اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی خرید لپ تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهنمایی خرید لپ تاپ

یادمه اون موقع میگفتن HP هایی که نمیدونم کانادایی بود یا مالزیایی اگر گیر بیاد خیلی خوبه!
    i5 هم خودش غولیه واسه خودش! البته که کارت رو راه میندازه. حواست باشه که بسته به ویندوزت که اورجینال باشه و نوعش که 7 باشه یا 8 یه 100 تومنی فرق وجود داره. همچنین گارانتی دار ها گرون تر هستن!
    من یادمه ماله خودم رو فقط 100 و خورده ای هزینه 3 سال گارنتیش بود.

دیدگاه

اینکه قدیمی ترها کیفیت ساختشون بالاتر هست هیچ شکی درش نیست...من قبل از اینکه این i5 رو بخرم یه FW دوهسته ای داشتم...اونو دادمش به یکی از اعضای خونواده و یه i5 سونی خریدم...ولی واقعا اون یکی مرد بود!!!السیدی 16.4 اینچ با همون دوهسته کارها میکردم!!!!
      تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

i5 های mobile هم دو هسته ای هستند دیگه

بهترین لپ های (consumer (home laptop رو الان شرکت های تایوانی میزنن
        msi ، asus ، acer ، و بقیه
        کیفیت شون تقریبا هیچ فرقی با هم نداره ، بین اینها به جای اینکه به برند دقت کنید به مدل دقت کنید
        در مدل های consumer شرکت های امریکایی مثل hp یا dell خیلی خوب کار نمیکنن ، یا حداقل من به شخصه نمیپسندم کار هاشون رو
        چون هزینه های این شرکت ها بالاتره مجبورن محصولی ارزون تر تولید کنن و اکثر محصولات سطح پایین و متوسط این شرکت ها دچار مشکلات حرارتی یا مخصوصا لپ تاپ های dell مشکلات مادربرد و چیپ گرافیک و کیفیت لحیم کاری و غیره دارن
        در بین لپ تاپ های high end یا desktop replacement ها و یا business لپ تاپ های فقط و فقط hp خوب داره کار میکنه
        لپ تاپ های dell حتی در مدل های high end هم دچار مشکلات کیفیت هستند بعضا
        لپ تاپ های clevo و برند های دیگه که از محصولات clevo به صورت barebone استفاده میکنند هم دچار مشکل کیفیت هستند
        لپ تاپ های lenovo کلا در همه سری ها از نظر کارایی و قیمت خوب هستند و کیفیت سخت افزاری مناسبی دارن(حداقل در سری های سطح پایین و متوسط بهتر از dell هست) ولی از نظر کیفیت ساخت و کولینگ و طراحی مناسب و کنار هم قرار دادن اجزا زیاد خوب عمل نمیکنه lenovo و خیلی به سود خودش اهمیت میده ، حتی از فعالیت در رده هایی که میبینه سود زیادی براش نداره خود داری میکنه و کلا خیلی سود محور هست ...(البته همه شرکت ها هستند و باید باشن ولی خوب lenovo دیگه خیلی زیاده روی میکنه )
        شرکت های دیگه شاید بشه گفت توشیبا داره یکم خوب کار میکنه در مدل های سطح پایین و متوسط ، در مدل های سطح بالا محصولاتش باز به hp نمیرسن
        سونی هم کلا دیگه سری سطح بالا نداره ! ولی قیمت سطح بالا داره فقط از پردازنده های ultra low voltage استفاده میکنه و قیمت هاش هم بالا هستن البته کیفیت ساخت تقریبا مناسبی هم داره(از این جهت تقریبا که شما میتونید با همون قیمت یک لپ تاپ از سری های high end اچ پی مثل elite book های قدیم و zbook ها تهیه کنید و کارایی 2 تا برابر بگیرید و کیفیت ساخت و بدنه و تنوع پورت هاش هم 2 برابر سونی هست ) ولی خوب شخصا با توجه به کارایی محدودشون و قیمت بالاشون فکر نمیکنم انتخاب خوبی واسه یک مهندس باشه ....
        البته سعی کنید زیاد از برند هایی استفاده نکنید که خیلی در بازار مرسوم نیستن چون در خدمات پس از فروش یا فروش دستگاه و غیره ممکنه دچار مشکل بشین

