اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژ باتری توسط خورشید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژ باتری توسط خورشید

سلام بچه ها من میخوام باتری 12 ولت اتمی(باتری اتمی موتور) رو توسط خورشید شارژ کنم چه جوری این کار رو انجام بدم

پاسخ : شارژ باتری توسط خورشید

سلام

هم می تونی با یه ای سی شارژ این کارو بکنی هم به میکرو DAC ببندی
    حالا کدوم کارو می خوای بکنی ؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : شارژ باتری توسط خورشید

سلام هرکدوم که مدارش کم هزینه برباشه باشه

دیدگاه

پ1¼6پ1ƒ9پ1…1پ1„6 : پ1…2پ1ƒ9پ1„9پ1آڈ2 پ1„0پ1ƒ9پ1„2پ1„9پ1”4 پ1„2پ1‡2پ1…1پ1…5 پ1„6پ1‡2پ1„9پ1…2پ1&rdquo ;4پ1„7

یه دیود باهاش سری کن وصل کن به اداپتور 14 ولت 1 امپر

دیدگاه

این ای سی شارژ برای باتری های تغریبا 3 4 ولتی کار میکنه با برق USB یا همون 5 ولت

http://projects.dimension-x.net/pictures/usbcharger/sa-charger1_sch.png

ای سی های شارژ برای باتری های 12 ولتی هم باید باشه

دیدگاه

متاسفانه ای سی های ماکس(اونایی که مربوط به مدارات تغذیه و ... هستند) به ندرت تو ایران گیر میاند
            باتری موتور هم زیاد حساس نیست (رو خود موتور یکسره به دینام وصله) همون دیود جوابشو میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط RAZORBACK
              رو خود موتور یکسره به دینام وصله
              یکسره نیستا !! oo: oo:

دیدگاه

مطمئنی؟ تا اونجایی که من خبر دارم یکسره وصله به دینام و مدار شارژ خاصی هم نداره

دیدگاه

یه چیز سیاه داره زیر باک اون باید مال شارژش باشه .

دیدگاه

احتمالا رله هست
                    برای این که وقتی موتور خاموشه باتری از دینام جدا بشه

دیدگاه

باشه دیگه یعنی فرق رله رو نمی دونم دیگه به هم میریسم دیگه :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ترانسی چیزی باید باشه نتونستم کامل بازش کنم ولی توش سیم پیچ بود

احتمالا توش نوسان ساز هم باید باشه که AC بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
                        یه چیز سیاه داره زیر باک اون باید مال شارژش باشه .
                        داداش اون چیز سیاهه رو بهش میگن کویل :mrgreen: ..... کارش چند برابر کردن ولتاز جهت ایجاد جرقه در سر شمع موتور (داخل سیلندر ) موتور هستش.....
                        تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                        دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                        مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                        حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
                          داداش اون چیز سیاهه رو بهش میگن کویل :mrgreen: ..... کارش چند برابر کردن ولتاز جهت ایجاد جرقه در سر شمع موتور (داخل سیلندر ) موتور هستش.....
                          کویل اره گرده ولی این مستطل شکله :mrgreen:

دیدگاه

تازه دوستمون میگه سر راه باتری نه سر راه شمع
                            اره شاید همون ترانس باشه واسه تغییر ولتاژ
                            دینام موتور چند ولته؟
                            ببین از شارژر خورشیدی به کجا رسیدیم! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :biggrin:

دیدگاه

بینید دینام برق خودش رو از دور موتور می گیره و با توجه به اینکه دور موتور مدام تغییر میکنه در نتیجه ولتاژ خروجی دینام مدام تغییر میکنه . حالا برای اینکه بتونیم یک ولتاژ درست و حسابی برای شارژ باتری موتورسیکلت داشته باشیم (مثلا 6 یا 12) یک مداری بین اون و باتری قرار میگیره (شاید همون جسم مستطیل شکلی که گفتین باشه که من هم فکر میکنم همونه). توی بازار فکر کنم به اون میگن شارژمان . این مدار برق خروجی دینام رو میگیره . این مدار دوتا خروجی دار . یکی مستقیم به جاهای پر مصرف مثل چراغ جلو و عقب میره و یکی دیگش میره به باتری .
                              این مدار 3 تا کار میکنه:
                              1- موقعی که دور موتور موتورسیکلت پایین هست و ولتاژ خروجی دینام پایین ولی در عوض ولتاژ باتری بالا هست مانع از برقراری جریان از باتری به دینام میشه (ساختار دیودی).
                              2- مقدار خروجی این مدار برای شارژ باتری رو FIX روی مقدار6 یا 12 ولت نگه می داره.
                              3- ساختار سوییچی که باعث میشه وقتی ولتاژ دینام زیاده برق سیستم رو از اون تامین و وقتی ولتاژ باتری بالاتره / برق سیستم رو از باتری می گیره .

نوشته اصلی توسط javad mollania
                              سلام بچه ها من میخوام باتری 12 ولت اتمی(باتری اتمی موتور) رو توسط خورشید شارژ کنم چه جوری این کار رو انجام بدم
                              شما اگه دسترسی به اینترنت پرسرعت داری / من یک مستند توی لینک زیر برای بچه ها گذاشته بودم در رابطه با ساخت پنل ها و سیستم های خورشیدی جهت تامین برق خونه ها . این مستند کامل کامله و توی اون دقیقا همین سیستم رو پیاده کرده و تجهیزات لازمش رو بصورت کامل کامل گفته . اونجا هم برای تامین برق خونه اومده خروجی پنل خورشیدی رو داده به یک مداری مثل همین شارژمانی که گفتم و بعد از خروجی اون مدار برای شارژ باتری اسیدی استفاده کرده. بهت توصیه می کنم حتما دانلودش کن .

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=59850.0
                              تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                              دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                              مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                              حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X