اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه ی ساخت کنترل کننده باطری خورشیدی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پروژه ی ساخت کنترل کننده باطری خرشیدی

سلام
    مهندس جان چرا خودتو خسته میکنی؟
    یکی بخر تمام
    20آمپرش 140 تومنه
    telgram:09396888049

دیدگاه

پاسخ : پروژه ی ساخت کنترل کننده باطری خرشیدی

نوشته اصلی توسط jumper
      سلام
      مهندس جان چرا خودتو خسته میکنی؟
      یکی بخر تمام
      20آمپرش 140 تومنه
      چی رو بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟باطری خورشیدی یا ؟؟؟؟؟میشه کامل توضیح بدی؟
      Proudly @real_ahmadi
      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

پاسخ : پروژه ی ساخت کنترل کننده باطری خورشیدی

با دو تا باطری که 30 وات تولید کنن (اگر تولید کنن) براحتی میشه انواع باطری ها رو شارژ کرد چه باطری 200 آمپر ساعت باشه چه کمتر فقط هر چی ظرفیت باطری بیشتر باشه زمان شارژ میره بالا
        پس شما میتونی باطری 12 ولت 7 آمپر ساعتی یا 4 یا 1 یا 15 رو با این پنل ها شارژ کنی فقط باید یه شارژر براش بسازی

در مورد اینکه ارژش داره یا نه باید کاربریتون مشخص باشه مثلا با 50-60 وات نمیشه وسایل برقی رو راه انداخت مگر اینکه خیلی کم مصرف باشن چون استفاده از اینورتور هم دردسرای خودشو داره .. در کل جایی که برق شهری در دسترسه پنل و توربین فعلا صرفه اقتصادی نداره
        زندگی پر ز وجود است ولی ..
        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013
          با دو تا باطری که 30 وات تولید کنن (اگر تولید کنن) براحتی میشه انواع باطری ها رو شارژ کرد چه باطری 200 آمپر ساعت باشه چه کمتر فقط هر چی ظرفیت باطری بیشتر باشه زمان شارژ میره بالا
          پس شما میتونی باطری 12 ولت 7 آمپر ساعتی یا 4 یا 1 یا 15 رو با این پنل ها شارژ کنی فقط باید یه شارژر براش بسازی

در مورد اینکه ارژش داره یا نه باید کاربریتون مشخص باشه مثلا با 50-60 وات نمیشه وسایل برقی رو راه انداخت مگر اینکه خیلی کم مصرف باشن چون استفاده از اینورتور هم دردسرای خودشو داره .. در کل جایی که برق شهری در دسترسه پنل و توربین فعلا صرفه اقتصادی نداره
          شما از اینورتر صرف نظر کن....یه مدار شارژر قرار بدید واسه این باطری خورشیدی زمان شارز مهم نیست.
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نسبت به هزینه هایی که باید بکنی اگر به برق شهری دسترسی داری اصلا بصرفه نیست

دیدگاه

اصلا نخواستیم اه
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

با سلام
                ظاهرا شما و دیگر دوستان به عرایض بنده توجه نکردید :
                1- سلولهای خورشیدی در شرایطی بکار میروند که روز انرژی تولید کرده و باتری هایی را شارژ نمایند که همان شب از باتریها برای مصارف مختلف از جمله روشنایی استفاده گردد مثل چراغهای پارکها یا چراغهای چشمک زن هشدار دهنده و غیره بنابراین ما نمیتوانیم باتری را که در روز هنوز شارژ کامل نگرفته در شب بکار بگیریم و یا اینکه مثلاً 3 روز شارژ کنیم تا یک شب استفاده نماییم.
                2- همانطور که قبلا هم سئوال شد و شما پاسخ ندادید بفرمایید بعد از اینکه باتریها را شارژ کردید برای چه مصرف کننده ای با چه ولتاژ و جریانی میخواهید از آنها استفاده نمایید تا بتوانم بهتر راهنمایی کنم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
                  چی رو بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟باطری خورشیدی یا ؟؟؟؟؟میشه کامل توضیح بدی؟
                  سلول خورشیدی یا همون pv رو شما باید بخری تو این که حرفی نیست
                  باتری رو هم به نسبت نیازت باید بخری تو اینم حرفی نیست
                  تو سیستمهای خورشیدی یه کنترل شارژر هم استفاده میشه که باتری ها رو با جریان مناسب شارژ کنه ، اگر یه 0.8 شارژ کامل رسید قطع کنه، اگر به 0.3 شارژ رسید شارژ کنه.اینو شما بخر قییمتشم گفتم خودت درست نکن چون دردسره و قیمتشم همون در میاد
                  telgram:09396888049

