اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تغزیه 12 ولت 4امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار تغزیه 12 ولت 4امپر

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم.
    من یه مدار میخوام که برق شهری رو به 12v و 4a تبدیل کنهوواسه روشن کردن ظبط ماشین تو خونه.لطفا بدون ترانس باشه تا هزینش زیاد نباشه

راستی من قبلا یه مدار پیداکرده بودم که موبایل رو با یک یا دو باطری قلمی شارژ میکرد.همچین چیزی امکان داره؟اگه امکان داره لطفا شماتیکش رو برام بذارید

ممنونم از لطفتون

پاسخ : مدار تغزیه 12 ولت 4امپر

راستی من قبلا یه مدار پیداکرده بودم که موبایل رو با یک یا دو باطری قلمی شارژ میکرد.همچین چیزی امکان داره؟اگه امکان داره لطفا شماتیکش رو برام بذارید
    چشم
    بچه ها بذارید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
      چشم
      بچه ها بذارید
      صاف زد تو برجک طرف

نوشته اصلی توسط SimorghIran
      من یه مدار میخوام که برق شهری رو به 12v و 4a تبدیل کنهوواسه روشن کردن ظبط ماشین تو خونه.لطفا بدون ترانس باشه تا هزینش زیاد نباشه

ممنونم از لطفتون
      دوست عزیز شما خودت بگرد مدار رو بیاب هرجاش مشکل داشتی بیا مطرح کن تا راهنماییت کنن بچه ها...
      زکات علم نشر آن است
      بیشتر با من اشنا بشین :
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
      ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

سلام.مشکل اینه که کلی کشتم ولی نتونستم پیدا کنم.برا همین میخواستم ببینم اگه کسی داره لینک بده

دیدگاه

سلام

یه آداپتور سوئیچینگ 12 ولت بخرید
          توی بازار هم به وفور پیدا میشه
          خیلی هم سبک هست و کاریی بسیار عالی هم داره
          http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SimorghIran

ممنونم از لطفتون
            شما یه پاور دست دوم کامپیوتر بخرید خیلی به صرفه است
            12 ولتش هم تا 15 آمپر میره حدود 10 تومن هم هست

دیدگاه

شما یه پاور دست دوم کامپیوتر بخرید خیلی به صرفه است
              12 ولتش هم تا 15 آمپر میره حدود 10 تومن هم هست
              اقا شما خودت تا حالا 15 امپر رو گرفی؟؟!!
              اون جریانا بالا روی پاور لحطه ای اند خودت فک کن چطوری از اون سیم نازک جریانی معادل 15 لمپر عبور میکنه و آب نمیشه!!

دیدگاه

سلام.پاور دست دوم قیمت گرفتم.اینجا 5-6 تومنه.پس یه پاور میگیرم.اینورتر برای شارژ موبایل چی؟کسی پیدا نکرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akbar8
                  اقا شما خودت تا حالا 15 امپر رو گرفی؟؟!!
                  اون جریانا بالا روی پاور لحطه ای اند خودت فک کن چطوری از اون سیم نازک جریانی معادل 15 لمپر عبور میکنه و آب نمیشه!!
                  سلام

من از پاور کامپیوتر برای کواد استفاده می کنم یعنی 2 تا موتور براشلس رو با ملخ روشن می کنم تا 20 آمپر هم جریان می کشم
                  سیم نازک :eek: من توی همین سیم تا 50 آمپر رو تضمین میدم
                  http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

درسته پاور کامپیوتر به راحتی پاسخ کارتو میده.
                    البته ده تومن زیاده. با سه چهار تومن میتونی دست دو پیدا کنی.

داداش سیم پاور کامپیوتر رو لخت کن مثل مس قرمز نیست. نقره ایه. اسمش روشه. روکش نقره داره. با همون قطرش مقاومتش خیلی کمه و جریان بالایی رو هم تحمل میکنه.

