اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت منبع تبدیل 3.7 به 5 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت منبع تبدیل 3.7 به 5 ولت

oo:
    یعنی منظورتون اینه که میخواهید از اون 4 تا باطری این دوتا ولتاژ رو بسازید؟! یه 5 ولت و یه دوبل 10 ولت؟
    با یه حساب سر انگشتی میشه فهمید که ولتاژ های درخواستی شما سر جمع داری توانی تقریبا برابر با 25 وات هستند!!!
    اگر همه چیز رو ایده آل فرض کنیم و تلفات رو هم اصلا به حساب نیاریم!(جدی نگیری ها) باید باطریها بتونن یه جریانی دور و بر 3 آمپر به مدار تزریق کنن که فکر کنم نمیتونن! درسته؟
    در حالت عملی هم تازه اگر بشه مداری ساخت که بتونه اون ولتاژها رو ایجاد کنه کمه کمش باطریها باید 5 آمپر بدن تا با احتساب تلفات و ... مدار کار کنه.

فکر کنم بهتره بدنبال یه منبع تغذیه برای مدار باشی تا اینکه بخوای با باطری و ساخت اینورتر و ... مقادیر مورد نظرت رو بدست بیاری.
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

سرهنگ من حساب همه چیش رو کردم فقط سواد طراحی منبع تغذیه ندارم ،باطری ها 400 آمپر ساعت هستند از اون بابات خیالتون راحت باش
      معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

درست مثل اینه که روی شاخه یه درخت بشینیم و همون شاخه رو اره کنیم!
        دایی جان جانم
        این باطری شما قراره تست بشه نه اینکه ازش بعنوان تغذیه خود مدار تست استفاده بشه!
        با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (به یاد استاد آقازاده)john lock
          سرهنگ من حساب همه چیش رو کردم فقط سواد طراحی منبع تغذیه ندارم ،باطری ها 400 آمپر ساعت هستند از اون بابات خیالتون راحت باش
          400 آمپر ساعت!!!!!!!!!!!!! oo:
          چه باطریه دراکولاییه اون!!!!!!!!

با نظر دایی موافقم. چون قراره باطریهای زیر تست برن ممکنه مشکلات جدیدی برای بعد پیش بیاد و تازه کلی هم دردسر ساخت یه مبدل رو داری!
          چرا حالا یه منبع مستقل براش نمیزاری؟
          نکنه پریز برق دم دست نیست! :mrgreen:
          درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
          بدرود . . .

دیدگاه

اگه شما اساتید به من اعتماد می کردید خیلی خوب بود

دیدگاه

اگه شما اساتید به من اعتماد می کردید خیلی خوب بود
              oo:

جان؟؟؟
              به جان جان لاک سریال لاست ما همه جمع شدیم زور بزنیم یه کمکی کرده باشیم. قضیه اعتماد دیگه چیه؟
              oo:
              داش نیما آخه کارت یخورده عجیبه و مشخص نیست که دقیقا قراره به کجا برسی. برای همینه که ما هم بر طبق فرضیات که مثلا قراره فلان طور بشه و فلان کار انجام بشه و ... جواب میدیم و ممکنه جوابمون بدرد نخوره.

بدرود . . .

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت منبع تبدیل 3.7 به 5 ولت

نوشته اصلی توسط (به یاد استاد آقازاده)وحید نصیری
                oo:

جان؟؟؟
                به جان جان لاک سریال لاست ما همه جمع شدیم زور بزنیم یه کمکی کرده باشیم. قضیه اعتماد دیگه چیه؟
                oo:
                داش نیما آخه کارت یخورده عجیبه و مشخص نیست که دقیقا قراره به کجا برسی. برای همینه که ما هم بر طبق فرضیات که مثلا قراره فلان طور بشه و فلان کار انجام بشه و ... جواب میدیم و ممکنه جوابمون بدرد نخوره.
                میدونی دائی تا حالا 1 سال هست داره سر این موضوع به من کمک میکنه آخرشم داره میگه من می پیچونم
                چیزی که خودش طراحی کرده من چی رو میخوام به پیجونم
                گرچه میدونم بازم هم مساله از منبع تغذیه خارج داه میشه ولی بلاک دیاگرام کار رو اینجا میزارم به کیس دو مراجعه شود
                در ضمن من دارم همین الان این کار رو می کنم دائی ولتاژ و جریان رو از هر 4 تا باطری میگیرم و به یکی میدم
                والا شاخه هم نبرید