و اما محصولات شرکت دوست (یا در واقع دزد!) و برادر(یا در واقع کلاهبردار!) اپل!
        محصولاتی که فقط برای استفاده افراد با اطلاعات و ضریب هوشی پایین توسط شرکت اپل طراحی میشه و در اونور دنیا در شرکت foxconn توسط مردم ... چین تولید میشه ....
        یعنی واقعا من نمیدونم بعضی افراد چجوری رو محصولات اپل تعصب دارن؟
        نه کیفیت درست و حسابی دارن (بر عکس تصور عموم) ، نه کارایی درست و حسابی دارن ، نه سیستم عامل درست و حسابی دارن ، نه قیمت متناسب با خودشون دارن ، نه ....
        کلا هیچ نکته مثبتی ندارن

در ضمن لپ تاپی که میگیرین cpu حتما intel بگیرین ، گرافیک زیاد فرقی نمیکنه nvidia یا amd باشه
        اگه کسی مایل بود میتونیم در مورد اینکه چرا cpu های اینتل از amd بهترن بحث کنیم(در حال حاضر و در چند نسل اخیر ، یعنی محصولاتی که فعلا در بازار هستن مد نظرم هست، هر دو شرکت اشتباهات و محصولات فوق العاده ای هم در گذشته داشتن که خوب مورد بحث نیست .... )
        amd در معماری های اخیرش مثل بلدوزر واقعا خراب کاری کرده یعنی کار به جایی رسیده که مجبور شدن در یکی از بلاگ های رسمی amd بیان مردم رو دلداری بدن ، اگر اخرین نسل های فنوم رو مقایسه کنید با سری fx فعلی میبینید با اینکه حول هوش سال 2009 تولید میشدن ، تحت پروسه با دقت کمتری تولید میشدن و .... با اینحال با مصرف توان کمتر و بدون این که نیاز باشه برای جلوگیری از ابروریزی شرکت بیاد تا جای ممکن کلاک و ولتاژ پردازنده رو افزایش بده و مشکلات حرارتی و پاور واسه مصرف کننده ایجاد کنه(کاری که amd مجبور شد روی fx بکنه که بیش از این ابروش نره) باز با همه اینها از fx9550 هم کارایی بالاتری دارن و حتی از i7 های high end هم دوره خودشون هم کارایی بالاتری دارن ....
        با سپاس

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : راهنمایی خرید لپ تاپ

نوشته اصلی توسط Unregistered User
          i5 های mobile هم دو هسته ای هستند دیگه

