اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی خرید لپ تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهنمایی خرید لپ تاپ

من هم ترجیح میدم به این بحث ادامه ندیم ... به قول استکی ها not-constructive هست :biggrin:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : راهنمایی خرید لپ تاپ

نوشته اصلی توسط Unregistered User
      اینکه کاربران مک در جهان زیاد هستند خوب بودنش رو نمیرسونه
      محصولات مک overprice شده هستن
      اوردن و فروختن محصولات overpriced و شیک که بیشتر بازارش دهک () بالایی جامعه هستند و اونایی که اطلاعات کافی ندارن هم سود اولیه ی بیشتری برای فروشندگان داره و هم سود خدمات پس از فروش بیشتری داره
      برای همین فروشندگان محصولات اپل رو بیشتر مورد توجه قرار میدن و خدمات پس از فروشش هم فراوون تره
      به همین دلیل کاربران هم میگن خوب حتما یه چیزی هست که اینقدر اپل فراوونه > فروش بیشتر محصولات اپل
      محصولات اپل از نظر طراحی هیچی ندارن ، فقط استایلیش هستند
      که همین مورد باعث حرارت بالاتر و کارایی پایین ترشون میشه

اپل حتی جرعت نداره مدل پردازنده های استفاده شده در محصولاتش رو اعلام کنه ، فقط میگه نسبت به نسل قبلی بهتر شده
      اپل فقط به سود حداکثری خودش فکر میکنه
      ، همه شرکت ها به سود فکر میکنن ، ولی اپل دیگه تهه تهشه
      فکر میکنید اینکه اپل از کمپانی های دیگه استقلال نرم افزاری و پلتفرم سعی میکنه داشته باشه واسه چیه؟ عدم ورود به هر گونه رقابت
      کافیه شما قیمت BOM ایفون 5اس و BOM مثلا فلگشیپ های شرکت هایی مثل سامسونگ یا LG رو دربیارید کاملا متوجه منظورم میشید
      من نمیگم افراد متخصص یا با دانش بالا در اپل نیستند، برعکس شاید بهترین افراد و نخبه ترین افراد رو داشته باشه اپل چون در امدش بالاتر هست
      ولی چه فایده ای داره وقتی استراتژی شرکت اینه محصولش رو چندین برابر قیمتی که باید باشه بفروشه
      اینکه ادم خودش رو از نظر سخت افزار و نرم افزار محدود کنه به یک شرکت اونم از نوع حریصش اصلا جالب نیست ...
      و این دقیقا چیزیه که شرکت اپل میخواد شما انجام بدید ...
      oo:

یعنی واقعا حرفی ندارم برای گفتن :biggrin:

نوشته اصلی توسط mahdi.7
      مطمئن شدم مک تا حالا دستت نگرفتی و باش کار کنی وگرنه برای هرکسی که باش کار کرده اینارو بگی خندش میگیره! عزیز من کی گفته مک خیلی داغ میکنه؟ کی گفته مشخصات ریز سخت افزاری مثل CPU رو منتشر نمیکنه؟! مشخصات دقیق مک بوک هاشو دیدی که اینو میگی؟! داداش شایعه پراکنی نکن! برو تو سایتش مک بوک پرو پارت نامبر ME-294 رو ببین برای مثال از CPU اینتل مدل core i7 4700HQ استفاده کرده و فرکانس و مقدار رم و تمام مشخصات ریز دیگش هم نوشته و معلومه!
      در مورد هزینه هاش هم کاملا توضیح دادم که وقتی بشینی هزینه های بخش R&D و هزینه های ساخت و قیمت قطعات بکار رفتش رو دربیاری میبینی اونجوری هم که فکر میکنی overprice نیست!
      حرف های جناب SAJAD-G هم کاملا درسته الان 2 سال میشه داره mac os رو رایگان منتشر میکنه (خودتم بشینی فکر کنی میبینی قیمتشو از فروش محصولاتش بدست میاره) و بسیار کارامد و کامل شده و امنیت فوق العاده ای داره. چیزی که اصلا توی ویندوز نیست و بخوای ویندوز اصل و نرم افزار های اصل استفاده کنی قیمت نجومی میشه!
      در کل علی جان شما تعصب الکی روی ویندوز و اینا داری بحث کردن و دلیل و برهان اوردن به نظرم فایده نداره!

