اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فلش خور کردن ضبط ماشین2

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : فلش خور کردن ضبط ماشین2

نوشته اصلی توسط mostafaabasi نمایش پست ها
    سلام ضبط سی خوره، من نمی دونم ورودی برق تیونر کدومه که بخوام روش کلید بذارم اما بذار دقیق تر ببینم میشه کاریش کرد یا نه
    دقیقا نفهمیدم که ولوم دستی بعنی چی اما ولومش از اینایی نیست که کم و زیاد داشته باشه و دیگه نچرخه، کلا همش قابل چرخشه ولی خب عدد ولومش تا 50 هست. جلوی ضبط حالت پنلی هست که وقتی ضبط باز میشه، با یه کانکتور به بدنه ضبط وصل میشه

تو پست زیر چند تا عکس هست از برق ورودی ضبط و شکل برد و ...
    https://www.eca.ir/forums/thread69398-4.html#post680622
    سلام
    خوب ولومش پیچ هست کار خیلی راحت تر میشه
    ببین ولوم رو که باز میکنی از روبه رو 3 تا پین باید داشته باشه شما پین اولی سمت راست خروجی R برد فلش خور رو وصل کن و آخرین پین سمت چپ GND خروجی صدای برد فلش خور وصل کن ببین صدا میاد؟؟

دیدگاه

سلام خسته نباشید
      من ضبط فابریک پراید مدل sr-406c دارم می خوام فلش خورش کنم.mp3 پیرم گرفتم امکان داره بگید outl وoutrو gnd پلیر رو به کجای ضبط باید لحیم کنم؟

دیدگاه

سلام دوستان
        من یه رادیو ضبط پراید داشتم برای اینکه بهش auxوصل کنم از پایه های ولوم استفاده کردم و کابلم رو به اون لحیم کردم و نتیجتا کنترل صدا با خود ضبط هم ممکن نیست...
        چون اگه میخواستم به تیونر وصل کنم یا رادیو رو از دست میدادم و یا باید تیونر رو پایه های صداش رو از مدار قطع میکردم و میاوردم تو جک که عملا غیر ممکن بود...
        حالا مشکلی که دارم اینه که هم کیفیت صدا پایینه و هم وقتی چراغ های ماشین رو روشن میکنی یه صدای بازر مانند میاد که فقط با زدن کابل auxبه گوشی اون صدا قطع میشه...
        میخواستم ببینم دلیلش چیه
        و راه حلش چیه؟
        دانشجوی برق هستم
        ممنون میشم کامل توضیح بدید...

دیدگاه

پخش شما سی دی خور هست یا نواری؟
          اگر سی دی پلیر هست بهترین روش وصل کردن به مسیر تیونر هست
          اگر پخش نواری از اون مدل هایی هست که کنترل ولوم روتوری اینکودر نداره و ولومش پتانسیوتری هست پس میتونید به سوکت ولوم روی برد وصل کنید ... از پشت برد اصلی کانال های ورودی صدای چپ و راست رو با Rin و Lin مشخص کرده. و فقط لازمه که با وصک کردن یک سوییچ قطع و وصل به مکانیزم کاست پلیر اون رو فعال کنید تا پخش فک کنه نوار وارد دستگاه شده و صدای رادیو رو قطه کنه و صدای AUX رو پخش کنه.

دیدگاه

ضبط کاست فابریک پراید هست...
            پشت برد دو جا L و R داره به کدوم باید وصل بشه ؟
            الان بدون روشن کردن ضبط هم وقتی کابل رو به گوشیم وصل میکنم و آهنگ پخش میکنم از توی باند ها صدا پخش میشه و فرقی با حالت روشن نداره ...اما صدا کیفیت نداره...
            مشکل دوم اینکه حتی وقتی ضبط خاموشه ؛ چراغ های ماشین رو که روشن میکنی یه نویز با صدا زیاد از تو باند ها میاد....به نظرتونه به خاطر کابلشه؟

دیدگاه

سلام دوستان.ضبط پخش من فابریک روآ هست. مدل DECK CM120 هر چقدر تو اینترنت گشتم نقشه مدارش رو گیر نیاوردم.میشه منو راهنمایی کنید باید ماژول رو به کجا وصل کنم؟اینم چند تا عکس از بردش

من خودم به آی سی TEF6621 شک دارم چونتو دیتا شیت ش نوشنه TUNER ON BOARD IC و تنها جایی LOUT , ROUT داره همینجاست و به آنتن هم وصله

