اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نظرات و پیشنهادات در مورد فیلمآ‌های آموزش AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نظرخواهی از دوستان سایت

نوشته اصلی توسط mostafahk
    برای فشرده سازی فیلمهای طولانی فقط به mkv مراجعه کنید که یه فیلم 80 دقیقه ای رو میکنه 300MB و کیفتش هم خیلی بالاست.
    سایت aparat.com فرمت های wmv, mov, qt, 3gp, 3gpp, 3g2, 3gp2, mpg, mpeg, mp1, mp2, mp3, m1v, m1a, m2a, mpa, mpv, mpv2, mpe, m4v, mp4, m4a, m4p, m4b, m4r, m4v, avi, flv, f4v, f4p, f4a, f4b, vob, lsf, lsx, asf, asr, asx, webm را می پذیرد.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

و اما یه سوال

این فیلم ها قراره به چه شکلی باشن؟
      یک پنجره که کدهایی داخلش تایپ میشن و حرکت بین منوها و قسمت های مختلف یک برنامه یا دارا بودن افکت های تصویری و تصاویری با کیفیت بالا؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
        این فیلم ها قراره به چه شکلی باشن؟
        فعلا قصد بر فیلمبرداری از وایت برد به همان شیوه تدریس سنتی است.
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

سلام

پیشنهاد خیلی عالی هست...

همونطور که آقا مجید هم گفتند آقای صدری قبلا این کار رو کرده و خیلی عالی هست.

میتونیم یک قسمت (مثل بخش مجله ی نویز)درست کنیم ، فیلم ها را داخل پارات پلود کنیم و بعد کدش رو داخل اون صفحه بزاریم.

اینطوری پهنای باندی از سایت گرفته نمیشه.

موفق باشید

دیدگاه

بخش اول فیلم آموزش avr با زمانی حدود 20 دقیقه بصورت آزمایشی ضبط شد که بعد از تبدیل به فرمت flv و با سعی برای حفظ کیفیت (به دلیل کمرنگ بودن آنچه که روی وایت برد نوشته شده بود) در نهایت حجمی حدود 80 مگابایت پیدا کرد. اما بعد از سه ساعت معطلی برای پلود روی سایت پارات و رسیدن تا مرحله 93 درصد، به دلیل نامعلومی روند انتقال متوقف شد و عملیات پلود تکمیل نشد. به هر حال با وجود آنکه با این سرعت اینترنت چنین تلاشی کار چندان مقرون به صلاحی به نظر نمی رسد، اما در صورت موفقیت در غلبه بر این اینترنت فوق سریع! لینک بخش اول آموزش را در این تاپیک قرار خواهم داد.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : نظرخواهی از دوستان سایت

از نظر مطالب آموزشی و نحوه بیان خوب بود
              ولی همونطور که خودتون هم گفتید، نوشته های روی وایت بورد دیده نمیشند !

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : نظرخواهی از دوستان سایت

خسته نباشی مهندس!

من فیلم آموزشی شما رو دریافت کردم ، و با دقت دیدمش. چون فرموده بودید نظرمون رو فیدبک کنیم ، وظیفه من هم بود که این موارد پایین رو خدمتتون اعلام کنم.

1- روش تدریستون مورد تایید میباشد. قبلا برام سوال بود ، آیا خود مدرس هم توی کادر خواهد بود یا نه؟ با دیده شدن مدرس ، ارتباط بهتری بر قرار میشه.

