اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی تشخیص فوری قطع برق برای ساختن UPS سریع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چگونگی تشخیص فوری قطع برق برای ساختن UPS سریع

نوشته اصلی توسط ecaraz

رله های موجود در ups(اصلی) فنر قوی وهسته با بسماند بسیار کم دارند به همین علت بسیار سریع قطع می شوند
    یا به عبارتی برق را وصل میکنند-اینکه بازار یا تولید کننده (خارجی یا داخلی) رعایت این مسئله را میکنند یا نه حرف دیگری است.
    ecaraz عزیز. به نکته خوبی توجه کردین.
    اقای های ولتاژ. لطفا تندرو نباشین. فقط مونده بود به فحش بکشین. شما رله رو با اون روش تایید بکنین و من تکذیب. دوست عزیز. کلمه طرف فحش نیت که اینجوری به شما بر خورده. من انقدرها بی کار نیستم که بشینم واسه این و اون مدار طراحی کنم. خودم به اندازه کافی مشغله دارم. شما رو نمیدونم. من قطعاتی که تو این چند سال باهاشون کار کردم و بهترین پاسخگویی رو داشتن رو معرفی میکنم. فقط راهنمایی میکنم. مگه شخصی که سوال میپرسه کلا الکترونیک بلد نباشه که در اون صورت قضیه فرق داره.
    یکی از دوستام یه چیزی میگه خوب هم میگه. عیسی به دین خودش موسی هم به دین خودش. شما از رله استفاده کن. من استفاده نمیکنم. البته این دید شاید به خاطر کارم باشه. من خودم شخصا اگه بخوام به سرعت رله تکیه کنم کل تجهیزات مخابرات رو به اتیش میکشم. تو طرحای من سوییچ زیر 10ns کلا رد میشه.

در هر صورت اگه شما از کلمه طرف ناراحت شدید معذرت میخوام.

دیدگاه

در هر صورت اگه شما از کلمه طرف ناراحت شدید معذرت میخوام.
      کدوم قسمت حرف من برآمده از ناراحتی بود ؟ منظور منو نمیگیری شما خودشو ناراحت نکن . به قول اقای قاصد دل اخرش که کسی به حرف ما گوش نمیده الکی سخت میگیریم که درست نظر بدیم و ....
      ببین عزیز من اون قضیه تا همونجا که گفتم به اسم بگو تموم شد (چرا چون ادم متوجه بشه با چه کسی هستید تا دفاع کنه )

و اما من هم بی کار نیستم و سرم هم خیلی شلوغه . شما حالا باید یه کم زمان بگذرونی اینجا درک میکنی . منم که تازه اومده بودم خیلی حساس بودم / شما توضی.... ما توضیح میدیم طرف میگه نقشه .....میشینیم با این ذیق وقت شماتیک واسش میکشیم میگه نه نمیخوام فلان جور باشه :sad: به راحتی رد میکنه چرا چون در سطحش نیست . البته بستگی داره کی راهنمایی میخواد .
      تا اینجا منظورم شخص خاصی نبود
      من از گفتن واقعیت ترس و... ندارم / همینه اقای شازده طلب کاره همیشه هم دنبال راه راحت میگرده حالا ما هر راهی بگیم ایشون حرفه ای رو میخواد ولی نه به قیمت فکر کردن در مورد طراحی یا رفتن و تحقیق کردن

هیچ کی به نظر خودم بهتر از خودم و حالا .... جناب اقای قاصد دل :mrgreen: دقیق راه حل نداد
      پس شد 2 راه ولا غیر
      1-یا خود محافظ رو بشکافه و با تغییری جزیی کارشو با همون راه بندازه
      2-یا اگر سخته فقط یک رله بذاره و کمی تاخیر رو بپذیرن / که البته به قول دوستان با رله های مخصوص سرعت واکنش خوبی داره

دوست عزیز اقای شازده سوال پرسیدن و به ایشون جواب میدیم دیگه مسئول گمراه شدن یا نشدن دیگران نیستیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
        طرف کیه ، اینجا همه نام کاربری دارن بهتره بگی تا جواب بشنوی
        بنده هنوز پای پیشنهادم هستم . اینو مشخصا به ایشون گفتم و نه کس دیگه /بله اگر یه رله کافی بود این همه مدار تو دستگاه های بازاری بی معنی بود . ولی اینجا فقط یک رله برای ایشون کافی است
        شما حالا باید یه کم تو انجمن سیر کنی تا منظورمو متوجه بشی . فکر میکنی اگر یک ترانزیستور اضافه کنیم میذارن نه حذفش میکنن حالا شما بیا بگو شما برو از مد مقایسه opamp استفاده کن و ورودی منفی رو به .....
        نتیجه اش میشه این
        با این توضیح دادنتون این چیزایی که گفتین بدرد خودتون میخوره :angry: نمیتونین کار منو راه بندازین دارین بدتر گمراهم میکنین

