اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره باطری ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال درباره باطری ماشین

نوشته اصلی توسط akbar8
    شما برو یه باطری 12 ولت لیتیم یون بگیر تا 14.9 شارژ میشن. حالا طبق حرف شما تا 12.1 باید شارز شه.
    حالا نمیدونم سلول هاشون دقیق چند ولت تا حالا هم بازشووون نکردم. یکیشون قابشوو برداشم دیدم جایه 6 تا سلول.
    من نیازی به خرید باطری ندارم تعداد و انواع مختلفشو دارم.ضمنا اگر 6 تا باشن ممکنه دو تا پک سه تا یی با هم موازی شده باشن تا جریانو بالاببرن.
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

خب الان چی شد؟
      من برم اونجا بگم 100 امپر میخوام
      خودشون متخصص دارن نصب کنن برام؟

یه سوال دیگه خطر باطری لیتیوم چیه؟
      الان که تو ماشینای الکتریکی باطری لیتیوم میزارن
      مگه نه؟

دیدگاه

ُسلام شما نیاز نیس برین سلول سلول بگیرید؟؟ برین بگین مثلا به باطری لیتیم یون 12 ولت 100 امپر میخان. یه چیزی شبیه شکل 1 و2 ای که گزاشتم.

باطری های لیتیم پلیمر خطرناکن امکان انفجار و .... توشون خیلی. خودم 4 هفته پیش یه پکشوون تویه خونه ترکید و اتیش سوزی بدی راه افتاد. مراقبت های خاص خودشون داره.
        یکم خاصن دیگه. اما لیتیم یون که میخای بخری هیچ خطری نداره.
        اگه تهرانید برید طبقه دو امجد یه مغاره به اسم اریا اگه اشتباه نکنم بود بگین باطری لیتیم یون 12 ولت 100 امپر میخان.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akbar8
          ُسلام شما نیاز نیس برین سلول سلول بگیرید؟؟ برین بگین مثلا به باطری لیتیم یون 12 ولت 100 امپر میخان. یه چیزی شبیه شکل 1 و2 ای که گزاشتم.

باطری های لیتیم پلیمر خطرناکن امکان انفجار و .... توشون خیلی. خودم 4 هفته پیش یه پکشوون تویه خونه ترکید و اتیش سوزی بدی راه افتاد. مراقبت های خاص خودشون داره.
          یکم خاصن دیگه. اما لیتیم یون که میخای بخری هیچ خطری نداره.
          اگه تهرانید برید طبقه دو امجد یه مغاره به اسم اریا اگه اشتباه نکنم بود بگین باطری لیتیم یون 12 ولت 100 امپر میخان.
          البته خیلی بزرگ ها!! تقریبا مث باطری ماشین.
          نصب خاصی هم نداره. یه باطری گند هاس که دو تا خروجی مثبت منفی داره همین.
          طبقه زیر زمین امجد هم یکی هس.اونم قیمتش مناسبه یکیم 100 امپر پشت ویترنش گزاشه بود میتونی بری ببینی.
          مگه باطری های لیتیوم یون همینا نیستن که شبیه باطری قلمی هست بعد کنار هم پک میکنن؟
          اونجا به من گفتن که 100 امپر اندازه یکی از باطری هات میشه
          شما میگین خیلی بزرگه که.....
          الان گیج شدم من

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mr.walt
            مگه باطری های لیتیوم یون همینا نیستن که شبیه باطری قلمی هست بعد کنار هم پک میکنن؟
            اونجا به من گفتن که 100 امپر اندازه یکی از باطری هات میشه
            شما میگین خیلی بزرگه که.....
            الان گیج شدم من
            همونی که خودت گفتی رو منم رفتم پرسیدم بهن پیشنهاد دادن باطری های قلمی کوچیکه یا کتابی که سری موازی میکنن و پک میکنن میدن بهت چور دیگه من ندیدم .

اکبر اونی که میگیرو سایت معرفی کن ، توی امجد اونایی که شما میگید باطری های سلید اسید هستن نه لیتیومی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
              بله اینهایی که من قیمت کردم برای کارهای معمولی بود که نوشتم 1.5C که برای کارما کاملا مناسبه همه 15C هم داشتن ولی گرون تر بودن
              سلام
              این 15C و 2.5Cیعنی چی ؟
              من از این باتری چنیا حالم بهم می خوره مفتش گرونه
              اروین جان ، من دنبال یه باتری 15 ولتی میگردم با جریان 2امپرتا3امپر ، از اونجایی که پیدا نمیشه یه 12ولته 18امپر بگیرم کار راه اندازه ؟یهنی قادر هس امپر بالا ولتاز اونو تامین کنه
              دقت داشته باش که ورودیش به یه رگولاتور میره که حداقل ورودیش 14.6ولته .
              من یه 7.2 امپری دارم میتونم یه 7.2 دیگه بخرم ولی حیفم میاد میخوام پول بالاتریبدم تا امپر و درنتیجه ساعت بیشتری ازش کار بکشم
              ممنون
              برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
              راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                سلام
                این 15C و 2.5Cیعنی چی ؟
                من از این باتری چنیا حالم بهم می خوره مفتش گرونه
                اروین جان ، من دنبال یه باتری 15 ولتی میگردم با جریان 2امپرتا3امپر ، از اونجایی که پیدا نمیشه یه 12ولته 18امپر بگیرم کار راه اندازه ؟یهنی قادر هس امپر بالا ولتاز اونو تامین کنه
                دقت داشته باش که ورودیش به یه رگولاتور میره که حداقل ورودیش 14.6ولته .
                من یه 7.2 امپری دارم میتونم یه 7.2 دیگه بخرم ولی حیفم میاد میخوام پول بالاتریبدم تا امپر و درنتیجه ساعت بیشتری ازش کار بکشم
                ممنون
                C برابر AH است.

