اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال درباره سوییچینگ 12 به دوبل 40 ولت برای آمپلی فایر ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چند سوال درباره سوییچینگ 12 به دوبل 40 ولت برای آمپلی فایر ماشین

نوشته اصلی توسط نا صر
    سلام همان طور که شما فرمودید برای هر هسته و فرکانس باید محاسبات را انجام داد اما اگر هسته بزرگتر باشد و ما از فرکانس بالا استفاده کنیم تقریبا دور در ولت نزدیک به هم خواهد شد و می توان برای هر دو یه تعداد دور سیم پیچید فقط در هسته بزرگتر از حداکثر ظرفیت هسته استفاده نمی شود.
    پس با این تفاسیر اولیه ترانس بزرگتر باید کمتر پیچیده شده باشه.
    چون تا جایی که من اطلاع دارم تمامی پاور ها از یک فرکانس واحد استفاده میکنن و برای مچ شدن تعداد دور اوبیه رو کاهش میدن چون کارخونه نماید برای توان مشابه هسته کوچکتر از هسته بزرگتر استفاده کنه.
    نسبت هم که ثابته و با کمتر شدن اولیه ثانویه هم کاهش پیدا میکنه.
    درست متوجه شدم ؟
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
    ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
      پس با این تفاسیر اولیه ترانس بزرگتر باید کمتر پیچیده شده باشه.
      چون تا جایی که من اطلاع دارم تمامی پاور ها از یک فرکانس واحد استفاده میکنن و برای مچ شدن تعداد دور اوبیه رو کاهش میدن چون کارخونه نماید برای توان مشابه هسته کوچکتر از هسته بزرگتر استفاده کنه.
      نسبت هم که ثابته و با کمتر شدن اولیه ثانویه هم کاهش پیدا میکنه.
      درست متوجه شدم ؟
      فیمت هسته در این رنج ها تقریبا یکیه و شرکتی که داره ترانس بهتری رو استفاده می کنه در حقیقت داره روی کیفیت کار می کنه و با افزایش کمی هزینه می تونه کیفیت رو بالا ببره
      فرکانس می تونه به راحتی تغییر کنه و بایدی برای فرکانس وجود نداره البته محدودیت های خاص خودش رو هم داره مثلا در فرکانس بالا تلفات سوئیچینگ بیشتر میشه و در فرکانس پایین ابعاد فیلتر خروجی بزگ میشه که باید یه حد مشخصی رو رعایت کرد.
      البته میشه با تغییر تعداد دور از هسته های متفاوت استفاده کرد اما بهترین هسته و بهترین پاسخ رو ممکنه در یک هسته خاص پیدا کرد که هم هزینه کم باشه و هم کیفیت بالا که معمولا برای شرکتها هزینه مهم تره و بعضی وقتا طراح ها رو مجبور می کنن که فقط از فطعات موجود در انبار باید استفاده بشه که همین امر باعث میشه یک پاور 330 واتی به صد شکل مختلف در بازار موجود باشه

sigpic

دیدگاه

سلام. من چندتا سوال داشتم. اول اینکه قطر سیمها چنده؟ اگر قطرش 1 بود اونوقت دوتا نیم موازی بپیچیم بهتره؟ نهوه پیچیدن چطوره؟ مثلا در اولیه اول 7 دور میپیچیم بعد دوباره روی همون 7 دور دیگه در همون جهت؟ به این دیودهای سرعت بالا چی میگن؟ مدلش دقیقا چیه که توی بازار پیدا بشه؟ این سلف 100 میکرو هانری توی بازار مدلای مختلف داره؟ مثلا با هسته های مختلف؟ کدومو باید بگیرم؟ این هسته اصلی مدلش چیه؟ همون هسته کامپیوتر؟ اگه بخوام این مدارو به صورت علمی یاد بگیرم و مشابه اونو بتونم طراحی کنم باید چه کار کنم؟ مرجعش کجاس؟ مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mr.Yaghoubi
          سلام. من چندتا سوال داشتم. اول اینکه قطر سیمها چنده؟ اگر قطرش 1 بود اونوقت دوتا نیم موازی بپیچیم بهتره؟ نهوه پیچیدن چطوره؟ مثلا در اولیه اول 7 دور میپیچیم بعد دوباره روی همون 7 دور دیگه در همون جهت؟ به این دیودهای سرعت بالا چی میگن؟ مدلش دقیقا چیه که توی بازار پیدا بشه؟ این سلف 100 میکرو هانری توی بازار مدلای مختلف داره؟ مثلا با هسته های مختلف؟ کدومو باید بگیرم؟ این هسته اصلی مدلش چیه؟ همون هسته کامپیوتر؟ اگه بخوام این مدارو به صورت علمی یاد بگیرم و مشابه اونو بتونم طراحی کنم باید چه کار کنم؟ مرجعش کجاس؟ مرسی
          قطر سیم با جریان رابطه داره به این صورت که میشه گفت تقریبا قطر سیم برابر رادیکال جریان هست
          اگه سیم یک لازم هست باید دو تا سیم 0.7 بپیچیم نه دو تا سیم 0.5 چون رابطه اش این طوریه : رادیکال (قظر سیم اول به توان دو + قطر سیم دوم به توان دو ) = قطر سیم مورد نظر
          بله در همون جهت باید بپیچید
          دیود های فست
          sk5c20r توی بازار پیدا میشه جوان الکترونیک داره
          سلف 100 میکرو با هسته ی دمبلی معروف به سلف بشکه ای با جریان 5 آمپر
          میشه هسته پاور کامپیوتر استفاده کرد و یا هسته های کوچکتر هم می تونه جوابگو باشه مثلا PQ3230
          مرجع کتاب سوئیچینگ ادیب ابریشمی فر - کتاب مارتی براون کانون نشر علوم - کتاب سوئیچینگ abraham i pressman