2- متد ارائه اطلاعات هم مورد تایید قرار گرفت. :biggrin: با پوزش اینجا یه توضیحی بدم ، ممکنه این لحن من مورد پسند دوستان نباشه. قصدم دادن فیدبک سریع و دقیق هست یه وقت برداشت نشه feredi چقدر مغروره و خودشو چی فرض کرده!
                یعنی اون اطلاعاتی که بطور خالص مورد نیاز برنامه نویس هست ، ارائه دادید و سمت غرق شدن در مباحث تئوری محض دانشگاهی که ماهها فقط صرف مبانی لاجیک و . . . نشدید.
                پس پیشبینی میکنم این سری فیلمهای شما ، بسیار به درد بخور خواهند بود و با کمال اشتیاق منتظر ادامه کارتون هستم.
                چون روش کسب اطلاعات من همیشه کتابها و منابع کتبی بوده و متاسفانه ، بالاجبار هم ، انفرادی بوده همیشه با یه مشکل قدیمی هم درگیر بوده ام و اون تلفظ صحیح اصطلاحات هست.
                مثلا با اینکه با نرم افزار bascom آشنا هستم و باهاش کار هم میکنم ، ولی جالبه که تلفظ صحیحش رو نمیدونم. چون همیشه اطلاعات رو بصورت نوشتاری دریافت میکنم و این نقیصه این روش ، همیشه همراهش هست.
                در بعضی تاپیکها ، دوستان "بسکام" مینویسند و در جاهای دیگه "بیسکام". میبینید ، خوب من هم حق دارم.
                منتظر میمونم تو ویدئو های بعدی شما ، این واژه از دهان شما بپره ، و این ابهام من بعد از مدتها رفع بشه!

پس دیگه نباید عقب بکشید. این مثال همراه با شوخی رو زدم تا بدونید ، روشی رو که انتخاب کردید ، چقدر صحیح بوده و کارتون تا چه اندازه موثر خواهد بود.
                با کمی نگرانی آرزو میکنم ، سری آموزشهای شما قطع نشه و لااقل تا جایی ادامه پیدا کنه که بتونم ، برنامه دماسنج با دمای منفی رو که برام نوشته اید ، بتونم درک و تحلیل کنم و یااحیانا به توان نوشتن برنامه های مشابه ، دست پیدا کنم. :biggrin:

3- در مورد سایز نوشته ها فرموده بودید. من ویدئو رو در حالت نرمال و دوبل و fullscreen تماشا کردم. فقط نوشته هایی با سایز عبارت Fetch - Execute رو که نوشتید بخوبی قابل خوندن هست و بقیه نا خوانا هستند. البته این مورد زیاد بحرانی نیست. با ادامه آموزش ، چون خودتون اون نوشته ها رو داخل حرفهاتون استفاده میکنید ، پس در صورت ناخوانا بودن هم ، متوجه مطلب نوشته شده میشیم.
                :applause:

دیدگاه

با درود . . .

خسته نباشید عرض میکنم جناب کی نژاد

کار بسیار زیبا و جالبی هست. منتها دقیقا همان چیزی که خودتون بعنوان مشکل بهش اشاره داشتید اینجا به چشم میخوره. لحن بیان هم بسیار صمیمی و گرم هست و درکش راحت تره(زدم تو برجک feredi :mrgreen: )
                  بهتره یه تستی با فرمت mov بزنید. من بدون افت کیفیت یه فیلم رو از دی وی دی باهاش رو سیدی زدم. از لحاظ حجمی هم از mkv پایین تره و با kmplayer قابل پخش هست. البته همه این موارد به شرطی هست که کیفیت فیلم برداری در ابتدا بالا باشه.

با سپاس مجدد
                  موفق باشید

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                  بدرود . . .

دیدگاه

با تشکر از نظرات دوستان، برای بخش های بعد سعی می کنم با تغییر نورپردازی و زاویه و فاصله دوربین و سایر تمهیدات و حتی تغییر دوربین مشکل مشخص نبودن مطالب وایت برد تا حد امکان برطرف شود. در مورد فرمت فیلم هم یک نکته در مورد سایت پارات وجود دارد که با توجه به مشاهدات، فرمت های مختلفی که برای فیلم پلود می شود توسط این سایت به فرمت flv با مشخصات مورد نظر سایت تبدیل می شود. بنابراین در نهایت تفاوت چندانی از نظر فرمت اولیه وجود ندارد، مگر آنکه محل پلود از این سایت به جای دیگری تغییر داده شود.

دیدگاه

سلام

اگه بخواهید میشه توی سرور های دیگه هم ذخیره کرد

مثلا پرشین گیگ یک گیگابایت مجانی هاست میده یا مثلا picofile

فقط یه مشکلی !

پرشین گیگ محدودیت ترافیک داره! البته نمیدونم چقدره ولی میدونم داره

پیکوفایل محدودیت پلود حجم داره که میشه یک فیلم رو چند تکه کرد و پلودش کرد

دیدگاه

مرسی از ادامه آموزشتون!
                        قسمت دوم رو هم دریافت و استفاده کردم.
                        نوشته های روی وایت برد ، اینبار بخوبی قابل استفاده است.