بهترین لپ های (consumer (home laptop رو الان شرکت های تایوانی میزنن
          msi ، asus ، acer ، و بقیه
          کیفیت شون تقریبا هیچ فرقی با هم نداره ، بین اینها به جای اینکه به برند دقت کنید به مدل دقت کنید
          در مدل های consumer شرکت های امریکایی مثل hp یا dell خیلی خوب کار نمیکنن ، یا حداقل من به شخصه نمیپسندم کار هاشون رو
          چون هزینه های این شرکت ها بالاتره مجبورن محصولی ارزون تر تولید کنن و اکثر محصولات سطح پایین و متوسط این شرکت ها دچار مشکلات حرارتی یا مخصوصا لپ تاپ های dell مشکلات مادربرد و چیپ گرافیک و کیفیت لحیم کاری و غیره دارن
          در بین لپ تاپ های high end یا desktop replacement ها و یا business لپ تاپ های فقط و فقط hp خوب داره کار میکنه
          لپ تاپ های dell حتی در مدل های high end هم دچار مشکلات کیفیت هستند بعضا
          لپ تاپ های clevo و برند های دیگه که از محصولات clevo به صورت barebone استفاده میکنند هم دچار مشکل کیفیت هستند
          لپ تاپ های lenovo کلا در همه سری ها از نظر کارایی و قیمت خوب هستند و کیفیت سخت افزاری مناسبی دارن(حداقل در سری های سطح پایین و متوسط بهتر از dell هست) ولی از نظر کیفیت ساخت و کولینگ و طراحی مناسب و کنار هم قرار دادن اجزا زیاد خوب عمل نمیکنه lenovo و خیلی به سود خودش اهمیت میده ، حتی از فعالیت در رده هایی که میبینه سود زیادی براش نداره خود داری میکنه و کلا خیلی سود محور هست ...(البته همه شرکت ها هستند و باید باشن ولی خوب lenovo دیگه خیلی زیاده روی میکنه )
          شرکت های دیگه شاید بشه گفت توشیبا داره یکم خوب کار میکنه در مدل های سطح پایین و متوسط ، در مدل های سطح بالا محصولاتش باز به hp نمیرسن
          سونی هم کلا دیگه سری سطح بالا نداره ! ولی قیمت سطح بالا داره فقط از پردازنده های ultra low voltage استفاده میکنه و قیمت هاش هم بالا هستن البته کیفیت ساخت تقریبا مناسبی هم داره(از این جهت تقریبا که شما میتونید با همون قیمت یک لپ تاپ از سری های high end اچ پی مثل elite book های قدیم و zbook ها تهیه کنید و کارایی 2 تا برابر بگیرید و کیفیت ساخت و بدنه و تنوع پورت هاش هم 2 برابر سونی هست ) ولی خوب شخصا با توجه به کارایی محدودشون و قیمت بالاشون فکر نمیکنم انتخاب خوبی واسه یک مهندس باشه ....
          البته سعی کنید زیاد از برند هایی استفاده نکنید که خیلی در بازار مرسوم نیستن چون در خدمات پس از فروش یا فروش دستگاه و غیره ممکنه دچار مشکل بشین

محصولاتی که فقط برای استفاده افراد با اطلاعات و ضریب هوشی پایین توسط شرکت اپل طراحی میشه و در اونور دنیا در شرکت foxconn توسط مردم ... چین تولید میشه ....
          نه کیفیت درست و حسابی دارن (بر عکس تصور عموم) ، نه کارایی درست و حسابی دارن ، نه سیستم عامل درست و حسابی دارن ، نه قیمت متناسب با خودشون دارن ، نه ....
          کلا هیچ نکته مثبتی ندارن

در ضمن لپ تاپی که میگیرین cpu حتما intel بگیرین ، گرافیک زیاد فرقی نمیکنه nvidia یا amd باشه
          اگه کسی مایل بود میتونیم در مورد اینکه چرا cpu های اینتل از amd بهترن بحث کنیم(در حال حاضر و در چند نسل اخیر ، یعنی محصولاتی که فعلا در بازار هستن مد نظرم هست، هر دو شرکت اشتباهت و محصولات فوق العاده ای هم در گذشته داشتن که خوب مورد بحث نیست .... )
          amd در معماری های اخیرش مثل بلدوزر واقعا خراب کاری کرده یعنی کار به جایی رسیده که مجبور شدن در یکی از بلاگ های رسمی amd بیان مردم رو دلداری بدن ، اگر اخرین نسل های فنوم رو مقایسه کنید با سری fx فعلی میبینید با اینکه حول هوش سال 2009 تولید میشدن ، تحت پروسه با دقت کمتری تولید میشدن و .... با اینحال با مصرف توان کمتر و بدون این که نیاز باشه برای جلوگیری از ابروریزی شرکت بیاد تا جای ممکن کلاک و ولتاژ پردازنده رو افزایش بده و مشکلات حرارتی و پاور واسه مصرف کننده ایجاد کنه(کاری که amd مجبور شد روی fx بکنه که بیش از این ابروش نره) باز با همه اینها از fx9550 هم کارایی بالاتری دارن و حتی از i7 های high end هم دوره خودشون هم کارایی بالاتری دارن ....
          با سپاس

با درود . . .
          برادر علیپور این منبعت رو که ازش کپی کردی لینکش رو بزار کارش دارم! باید برم یه توضیحاتی بهشون بدم oo:

و اما بعد

در حال حاضر میشه گفت اکثر لپ تاپها ی زیر 2 ملیون تقریبا کارایی های برابری دارند(تقریبا) .
          تو هر برند و خانواده ای هم یه سری مزایا و یه سری مشکلات خواه ناخواه هست و نمیشه گفت چی به چی برتری داره
          برای انتخاب لپتاپ ابتدا باید نحوه استفاده رو دید. ممکنه کسی فقط بخواد تایپ کنه باهاش و یا کسی دائم بخواد بزارتش زیر رندر نرم افزارهایی مثل 3DMAX , ...