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
      بدرود . . .

دیدگاه

باز یه چیز میگم اقای نصیری میگه بد گمانی! :biggrin:
        با مک یکی از اشنایان کمی کار کردم ولی ویندوز روش بود
        البته با خود mac os x هم در شبیه ساز کار کردم ....
        الان یعنی مشکل شما اینه بنده با مک کار نکردم؟ :rolleyes:
        مگه شما با اون دیوایس هایی که من گفتم کار کردید؟ :agree:

دیدگاه

باز یه چیز میگم اقای نصیری میگه بد گمانی! :biggrin:
          با مک یکی از اشنایان کمی کار کردم ولی ویندوز روش بود
          البته با خود mac os x هم در شبیه ساز کار کردم ....
          الان یعنی مشکل شما اینه بنده با مک کار نکردم؟ :rolleyes:
          مگه شما با اون دیوایس هایی که من گفتم کار کردید؟ :agree:
          :biggrin:
          ما جسارت نمیکنیم ، اصلا حرف شما درست
          ولی اینکه بیای روش ویندوز نصب کنی و معیار بد بودنش رو هم اون قرار بدی مثل این میمونه که بیای توی باک ماشین بنزینی گازوئیل بریزی و چون بد کار میکنه و یا اصلا کار نمیکنه بگی ماشین بده! و ... :biggrin:
          منم اولین باری که با لینوکس کار کردم ازش بدم اومد
          قصد گفتنش رو نداشتم اما بنده یه چند مدتی توی یه تعمیرگاه کار کردم. اگر نظری رو دادم بنابه تجربیات کاری بود

از اونجایی که:

نوشته اصلی توسط mahdi.7
          در کل علی جان شما تعصب الکی روی ویندوز و اینا داری بحث کردن و دلیل و برهان اوردن به نظرم فایده نداره!
          و بحث فایده نداره و بنده دیگه ادامه نخواهم داد :redface:
          یه مثل هست با این مضمون که میگه اول از یه لیوان آب بخور بعد راجع به طعم آبش نظر بده :rolleyes:
          اگر باعث ناراحتی کسی شدم عذر میخوام
          با سپاس
          موفق باشید

پی نوشت:
          برادر دیواری کوتاه تر از دیوار من گیر نیاوردی؟
          چند نفر اومدن نقض گفتن بعد گیرش رو به بنده میدی؟ :rolleyes:
          درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
          بدرود . . .

دیدگاه

همینو بگو از اول!
            روی مک ویندوز ریختن و باش کار کردی بعد میگی چرا فلانه و اینا؟! تمام سخت افزار مک برای mac os طراحی و بهینه شده ساختار ویندوز با mac os متفاوته! معلومه ویندوز قشنگ روی مک اجرا نمیشه مثل لپ تاپ های دیگه و داغ میکنه و 100000% شما اشتباه کردی که mac os رو در شبیه ساز باهاش کار کردی و داری بر اساس اون قضاوت میکنی و یه سیستم عامل بالغ رو میبری زیر سوال! اصلا روانیه سیستم عامل و امکاناتشو نمیتونی روی شبیه ساز یا حتی با حالت هکینتاش (اصطلاحیه که به نصب کردن mac os روی دیوایس های ساخت غیر اپل میگن) حس کنی! شما با یک مک کار کن که روش مک نصب باشه بعد بیا به من فحش بده اگه جذبش نشدی! بازم میگم من هیچی از اپل ندارم و کاربر ویندوزم!
            در کل نتیجه این بحث معلومه... ما دلیل و برهان منطقی اوردیم اما شما با اطلاعات ناقص و احساسات مخالفت کردی
            ناراحت نشیا داریم بحث علمی میکنیم علی جان
            موفق باشی