دیدگاه

من باز هم سوالم رو مطرح می کنم
                  دوستان من به منبع تغذیه ای نیاز دارم که ولتاژ متقارن 10 ولت متبت و منفی با حد اکثر جریان دهی 1200 میلی آمپر
                  و یک 5 ولت 200 میلی آمپر
                  ولتاژ ورودی من در بیشترین حالت 8.8 ولت هست
                  و در کمترین حالت 5.2 ولت می باشد

دیدگاه

ناراحت نشو حاج نیما
                    در راه رسیدن به جواب و راه حل ها صبر اولین ابزاره!(چی گفتم! بگیر منو!!! :mrgreen
                    والا تنها راهیی که من به نظرم میرسه اینه که از اون ولتاژ اول 5 ولتت رو ثابت بسازی و بعد از طریق 5 ولت به + و - 10 برسی.
                    مثلا میشه با استفاده از یه رگولاتور معمولی و با توجه به اینکه ورودی 8.8 هست یه 5 ولت بسازی. بعد بیای با استفاده از 34063 ازش یه 2 برابر + و - بکشی بیرون. منتها باید 5 ولتی که ساخته میشه توانایی جریان دهی 3 آمپر رو داشته باشه که اونم با ترکیب یه ترانزیستور با رگولاتورت حل میشه (حالا نمیدونم 34063 با 5 هم کار میکنه یا نه!!! تو دیتاشیت گفته با 3 اما دیتاشیت و قطعه چینی کجا و کار عملی کجا! منتها فعلا داریم طرح رو میکشیم و همش نظریه هستش)
                    البته اینجا یه ضعف هایی هم پیش میاد
                    اول اینکه شما 5 ولت 200 میلی خواستی و با اینکار جریان بالاتره و ممکنه بدردت نخوره و یا ...
                    دوم اینکه مینیمم ولتاژ 5.2 هست که متاسفانه رگولاتوری مثل 7805 نمیتونه تو اون محدوده کار کنه و باید به فکر یه چیز دیگه و یا حتی همین 34063 باشی
                    سوم اینکه کلا ممکنه دری وری باشه و جواب نده.

راه حل:
                    اول : همین راهی رو که گفتم پیش بریم و به زور هم که شده ازش جواب بگیریم
                    دوم : از سه تا 34063 استفاده کنیم
                    دوم : کلیه دری وری هایی رو که در بالا نوشتم فراموش کنیم و به حرف یکی از اساتید اینکاره مثل دایی خودمون گوش فرا دهیم

راستی یه چیز دیگه؛ اون ولتاژ متقارن مورد نیازت حتما باید جریان دهی 1200 میلی داشته باشه؟ اصلا برای تغذیه چی هستش؟ نکنه برای اون OP ها میخواهیش؟ اگه برا اوناست که 500 میلی هم زیادشونه!

موفق باشید

بدرود . . .

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت منبع تبدیل 3.7 به 5 ولت

نوشته اصلی توسط (به یاد استاد آقازاده)وحید نصیری

راه حل:

دوم : از سه تا 34063 استفاده کنیم
                      دوم : کلیه دری وری هایی رو که در بالا نوشتم فراموش کنیم و به حرف یکی از اساتید اینکاره مثل دایی خودمون گوش فرا دهیم
                      موفق باشید
                      کلاچرا واسه آدم زنده حرف در میاری وحید خان من کی نارحت شدم
                      یه آقای همتی داریم توی محل کار این بنده خدا از دست خنده های من بیچاره هست میگه بشر تو چرا همیشه اینقدر میخندی بماند .
                      ببین دائی میگه نمیشه از چند تا 34063 استفاده کنیم
                      دائی میگه باید یه ماسفت و یه ماسفت درایور اضافه کنیم که بشه جریان بیشتر ازش کشید
                      می دونی من چی میگم
                      بیایم این دائی رو متقاعد کنیم با این رنج ولتاژ ورودی یه دونه + و - 10 ولت درست کنه ببینیم یاد میگیریم با 34063 چه طور هم جریان اضافه کنیم هم ولتاژ منفی بسازیم

