اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین منبع تغذیه بدون ترانس بوسیله خازن و مقاومت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بهترین منبع تغذیه بدون ترانس بوسیله خ&

یه محافظ دیجیتالی داشتم که با میکرو رو سون سگمت ولتاژ رو نشون میداد بازش کردم دیدم تغذیه میکرو سه عدد سون سگمنت ویک رله 24 ولتی رو فقط با خازن و پل دیود ساخته و سه سال هم هست که این محافظ رو دارم و هنوزم خوب کار میکنه!
    اومده ولتاژ رو به خازن یک میکرو پلی استر چهارصد ولت داده و با خازن هم یک مقاومت 470 کیلو معمولی موازی کرده دو سردیگه رو داده به پل دیود و بعد پل دیود اول خازن 220 میکرو 50 ولت موازی بعد یه مقاومت 720 اهم یک وات سری کرده و بعد یه زنر 24 ولت موازی کرده و خروجی و داده به 7805 ترانزیستوری برای تغذیه میکرو به همین سادگی!!!
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : بهترین منبع تغذیه بدون ترانس بوسیله خ&

نوشته اصلی توسط sami222
      یه محافظ دیجیتالی داشتم که با میکرو رو سون سگمت ولتاژ رو نشون میداد بازش کردم دیدم تغذیه میکرو سه عدد سون سگمنت ویک رله 24 ولتی رو فقط با خازن و پل دیود ساخته و سه سال هم هست که این محافظ رو دارم و هنوزم خوب کار میکنه!
      اومده ولتاژ رو به خازن یک میکرو پلی استر چهارصد ولت داده و با خازن هم یک مقاومت 470 کیلو معمولی موازی کرده دو سردیگه رو داده به پل دیود و بعد پل دیود اول خازن 220 میکرو 50 ولت موازی بعد یه مقاومت 720 اهم یک وات سری کرده و بعد یه زنر 24 ولت موازی کرده و خروجی و داده به 7805 ترانزیستوری برای تغذیه میکرو به همین سادگی!!!
      عزیز جان من خودم با همین سیستم خازنی تا 48 وات ال ای دی رو روشن کردم و حدود دو سال که کار میکنن ولی تعداد ال ای دی های سری زیاد بود و ولتاز کاری حدود 198 ولت میشد و جریان حدود 250 میلی آمپر.اون کاری که من کردم خیلی ساده است هر چند تا ال ای دی که میخوای روشن کنی رو به ازای هر کدوم 3ولت حساب کن بقیه تا ولتاز 220 ولتو مقاومت باهاشون سری کن تا ولتاز اضافی رو اون افت کنه بعد در ابتدای مدارت اونقدر خازن پلی استر بذار تا جریانی که میخوای تامین شه بعدم متناسب با خازنت باهاش مقاومت موازی کن . بعد پل دیود و یه خازن الکترولیت که ریپلو بگیره ویه مقاومت متناسب با این خازن .ولسلام . در ابتدا هم بعد از فیوز یه مقاومت آجری کم ظرفیت با مدار سری کن که جرقه لحظه روشن شدنو بگیره .یا علی

دیدگاه

پاسخ : بهترین منبع تغذیه بدون ترانس بوسیله خازن و مقاومت

جناب abmortezapour شما یه جوری صحبت میکنی انگار پست های قبلیتونو یادتون رفته سوال در حد راهنمایی پرسیدید الانم یه جوی مدارو ساده گرفتی انگار که ساده ترین مدار الکترونیکیه! به هرحال تا شب همین مدار بالا رو میسازم و نتیجشو میگم. موفق باشید

اضافه شده در تاریخ :
        دوستان نقش این mje13007 درمدار بالا چی هست؟ مدارو ساختم ولی نمیدونم نقشش چیه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
          دوستان نقش این mje13007 درمدار بالا چی هست؟ مدارو ساختم ولی نمیدونم نقشش چیه!
          نقشش اینه
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=34502.msg166934#msg166934
          میتونی به جاش از زنر 2 وات هم استفاده کنی تا حجم مدارت کمتر بشه
          لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

داستان چیه که همه به هم عکس نشون میدن ولی من هیچ عکسی نمیبینم؟؟؟؟

هی میگین این مدار اون مدار...
            اخرش نفهمیدیم کدوم مدار!!!!!
            این mje13007 کیه؟؟؟ معرفی نمیکنین؟؟
            حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
            به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

ممنون آقا محسن گرفتم نقشش چیه :applause:
              الانم خازن یک میکرو ندارم برم دوتا 470 نانو پیدا کنم!

