اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا اهم متر victor vc97 قابل تعمیر هستند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آیا اهم متر victor vc97 قابل تعمیر هستند

نوشته اصلی توسط محمد۳۲۶ نمایش پست ها
    با سلام منم یه ویکتور vc97 دارم که بعداز تعویض باطری موقع روشن شدن یه بوق میزنه ونور پس زمینه صفحه اش روشن میشه وهیچ عددی نشون نمی ده ممنون میشم اگه مهندسین محترم راه حلی به نظرشون میاد راهنماییم کنن
    آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلود سنتر عکس و فایل یو آپلود

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

https://s2.uupload.ir/files/img_۲۰۲۳..._nsu_thumb.jpg
    درود،
    احتمالا آیسی اصلی ADC یا رگولاتور ولتاژ سوخته.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
      درود،
      احتمالا آیسی اصلی ADC یا رگولاتور ولتاژ سوخته.
      بازم ممنون بابت جوابتون
      یعنی اینقدر بیمصرف هستند که دوتا مولتی متر یهو بدون هیچ دلیلی بسوزه
      دل به شک موندم چکار کنم یه دوستی گفت باید ایسی ایپرام رو پروگرام کنی درست میشه
      جدیدترین ویرایش توسط محمد۳۲۶; ۱۵:۵۱ ۱۴۰۱/۱۱/۱۳.

دیدگاه

بازم ممنون بابت جوابتون
        باسلام متاسفانه این مولتیمتر و مشابهش کیفیت آنچنانی نداره و سریع خراب میشن.. موقع تست حواستون به سلکتور باشه چون آیسی داخلی این مولتیمتر ها از نوع قیری هستن سوختنش همانا و انداختن به آشغالی همانا! -_-
        پیشنهاد میکنم از مولتیمتر های B-SIDE استفاده کنید.
        *** کمترین توقع از یک فرد تحصیل کرده، دانستن املاءِ صحیحِ کلمات است ***

دیدگاه

بازم ممنون بابت جوابتون
          دوست عزیز اینکه ابزار سنجش بدون هیچ دلیلی خراب بشه غیر ممکنه .

اروری که شرح دادید ( EE ) معمولا در ویکتورها به معنی باتری کاملا تخلیه شده است .

از باتری که تعویض کردید مطمئنید ؟
          بهتره ولتاژ باتری رو با یک مولتی متر دیگه اندازه بگیرید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
            دوست عزیز اینکه ابزار سنجش بدون هیچ دلیلی خراب بشه غیر ممکنه .

اروری که شرح دادید ( EE ) معمولا در ویکتورها به معنی باتری کاملا تخلیه شده است .

از باتری که تعویض کردید مطمئنید ؟
            بهتره ولتاژ باتری رو با یک مولتی متر دیگه اندازه بگیرید .
            سلام ابزار سنجش بدون دلیل خراب نمیشه ولی همیشه موارد خاص هم هست
            به عنوان نمونه کالا های خیلی بی کیفیت چینی که به نظر من اصلا فقط برای
            چندین بار کار کردن ساخته شدن و بعد بدون دلیل خراب میشه به عنوان نمونه
            مولتی متر DT-832 که من داشتم و بعد از چندین بار استفاده بدون دلیل خراب شد
            قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
              سلام ابزار سنجش بدون دلیل خراب نمیشه ولی همیشه موارد خاص هم هست
              به عنوان نمونه کالا های خیلی بی کیفیت چینی که به نظر من اصلا فقط برای
              چندین بار کار کردن ساخته شدن و بعد بدون دلیل خراب میشه به عنوان نمونه
              مولتی متر DT-832 که من داشتم و بعد از چندین بار استفاده بدون دلیل خراب شد
              منم ی dt داشتم سر ولتاژ گیری خازن پاور ترکید مولتی متر که هیچ خودمم حتی دیگه اون ادم سابق نشدم ، اشغال ها

دیدگاه

بازم ممنون بابت جوابتون
                بی مصرف نیست.
                طول عمر هر چیزی بستگی به نگهداری داره، حتی به قول معروف آشغال ترین جنس ها.
                یادمه حدود 7 سال قبل یه DT830 داشتم حدود 2 سال باهاش کارکردم، دقت به نسبت قیمتش خیلی خوب بود. آخر وقتی که تو میلی آمپر بود، زدم برق و قاطی کرد...
                الان قابش رو برای دستگاه دیگه استفاده کردم.
                حالا VC97 که جای خود.
                فرق جنس ارزون و گرون قیمت تحمل در برابر استفاده نادرست و خطا هست، همین اواخر یه کلمپ هیوکی دست یه نفر دیگه دادم، طرف زد سوزوند ولی کلمپ متر تعمیر شد.
                چند بار از این کلمپ متر های3266 چینی هم تعمیر کردم.
                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                  بی مصرف نیست.
                  طول عمر هر چیزی بستگی به نگهداری داره، حتی به قول معروف آشغال ترین جنس ها.
                  یادمه حدود 7 سال قبل یه DT830 داشتم حدود 2 سال باهاش کارکردم، دقت به نسبت قیمتش خیلی خوب بود. آخر وقتی که تو میلی آمپر بود، زدم برق و قاطی کرد...
                  الان قابش رو برای دستگاه دیگه استفاده کردم.
                  حالا VC97 که جای خود.
                  فرق جنس ارزون و گرون قیمت تحمل در برابر استفاده نادرست و خطا هست، همین اواخر یه کلمپ هیوکی دست یه نفر دیگه دادم، طرف زد سوزوند ولی کلمپ متر تعمیر شد.
                  چند بار از این کلمپ متر های3266 چینی هم تعمیر کردم.
                  در اینکه بازار با جنسهای بی کیفیت و کپی پر شده شکی نیست منتهی جنس تقلبی رو نمیشه ملاک قضاوت قرار داد .

