اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبدل DC to DC بوست 3 تا 4 ولت (باتری لیتیومی) به 5 ولت ثابت با خروجی 2 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مبدل DC to DC بوست 3 تا 4 ولت (باتری لیتیومی) به 5 ولت ثابت با خروجی 2 آمپر

فکر میکنم یه فرقایی بکنه ها،چون اگه دوتا رو سری کنیم حداکثر 8.4 ولت داریم و مدار کاهندمون حداقل فکر میکنم 6 ولت بخواد و باتری لیتیومی خیلی هم که خالی بشه، به 3 ولت نمیرسه پس همیشه بالای 6 ولت رو داریم
    درحالیکه اگر از یک باتری استفاده کنیم،باید از مدار افزاینده استفاده کنیم و فکر میکنم برای خروجی 5 ولت حداقل دیگه 3.5 ولت بخواد پس کمتر میتونیم باتریمونو خالی کنیم،درسته؟
    تازه،وقتی دو تا باتری داشته باشیم،مدارمون جریان کمتری هم میکشه در نتیجه عمر باتریمون هم فکر میکنم بیشتر میشه
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

پاسخ : مبدل DC to DC بوست 3 تا 4 ولت (باتری لیتیومی) به 5 ولت ثابت با خروجی 2 آمپر

راستی یه سوال دیگه هم یادم اومده،البته خواهشا از پاسخ به سوال قبلیم غافل نشین :redface:

من چند وقت پیش بایک 7805 یک پاوربانک ساختم و خروجیهاشو وصل کردم به یک یواس بی مادگی و به مثبت و منفیش هم دقت کردم؛ینی پلاریتشو رعایت کردم،ولی نمیدونم چرا گوشیمو شارژ نمیکرد!خیلی گوشیهارو شارژ میکردها ولی گوشی منو شارژ نمیکرد :cry2:؛اینه که حدس میزینم باید یه بلایی سر اون دوپایه وسطی (دیتا) یواس بی هم بیارم آخه من اونارو خالی گذاشته بودم
      در ضمن گوشیم زد وان هست
      ممنون

دیدگاه

سلام من مجید هستم .. نه اون قدر ها حرفه ای نیستم :nerd:
        چه همه پست !!!! انشالا همشون و تا شب با رسم شکل توضیح میدم ...
        آرزو دارم روزی این حقیقت به واقعیت مبدل شود که همهآ‌ی انسانآ‌ها برابرند.

ما دیگران را فقط تا آن قسمت از جاده که خود پیمودهآ‌ایم میآ‌توانیم هدایت کنیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
          راستی یه سوال دیگه هم یادم اومده،البته خواهشا از پاسخ به سوال قبلیم غافل نشین :redface:

من چند وقت پیش بایک 7805 یک پاوربانک ساختم و خروجیهاشو وصل کردم به یک یواس بی مادگی و به مثبت و منفیش هم دقت کردم؛ینی پلاریتشو رعایت کردم،ولی نمیدونم چرا گوشیمو شارژ نمیکرد!خیلی گوشیهارو شارژ میکردها ولی گوشی منو شارژ نمیکرد :cry2:؛اینه که حدس میزینم باید یه بلایی سر اون دوپایه وسطی (دیتا) یواس بی هم بیارم آخه من اونارو خالی گذاشته بودم
          در ضمن گوشیم زد وان هست
          ممنون
          سلام دوست عزیز

http://s3.picofile.com/file/8226697726/USB.pdf.html

پ.ن: البته شما باید از رگولاتورهای سوئیچینگ با توان بالاتر و بازده دو برابر استفاده کنید , نه مدلهای خطی مثل 7805

آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
          مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
          _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sina1359
            سلام دوست عزیز

http://s3.picofile.com/file/8226697726/USB.pdf.html

پ.ن: البته شما باید از رگولاتورهای سوئیچینگ با توان بالاتر و بازده دو برابر استفاده کنید , نه مدلهای خطی مثل 7805

باتشکر از پاسختون اما باید بگم مشکل من رنگ سیم ها نبود،همونطور که گفتم فقط گوشی من شارژ نمیشد و گوشی های دیگه شارژ میشد و فکر میکنم این یعنی اینکه سیم زمین و +5 ولت رو درست وصل کرده بودم و فقط همون دو پایه وسطی که مربوط به دیتا هستند آزاد بودن و من فکر میکنم برای اینکه گوشی های بدی مثل گوشی من هم شارژ بشن باید اون دو پایه دیتا رو هم به یه جایی وصل کنیم
            همین