اینم لینک دیتا شیت TEF6621
              دانلود
              ممنون میشم اگه کسی بلده منو راهنمایی کنه

دیدگاه

TEF6621 ای سی تیونر رادیو هست که دوتا خروجی چپ و راست داره که میده به ای سی 7313 ولوم الکترونیک. طبق دیتا شیت پین های 8 و 9 تیونر می باشد -کانال چپ و کانال راست- ... یک راه برای پیدا کردن این مسیر صدا اینه که شما پنل رو وصل کنی به برد اصلی و پخش رو روشن کنی و دوتا باند های چپ و راست رو هم وصل کنی به پخش. سپس پخش رو روی حالت رادیو اف ام قرار بدهید و صدای پخش را تا حدی بلند کنید. معمولا در مسیر خروجی صدای ای سی تیونر خازن قرار دارند ... دقیقا بعد از ای سی همون قطعه های اس ام دی قهوه ای رنگ کوچک. هنگامی که پخش روشن است و روی حالت رادیو قرار دارد اگر با نوک پیچ گوشتی این دو پایه رو لمس کنید صدای پرارزیت بر روی باند ها خواهید شنید و با خارج کردن خازن ها از مسیر صدای رادیو قطع خواهد شد. ... شما باید پخش کننده ام پی تری را در این مسیر وصل کنید.

البته قبل از روشن کردن پخش هیت سینک پشت پخش رو وصل کنید که ایسی صدای پخش مشکلی براش پیش نیاد
                جدیدترین ویرایش توسط MohsenMsvi; ۲۳:۲۵ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MohsenMsvi نمایش پست ها
                  TEF6621 ای سی تیونر رادیو هست که دوتا خروجی چپ و راست داره که میده به ای سی 7313 ولوم الکترونیک. طبق دیتا شیت پین های 8 و 9 می باشد -کانال چپ و کانال راست- ... یک راه برای پیدا کردن این مسیر صدا اینه که شما پنل رو وصل کنی به برد اصلی و پخش رو روشن کنی و دوتا باند های چپ و راست رو هم وصل کنی به پخش. سپس پخش رو روی حالت رادیو اف ام قرار بدهید و صدای پخش را تا حدی بلند کنید. معمولا در مسیر خروجی صدای ای سی تیونر خازن قرار دارند ... دقیقا بعد از ای سی همون قطعه های قهوه ای رنگ. هنگامی که پخش روشن است و روی حالت رادیو قرار دارد اگر با نوک پیچ گوشتی این دو پایه رو لمس کنید صدای پرارزیت بر روی باند ها خواهید شنید و با خارج کردن خازن ها از مسیر صدای رادیو قطع خواهد شد. ... شما باید پخش کننده ام پی تری را در این مسیر وصل کنید.

البته قبل از روشن کردن پخش هیت سینک پشت پخش رو وصل کنید که ایسی صدای پخش مشکلی براش پیش نیاد
                  سلام ممنون از راهنماییتون.پس من الان باید اون دوتا خارنی که به پایه های 8 و 9 وصل شدن رو از مدار خارج کنم و ماژول رو بهش وصل کنم؟فقط یه سوال دیگه.اون سه تا سیم مربوط به AUX ماژول رو به کدوم پایه های اون خازن ها وصل کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط artinmahdavi نمایش پست ها
                    سلام ممنون از راهنماییتون.پس من الان باید اون دوتا خارنی که به پایه های 8 و 9 وصل شدن رو از مدار خارج کنم و ماژول رو بهش وصل کنم؟فقط یه سوال دیگه.اون سه تا سیم مربوط به AUX ماژول رو به کدوم پایه های اون خازن ها وصل کنم؟
                    برای این که مطمئن بشین اگر دقت کنین احتمالا دوتا خازن الکترولیت هم در مسیر صدا هست کنار ایسی رادیو هست شما این دوتا خازن رو خارج کنی صدای رادیو قطع میشه