دیدگاه

سلام

من از پاور کامپیوتر برای کواد استفاده می کنم یعنی 2 تا موتور براشلس رو با ملخ روشن می کنم تا 20 آمپر هم جریان می کشم
                      سیم نازک :eek: من توی همین سیم تا 50 آمپر رو تضمین میدم
                      مطمانم اشتباه میکنید خوب برای اینکه ثابت کنم شما موتورت رو بده به پاور و شفت موتورت رو 3 ثانیه بگیر( تا جریان به جریان قفل نزدیک شه ) ذوب شدن سیم رو مشاهده خواهی کرد.(البته امکان داره پاور خودش خاموش شه وبه ذوب شدن سیم نرسه).

داداش سیم پاور کامپیوتر رو لخت کن مثل مس قرمز نیست. نقره ایه. اسمش روشه. روکش نقره داره. با همون قطرش مقاومتش خیلی کمه و جریان بالایی رو هم تحمل میکنه.
                      من تویه کار روبات جنگجوم سر مسابقه به مقدار سیم کم اوردیم کسیم بهمون سیم نداد من از سیم پاورم کندم دادم به یکی از موتورامون که 150 وات بود و جریان عادی حدود 10 امپر داش همین که زدم کل سیم قشنگ اتیش گرف. واستون عجیب نیس از سیمی به اون کوچولو موچولویی 20 امپر عبور کنه!!!! اگه اینجوری بود برق کشی ساختمون از اونا استفاده میکردن. بهتره چک کنید ببینید.
                      به نطر من اون سیم خاصیت عبور جریان لحطه ای 20 امپر داره اما ممتد رو نه.

حالا یه امتحانی کنید بد نیس.

دیدگاه

تو ساختمون استفاده نمیکنن چون گرونه.

احتمالا سیمی که شما استفاده کردید از پاوری بی کیفیت بوده.
                        من شخصا تو کارم پیچای خیلی سفتی باز میکنم. پیچگوشتی شارژی جواب کارمو نمیداد. موتورشو دراوردم با یه سیم پاور و یه موتور قویتر یه چیزی مث دریل شارژی سر هم کردم با قیمت پایین تموم شد واسم. موتورشو سفت که میگیرم 25 امپر ازش عبور میکنه. گاهی پیچا انقدر سفتن که تا پنج شیش ثانیه زیر بار خیلی سنگین میچرخه. و سیم حتی گرم هم نمیشه.

لحضه ای رو تا 40 هم تحمل میکنه. البته من لحضه ای رو تست نکردم.

دیدگاه

دعوا نکنید...
                          بنا به گفته اساتید هر میلیمتر مربع سیم مسی میتونه 4 امپر جریان عبور بده.
                          تو رسانا ها هم که فکر نکنم سیم نفره ای یا طلایی بسازن oo:

پاوری هم که بتونه 20 امپر کانتینیوز از یه شاخه بده 89 تومن (قبل از قضیه گرون شدن اودلار) میفروختیم تو شرکتی که کار میکردم

فکر نکنم کسی دلش بیاد اونو برای ازمایشگاه خردش کنه یا سیمی ازش قطع کنه.

وزنش هم از کل کیس من سنگینتر بود
                          زکات علم نشر آن است
                          بیشتر با من اشنا بشین :
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                          ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

سیم نقره نه.
                            روکش نقره.
                            تو پاور سیم معمولی بزارن تلفات زیاد میشه. ظخیمش بکنن مسخره بازی میشه. همینجوریش ضخامت سیمایی که میاد بیرون زیاد هست. بیشترش نمیشه کرد.

تازه خالص نقره هم هست ینی من دارم. ادرس بده بفرستم واست سیم نقره رو. ببرر طلا فروشی به رف من اعتماد نداری. جایی که لازم باشه استفاده میکنن.

دیدگاه

اقا دعوا نکنید هدف تبادل اطلاعات.
                              هرکسی نطری داره و هیچ کس فک نمیکنه کسی اینحا دروغ میگه.

شاید اون سیم شما بسته به جنسش عبور میده!!

راسی از مبحث خود تاپیک داریم دور میشیم!!! :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X