دیدگاه

چرا واسه آدم زنده حرف در میاری وحید خان من کی نارحت شدم

مگه دستم به این feredi نرسه!!!!
                        من معذرت میخوام :mrgreen:
                        ببین دائی میگه نمیشه از چند تا 34063 استفاده کنیم
                        دائی میگه باید یه ماسفت و یه ماسفت درایور اضافه کنیم که بشه جریان بیشتر ازش کشید
                        می دونی من چی میگم
                        بیایم این دائی رو متقاعد کنیم با این رنج ولتاژ ورودی یه دونه + و - 10 ولت درست کنه ببینیم یاد میگیریم با 34063 چه طور هم جریان اضافه کنیم هم ولتاژ منفی بسازیم
                        برای چی نمیشه از چند تا استفاده کرد؟! دلیلش چیه؟
                        راجع به افزایش جریان حق با دائیه. چون در حالت سوئیچ نمیشه روی بیشتر از 750 میلی حساب باز کرد و باید یه ماسفت درایور و ماسفت به قول دائی ژاپنی براش گذاشت! :biggrin:
                        برای ساخت ولتاژ منفی هم توی خود دیتاشیت یه نمونه گذاشته.

من سر اینکه 34063 گیر نمیارم نمیتونم زیاد تو قضیه داخل بشم. چون تا با چیزی کار نکرده باشم نمیتونم راجع بهش نظر قطعی بدم.
                        حق با شماست، بهتره یه جوری دائی رو راضی کنیم!

راستی اون قضیه جریان 1200 میلی رو هم نگفتی! واجبه که حتما 1200 باشه؟

بدرود . . .

دیدگاه

بعید میدونم تو ایران LT1073 پیدا بشه وگرنه این هم بد چیزی نبود!
                          http://cds.linear.com/docs/Datasheet/1073fa.pdf

بدرود . . .

دیدگاه

با اینکه می دونم داری راه اشتباه میری اما دربست در خدمتم.
                            منظور من از جندتا 34063 این بود که نمیشه چندتا رو موازی کرد تا جریان بیشتری بدست آورد. برای موازی کردن باید از روشهای سنکرون کردن استفاده کنیم که بسیار پیچیده است.
                            من برات مداری برای تبدیل 5.2 تا 8.8 به 10 و 10- با جریان 1200 میلی آمپر بکشم خوبه؟
                            برای تبدیل این ولتاژ به 5 ولت می تونی از LM2940-5 استفاده کنی. اگه جریان کمتر از 200 میلی آمپر بخوای از LM2931-5 استفاده کنی که خیلی ردیفه.
                            نوع ارزونتر LE50 هم هست که من هنوز ازش استفاده نکردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                              با اینکه می دونم داری راه اشتباه میری اما دربست در خدمتم.
                              منظور من از جندتا 34063 این بود که نمیشه چندتا رو موازی کرد تا جریان بیشتری بدست آورد. برای موازی کردن باید از روشهای سنکرون کردن استفاده کنیم که بسیار پیچیده است.
                              من برات مداری برای تبدیل 5.2 تا 8.8 به 10 و 10- با جریان 1200 میلی آمپر بکشم خوبه؟
                              برای تبدیل این ولتاژ به 5 ولت می تونی از LM2940-5 استفاده کنی. اگه جریان کمتر از 200 میلی آمپر بخوای از LM2931-5 استفاده کنی که خیلی ردیفه.
                              نوع ارزونتر LE50 هم هست که من هنوز ازش استفاده نکردم.
                              عالیه استاد یعنی از این بهتر نمی شه
                              من از خروجی فیلم میگیرم که بدونید من وقت دائی رو الکی نمیگیرم

دیدگاه

دمت دایی جان
                                فیلم از خروجی!!!
                                مدار اول رو برات کشیدم. اگه مشکلی برای ساختش نداری 10- رو هم برات می کشم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X