اسم DT832 اومد حدود ۲۷ سال قبل ما میخواستیم از مولتی متر عقربه ای case بریم سراغ مولتی متر دیجیتال .
                  انتخابها محدود بود به چند مدل هایوکی اتورنج ... گودویل ( قیمتهای فضایی ) و محصولات DEC مثل DT82x چینی که تازه اومده بودن .
                  نسبت به هایوکی های بازار اونزمان این چینی ها تستر ترانزیستور و مولد موج صوتی ، بازر ، تستر خازن و ترموکوپل هم داشتن ...
                  علی ایحال DT832 دارم که هنوز داره کار میکنه ، بعنوان ابزار تعمیراتی دم دستی ۲۰ ساله داخل داشبورد ماشینه ، گرمای بالای ۷۰ درجه تابستان و سرمای زمستان با شرایط استفاده تعمیرات خودرویی هنوز نتونستن خرابش کنن .
                  فقط پرابهاش عوض شده .
                  جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۱۲:۳۳ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷.

دیدگاه

اره باطری رو عوض کردم وحتی ولتاژرو هم اندازه گرفتم ولی بازم روشن میشه یه ارور میده ونور پس زمینه روشن میمونه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
                      در اینکه بازار با جنسهای بی کیفیت و کپی پر شده شکی نیست منتهی جنس تقلبی رو نمیشه ملاک قضاوت قرار داد .

اسم DT832 اومد حدود ۲۷ سال قبل ما میخواستیم از مولتی متر عقربه ای case بریم سراغ مولتی متر دیجیتال .
                      انتخابها محدود بود به چند مدل هایوکی اتورنج ... گودویل ( قیمتهای فضایی ) و محصولات DEC مثل DT82x چینی که تازه اومده بودن .
                      نسبت به هایوکی های بازار اونزمان این چینی ها تستر ترانزیستور و مولد موج صوتی ، بازر ، تستر خازن و ترموکوپل هم داشتن ...
                      علی ایحال DT832 دارم که هنوز داره کار میکنه ، بعنوان ابزار تعمیراتی دم دستی ۲۰ ساله داخل داشبورد ماشینه ، گرمای بالای ۷۰ درجه تابستان و سرمای زمستان با شرایط استفاده تعمیرات خودرویی هنوز نتونستن خرابش کنن .
                      فقط پرابهاش عوض شده .
                      سلام
                      اون موقع محصولات چینی تقلبی نداشت، منم ی ویکتور قدیمی دارم حتی خط و خش هم نیوفتاده روش

دیدگاه

[QUOTE=pencil;n1039754]پاسخ : آیا اهم متر victor vc97 قابل تعمیر هستند

فرکانس متر رو نزنی تو برق شهر، محافظ نداره دستگاهت به باد میره
                        -فرکانس DC ?! پدر آمرزیده دی سی که فرکانسش صفره
                        -برای گرفتن فرکانس و دیوتی سایکل باید دامنه سیگنالت بالای 2.5 ولت پیک تو پیک باشه و تا سقف 10 ولت اوکی میده اما شروع میکنه به بوق زدن کم کم یه مدار با 555 ببندی کامل بهت فرکانسش رو نشون میده.[/QUOTE
                        سلام مهندس والا تو دفترچه که زده کلن بالاتر از ۲۵۰ ولت مخافظت شده

دیدگاه

[QUOTE=salehnajafi;n1147931]
                          نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها

فرکانس متر رو نزنی تو برق شهر، محافظ نداره دستگاهت به باد میره
                          -فرکانس DC ?! پدر آمرزیده دی سی که فرکانسش صفره
                          -برای گرفتن فرکانس و دیوتی سایکل باید دامنه سیگنالت بالای 2.5 ولت پیک تو پیک باشه و تا سقف 10 ولت اوکی میده اما شروع میکنه به بوق زدن کم کم یه مدار با 555 ببندی کامل بهت فرکانسش رو نشون میده.[/QUOTE
                          سلام مهندس والا تو دفترچه که زده کلن بالاتر از ۲۵۰ ولت مخافظت شده
                          سلام
                          ننوشته بالاتر از ۲۵۰ ولت ، زده حداکثر ۲۵۰ ولت اونم لحظه ای، پیک هست، دیگه جنس چینی شما ۲۲۰ حد آخر در نظر داشته باش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X