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jumper
                    سلول خورشیدی یا همون pv رو شما باید بخری تو این که حرفی نیست
                    باتری رو هم به نسبت نیازت باید بخری تو اینم حرفی نیست
                    تو سیستمهای خورشیدی یه کنترل شارژر هم استفاده میشه که باتری ها رو با جریان مناسب شارژ کنه ، اگر یه 0.8 شارژ کامل رسید قطع کنه، اگر به 0.3 شارژ رسید شارژ کنه.اینو شما بخر قییمتشم گفتم خودت درست نکن چون دردسره و قیمتشم همون در میاد
                    من باطری خورشیدی دارم دیگه نمی صرفه که برم وباره بخرم
                    دوتا20ولت1.5امپر دارم توانش هم10واته
                    همه این هایی که میگم پشتش نوشته
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

شما دوتا یاتری رو موازی کن و با یه مبدل سوییچینگ به حدود 13.8 برسون برایه شارژ باتری
                      البته بهتره یه مدار درست کنی که جریان رو محدود کنه اگر مدارت خوب باشه یعنی راندمانش بالا باشه
                      و نور مناسب داشته باشی به مدت 4 ساعت یه باتری 12 آمپر ساعتی رو فول شارژ میکنه البته نمیشه
                      موقع شارژ توان زیادی ازش گرفت وگر نه ممکنه باطری فول شارژ نشه

دیدگاه

خوب حالا همه اینا رو کنار بذارید
                        یه مدار محافظ واسش بهم بدید
                        خودم طراحی می کنم اون کنترلر رو
                        فقط یه مدار محافظ واسه باطری خورشیدی بهم بدید ممنون
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

خوب حالا همه اینا رو کنار بذارید
                          یه مدار محافظ واسش بهم بدید
                          خودم طراحی می کنم اون کنترلر رو
                          فقط یه مدار محافظ واسه باطری خورشیدی بهم بدید ممنون
                          محافظ چی منظورتِ ؟ از چی باطری خورشیدی محافظت باید بشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                            محافظ چی منظورتِ ؟ از چی باطری خورشیدی محافظت باید بشه؟
                            از صفحات باطری میگن نباید اسیب ببینه گفتم ببینم محافظ خاصی داره یا نه فقط همون دیود بریا ولتاژ معکوس کافیه....
                            من این مدار رو طراحی کردم

می خواستم جریانش رو زیاد کنم اون 2n3055رو اضافه کردم روی برد بورد که بستم جریان رو30میلی امپر کم کرد حذفش کردم جریان بیشتر شد.و چون سیم طولانی از باطری خورشیدی کشیدم جریتن خیلی کم میشه من منتونستم بیشتر600میلی امپر ازش بکشم...
                            نمی دونم اگه سیم کوتاه بشه میشه ازش حداقل1امپر کشید یانه.....البته دیود ها هم1n4007بود
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

از صفحات باطری میگن نباید اسیب ببینه گفتم ببینم محافظ خاصی داره یا نه فقط همون دیود بریا ولتاژ معکوس کافیه....
                              من این مدار رو طراحی کردم

می خواستم جریانش رو زیاد کنم اون 2n3055رو اضافه کردم روی برد بورد که بستم جریان رو30میلی امپر کم کرد حذفش کردم جریان بیشتر شد.و چون سیم طولانی از باطری خورشیدی کشیدم جریتن خیلی کم میشه من منتونستم بیشتر600میلی امپر ازش بکشم...
                              نمی دونم اگه سیم کوتاه بشه میشه ازش حداقل1امپر کشید یانه.....البته دیود ها هم1n4007بود
                              فکر کنم بهتره اطلاعاتتون رو در مورد این فن آوری بیشتر کنید.

این مداری که ساختی برای چه کاری میخای استفاده کنی؟ چیزی شنیدی در مورد این تقویت جریان؟

دیدگاه

یه داری در جهتی که هم شارژر باشه هم تقویت کننده جریان باشه فقط یه مقاومت 1اهم5وات باید قبل از باطری12ولت واسه شارژش می زاشتم...
                                Proudly @real_ahmadi
                                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X