اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عیب یابی مدار اینورتر 12 به 220 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : عیب یابی مدار اینورتر 12 به 220 ولت

نوشته اصلی توسط Mehrdad khosravi نمایش پست ها
    درود دوست عزیز
    منظورتون از ی سیم نول چیه ؟
    واضحتر بگید
    مثل این
    جدیدترین ویرایش توسط anosha001; ۱۳:۵۱ ۱۳۹۹/۰۳/۰۳.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط anosha001 نمایش پست ها

مثل این
      از یکی از سیم های خروجی پریز بگیرید به عنوان نول استفاده کنید سیم دیگه میشه فاز
      طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
      امروز رو کامل زندگی کن...
      (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

سلام دو تا اینورتر 500 وات برام اوردن برای تعمیرکه ماسفت هاش سوخته بود تعویض کردم و الان به محض وصل کردن ولتاژ 12 بهشون یه لحظه کوتاه خروجی میدن . اگر بخوام واضحتر
        بگم یکیشون در صورتی که مصرفکننده رو خروجیش باشه دیگه وصل میمونه بدون مشکل ولی اگر مصرف کننده رو جدا کنی یا اصلا ولش نکرده باشیم خروجی نمیده دیگه ... و اون یکی اینورتر هم ماسفت ها تعویض شد با ای ج . ها ولی به محض وصل کردن یه نوسان کوچیک توی خروجی داره و دیگه تمام ... لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hadi242 نمایش پست ها
          سلام دو تا اینورتر 500 وات برام اوردن برای تعمیرکه ماسفت هاش سوخته بود تعویض کردم و الان به محض وصل کردن ولتاژ 12 بهشون یه لحظه کوتاه خروجی میدن . اگر بخوام واضحتر
          بگم یکیشون در صورتی که مصرفکننده رو خروجیش باشه دیگه وصل میمونه بدون مشکل ولی اگر مصرف کننده رو جدا کنی یا اصلا ولش نکرده باشیم خروجی نمیده دیگه ... و اون یکی اینورتر هم ماسفت ها تعویض شد با ای ج . ها ولی به محض وصل کردن یه نوسان کوچیک توی خروجی داره و دیگه تمام ... لطفا راهنمایی کنید
          درود دوست عزیز
          ترانزیستورای خروجی رو هم چک کن مشکل نداشته باشه همینطور ولتاژ گیت سورس تمام ترانزیستورا رو چک کن ممکن درست درایو نشن
          (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید.
            یدونه اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت ۵۰۰ وات دارم. ماسفت هاش سوخته بود تعویضش کردم زدم به برق ۱۲ شروع به کار کرد خواستم خروجی usb رو تست کنم با یه مصرف کننده به محض اینکه کابل رو زدم یه لحظه جرقه زد و از کار افتاد یدونه ماسفت هاش از کار افتاده بود دوباره عوضش کردم حالا که به برق میزنم led های اینورتر شروع به چشمک زدن میکنه و همه ی ماسفت ها هم به شدت داغ میکنه میشه راهنماییم کنید. ممنون میشم

دیدگاه

درود دوست عزیز
              خروجی usb ربطی ب ماسفتها ندارن مدارشون جدا هست
              در مورد داغ کردن ماسفتها و چشمک زدن احتمالا یکی از فت های خروجی سوخته معمولا irf740هست چک کنید ببینید کدوم مشکل داره قبل از اینکه دوباره ماسفتهارو جاگذاری کنید مقاومتهای گیت رو هم چک کنید اهمشون درست باشه در غیر این صورت دوباره میسوزن
              موفق باشید
              (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

سلام ممنون از پاسختون
                من هم همین احساس رو دارم که ماسفت ها درست درایو نمیشن ولی دیتاشیت آیسی درایور ماسفت های خروجی رو اصلا نمی تونم پیدا کنم(ak2ue39 این پارت نامبر آیسی هست) به جای این آیسی از چه آیسی دیگه ای میتونم استفاده کنم؟ اینورتر ۵۰۰ وات هستش
                بازم ممنون از لطفتون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

خیلی ممنون از راهنمایی تون مقاومت گیت ها باید در چه حدودی باشن؟ یکی هم اینکه من بعد از وصل کردن کابل usb مدار به این شکل در اومد به نظرتون از چه قسمتی میتونه باشه میگم led های سبز و قرمز هردو باهم چشمک میزنن و یه جور صدای آژیر مانند هم به گوش میرسه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alisan99 نمایش پست ها
                  سلام ممنون از پاسختون
                  من هم همین احساس رو دارم که ماسفت ها درست درایو نمیشن ولی دیتاشیت آیسی درایور ماسفت های خروجی رو اصلا نمی تونم پیدا کنم(ak2ue39 این پارت نامبر آیسی هست) به جای این آیسی از چه آیسی دیگه ای میتونم استفاده کنم؟ اینورتر ۵۰۰ وات هستش
                  بازم ممنون از لطفتون