sigpic

دیدگاه

هسته پاور کامپیوتر = ei33

من فقط موندم که چجوری بازش کردی و نشکسته ! :eek:
            ببخشید استاد شما مطمعن هستید که این هسته EI33 هست؟؟
            بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa sh
              ببخشید استاد شما مطمعن هستید که این هسته EI33 هست؟؟
              من استاد نیستم فقط جلو اساتیدم درس پس میدم

اکثر هسته هایی که الان تو بازار هستن EI35 هستن
              شنبه دنبالش میگشتم پاور سوخته چنتا ب زور پیدا کردم که داخل اکثرشون 35 بو بجز یک مورد

گویا شرکت بازیافت قطعات سوخته الکترونیک راه اندازی شده و هر چی قطعه سوختس رو میخره از بازار جمع میکنه :angry:
              دونه 5 تومن با منت میدن تاره اونم :angry: :angry:
              زکات علم نشر آن است
              بیشتر با من اشنا بشین :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
              ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

من استاد نیستم فقط جلو اساتیدم درس پس میدم

اکثر هسته هایی که الان تو بازار هستن EI35 هستن
                شنبه دنبالش میگشتم پاور سوخته چنتا ب زور پیدا کردم که داخل اکثرشون 35 بو بجز یک مورد

گویا شرکت بازیافت قطعات سوخته الکترونیک راه اندازی شده و هر چی قطعه سوختس رو میخره از بازار جمع میکنه :angry:
                دونه 5 تومن با منت میدن تاره اونم :angry: :angry:
                حرف شما درسته اما من این رو از توو پاور کامپیوتر نکندم
                از یه منبع واسه دوربین مخفی کندم
                خودم فکر کنم EI28 باشه ولی مطمعن نیستم
                بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

یه سوال فنی
                  با CD4047 میشه فرکانس 100khz تولید کرد؟؟؟ :-?
                  بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

یه سوال فنی
                    با CD4047 میشه فرکانس 100khz تولید کرد؟؟؟ :-?
                    بله میشه !

sigpic

دیدگاه

میشه توو یه مدار اینورتر فرکانسو 100khz کرد ترانس مدار رو هم فریت کرد??
                      بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

میشه توو یه مدار اینورتر فرکانسو 100khz کرد ترانس مدار رو هم فریت کرد??
                        با سلام
                        بله میشه
                        ولی کار درستی نیست در صورت اتصال کوتاه سوئیچ ها :cry2: چون دیوتی سایکل همیشه 50% و کاهش نمی یابه
                        بهتره از ای سی های PWM که در صورت اتصال کوتاه یا اورلود از سوئیچ ها محافظت بشه

دیدگاه

محاسبات ترانس با هسته فریت مثل آهنه؟؟؟؟؟ :-?
                          بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

محاسبات ترانس با هسته فریت مثل آهنه؟؟؟؟؟ :-?
                            نه کاملا فرق داره اما برخی چیز ها مثل ترانس فرکانس پایینه
                            در کتاب منابع تغذیه سوئیچینگ ادیب ابریشمی فر روابط ترانس فرکانس بالا رو نوشته
                            اما بهترین راه برای محاسبه یک ترانس فرکانس بالا راه تجربی است

sigpic

دیدگاه

استاد ناصر
                              این کتاب برای یاد گیریه سوییچینگ خوبه یا از این بهتر میشناسید
                              میخوام بخونم یاد بگیرم :job:
                              بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

استاد ناصر
                                این کتاب برای یاد گیریه سوییچینگ خوبه یا از این بهتر میشناسید
                                میخوام بخونم یاد بگیرم :job:
                                سلام اگر تعداد دوستانی که می خوان سوئیچینگ یاد بگیرن زیاد باشه یه تاپیک راجع به سوئیچ میزنیم مثل تاپیک دوچرخه برقی که مطالب مفید رو آموزش بدیم.
                                کتاب زیاد هست ولی سوئیچینگ خیلی به تجربه نیاز داره
                                کتاب های خارجی از جمله کتاب abraham i pressman و کتاب مارتی براون و کتاب سوئیچینگ شرکت موتورولا که همه در اینترنت یافت می شن و برای پیدا کردنشون کافیه سرچ کنی Switching power supply
                                کتاب های فارسی هم کتاب کانون نشر علوم و کتاب منابع سوئیچینگ نوشته ادیب ابریشمی فر هست
                                بهترین منبع هم اینترنت هست.

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X