دیدگاه

بنده درباره طراحی سخت افزارش گفتم شما میگی ویندوز روش نصب بوده داغ کرده
              مثل اینکه بنده مثلا بگم مسکن مهر اومدن ساختن مصالح خوب استفاده نکردن ساختمون ها رو محکم نساختن شما بیای بگی باد میومده ساختمون ها حرکت میکردن شما فکر کردی محکم نیست ...
              ناراحت نمیشم عزیز .... شما خودت یکمی تحقیقات بکن در این زمینه به چیزایی که گفتم میرسی ... راستیتش شاید یکم در این زمینه تنبلیم میاد بحث کنم با شما

با سپاس

دیدگاه

:rolleyes:
                داخل Lenovo IdeaPad Z510 :

داخل Apple MacBook Pro :

همه چیز فقط مشخصات روی کاغذ نیست یا اینکه بعضی از شرکتها ریز جزییات محصولشون رو نمیگن.هیچ ارزونی بی دلیل نیست.

قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

همه چیز مشخصات رو کاغذ نیست ، همه چیز هم یک رنگ سیاه نیست عزیزم!
                  اولا بنده نگفتم لنوو دستگاه های خوبی میزنه! دوما شما رنج قیمتی رو هم باید در نظر بگیرید
                  همه حرف من اینه با همون پولی که میدین پای دستگاه های اپل میتوند در برند های دیگه دستگاه های بهتر و کارا تری داشته باشید
                  این هم داخل zbook 17

البته فرای از ظاهر شما قابلیت های این دستگاه ها و قابلیت های اپل رو مقایسه کنید خودتون متوجه قضیه میشید ، البته شاید هم نشید
                  با سپاس

دیدگاه

بنده درباره طراحی سخت افزارش گفتم شما میگی ویندوز روش نصب بوده داغ کرده
                    مثل اینکه بنده مثلا بگم مسکن مهر اومدن ساختن مصالح خوب استفاده نکردن ساختمون ها رو محکم نساختن شما بیای بگی باد میومده ساختمون ها حرکت میکردن شما فکر کردی محکم نیست ...
                    ناراحت نمیشم عزیز .... شما خودت یکمی تحقیقات بکن در این زمینه به چیزایی که گفتم میرسی ... راستیتش شاید یکم در این زمینه تنبلیم میاد بحث کنم با شما

با سپاس
                    خیر! چون شما اول گفتی داغ میکنه و همگی متعجب شدن از این حرف با سند شما و بعدش گفتی روی مک بوک فامیلاتون ویندوز ریخته بودن و باش کار کردی و چون خیلی دیدم افراد بعد از این که ویندوز ریخته بودن رو مک بوک گله کرده بودن که دستگاه زیاد گرم میشه حدس زدم برای همین این حرف رو زدید و این رو گفتم! کاملا ربط داشت!
                    من انقدر تحقیق و بررسی کردم روی این ها و داخل و بیرون اینهارو دیدم که نگو! با منطق و دلیل همه حرفارو زدم یکی از حرفام رو نقض کن من عذر خواهی میکنم! نه با سفسته و احساسات مثل شما که همه دوستان بهت ایراد گرفتن و نمیتونی پای حرفت وایسی و ثابتش کنی! اینجا انجمن علمیه و همه چی رو دلیل و منطقه شما که سابقت خیلی بیشتره بهتر از من حداقل بلدی :biggrin:
                    بحثی نمیمونه با شما اخه!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : راهنمایی خرید لپ تاپ

همه حرف من اینه با همون پولی که میدین پای دستگاه های اپل میتوند در برند های دیگه دستگاه های بهتر و کارا تری داشته باشید
                      تقریبا در 100 درصد موارد با همون پول در برندهای دیگه جنس بدنه و صفحه کلید بی کیفیت تر-عمر باتری پایین تر-قطر بیشتر و صدای فن بیشتر نصیب ادم میشه.
                      شاید به نظر شما دستگاهی بهتر و کارا تره که فقط CPU یا GPU قویتری داشته باشه.
                      هر کسی که کمی از الکترونیک سر رشته داشته باشه متوجه میشه که تفاوت خیلی فراتر از رنگ سیاه و ابی هست!
                      هیچ چیز مطلق نیست دستگاه های خوب در بین محصولات همه برند ها میشه پیدا کرد.
                      قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