خیلی ممنون از راهنمایی تون مقاومت گیت ها باید در چه حدودی باشن؟ یکی هم اینکه من بعد از وصل کردن کابل usb مدار به این شکل در اومد به نظرتون از چه قسمتی میتونه باشه میگم led های سبز و قرمز هردو باهم چشمک میزنن و یه جور صدای آژیر مانند هم به گوش میرسه
                  سلام و درود،
                  با توجه به مشکل پیش آمده، در صورتی که داخل
                  اینورتر رگولاتور 7805 وجود داشت،حتما تعویضش
                  کنین.
                  موفق و پیروز باشید.
                  مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                  https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

درود متقابل
                    مهندس عزیز 7805 رو چک کردم سالم هست
                    ابتدا تمام سوئیچ های روی برد داغ میکرد که من با تعویض آیسی tl494 مشکل داغ شدن سویئچ های ورودی حل شد و سپس با تعویض آیسی lm324 مدار درست شد ولی بعد از گذشت مدتی دوباره همون مشکل قبلی پیش اومد.

درود متقابل
                    مهندس عزیز 7805 رو چک کردم سالم هست
                    ابتدا تمام سوئیچ های روی برد داغ میکرد که من با تعویض آیسی tl494 مشکل داغ شدن سویئچ های ورودی حل شد و سپس با تعویض آیسی lm324 مدار درست شد ولی بعد از گذشت مدتی دوباره همون مشکل قبلی پیش اومد.

دیدگاه

درود منم یک مبدل 500 وات دارم تعمیر کردم امپر میکشه تو ورودی قطعات تعویض شد ولی ورودی امپر میکشه لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

سلام.یه تصویر از بردتون ارسال کنید.

دیدگاه

سلام ببخشید یه اینورتر ۳۰۰۰ وات برای تعمیر دستمه که پس از بررسی یک عدد ماسفت خروجی و یک عدد ماسفت ورودی سوخته بود که تعویض کردم ولی بعد از متصل کردن به منبع ۱۲ ولت باز ماسفتها سوختن بعد ولتاژ سر خازنهای ۴۰۰ ولت رو گرفتم حدود ۵۷۰ ولت برق داره و یکی از ترانسها صدای ریزی میده میشه یه راهنمایی کنید ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdishadvalian نمایش پست ها
                            سلام ببخشید یه اینورتر ۳۰۰۰ وات برای تعمیر دستمه که پس از بررسی یک عدد ماسفت خروجی و یک عدد ماسفت ورودی سوخته بود که تعویض کردم ولی بعد از متصل کردن به منبع ۱۲ ولت باز ماسفتها سوختن بعد ولتاژ سر خازنهای ۴۰۰ ولت رو گرفتم حدود ۵۷۰ ولت برق داره و یکی از ترانسها صدای ریزی میده میشه یه راهنمایی کنید ممنون
                            درود، احتمال زیاد مقاومت فیدبک سوخته و باعث اور ولتاژ خروجی میشه .
                            مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                            https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M16A2 نمایش پست ها
                              ای سی 3525 هست یا 494 ؟با یک ای سی نو هم که عوض میکنید باز هم اتصال کوتاه هست؟ برا اینورتر 500 وات مطمئنید IGBT بکار رفته داخلش؟در ضمن اینکه ای سی قسمت مبدل DC-DC رو که برمیدارید جریان نمیکشه حتما دلیل نمیشه که ایراد از این قسمت باشه،شاید از قسمت DC-AC و پل H و ای سی درایورش باشه.پل دیود بین این دو قسمت رو هم با مولتی متر امتحان کنید.
                              سلام منم یه مبدل دارم با آی سی ۳۵۲۵ ولی هنگام خروجی گرفتن خاموش میشه مشکل کجاست؟

دیدگاه

سلام بر همه اساتید عزیز
                                یه عدد اینورتر 500 وات گرفتیم متاسفانه در چند روز خراب شد مجددا تعویض شد اما اونیکی هم بعد دو هفته خراب شد
                                یه ماسفت به شماره 9n50p سوخته بود بجاش 20n60 گذاشتم اما مشکلش بر طرف نشده و آلارم میده و دوتا چراغش هم روشن خاموش میشه
                                ممنون میشم راهنمایی فرمایید
                                جدیدترین ویرایش توسط gilaki; ۰۲:۰۵ ۱۴۰۱/۱۲/۱۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X