اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال درباره سوییچینگ 12 به دوبل 40 ولت برای آمپلی فایر ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چند سوال درباره سوییچینگ 12 به دوبل 40 ولت برای آمپلی فایر ماشین

اقا این مدار به نتیجه رسید؟درست کار کرد؟
    عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
    مخترع برتر شمال غرب سال 96
    مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

به دلیل به وجود آمدن برخی مشکلات نتونستم بسازم. حالا اگه بشه شاید در آینده ساختم :biggrin:

دیدگاه

سلام
        من با ماسفت کار نکردم رفتم دو تا خریدم irf540n حالا اومدم مثل ترانزیستور تستش کنم وقتی به گیت پالس میدم یکسره روشن میشه یعنی پالس گیت رو بر میدارم بازم ماسفت روشنه
        بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa sh
          سلام
          من با ماسفت کار نکردم رفتم دو تا خریدم irf540n حالا اومدم مثل ترانزیستور تستش کنم وقتی به گیت پالس میدم یکسره روشن میشه یعنی پالس گیت رو بر میدارم بازم ماسفت روشنه
          سرچ کن نحوه تست ماسفت
          برا تستش رو حالت تست دیود پایه های ماسفت با هم اصلا نباید در اتصال باشن
          عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
          مخترع برتر شمال غرب سال 96
          مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

سلام
            وقتی به گیت نسبت به سورس ولتاژ + بدی درین به سورس متصل میشه و برخی اوقات با برداشتن این ولتاژ + باز هم درین به سورس راه می دهد و مسیر جریان برقرار است و یا ماسفت هنوز روشن است . علت اینه که در گیت و سورس یک خازن ذاتی وجود داره که شارژ میشه و تا دشارژ بشه طول میکشه شما اگر با دست هر سه پایه رو لمس کنی این خازن تخلیه میشه و بعدش درین به سورس اتصال باز نشون میده
            البته در هر زمان که مسیر سورس به درین رو بررسی کنی یعنی + مولتی متر به سورس وصل باشد به علت وجود یک دیود ذاتی آنتی پارالل درین به سورس یک مقدار نشان می دهد که افت ولتاژ روی این دیود ذاتی است.

sigpic

دیدگاه

متشکرم از راهنماییتون
              اگه بخوام این مشکل پیش نیاد باید چیکار کنم
              یعنی دقیقا مثل ترانزیستور عمل کنه
              می خوام ازش توو مدار اینورتر و فلشر استفاده کنم اون موقع اگه قطع و وصل نشه مدار اصلا کار نمیکنه
              چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟ oo:
              بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

متشکرم از راهنماییتون
                اگه بخوام این مشکل پیش نیاد باید چیکار کنم
                یعنی دقیقا مثل ترانزیستور عمل کنه
                می خوام ازش توو مدار اینورتر و فلشر استفاده کنم اون موقع اگه قطع و وصل نشه مدار اصلا کار نمیکنه
                چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟ oo:
                یه مقاومت یک کیلو بزار دو سر گیت سورس
                اون خازنی که گفتم رو تخلیه می کنه و ماسفت سریع روشن و خاموش میشه :read:

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
                  یه مقاومت یک کیلو بزار دو سر گیت سورس
                  اون خازنی که گفتم رو تخلیه می کنه و ماسفت سریع روشن و خاموش میشه :read:
                  اگه این کار رو کنم توومدار اینوتر تاثیر نمیزاره؟؟ چون امکان داره جریان زیادی از توو گیت رد شه شایدم شکل موج خروجی عوض شه
                  درسته؟؟؟؟؟؟؟؟ oo:
                  بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X