سلام
                        یک کلام بگم راحتتون کنم
                        اینکه سونی یا اپل خوبند شکی نیست ولی پولی که شما صرف این قضیه میکنید خیلی مهمه . یکی باباش پول داره بهش میده ولی شما که تازه مهندس شدی و تازه میخوای شروع به کار کنی هیچ موقع حاضر نمیشی یه چنین پولی رو به اپل یا سونی بدی .
                        گرچه یکی از دوستانم بهم گفت تا زمانی که کارتو به بیرون از خونه نبردی لازم نیست لپ تاب بخری . و تا زمانی که توی خونه کار میکنی با همون کامپیوتر خونه کار کن .
                        من فقط مشکلم با اچ پی توی این بحث که درایورهاش رو نمیدوونم از کجا گیر بیارم .
                        و اینکه کاش جواب سوال منو میدادید آیا سری یو خیلی ضعیف تر از سری ام هست چون سری های ام گرونتره .
                        ایا اشکال داره باتریش غیر قابل تعویض باشه ؟ مثل z510
                        مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید مصطفی طبسی
                          سلام
                          من فقط مشکلم با اچ پی توی این بحث که درایورهاش رو نمیدوونم از کجا گیر بیارم .

ایا اشکال داره باتریش غیر قابل تعویض باشه ؟ مثل z510
                          سلام
                          کلی سایت و نرم افزار برای این کار هست
                          خیر
                          معمولا لپ تاپ ها و گوشی هایی که باتری ثابت دارن باتریشون لیتیوم پلیمر هست که از لیتیوم یون خیلی بهتره و نسبت ب شارژ حساس نیست و خراب نمیشه
                          آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                            سلام
                            کلی سایت و نرم افزار برای این کار هست
                            خیر
                            معمولا لپ تاپ ها و گوشی هایی که باتری ثابت دارن باتریشون لیتیوم پلیمر هست که از لیتیوم یون خیلی بهتره و نسبت ب شارژ حساس نیست و خراب نمیشه

در باتری های لیتیوم پلیمر فقط جنس separator متفاوت هست که باعث میشه انعصاف پذیر باشن و بشه به شکل های مخلف ساختشون و همچنین کمی انرژی دنسیتی بیشتری دارند و همچنین هزینه بیشتر ...

ولی جنس اند و کاتد و به تبع اون فرایند های شیمیایی انجام شده مشابه هست و به separator ربطی نداره ... و در نتیجه تعداد سیکل های قابل طی شدن فرقی نمیکنه ...

http://batteryuniversity.com/learn/a...stance_or_hype
                            Charge and discharge characteristics of Li-polymer are identical to other Li-ion systems and do not require a special charger. Safety issues are also similar in that protection circuits are needed. Gas buildup during charge can cause some Li-polymer in a foil package to swell, and equipment manufacturers must make allowances for expansion. Li-polymer in a foil package may be less durable than Li-ion in the cylindrical package. Li-polymer is not limited to a foil package and can also be made into a cylindrical design.
                            خود باتری های لیتیوم یون(و لیتیوم پلیمر که دسته ای از لیتیوم یون هستند) از نظر جنس اند و کاتد انواعی دارند که هزینه ، انرژی دنسیتی و دیگر مشخصات متفاوتی دارند و موارد استفادشون متفاوت هست ...

http://batteryuniversity.com/learn/a...of_lithium_ion

************************************************** ***
                            و برای درایور ها hp میتونید از hp softpaq downlod manager استفاده کنید که خودکار با توجه به مدل دستگاه شما درایور های رو نصب میکنه و بروز نگه میداره
                            http://www8.hp.com/us/en/ads/clientmanagement/drivers-bios.html

لینک اف تی پی softpaq های اچ پی:
                            ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/

پیدا کردن درایور ها و داکیومنت ها مربوط به دیوایس های اچ پی (پرینتر ، لپ تاپ ، کیس های اماده ، ... )
                            http://h22207.www2.hp.com/us-en/contact-hp

با سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X