اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با lm317

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل با lm317

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
    دوست عزیز مطابق گفته شما باتری باید در خروجی LM317 قرار بگیره که میشه پایه 2 ولی در شماتیک شما پایه دو ورودی شده که خوب باعث سوختن رگلاتور میشه ....
    دقت کنید که به اطلاعات فروشنده ها چندان نمیشه اعتماد کرد ولی با فرض درست بودن اظهارات ایشان میتوانید از همان مدار شارژر بالا استفاده کنید منتها جریان را باید به یک آمپر محدود کنید و برای این منظور به جای R2 از یک مقاومت 0.68 اهم 3 وات استفاده کنید و بوسیله پتانیسیومتر ده کیلو R4 ولتاژ را در 21 ولت تنظیم فرمایید
    منظورتون از مقاومت r4 کدومه ؟ توی نقشه مقاومت r2 یک پتاسیمتره که شما فرمودین بجاش مقاومت 3 وات بزارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza.slk نمایش پست ها
      منظورتون از مقاومت r4 کدومه ؟ توی نقشه مقاومت r2 یک پتاسیمتره که شما فرمودین بجاش مقاومت 3 وات بزارم

دوست عزیز کمی دقت کنید
      در شماتیک مقاومت R2 یک مقاومت 0.85 اهم و 2 واته که برای محدود کردن جریان در 700 میلی آمپر استفاده شده ( چون باطری 7 آمپر ساعته ) ... شما میتوانید بدون تغییر از همین مدار استفاده کنید با این فرق که باطری شما کمی دیرتر شارژ میشه ولی اگر خواسته باشید محدودیت جریان را از 700 میلی آمپر به یک آمپر افزایش دهید میتوانید مقاومت را با 0.68 اهم عوض کنید و البته توان آن را هم 3 وات بگیرید مطمئن تر میباشد ...
      ولی مقاومت R4 یک پتانسیومتر 10 کیلواهم میباشد که به کمک آن میتوانید ولتاژ خروجی را در 21 ولت یا مقدارهای نزدیک به آن تنظیم فرمایید ... فراموش نکنید برای LM317 خنک کننده یا هیت سینک نیز در نظر بگیرید
      پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها

دوست عزیز کمی دقت کنید
        در شماتیک مقاومت R2 یک مقاومت 0.85 اهم و 2 واته که برای محدود کردن جریان در 700 میلی آمپر استفاده شده ( چون باطری 7 آمپر ساعته ) ... شما میتوانید بدون تغییر از همین مدار استفاده کنید با این فرق که باطری شما کمی دیرتر شارژ میشه ولی اگر خواسته باشید محدودیت جریان را از 700 میلی آمپر به یک آمپر افزایش دهید میتوانید مقاومت را با 0.68 اهم عوض کنید و البته توان آن را هم 3 وات بگیرید مطمئن تر میباشد ...
        ولی مقاومت R4 یک پتانسیومتر 10 کیلواهم میباشد که به کمک آن میتوانید ولتاژ خروجی را در 21 ولت یا مقدارهای نزدیک به آن تنظیم فرمایید ... فراموش نکنید برای LM317 خنک کننده یا هیت سینک نیز در نظر بگیرید
        ممنونم از توضیحتون الان متوجه شدم

دیدگاه

سلام دوستان. خسته نباشید. من مدار شارژر با LM317 رو برای یک باتری لیتیوم یون بستم. اما مقاومت R2 رو هرچی میزارم، جریان شارژ بیشتر از حدود 70 میلی آمپر نمیشه (ولتاژ باتری زمان شارژ 3.8 ولته و باتری 2200 میلی آمپر ساعته). ترانسم 1 آمپره. بنظرتون مشکل بخاطر نوع باتریه؟ چون توی شبیه سازی پروتئوس، مدار درست کار میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidctrl نمایش پست ها
            سلام دوستان. خسته نباشید. من مدار شارژر با LM317 رو برای یک باتری لیتیوم یون بستم. اما مقاومت R2 رو هرچی میزارم، جریان شارژ بیشتر از حدود 70 میلی آمپر نمیشه (ولتاژ باتری زمان شارژ 3.8 ولته و باتری 2200 میلی آمپر ساعته). ترانسم 1 آمپره. بنظرتون مشکل بخاطر نوع باتریه؟ چون توی شبیه سازی پروتئوس، مدار درست کار میکنه.
            سلام شاید ترانس شما تو اتصال کوتاه ۱ امپر بده نه زیر بار
            شما چند ولت به بانری میدی؟

دیدگاه

درود. بعید میدونم مشکل از ترانس باشه. چون تو مدارهای تا 500-600 میلی آمپر ازش استفاده کردم. ولتاژ اعمال شده به باتری هم 4.2 ولته.

دیدگاه

ولتاژ اعمال شده به باتری هم 4.2 ولته.[/QUOTE]خوب کمه ده تا یه رب بزار زیر 4.8 یعنی یه ولت بیشتر اگه 5 ولتم که شد مشکل نداره آ میتونی از مدار کنترل شارژ استفاده کنی مدارات جالبیه و اگه باتری آدامسی یا موبایله خودش مدارا داره

دیدگاه

سلام
                  ی ترازو دارم که باتری سکه ای میخوره مصرف باتریش زیاده، ی اداپتور ۵ ولت ۲۵۰ میلی امپر توسط lm317 ولتاژ رو ۳ ولت کردم دادم به ترازو گمون نکنم نیاز به هیت سینک داشته باشه درسته؟ دائم به برق نیست، در حد میلی امپر میشه ی مقاومت سری بزارم برا محافظت ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Celine نمایش پست ها
                    سلام
                    ی ترازو دارم که باتری سکه ای میخوره مصرف باتریش زیاده، ی اداپتور ۵ ولت ۲۵۰ میلی امپر توسط lm317 ولتاژ رو ۳ ولت کردم دادم به ترازو گمون نکنم نیاز به هیت سینک داشته باشه درسته؟ دائم به برق نیست، در حد میلی امپر میشه ی مقاومت سری بزارم برا محافظت ؟
                    با توجه به اینکه باتری سکه ای داره پس جریان کشی در حد چند میلی آمپر هست و اصلا لازم نیست که هست سینک یا مقاومت وصل کنید.
                    رگولاتور AMS1117 هم کار شما رو راه مینداخت.
                    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X