کرد؟
    من قبلا گفتم که باید از ماسفت خارجی استفاده کنی. مثل 2SJ246
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط john lock
      من واسه 1300 میلی آمپر باید 4 تا از این ها بزارم
      خیلی پیچیده شد حالا واسه منفی ها شون چی کار کنم دائی ؟
      این راه حلی که میگی منطقی نیست! باید با یه ماسفت کارتو راه بندازی که اگر ولتاژ منفی هم میخای میشه با تغییر توی سلف درستش کنی ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
        من قبلا گفتم که باید از ماسفت خارجی استفاده کنی. مثل 2SJ246
        دائی من سوادم در این حد نیست بتونم بفهمم چه طور باید 2sj246 رو به این اضافه کنم
        مگه خودتون یه کمکی بکنید
        معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
          اگر ولتاژ منفی هم میخای میشه با تغییر توی سلف درستش کنی ...
          دوست عزیز میشه بگید چه طوری باید این تغییر رو توی سلف ایجاد کنم با توجه به شماتیک استاد کوهستانی که همزمان بتونم ولتاژ منفی و مثبت رو داشته باشم

دیدگاه

دوست عزیز میشه بگید چه طوری باید این تغییر رو توی سلف ایجاد کنم با توجه به شماتیک استاد کوهستانی که همزمان بتونم ولتاژ منفی و مثبت رو داشته باشم
            فکر کنم باید ترانس بسازی یکم پیچیده میشه ولی یشتر از نیم آمپر روی این ای سی حساب نکن بهت گفته باشم منم همین اشتباه رو کردم قبلا"
            بیشتر از این باید حتما از سویچ استفاده کنی توی دیتا شیتش هست ببینی متوجه میشی!

دیدگاه

اتفاقا دایی آروین یه نقشه توپ ساخته که می تونی ولتاژ منفی و مثبت رو باهاش بسازی تا هر آمپری که دلت بخواد.
              پیشنها می کنم به تاپیکش یه سری بزنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                فکر کنم باید ترانس بسازی یکم پیچیده میشه ولی یشتر از نیم آمپر روی این ای سی حساب نکن بهت گفته باشم منم همین اشتباه رو کردم قبلا"
                بیشتر از این باید حتما از سویچ استفاده کنی توی دیتا شیتش هست ببینی متوجه میشی!

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                اتفاقا دایی آروین یه نقشه توپ ساخته که می تونی ولتاژ منفی و مثبت رو باهاش بسازی تا هر آمپری که دلت بخواد.
                پیشنها می کنم به تاپیکش یه سری بزنی.
                آروین خان من لیست ارسال هاتون رو زیرو رو کردم اون تاپیکی که استاد کوهستانی گفتند پیدا نکردم میشه زحمتشو خودت بکشی آدرسی نامی نشانی از این تاپیک ارزشمند به من بدید و خانواده ای رو از نگرانی در بیارید

دیدگاه

آروین خان من لیست ارسال هاتون رو زیرو رو کردم اون تاپیکی که استاد کوهستانی گفتند پیدا نکردم میشه زحمتشو خودت بکشی آدرسی نامی نشانی از این تاپیک ارزشمند به من بدید و خانواده ای رو از نگرانی در بیارید
                  من اون مدار رو برای آمپلی ماشین ساختم و محاسباتش برای 350W هستش! فکر نکنم اون بدردت بخوره! هزینه ساختشم بالاست! ولی یه چیزی توی همین مایه ها میخای ! البته برای توان شما میشه از فلای بک با 2 پراریته هم استفاده کرد این پوش پوله توپولیژیش

ولی اینجاست:
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=53982.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                    من اون مدار رو برای آمپلی ماشین ساختم و محاسباتش برای 350W هستش! فکر نکنم اون بدردت بخوره! هزینه ساختشم بالاست! ولی یه چیزی توی همین مایه ها میخای ! البته برای توان شما میشه از فلای بک با 2 پراریته هم استفاده کرد این پوش پوله توپولیژیش

ولی اینجاست:
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=53982.0
                    اوه اوه
                    این که نه دیگه من به اندازه یه جعبه سیگار جا دارم همش اون ماسفت رو امکان داره بگید چه طوری به همین مدار استاد کوهستانی اضافه کنم با اون میشه تا 1.5 آمپر کشید ازش ؟