خوب 18AH خیلی بیشتر از 2-3AH میشه! اون 7.2 هم کارتو راه میندازه یدونش! چیکار میخای بکنی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                  C برابر AH است.

خوب 18AH خیلی بیشتر از 2-3AH میشه! اون 7.2 هم کارتو راه میندازه یدونش! چیکار میخای بکنی؟
                  ببین یه مداره که وروردیش 14.8ولته خوب این رنجم که نیس پس باید چیکا کنم ؟؟؟؟
                  بهترین مارک باتری خشک چیه ؟؟
                  ممنون

دیدگاه

به نظر من یک راه حل بهتر استفاده از سلول های خورشیدی هست. شرکتی که من توش فعالیت میکنم یکی از شرکت هایی هست که در این ضمینه فعالیت میکنه و اگه مشهد تشریف فرما شده باشین میبینین که تعدادی از ایستگاههای اتوبوسرانی مشهد توسط شرکت ما روشناییش خورشیدی شده و با یک باتری 65 آمپر ساعت و یک سلول خورشیدی به ابعاد تقریبا 70 در 50 سانت و ارتفاع 4 سانت اگه 3 روز هم هوا ابری باشه توی طول شب روشنایی رو برای ایستگاه از طریق باتری که در طول روز شارژ میشه فراهم میکنه.
                    جالب اینکه این سلول ها حتی در زیر نور مهتابی هم قابلیت شارژ دارن.در ابعاد مختلف هم موجود هستن.از 40 سانت در 40 سانت (که فکر میکنم به درد شما بخوره )گرفته تا 1 متر در 2 متر.
                    حتی اگه به ذائر بر های داخل حرم مطهر امام رضا هم نگاه کنید میبینید که برقی هستن و ظرفیت حمل 4 نفر رو دارن و روش از همین سلول ها نصب کردیم و الان با باتری و همین سلول های خورشیدی کار میکنن.یک نمونه از عکس هاشم اگه دوستان راهنمایی کنن که چطور تو سایت عکس پلود کنم براتون میذارم.
                    اینجوری هزینه شارژتم میاد پایین.و تا جایی که من اطلاعات دارم تغییرات خاصی هم نمیخواد تو سیستمت بدی فقط یک شارژ کنترلر و یک سلول خورشیدی .همین و بس.بقیه سیستم های شارژ ارز طریق برق شهر ت هم سر جای خودشه و نیاز به دست کاری نداره.

دیدگاه

دیدگاه

عکس ها رو نیگا کن.
                        حالا اگه خودت میدونی که میشه یک همچین کاری رو واسه ویلچر به یک نحوی انجام داد بگو تا ادامه بحثو دنبال کنم.

دیدگاه

اینم عکس پانل های 1 در 2 متری که شما باید 40 سانت در 40 سانتشو استفاده کنی.فوق العاده سبک هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                            ببین یه مداره که وروردیش 14.8ولته خوب این رنجم که نیس پس باید چیکا کنم ؟؟؟؟
                            بهترین مارک باتری خشک چیه ؟؟
                            ممنون
                            این ورودی از کجا تامین میشده؟

من بودم با مدار بوست و باطری خشک کارشو یه سره میکردم.

نمیدونم مارکارو نمیشناسم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                              این ورودی از کجا تامین میشده؟

من بودم با مدار بوست و باطری خشک کارشو یه سره میکردم.

نمیدونم مارکارو نمیشناسم
                              ممنون
                              ولی مداری داری بزاری که تلفات کمی داشته باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mr.walt
                                سلام
                                من یه ویلچر برقی دارم حدود 4 ساعت با یه بار شارژ کار میکنه اما کمه.....
                                دوتا باطری 40 امپر 12 ولت زیرش هست که با دوتا سیم به همدیگه وصل شدن
                                اولین سوالم اینه که این دوتارو بهم وصل کردن که بشه 24 ولت؟دوتا 12 ولت رو؟
                                الان من بخوام باطریشو عوض کنم که بیشتر از 4 ساعت واسم کار کنه باید دوتا 12 ولت با امپر بیشتر بگیرم؟
                                بیشتر کار کردنش مربوط به امپر میشه؟
                                مثلا الان دوتا 12 ولت 40 امپر بهش وصله
                                من اگه دوتا 80 امپر 12 ولت بهش وصل کنم دو برابر میشه؟4 ساعت کارکرد میشه 8 ساعت؟
                                من زیاد از الکتریک چیزی نمیدونم اگه امکانش هست یکی از شما منو راهنمایی کنه میخوام اگه بشه باطری ویلچرم رو عوض کنم بیشتر شارژ داشته بشه
                                منتظرم ممنون
                                :smile:
                                سلام
                                من تمام تاپیکهارو خوندم و دیدم که نتیجه کامل و جامع نگرفتیم
                                حالا من چندتا پیشنهاد کوچولو میدم شاید بدرد بخوره(هرچند دوست عزیزمون نظرش رو تعویض باتری هستش):
                                1- تا جایی که دیدم ویلچر وزنش زیاده پس میشه شاسیشو با آلومینیوم سبک و مستحکم تعویض کرد که سبکتر بشه
                                2- دوست عزیزمون کمی وزنشون (معذرت) پایینتر بیارن
                                و با کمی تغییر در قدرت باتری (باتری سیلد بهتره) مقدار ساعت کارکرد ویلچر زیاد بشه
                                البته بازم بگم این یه نظریه هستش
                                با عرض پوزش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X