متاسفانه در بازار فعلی کیفیت به شکل بالایی افت کرده و نمیشه نظری داد که چی بهتره. بطور مثال یکی از دوستان 4540 اچ پی رو گرفته و دائم باهاش مشکل داره. عدم وجود درایورها در سری HP همیشه مشکل سازه و متاسفانه باید وقت زیادی صرف پیدا کردن درایورش حتی از سایت پشتیبان خودش بکنید
          سری دل کلاً هر کدوم یه مشکلی داره و توی تعمیرکارها با دائم التعمیر معروفه(تنها سری از قدیم که تولیدش متوقف شد و معرکه بود XPS و تا حدودی اینسپایرون سری یک و دو )
          لنوو خوب کار کرده به نظر من و بین دوستانی که دارم تا بحال کسی ازش ننالیده(یک مورد صفحه مرگ گزارش دادن که وقتی رفتیم بالا سرش با تستی که روش کردیم دیدم به دلیل ضربه ای که خورده(سقوط از 45 سانتیمتری در حال شارژ و خاموش) هاردش مشکل پیدا کرده بود که با یه نرم افزار بدسکتور گیری زنده شد و هنوز سالمه)

تو همه لپ تاپ هایی که تا بحال برای تعمیر برامون آوردن فقط از دوتاش خوشم اومد و توپ بودن (متاسفانه مال پند سال پیشه و مدلها یادم نیست)
          اولیش یه دل فول پورت بود که ساخت ایرلند بود و طرف تو کیش ازش برای دستگاه CNC استفاده میکرد
          دومی هم یه SONY بود که مربوط به کارخونه پنیر و خامه سمت خودمون بود و مشکل باطری و یه سری مشکلات ریز دیگه داشت.

نکته ای که جا افتاد وزن دستگاه هست
          سعی کنید وزن رو هم بعنوان یک معیار در نظر بگیرید. در زمان جابجایی مکرر(مخصوصا دانشجویی) به حرفم خواهید رسید.

خودم به شخصه Fujitsu رو توصیه میکنم و بعدش Asus

موفق باشید
          درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
          بدرود . . .

دیدگاه

درسته اینکه بعضی برند ها در گذشته محصولاتی خوبی رو تولید میکردند رو بنده هم منکرش نشدم
            ولی بحث در مورد محصولات فعلی هست ، اینکه قبلا فلان برند محصولات خوبی میزد پس ما بیایم محصولات .... الانش رو هم بخریم و بهش وفادار بمونیم کمی .... هست

اینکه تجربه شما و من چی بوده نمیتونه مبنای نتیجه گیری کلی باشه
            حتی اشغال ترین برند فعلی هم در صورت استفاده درست در مدت عمر در نظر گرفته شده براشون همشون مشکل جدی پیدا نمیکنن یک درصدی ازشون شون دچار مشکل میشن(مگر اینکه مثل بعضی مدل های قدیم dell خیلی دیگه طراحیشون و ساختشون مشکل داشته باشه!)، باید به صورت کلی نگاه کرد
            نوشته اصلی توسط وحید نصیری

برادر علیپور این منبعت رو که ازش کپی کردی لینکش رو بزار کارش دارم! باید برم یه توضیحاتی بهشون بدم oo:
            شما از کجا و به چه دلیل میفرمایید که بنده کپی کردم؟ تهمت زدن اسونه [-X

