اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مرجع تعمیرات اینورترهای آرک ولدر (جوشکاری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مرجع تعمیرات اینورترهای آرک ولدر (جوشکاری)

نقشه ندارم . اما یه مدت که صلواتی می رفتم یه شرکت یه کوره القائی در حد چند کیلو درست کرده بودن با یک ترانس پالس که فول بریدج هم بود .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voroojak_52000
      نقشه ندارم . اما یه مدت که صلواتی می رفتم یه شرکت یه کوره القائی در حد چند کیلو درست کرده بودن با یک ترانس پالس که فول بریدج هم بود .
      داستان کوره القائی متفاوته میشه کوره القائی ساخت بدون اینکه دیوتی سایکل رو کم کنی هر نیم پریود هم کار روشن کردن و هم خاموش کردن رو انجام میده
      همون استدلالی که شما داشتین که البته این کار توصیه نمی شه و معمولآ در سایتهای روسی آماتور دیده میشه.
      در منابع تغذیه یا اینورترها دیوتی سایکل متغیره پس خاموش کننده فعال در خروجی ترانس پالس استفاده میشه.
      اما در مدل هایی که از دو ترانس پالس استفاده میشه نیاز نیست در خروجی ترانس پالس خاموش کننده فعال بکار بره
      این در صورتیست که ترانس پالسها بصورت تمام موج عمل کنند .
      حالا سئوال اینه در مدل چینی این کار چطور اتفاق افتاده.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

سلام دوستان از سیستم توضیع پالس چیزی که ما تو اسکوپ دیدیم خیلی جالب بود. دامنه پالسی که از ترانس میاد به گیت حدود 20 ولت هستش که 5 ولت واسه روشن کردن و 15 ولت واسه خاموش کردن ماسفت به کار میره. سیستم خیلی جالبه و ایشالا نقششو در اولین فرصت که رفتم کارگاه اسکن میگیرم و پلود میکنم. ما خودمون اینورتهای مخصوص کارای دیگه تولید میکنیم و این سیستم توزیع پالسو واسه سیستمای طراحی خودمون استفاده کردیم که اونجا عیبشو نشون داد. چون اینورترای ما افزاینده بود و از ماسفتا جریان بالایی عبور میکرد این سیستم باعث میشد در حد چند میکرو ثانیه پل تو سر هم بوخوره وبا وجود کشیدن توان کم (3کیلووات) ماسفتا داغ میکردن که این ممکنه به طرز پیچش این ترانس هم بستگی داشته باشه.
        ما توانا تر از آنيم که مي پنداريم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ESN HARDWARES
          سلام دوستان از سیستم توضیع پالس چیزی که ما تو اسکوپ دیدیم خیلی جالب بود. دامنه پالسی که از ترانس میاد به گیت حدود 20 ولت هستش که 5 ولت واسه روشن کردن و 15 ولت واسه خاموش کردن ماسفت به کار میره. سیستم خیلی جالبه و ایشالا نقششو در اولین فرصت که رفتم کارگاه اسکن میگیرم و پلود میکنم. ما خودمون اینورتهای مخصوص کارای دیگه تولید میکنیم و این سیستم توزیع پالسو واسه سیستمای طراحی خودمون استفاده کردیم که اونجا عیبشو نشون داد. چون اینورترای ما افزاینده بود و از ماسفتا جریان بالایی عبور میکرد این سیستم باعث میشد در حد چند میکرو ثانیه پل تو سر هم بوخوره وبا وجود کشیدن توان کم (3کیلووات) ماسفتا داغ میکردن که این ممکنه به طرز پیچش این ترانس هم بستگی داشته باشه.
          جناب ESN HARDWARES من دل و روده قسمت تولید پالس و ترانس پالس رو بیرون ریختم و زمانی که نقشش جلوم بود دوباره سر همش میکنم و پالس رو رو اسکوپ
          بررسی میکنم اما 5 ولت برای روشن کردن ماسفت ها کافی نیست مطمئن باشید. اینکه شما با مشکل مواجعه شدید نشون میده این روش درایو ماسفتمعایبی داره
          چون با تغیر سویچ ها و عوض شدن مقادیر Qg این ترانس پالس درست عمل نخواهد کرد.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

سلام بر مهندسین تاپیک.
            یه سوال داشتم که اگر راهنمایی کنیدممنون میشم.
            اینورتورهای جوش که خراب میشن معمولا کدوم قطعه خراب میشه؟
            اینورتورکه در اثر داغ کردن از کار میافته و خراب میشه کدوم قطعه آسیب میبینه؟
            مرسی از راهنمایی که خواهید کرد.