دیدگاه

سلام من یک مدار میخوام ک ولتاژ یک باتری 3.7ولتی 10امپری رو به 5ولت برسونه و جریانی که میده هم 2امپر باشه و تلفات انرژیش هم کم باشه از همه مهم تر وسایلش تو بازار ایران پیدا بشه
              اگه میشه زود جواب بدید چون ضروری هست برام
              باتشکر

دیدگاه

باسلام
                با کمال ادب میخام در پی دو سوال قبلیم که هنوز بیجواب موندن،میخام سوال سومم رو هم مطرح کنم تا ایشالا همشو با هم زحمت بکشین جواب بدین! :redface:

اگه یه ایسی باشه که هنگام شارژ باتری پاوربانک و هنگام کار پاور بانک میزان شارژ باتری پاوربانک رو هم با چنتا ال ای دی نشون بده؛من دنبال شماره این ایسی هستم؟
                فکر میکنم جناب sot-27 تو یه پست دیگه گفته بودن همچین ایسی میشناسن که 2000 تومن گرونتره و همونجا هم من پرسیدم شمارش چیه و ایشون ظاهرا فرصت نکردن جواب بدن
                با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sot-27
                  سلام من قبلا خیلی دنبال این موضوع بودم و به ای سی fp6298 رسیدم ...
                  کلی هم پاور بانک ساختم باهاش .
                  با سلام ممنون میشم بگین از چی برای جعبه پاوربانک استفاده کردین،اگه عکس هم بذارین که عالی میشه
                  راستی فک کنم دوروز دیگه بگذره و کسی نیاد جواب سوالامو بده،به تنهایی بتونم یه صفحه رو پر کنم!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sot-27
                    سلام من مجید هستم .. نه اون قدر ها حرفه ای نیستم :nerd:
                    چه همه پست !!!! انشالا همشون و تا شب با رسم شکل توضیح میدم ...
                    آقا مجید پس کجا رفتی؟! :cry2:
                    چرا هیشکی نمیاد یه جوابی به سوالای من بده؟
                    باور کنید مشکل شارژ نشدن گوشی من با اتصال دوسیم به یواس بی اش مشکلیه که بزودی در همه گوشی های جدید رخ خواهد داد
                    فکر میکنم این یه ترفند باشه که شرکت ها برای اجبار مردم برای استفاده از شارژر خودشون استفاده میکنن!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                      آقا مجید پس کجا رفتی؟! :cry2:
                      چرا هیشکی نمیاد یه جوابی به سوالای من بده؟
                      باور کنید مشکل شارژ نشدن گوشی من با اتصال دوسیم به یواس بی اش مشکلیه که بزودی در همه گوشی های جدید رخ خواهد داد
                      فکر میکنم این یه ترفند باشه که شرکت ها برای اجبار مردم برای استفاده از شارژر خودشون استفاده میکنن!
                      سلام دوست عزیز
                      من گوشی شما را ندارم تا تست بگیرم , واگر نه تا حالا
                      تست کرده بودم و راه حل دقیق را خدمتتون عرض میکردم....
                      خوب این سوال شما جوابش مشخصه , به احتمال زیاد
                      شارژر شما به جز پایه های مثبت و منفی که دو پایه گوشه
                      پورت USB است (بر اساس عکس چند پست قبل) به احتمال
                      زیاد شارژر گوشی شما بر روی پایه های دیتا مثبت و منفی
                      یک سیگنال با فرکانس مشخصی که معمولا یک سیگنال مربعی
                      است ارسال میکنه که با اسکوپ میتونید آن را اندازه گیری و شکل
                      موج آن را ببینید و با یک آی سی 555 SMD آن را شبیه سازی و روی
                      پایه مور نظر آن را اعمال کنید , مثلا میتوانید یک تبدیل بر روی فیش
                      گوشی سونی , بعد از خروجی پاور بانکتون قرار بدید , باید مدارتون کاملا
                      SMD و کوچک باشد تا بتوانید یک مبدل کوچک جدا از پاوربانکتون بسازید...
                      البته معمولا به این پیچیدگی هم نیست , ممکن است روی پایه سومی هم
                      ولتاژ مثبت ارسال میشود که در استاندارد سونی وجود دارد , گوشی وایلد فایر
                      HTC هم انگار (دقیق یادم نیست) به همین صورت بود ..... کلا با اسکوپ همه
                      چیز به راحتی مشخص میشه و مشکلتون رفع میشه...... حالا شما یک کار کنید
                      و یک بار هم با رگولاتور سوئیچینگ تست بگیرید و به گوشیتون بدید ببینید شارژ میشه
                      یا خیر....
                      یا ممکنه شارژرتون مستقیم یک خروجی PWM تولید میکنه و بعد وارد گوشی میشه
                      و کلا عمل کنترل شارژ.... داخلآداپتور است و گوشی آی سی داخلی برای این کار نداره...