درضما آقا مهدی عکس ها همگی درصفحه اول هستند یه نگاه بنداز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
                داستان چیه که همه به هم عکس نشون میدن ولی من هیچ عکسی نمیبینم؟؟؟؟

هی میگین این مدار اون مدار...
                اخرش نفهمیدیم کدوم مدار!!!!!
                این mje13007 کیه؟؟؟ معرفی نمیکنین؟؟
                جناب وزیری اگه عکسی نمیبینی چیز خاصی نیست یه تغزیه خازنی 1 میکرو 24 ولته که به جای زنر معمولی از این استفاده میکنن که به نظر من هزینه اضافیه چون میشه 4 تا زنر معمولی رو با هم موازی کرد یا از زنر 2 وات استفاده کنیم.
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=63977.0 از 13007 برای npn استفاده کرده

دیدگاه

این شاید بدرد بخوره:
                  http://danyk.cz/ledzar.html
                  آخرش یه ماشین حساب برای اینکار داره.
                  به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                  الکترونیک قدرت
                  الکترونیک آنالوگ
                  طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                  ---------------------BMCELEC@-------------------
                  ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                  ---------------www.bmc-elec.com--------------
                  ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

این یکی انگلیسیشه :mrgreen:
                    http://danyk.cz/ledzar_en.html

دیدگاه

والا اولین پست منو تو این تاپیک هم بخونی میبینی که گفتم من تو پست اول هم هیچ عکسی نمیبینم. فک کنم یه نامردی طلسمم کرده

اهاااا. میخواین جریان زنر رو زیاد بکنین؟؟؟ زنرا رو موازی نکنین. توانهاشون بالانس نمیشه یکی داغ میشه یکی سرد میمونه. چند تا زنر ولتاژ پایین همتوان و همولتاژ رو با هم سری بکنین امنیتش خیلی بیشتره. (زنر به صورت منبع ولتاژ شبیه سازی میشه و منابع ولتاژ رو نمیتونیم موازی بکنیم البته چون خیلی از مدل ایده ال فاصله داره تا حدودی جواب میده ولی درست نیست)
                      حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
                      به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
                        این یکی انگلیسیشه :mrgreen:
                        http://danyk.cz/ledzar_en.html
                        عزیز ماشین حساب این که هر چی میدی پیغام ارور میده!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                          جناب abmortezapour شما یه جوری صحبت میکنی انگار پست های قبلیتونو یادتون رفته سوال در حد راهنمایی پرسیدید الانم یه جوی مدارو ساده گرفتی انگار که ساده ترین مدار الکترونیکیه! به هرحال تا شب همین مدار بالا رو میسازم و نتیجشو میگم. موفق باشید
                          عزیز راهنمایی چیه ! من تو سواد آموزی درس خوندم ولی تو پستهای قبلی خدمتت گفتم که من اونو عملا بستم وحدود دو ساله که کار میکنه .یا علی .موفق بشی

دیدگاه

ماشین حساب تا یه حدی عمل میکنه.
                            مثلا بیشتر از 50 تا الیدی عمل نمیکنه
                            به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                            الکترونیک قدرت
                            الکترونیک آنالوگ
                            طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                            ---------------------BMCELEC@-------------------
                            ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                            ---------------www.bmc-elec.com--------------
                            ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

با این مدار حدودا 24 ولت 60 میلی آمپر ازش گرفتم بدون گرم شدن mje13007 الان برای افزایش جریان چیکار کنیم خوبه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                                با این مدار حدودا 24 ولت 60 میلی آمپر ازش گرفتم بدون گرم شدن mje13007 الان برای افزایش جریان چیکار کنیم خوبه؟
                                . تا 70 میلی هم باید بتنوه بده.برای افزایش جریان مقدار خازن رو بیشتر کن.مثلا یکی دیگه باهاش موازی کن. یه مقاومت 10 اهم دیگه هم تو ورودیش موازی کن وگرنه ممکنه مقاومت تحمل جریان لحظه ایش رو نیاره و اتصال باز بشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X