دیدگاه

پاسخ : مرجع تعمیرات اینورترهای آرک ولدر (جوش&

همیشه عیب و خرابی مشخص نداره و باید باز کنی و با ولتاژ گرفتن و تست کردن سراغ قطعه خراب برید
              این خراب شدن با دود کردن یا صدا همراه بوده ؟ و در کل هر چی که مهم میدونید

لامپ دستگاه روشن میشه ؟

دیدگاه

بدون اینکه بذارم خنک بشه خاموشش کردم.
                بعدا روشن کردم و چراغ روشن هست فن کار میکنه ولی جوش نمیزنه.
                احتمال داره موفست سوخته باشه یا دیودهای خروجی؟

دیدگاه

فکر نمیکنم موفست یا دیودهاش سوخته باشه :rolleyes:
                  احتمال میدم رله اش خراب یا گیر کرده باشه . باید تیز جواب باشی تا جواب بگیری / محکم از بغل یا بالا ضربه بزن ببین راه میفته یا نه

دیدگاه

این دو تا لینک هم از طرف من :

http://phelum.net/info/Mini142/

یکی از بهترین اینورتورهای جوشکاری (عکس از تمای قسمتهای دستگاه) :

http://www.mikrocontroller.net/topic/256530

دیدگاه

مرسی از راهنماییت.
                      از رله بود.واقعا استادی.دمت گرم :redface:

دیدگاه

سلام دوستان این هم یه مدل با حال ....
                        http://www.mediafire.com/?fdqrbfpo7192d6c
                        طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
                        امروز رو کامل زندگی کن...
                        (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

اینم یه تاپیک باهال..البته مجارستانیه.ببینید چی میسازن.سایت های روسی هم چیزای جالبی دارن
                          http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_51.html?pg=192
                          نمونه دست ساز

سه توصیه دارم:
                          1.کار 2.کار 3.کار
                          ادیسون

دیدگاه

استاد عزیز من چند تا سوال در مورد اینورتر از شما دارم لطف کنید به عنوان یک تعمیر کار بنده حقیر را راهنمایی کنید من یک اینورتر جوشکاری با مارک صبا دارم200آمپر دستگاه من دیجیتالی آمپر را نشان میده دو عدد ولوم داره یکی برای تنظیم آمپر ودیگری از 1تا10شماره گذاری شده و کنارش نوشتهArc force و یک کلید هم داره که یک طرف علامت تورچ جوش آرگون هست وطرف دیگه علامت انبر جوش معمولی لطفا بفرمایید کار ولوم دوم دقیقا چیه؟ و این کلید چه نقشی داره؟پشت دستگاه هم یک پیچ اتصال به زمین هست آیا حتما باید به زمین وصل بشه؟ ولطفا بگید که محصولات صبا از لحاظ کیفیت و کارایی خوب هستند یا نه وبیشتر چه عیبی پیدا میکنند؟(البته بیشتر کار من تا آمپر120هست)با تشکر از شما وهمه دوستان عزیز

دیدگاه

سلام دوست عزیز آرک فورس واسه تنظیم قدرت آرک یا همون قوس الکتریکیه که در آمپر پایین و جوشکاری ظریف باید این ولوم رو بالا برد تا الکترود به کار نچسبه. البته توی تعمیرات کلی کاری باهاش نداریم ولی توی تعمیراتی که مربوط به کارکرد نادرست دستگاهه اهمیت داره
                              ما توانا تر از آنيم که مي پنداريم

دیدگاه

باسلام خدمت اساتید
                                من یه فول بریدج ساختم ولی در حال حاظر جریانش از 85 آمپر بالاتر نمیره و ترانس قدرتم EE70 هستش
                                یک سوال دارم : دیوتی سایکل رو تا چقدر میتونم بالا ببرم(معمولش در اینورتر های جوش چقدره؟)
                                با تشکر
                                براي بالاتر بودن خودتو ببر بالا،ديگرانو پايين نيار
                                چون ممکنه دستت به همه نرسه تا بياريشون پايين

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X