.....................اضافه شد..................

پ.ن: دوست عزیز لطفا پشت سر هم در تاپیکی پست نزنید , انگار تبدیل به اسپم میشه و
                      برای سایت و سرچ در موتر جستجو , خلل وارد میکنه , مدیران و بخش نظرارتی روی این موضوع
                      حساس هستند و زحمتشون زیاد میشه و باید پستهای شما را پاک و با هم یکی کنند .....
                      به جای چند پست , پست آخرتان را ویرایش کنید (مثل این پست من) تا یکی جواب دهد و بعد از
                      آن شما می توانید باز پست بزنید...

مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
                      _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

ممنووووووووووووووون
                        چشششششششم
                        حالا فقط مونده دوتا سوال اولی
                        ایسی ای که علاوه بر شارژ باتری پاور بانکمون مقدارشارژباتری رو هم نشون بده؟

سری کردن دو باتری بهتره یا موازی کردن؟(البته با توجه به توجیهیکه در بالای صفحه گفتم)

یه سوال جدید :redface:
                        اقا ارمین تو یه پستی میگفت نمیشه همینطور باتریهارو سری و موازی کرد و باید از یه مداری که اسمش یادم نیست استفاده کرد
                        این مداره قضیش چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                          یه سوال جدید :redface:
                          اقا ارمین تو یه پستی میگفت نمیشه همینطور باتریهارو سری و موازی کرد و باید از یه مداری که اسمش یادم نیست استفاده کرد
                          این مداره قضیش چیه؟
                          خوب شما فرمودید "مدار اسمش یادم نیست" :mrgreen: پس نمیتونم کمکتون کنم , باید اسمش را بفرمایید.....
                          اما سری کردن باتری مشکلی ندارد , در شارژ باتری و مخصوصا لیتیومی خوب اون زمان به چیپهای مخصوص شارژ
                          دو یا چند سری باتری لیتیومی نیاز است و از چیپهای باتری های تکی نمیتوان استفاده کرد....
                          چیپی را هم که دنبالش میگردید از سری خانواده چیپهای شارژر MCP است که نمونه ساده MCP73831 را که
                          5 پایه است را قبلا معرفی کرده بودم , یک مدل 8 پایه اگر اشتباه نکنم دو تا 3 خروجی LED دارد که درصد شارژ
                          را برای شما میتواند نمایش دهد , البته با یک میکرو تاینی 13 و ADC میتوانید یک درصد شارژ دقیق برای خود بسازید

دیدگاه

مدار بالانسر،صفحه9
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=100571.120

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                              مدار بالانسر،صفحه9
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=100571.120

سلام نیما جان , من هم عرض کردم که حتما اگر صحبت از مدار برای سری کردن باتری است
                              مربوط به شارژ هست و عرض کردم که چیپهای شارژ باتری لیتیومیه دو تا چند سلولی سری
                              موجود است و با نوع تک سلولی آن متفاوت است.....
                              البته شما میتوانید از 6 باتری قلمی نیکل کادمیوم 2700 میلی آمپری استفاده کنید در یک باتری
                              پک فنری (جا باتری خودمون :mrgreen که هر وقت نیاز به پاور بانک بود آنها را قرار داده و بعد از
                              استفاده میتوان هر یک از باتری ها را در جایی , جداگانه استفاده نمود , شارژ سری این باتری ها
                              هم به مدار پیچیده ای نیاز نداشته و فقط کافیست یک محدود کننده جریان به کار رود و اگر سلول
                              خورشیدیست که دیگر به این قسمت هم نیازی نیست
                              خروجی هم از باتری پر تا خالی بین 9 تا 7 ولت است که با یک رگولاتور سوئیچینگ به راحتی میتوان
                              تا 2 آمپر خروجی داشت.... پس میشود یک سلول خورشیدی - یک دیود (مدار شارژ)-یک مدار کوچک
                              برای رگولاتور سوئیچینگ.... تبریک میگم شما یک پاور بانک خورشیدی دارید....

دیدگاه

سلام سینا جان
                                ینی اگه دو تا لیونو سری کنم و به منبع تغذیه که جریانش محدود شده و ولتاژش روی 8.2 ولته وصل کنم مشکلی پیش نمیاد و مدار بالانسر برای شارژ باتری های موازی نیازه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X