اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال پبرامون ایجاد کردن فروم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چند سوال پبرامون ایجاد کردن فروم

داخل پرانتز نوشته شده که دامین باید از قبل ثبت شده باشه.یعنی خودتون یه دامین قبلا ثبت کردید و حالا میآ‌خواید ازش استفاده کنید.

دیدگاه

یله چون رایگان نمیزاره استفاده کنید
      اشکالی نداره یه ساب دومین ثبت کنید اینم خوبه من قبلا حتی چتروم هم روش نصب کردم جواب داده
      با یه راهایی بعدا میتونید ادرسو کوتاه کنید تا اون اسم hostzi.comدیده نشه
      چیکار میشه کرد رایگانه دیگه
      معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

دامین .ir سالی 4500 تومنه
        خسیس نباشید!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
          دامین .ir سالی 4500 تومنه
          خسیس نباشید!
          با سلام ....

نه اقای رضایی بحث خساست نیست در هر صورت باید یه دید کلی ازش به دست اورد حالا تا بعد .....در کل فعلا همون رایگان ! :mrgreen:

ولی خوب حالا سرویسی رو که ارائه میده چه ویژگی هایی داره ؟ یعنی توی فضا محدودیتی نداره ؟ یا با افزایشش قیمتش هم میره بالا ؟

مصادیق اظهار محبت به همسر
          بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
          ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
          اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

بحث دامین از هاست جداست
            دامین IR سالیانه حدود 4500 تومن هزینه داره و هیچ ربطی به فضای هاستتون نداره

دیدگاه

چند سوال پبرامون ایجاد کردن فروم

با سلام ....

با تشکر از راهنمایی شما

خوب من الان account قبلی رو پاک کردم . با همون subdomain درست کردم .....دیگه خطا هم نداره . کارهای قبلی رو هم روش کردم حالا باید چی کار کنم ؟
              اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

با سلام
                اگه پلود کردین وبعد دیتابیس رو ساختین کار تمومه حالا به آدرس سایتتون مراجعه کنید
                میبینید اسم اون پوشه که پلود کردین نشون میده روش کلیک کنید وبعد نصب کنید
                instal
                بعد وارد صفحه نصب میشید که خودش به صورت فارسی راهنماییتون میکنه تا آخر
                شما باید نام خودتونو به عنوان مدیرت اصلی فروم رمزتون+نام دیتابیس+یوزر دیتابیس+رمزیوزر
                وسرور دیتابیس رو در ادامه وارد کنید ومرحله به مرحله جلو برید ودر مراحل آخر نام انجمن هارو وارد میکنید
                ونهوه دسترسی کاربران و....رو تنظیم میکنید
                در اخر پیام تبریک رو میبیند وحالا یه نکته مهم مهم قبل باز کردن دوباره فروم برای مشاهده نتیجه کار اول
                وارد فایل منیجری بشید وپوشه installرو که داخل پوشه پلود شده ست
                پاک کنید بعد دیگه هیچی مبارکه فروم آمادست :applause:
                اگه به خطایی برخورد کردین بگین حتما موقع دادن اطلاعات دیتابس که تو سی پنل داخل مای ای کیو ال هستش حتما دقت کنید چون
                یه اشتیاه کوچیک باعث میشه به دیتابیس متصل نشه
                بعدا باید لوگو رو طراحی کنید که اینا کارایی که بعد انجام میدین موفق باشید
                معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

با سلام ....

با تشکر از پاسختون ....

بله درست شد ... این هم پنل مدیریت اش هست :mrgreen:

آدم حس مدیریت بهش دست میده وقتی این پنل رو میبینه !! :wow:

فقط یه چیزی من وقتی روی اون دامینی که ایجاد کردم کلیک میکنم مستقیم وارد نمیشه یه صفحه مثل شکل زیر باز میشه که همه اش سفید هست فقط گوشه سمت راستش این رو نوشته که باید روی این کلیک کنم بعدش وارد فروم میشه ...

اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

بحث دامین از هاست جداست
                    دامین IR سالیانه حدود 4500 تومن هزینه داره و هیچ ربطی به فضای هاستتون نداره
                    با سلام ...

ببخشید دیقیقا فرق دامین و هاست چیه ؟ من سرچ کردم این مطلب آبی رنگ رو نوشته بود حالا سوال ام اینه که من مثلا دامینم رو داخل IR ثبت میکنم بعدش میتونم بیام از داخل یه سایت دیگه فضای هاست رو بگیرم ؟ یا اینکه هر جا که دامین رو ثبت میکنند همون جا هم فضای هاست رو میدن .

هاست : Host به فضایی گفته میآ‌شود که دادهآ‌ها و کدهای وبآ‌سایت بر روی آن قرار میآ‌گیرند و امکاناتی از قبیل دسترسی به دیتابیس، ارسال و دریافت ایمیل، اجرای کدها و … را فراهم میکند.
                    این فضا توسط شرکتآ‌های هاستینگ بر روی سرورهایشان ایجاد شده و به مشتریان اجاره داده میآ‌شود.
                    برخی از خصوصیاتی که در هنگام اجاره سرویس هاستینگ باید به آن توجه داشت عبارت اند از :

میزان فضا (Quata) : مثلا 100 مگابایت، 1 گیگابایت، …
                    نوع هاست : ویندوز یا لینوکس
                    کشوری که سرور هاستینگ در آن قرار دارد.
                    تعداد اکانتآ‌های ایمیل
                    تعداد دیتابیسآ‌ها
                    میزان پهنای باند (bandwidth) : حجم اطلاعاتی که در یک ماه میآ‌توان ارسال و دریافت کرد.
                    پشتیبانی از زبانآ‌های برنامه نویسی : مثل PHP, ASP و …

دامین : دامین، دامنه یا دومین (domain) به نامی گفته میآ‌شود که وبآ‌سایت از طریق آن قابل دسترس خواهد بود. مثلا شما برای ورود به سایت شرکت اینسا باید در نوار آدرس مرورگر خود insa.co.ir را تایپ کنید تا وارد این سایت شوید، که به insa.co.ir دامین گفته میآ‌شود.