ماژول شما یه ورودی داره )- همون AUX)-
                    و یه خروجی
                    هر کدوم سه تا سیم دارن
                    به ترتیب کانال راست - منفی-کانال چپ
                    از اونجا که سیم منفی با سیم منفی تغذیه مشترک هست پس نیازی نیست وصل بشه و در نتیجه فقط همون دوتا سیم کانال راست و چپ باید وصل بشن
                    شما مسیر کانال راست و چپ خروجی از ایسی رادیو رو قطع میکنید... در مسیر نگاه کنید احتمالا سیم جامپر هست روی بورد از اونجا قطع کنید مسیر رو.
                    شما باید کانال راست و چپ خروجی از ایسی رادیو رو وصل کنید به INPUT یا همون AUX بورد پخش ام پی تری و
                    خروجی OUTPUT بورد پخش ام پی تری رو وصل کنید به اونطرف مسیر که میره به سمت ای سی ولوم الکترونیک 7313.
                    تغذیه بورد رو هم میتونید از سیم ریموت خروجی 12 ولت (200mA max) پخش بگیرید تا با خاموش و روشن شدن پخش بورد هم خاموش و روشن بشه.
                    جدیدترین ویرایش توسط MohsenMsvi; ۲۳:۴۷ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰.

دیدگاه

برای این که مطمئن بشین اگر دقت کنین احتمالا دوتا خازن الکترولیت هم در مسیر صدا هست کنار ایسی رادیو هست شما این دوتا خازن رو خارج کنی صدای رادیو قطع میشه

ماژول شما یه ورودی داره )- همون AUX)-
                      و یه خروجی
                      هر کدوم سه تا سیم دارن
                      به ترتیب کانال راست - منفی-کانال چپ
                      از اونجا که سیم منفی با سیم منفی تغذیه مشترک هست پس نیازی نیست وصل بشه و در نتیجه فقط همون دوتا سیم کانال راست و چپ باید وصل بشن
                      شما مسیر کانال راست و چپ خروجی از ایسی رادیو رو قطع میکنید... در مسیر نگاه کنید احتمالا سیم جامپر هست روی بورد از اونجا قطع کنید مسیر رو.
                      شما باید کانال راست و چپ خروجی از ایسی رادیو رو وصل کنید به OUTPUT یا همون AUX بورد پخش ام پی تری و
                      خروجی OUTPUT بورد پخش ام پی تری رو وصل کنید به اونطرف مسیر که میره به سمت ای سی ولوم الکترونیک 7313.
                      تغذیه بورد رو هم میتونید از سیم ریموت خروجی 12 ولت (200mA max) پخش بگیرید تا با خاموش و روشن شدن پخش بورد هم خاموش و روشن بشه.
                      خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون.همیشه موفق باشید.واقعا ممنونم از تون.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ببخشید اینم سوال آخر.اگه این دوتا خازن الکترولیت رو خارج کنم رادیوی ضبط ماشین برای همیشه قطع میشه؟و اگه بر ندارم چی میشه/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط artinmahdavi نمایش پست ها
                        خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون.همیشه موفق باشید.واقعا ممنونم از تون.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ببخشید اینم سوال آخر.اگه این دوتا خازن الکترولیت رو خارج کنم رادیوی ضبط ماشین برای همیشه قطع میشه؟و اگه بر ندارم چی میشه/

بهتره از مسیر خارجشون نکنید ... دقیقا نمی دونم برای چی هستن ولی میدونم این خازن ها به همراه مقاومت های موجود در مدار برای ایجاد تناسب و همخوانی صدای خروجی از رادیو برای ایسی ولوم الکترونیک هستند و حتی نویز احتمالی رو نیز دفع میکنن

با این روشی که بحث شد

شما اگر برد پخش کننده MP3 رو روی حالت AUX قرار بدهید صدای رادیو اف ام خود ضبط رو پخش میکنه ... پس شما از رادیو خود ضبط هم میتونید استفاده کنید.
                        جدیدترین ویرایش توسط MohsenMsvi; ۰۰:۰۹ ۱۳۹۷/۱۱/۰۱.

دیدگاه

سلام.ما که نتونستیم نتیجه ای بگیریم.اگه کسی یه روزی پخش فابریک روا deck cm120 رو فلش خور کرد به ماهم یاد بده ممنونش میشیم

دیدگاه

پخش پایونر 5850 رو چجوری میتونم
                            فلش خور کنم بدون ماژول خروجی چنجر هم داره

دیدگاه

سلام
                              طریقه اضافه کردن عکس
                              فقط عکستون رو توی یک سایت اپلود کنید
                              آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلود سنتر عکس و فایل یو آپلود

و سپس از طریق منوی زیر لینکشو وارد کادر کنید
                              من مشتاقم ضبط سایپای ماشین فلش خور کنم

دیدگاه

سلام دوست عزیز من حوصله تایپ ندارم واست توضیح بدم این شماره منه زنگ بزن هر سوالی از الکترونیک داشته باشی سعی میکنم به نتیجه برسونمت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X