با سپاس

دیدگاه

درسته اینکه بعضی برند ها در گذشته محصولاتی خوبی رو تولید میکردند رو بنده هم منکرش نشدم
              ولی بحث در مورد محصولات فعلی هست ، اینکه قبلا فلان برند محصولات خوبی میزد پس ما بیایم محصولات .... الانش رو هم بخریم و بهش وفادار بمونیم کمی .... هست

اینکه تجربه شما و من چی بوده نمیتونه مبنای نتیجه گیری کلی باشه
              حتی اشغال ترین برند فعلی هم در صورت استفاده درست در مدت عمر در نظر گرفته شده براشون همشون مشکل جدی پیدا نمیکنن یک درصدی ازشون شون دچار مشکل میشن(مگر اینکه مثل بعضی مدل های قدیم dell خیلی دیگه طراحیشون و ساختشون مشکل داشته باشه!)، باید به صورت کلی نگاه کردشما از کجا و به چه دلیل میفرمایید که بنده کپی کردم؟ تهمت زدن اسونه [-X
              با سپاس

1- آیا من در جایی از متنم گفتم به برند وفادار بمونید و محصولاتش رو بخرید؟؟؟؟!!!!!
              بهتره متن رو دوباره بخونید شاید اشتباه برداشت کردید :biggrin:

2- عذر میخوام ، خودتون تایپ کردید(راضی شدی :biggrin: )

گفتم شاید کپی کردی(حدس نه تهمت، چقدر بد گمانی تو بچه :biggrin: )
              درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
              بدرود . . .

دیدگاه

من بد گمان نیستم و منظور شما رو هم کاملا متوجه شدم ، صرفا جهت شفاف سازی قضیه در اذهان عمومی بود :biggrin:
                1- اینکه میگین فلان مدل سونی خوب بوده یا فلان مدل دل ساخت ایرلند بوده و استفاده صنعتی میشده یا فول پورت بوده حداقل مفهومش برای بنده این بود
                نباید نسب به کیفیت و کارایی یک محصول تک بعدی نگاه کرد
                نسبت قیمت به کیفیت و کارایی باید تا حد امکان پایین باشه
                از نظر کارایی و کیفیت مطلق هم باید محصول با نیاز مورد نظر تطابق داشته باشه
                مثلا لنوو از نظر نسبت قیمت به کیفیت و کارایی تا حدی خوبه ولی از نظر کارایی و کیفیت مطلق محدوده و نیاز های سطح بالا رو پوشش نمیده
                یا محصولات خاصی مثلا از شرکت پاناسونیک یا دل یا .... هستن که از نظر کارایی و کیفیت مطلق در سطح بالایی قرار دارن و برای بعضی نیاز ها واقعا جایگزینی وجود نداره(مثلا موارد فضایی یا نظامی ... که محصولات خاصی هم هستند و سفارشی ساخته میشن و البته مدل های در دسترس عموم هم دارن) ولی اولا از نظر نسبت قیمت به کارایی و کیفیت مناسب نیستند و ضمنا در کاربرد های روزانه و حتی صنعتی در حد ایران کاربرد و توجیه ندارند ....
                من نمیدونم اون مدل dell ای که شما دیدید از چه سری بوده و اگه مثلا از سری precision بوده باز از نظر کارایی و کیفیت پایین تر از elitebook های قدیم hp یا zbook ها قرار داره
                سونی هم که الان فقط روی قسمت پایینی بازار تمرکز کرده و محصولات سطح بالا نمیزنه به علت سود پایینش ....
                تقریبا یه حالتی رو به ورشکستگی داره سونی (نظر شخصی) مثلا در اسمارت فون هاش میاد از متریال شیشه استفاده میکنه (مردم رو فریب میده ، هزینه طراحی و متریال رو پایین میاره ، در واقع کار خودش رو راحت میکنه و سود بیشتری هم میکنه ....)
                با سپاس

دیدگاه

یه core i5 از سری N ایسوس بگیر خودتا راحت کن
                  --------------------------- --------------------------