دامینآ‌ها از دو بخش تشکیل شدهآ‌اند، Name و tld . در مثال بالا insa نام دامنه و co.ir. که در انتهای دامین قرار دارد tld است. (به tld پسوند دامنه نیز گفته میآ‌شود)

برخی پسوندهای متداول عبارت اند از : com , net , org , ir , …

برای ثبت دامین میآ‌بایست از طریق شرکتآ‌هایی که خدمات ثبت دامین ارائه میآ‌دهند اقدام کنید و به این نکته توجه داشته باشید که دامنهآ‌ها نیز مانند هاست تاریخ انقضا دارند! بدین معنی که صاحب دامنه میآ‌بایست دامنه را در بازه زمانی مشخص (1 سال، 5 سال، &hellip تمدید کند.

اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

:applause:تبریک میگم :applause:راستشو بخوای منم ابن قسمتو بلد نیستم فکر کنم
                      آقای رضایی بدونن منم مشتاقم یاد بگیرم
                      من فقط اینو میدونم وقتی یه صفحه ایجتد میکنیم تو فرانت پبج با ورد مثلا
                      xxxx.html
                      واینو پلود میکنیم وقتی به جای ایکس ها بنویسیمindex.html
                      وقتی صفحه اصلی رو بزنیم مستقیم وارد همون صفحه اصلی میشه که ایجاد کردیم
                      دیگه ببخشید اطلاعاتم این قد بود :cry: اگه میشه آدرسه فروم تونو بدین ببینم :smile:
                      معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

با سلام ...

با تشکر از راهنمایی شماها و وقتی که گذاشتید .

در مورد ادرس فروم ...راستش آبروم میره :mrgreen: چون بجز خودم که کسی داخلش نیست

در واقع هدف اصلی ام این بود که یاد بگیرم شاید در آینده لازم بشه .
                        اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

با سلام
                          انشالله موفق باشید
                          فقط من اون قسمت رو که شمام مشکل داشتینو بلد نیستم
                          آقای رضایی شما اطلاعاتون تو این ضمینه زیاده منتظر راهنماییتون هستیم
                          ممنون
                          معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _مریم زارع _
                            فقط یه چیزی من وقتی روی اون دامینی که ایجاد کردم کلیک میکنم مستقیم وارد نمیشه یه صفحه مثل شکل زیر باز میشه که همه اش سفید هست فقط گوشه سمت راستش این رو نوشته که باید روی این کلیک کنم بعدش وارد فروم میشه ...

این مشکل به خاطر اینه که شما فایل هاتون رو مستقیما در پوشه Public_html قرار ندادید .بلکه ریختید توی یه فولدر و فولدر رو گذاشتید توی Public_html (این اتفاق در زمان اکسترکت کردن افتاده). کاری که باید بکنید اینه که فایل هارو از پوشه phbb3..... به public_html انتقال بدید.

هاست و دامین دو مقوله جدا هستند.دامین یا همون اسم سایت توسط سازمان های خاصی ثبت میشن.این سازمان ها به شرکت ها به عنوان نماینده اجازه فروش دامین رو میدن.
                            شما میآ‌تونید یه دامین از شرکت X بخرید و بعد یه هاست از شرکت Y. هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.البته شرکت هایی هم هستن که هم هاست میآ‌فروشن و هم دامین.

دیدگاه

این مشکل به خاطر اینه که شما فایل هاتون رو مستقیما در پوشه Public_html قرار ندادید .بلکه ریختید توی یه فولدر و فولدر رو گذاشتید توی Public_html (این اتفاق در زمان اکسترکت کردن افتاده). کاری که باید بکنید اینه که فایل هارو از پوشه phbb3..... به public_html انتقال بدید.
                              با سلام ...

با تشکر از پاسختون ...

بله کلیه فایل ها رو Move کردم داخل public_html الان درست شد مستقیم واردش میشه .

ببخشید یه سوال : من الان خودم یه پست الکی ارسال کردم ولی خیلی از تگ هایی که مثلا این انجمن داره داخلش نیست . این ها رو چه جوری باید اضافه کرد ؟ خودمون میتونیم برنامه نویسی اش کنیم یا این که شرکتی که این قالب فروم رو طراحی کرده باید یه نسخه جدیدتر بده ؟

بعد یه سوال دیگه : فرض کنیم من الان بخوام قالب کلی فروم رو تغییر بدم به عنوان مثال میگم بشه مثل انجمن ECA ؛ حالا تکلیف پست هایی که قبلا داخل قالب قبلی فروم بوده چی میشه ؟
                              اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

کاش این تاپیک رو منتقلش میکردین به یه بخش دیگه که بعد از 10 روز از اخرین پست پاک نشه.

ممنون
                                فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X