ولی یه اشکال کوچکی در قسمت دوم پیدا شده که در بخش اول ، وجود نداشت.
                        تصویر از کناره ها جمع شده و به شکل مربع در آمده!
                        یعنی بجای اینکه View حالت مستطیل شکل داشته باشیم به علت جمع شدن کناره های تصویر ، به شکل مربع در اومده!
                        بنابر این scale تصویر تغییر کرده و دیگه نسبتها یک به یک نیست.
                        فکر میکنم اینبار موقع کپچر کردن ، فرمت دیگه ای رو انتخاب کرده اید!

البته این نکته زیاد بحرانی نیست ، فقط بخاطر اعلام دقیق فیدبک ، ذکر شد!

دیدگاه

بنا به درخواست جناب آقای کیآ‌نژاد پستآ‌های حاوی لینک فیلمآ‌ها از این تاپیک جدا و در یک تاپیک مجزا گردآوری شده وبه آدرس زیر انتقال یافت:
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=57531

لطفا از قرار دادن هرگونه پست در آن تاپیک خودداری کنید.
                          با تشکر.

دیدگاه

پاسخ : نظرات و پیشنهادات در مورد فیلمآ‌های آموزش AVR

بخس سوم آموزشتون رو هم دریافت و استفاده کردم.

مرسی که به ابراز نظر یک کاربر معمولی سایت هم ، اهمیت میدید.
                            برای اولین بار تلفظ صحیح چند واژه ، از جمله "بسکام" رو بطور شفاهی ، شنیدم. :biggrin:

[hr]

رسیدیم به مرحله مشکل کار! یعنی انتخاب "زبان برنامه نویسی"
                            شخص من ، چون در ابتدای راه هستم ، پس میتونم هم در مسیر بیسیک و هم C قرار بگیرم. و چون میخوام برنامه نویسی رو ، اگه تونستم تا مرحله متوسط ، یاد بگیرم بنابر این مدتی هست که داشتم تحقیق میکردم ببینم کدوم زبان رو پیگیری کنم!
                            در اوایل با بسکام یه کارهای بسیار ابتدایی انجام داده ام. ولی بعدش به هر کدوم از خبره های سایت که مراجعه کرده ام میبینم با C مینویسند و مونده بودم آیا من هم به سمت C کوچ کنم یا نه؟

مقداری که مطالعه کردم ، متوجه شدم در بسکام دستورات بیشتر به شکل کلمات و کاراکتری نوشته میشه و برنامه نویس دیگه متوجه نمیشه ، کامپایلر به چه شکلی اونهارو به اسمبل ترجمه میکنه.
                            ولی در زبان C عبارات نوشته شده به اسمبلی خیلی نزدیکتر هست و با پیگیری دستورات نوشته شده ، انگار 0 و 1 شدن پینهارو میتونیم با چشم هم ببینیم!

البته اینها استنباطهای شخصی من هست و میتونه اشتباه هم باشه. ولی در کل میخوام بگم من بعد از این روی زبان C وقت خواهم گذاشت و اگه شما در ادامه تدریستون ، از بیسیک فاصله گرفتید ، متاسف نخواهم شد.

دیدگاه

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت استاد عزیز جناب طراح
                              فقط خواستم تشکر کنم از کار با ارزشتون و اینکه روش آموزشی که پیش گرفتید خیلی مفید هست و ممنون از این که نکات مهم رو بیان میکنید ... در مورد کیفیت کلیپ ها هم خوشبختانه روز به روز بهتر میشن ( از دست ما هم کاری بر نمیاد ، جز اینکه فقط میتونیم تشکر کنیم :biggrin: )
                              از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...

دیدگاه

با سلام و احترام خدمت استاد گرانقدر آقای کی نژاد.
                                نحوه ارائه آموزش واقعا عالیه دستتون درد نکنه .
                                امیدوارم همیشه سربلند و موفق باشید.
                                چرا ناراحتی پاتریک!
                                + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
                                - از دیدنش ناراحت شدی؟
                                + نه
                                پس چی ناراحتت کرده
                                + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
                                ------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
                                ------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X