اره داداش :biggrin: پس هیچ سرعتی به سرعت رله نمیرسه خیالشان راحت
        نوشته اصلی توسط mohsen++
        عزیز دل برادر برق شهر 50 هرتزه ینابراین تغییرات پریودیک تو هر 20 میلی ثانیه داره شما چطور میخواین با سرعت یک میلی ثانیه خرابی شو آشکار کنین
        مگر اینکه کاملا شکل موج رو تحلیل کنین و مقدار اندازه گیری شده رو با مقدار مورد انتطار در هر لحظه مقایسه کنین که در اون صورت هم نویز های اتفاقی باعث پاسخهای نادرست میشن
        سلام دوست من
        منظور من از 1ms سرعت وصل مدار قدرت بود نه مدار تشخیص دهنده--

1-تحلیل شما درباره تشخیص درست است البته با یک مقدار انعطاف به این خاطر که تغغیرات 50hz یا همان
        20ms برای کل بریود است در اصل ما با نصف این مقدار نه با یک چهارم این مقدار کار داریم که میشود 5ms
        (دلیلش را که حتما میدانید صفر تا بیک 90 درجه است بیک تا صفر هم 90 درجه است ومادر هر زمان با یکی
        از اینهاکار داریم)

2-بدترین نقطه نقطه صفر است چون مدارتشخیص دهنده من یک مبدل 220 به 12 ا ست که یک ترانزیستور
        رابا بل دیودی بدون خازن صافی بایاس میکند تا ترانزیستور دایم وقتی برق هست بحالت وصل باشد
        از یک انتگرالگیر RC استفاده کرده ام که تاخیرش حدود 3ms است که این یعنی برق شهر به حدود 50-60
        ولت وخروجی مبدل به 2-3 رسیده که کاملا ترانزیستور مارا بحالت وصل نگه میدارد

کل این مقادیر را جمع بزنی به حدود 8ms میرسید که البته در عمل باز هم کمتر از این است

3- نویز--چون ترانزیستور در حضور برق شهر وصل است نویز تاثیری ندارد نویز که نمی تواند ترانزیستور را روشنتر
        کند اگر بگویید بیک منفی توجه بفرمایید که فقط بیک مثبت داریم(بل دیودی)

این فقط مدار تشخیص بود با مدار وصل قدرت مخلوط نشود

در ضمن من نگفتم رله سریعترین است --گفتم در اغلب ups یو بی اس ها هست بنا به کاربرد مناسب و قطعه
        مناسب البته من در این مدار از رله استفاده کرده ام ولی بعنوان بس راه انداز که تاخیرش هر چقدر باشد تاثیری
        در مدار ندارد
        با ارزوی موفقیت برای شما ودوستان

دیدگاه

دوستان اگه یادتون باشه گفتم که UPS ساختم با تغذیه خورشیدی
          اگه علاقه مند هستید که برم از عملکردش فیلم بگیرم حجمشم کم کنم و پلود کنم ببینید.
          عملکردش بعنی در زمان اتصال کوتاه کردن ولتاژ ورودی که برابر با = نبود ولتاژ یا قطع ولتاژ ورودی هست.....
          بدون کوچکترین نوسانی چراغ خروچیش روشن خواهد موند.
          هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

در ضمن من نگفتم رله سریعترین است --گفتم در اغلب ups یو بی اس ها هست بنا به کاربرد مناسب و قطعه
            مناسب البته من در این مدار از رله استفاده کرده ام ولی بعنوان بس راه انداز که تاخیرش هر چقدر باشد تاثیری
            در مدار ندارد
            یک سوال دارم
            آیا شما در مورد UPS برق شهری صحبت میکنید که ساختید / نفهمیدم که شما با هون سیستم که گفتید دارید یا نه

اگر دارید زمان قطعی میتونه بدون وقفه برق رو وصل کنه که مثلا کامپیوتر خاموش نشه ، یا نمیتونه ؟؟؟

دیدگاه

توضیح من در جواب ان دوستمان بود که در جواب نوشته بود عزیز دل برادر
              و مداری که من توضییح دادم مربوط به تشخیص قطعی برق بود --بعد از ان مربوط به راه اندازی مدار قدرت است
              که انهم راه حل دارد (منظور سرعتش است)

من نمی دانم عکس (bmp--gif یا....)یک نقشه را چگونه در این صفحه میگذارند
              ودر ضمن فایل چگونه بیوست میشود

موفق باشید.

دیدگاه

برای گذاشتن عکس باید در یک سایت مخصوص اپلود عکستون رو پلود کنید و لینکی رو که میده کپی و در پاسختون قرار بدید
                برو تو این سایت و با Browse عکسی رو از کامپیوترتون انتخاب کنید و کلید {شروع پلود } رو بزنید و صبر کنید و بعد لینک ها رو میده
                شما لینک هایی که {برای انجمن ها} نوشته رو باید کپی کنید و اینجا بذارید
                http://www.up.vatandownload.com/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X