دیدگاه

استاد کوهستانی قبلا توی یک تاپیکی این جوری فرمودند
                      نوشته اصلی توسط ahmadmn
                      هرچند اینجا جاش نیست اما بهترین ای سی بوست MC34063 است. در واقع ساده ترین ای سیه. من با یه ماسفت تا 20 آمپر هم باهاش کار کردم.
                      البته برای کار دایی جان مناسب نیست چون با 2 ولت کار نمی کنه.
                      دایی جان حرف مارو گوش نکرد که گفتیم بی خیال 2 ولت بشو. احتمالا فکر کرد دارم باهاش شوخی می کنم. :biggrin:
                      حالا دقیقا من می خوام بدونم این ماسفت چه طوری باید ازش استفاده کنم و اصول این تقویت جریان چه نحوی هست به وسیله ماسفت
                      واقعا ممنون می شم اگر از اساتید یه نمونه از افزایش جرایان با ماسفت و MC34063 بزارند

دیدگاه

سلام دیتا شیت ST رو بگیر صفحه 9 و 10 رو نگاه کن دقیقا نقششو گذاشته خودمم ساختم جواب میده
                        اینم نقشه معروف دایی جان البته برای بوست باید جای سلف ودیود رو با توجه به نقشه دیتاشیت تغییر بدی:
                        http://kaltaghii.persiangig.com/ECA-101106014913.jpg

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت منبع تبدیل 3.7 به 5 ولت

نوشته اصلی توسط B2
                          سلام دیتا شیت ST رو بگیر صفحه 9 و 10 رو نگاه کن دقیقا نقششو گذاشته خودمم ساختم جواب میده
                          اینم نقشه معروف دایی جان البته برای بوست باید جای سلف ودیود رو با توجه به نقشه دیتاشیت تغییر بدی:
                          http://kaltaghii.persiangig.com/ECA-101106014913.jpg
                          واوو مرسی فقط یه چیزی چه طور می تونم همزمان ولتاژ منفی هم داشته باشم امکان داره هم ازمان هم مثبت و منفی رو داشته باشم
                          [glow=red,2,300]البته خیلی دلم میخواد بدونم کار این ماسفته چی هست و برای افزایش جریان چه طور عمل میکنه [/glow]

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت منبع تبدیل 3.7 به 5 ولت

[glow=red,2,300]البته خیلی دلم میخواد بدونم کار این ماسفته چی هست و برای افزایش جریان چه طور عمل میکنه [/glow]
                            چون اگه بفهمم که کجا ها میشه این جریان رو به این روش(استفاده از ماسفت ) افزایش داد شاید کلا مساله حل بشه

دیدگاه

اگه میخوای حرفه ای تر با این ایسی کار کنیAN920-D رو از سایت شرکت on دانلود کن و مطالعه کن تو صفحه31 اون هم یه مدار داده که دقیقا یه ولتاژ مثبت گرفته ویه منفی(با یه ایسی) البت رگوله کردن ولتاژ منفی با رگولاتور خطیه.
                              درباره ماسفت هم اگه دایی جان توضیح بدن خبلی بهتره ولی همینقدر بگم که ترانزیستورهای داخل ایسی توان محدودی دارن و اگه ولتاژ کلکتور امیتر تو حالت اشباع بشه 0.3 ولت با توجه به اون توان تا یه جریان خاصی میتونه عبور بده و بعد از اون جریان حرارتش اونقدر بالا میره که باعث سوختنش میشه حالا ترانزیستوری (ماسفت یا هر چیز دیگه) که ما اضافه میکنیم محدودیت توانش کمتره وبا توجه به این که از نوع قدرت هم هست میتونه رو هیت سینک هک نصب بشه که انتقال حرارت راحت تر میشه و با این حساب تا جایی که توان این سوئیچ اجازه بده میتونیم جریان بیشتری بکشیم و حرارت تولید شده هم به راحتی توسط این ترانزیستور تحمل میشه.در واقع این یه اصل فیزیکیه که هر قطعه ای تا یه حدی میتونه دما رو تحمل کنه و بعد از اون دچار پدیده سوختن میشه...

دیدگاه

دم دایی ها گرم
                                دایی جان عزیز
                                من توی چندتا تاپیک قبل ازت پرسیدم چرا داری راههای عجیب میری اما دایورتمون کردی :biggrin:
                                حالا بگو داستان چیه؟ این تغذیه ها رو واسه چی می خوای؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X