دیدگاه

علی جان با حرفات موافقم جز این قسمت که واقعا شاخ دراوردم :eek: :
                    کلا هیچ نکته مثبتی ندارن
                    شما اگر از نزدیک دل و روده سخت افزار های اپل رو دیده بودید و مو به مو بررسی کرده بودید فکر نمیکنم این حرف رو بزنید! واقعا کیفیت ساخت بالایی دارن محصولاتش و این درش هیچ شکی نیست و همه میدونن. اپل کمپانیه نواوریه و خیلی از قواعد بازی محصولات رو بهم زد و حرکت های انقلابی زیادی کرده که بدون تعصب همه کمپانی ها الگو برداری کردن ازش. من نه تعصب اپل دارم نه ایفون دارم نه مک بوکشو! با منطق دارم حرف میزنم. برای مثال اپل تقریبا میشه گفت اولین کمپانی ای بود که در ساخت لپ تاپ هاش کاملا از الومینیوم استفاده کرد و کیفیت ساخت رو برد بالا. مک بوک هاش رو نگاه کن از نزدیک و بسیار دقیق بررسیشون کن. ناخوداگاه طراحی و کیفیت ساختشون رو تحسین میکنی همونطور که خودشون تا سایتشون گفتن هر میلیمتر به میلیمترش رو روش فکر کردن و طراحی کردن. نمیتونی به کیفیت ساخت و مواد بکار رفته درش ایراد بگیری. قیمت بالاش به خاطر هزینه قطعات بالاییه که درش بکار رفته. برای مثال هارد های SSD و نمایشگر فوق العاده و هزینه ساخت بدنه با اون ظرافت و کیفیت (خیلی چیز های دیگه هم هست) پس بی دلیل نیست همه قیمتش ولی درسته که بطور میانگین قیمت بالایی داره محصولاتش
                    من خودم همونجور که گفتم asus n550jv دارم این لپ تاپ هم کاملا فلزیه (برخلاف ریویو های فارسی که گفتن پشت لپ تاب پلاستیکه) کیفیت ساخت انصافا خوب و بالایی داره اما وقتی بسیار دقیق و سخت گیرانه بررسیش میکنم میبینم ایراداتی داره هنوز و نتونستن اونجور که باید با فلز یه طرح بی نقص مثل اپل ارائه بدن. داخلش که دیگه هیچی کیفیت مادربرد های اپل نظیر نداره و از بهترین قطعات ممکن استفده شده و چینش قطعات فوق العاده قشنگ و عالیه. معلومه روی هر نوت بوکش یک سال رو کار کردن تا چیزی که میخواستن بشه. رتبه بعدی برای کیفیت مادر برد های لپ تاپ بنظرم مستحق سونی هست که انصافا بعضی از تولیداتش کیفیت خیلی بالایی داره هرچند که اخیرا خیلی ضعیف کار کرد و متاسفانه بدلیل ضرر ده بودنش تولید لپ تاپ هاش متوقف شد و خط تولیدشو فروخت...
                    سیستم عامل اپل هم یه اکوسیستم بسیار تکامل یافته هست که امنیت بالا راحتی کار بالا در کنار روانی بسیار خوب و رابط کاربری بسیار زیبا ارائه میکنه. یه سری مزایا mac os داره و یه سری معایب که طبیعتا ویندوز هم اینجوریه و هر کدوم کابران نخبه خودشون رو دارن
                    در کل از روی احساسات نظر دادن خوب نیست و منطقی نیست. من همه این هارو از نزدیک دیدم و باشون کار کردم و بدون تعصب گفتم
                    موفق باشی

دیدگاه

نباید نسب به کیفیت و کارایی یک محصول تک بعدی نگاه کرد
                      نسبت قیمت به کیفیت و کارایی باید تا حد امکان پایین باشه
                      از نظر کارایی و کیفیت مطلق هم باید محصول با نیاز مورد نظر تطابق داشته باشه

دیدگاه

مقایسه محصولات اپل با هر برند دیگه ای اشتباه محضه!
                        چون نه کاراییاشون با هم یکیه و نه کیفیتشون و نه کاربراشون و نه هیچیشون به هم شبیه ، اصلا اپل رو باید جدا از مابقیشون دونست چون همه چیزش خاصه!
                        هرکی رفته سمت اپل خودشو با اپل سازگار کرده نه اینکه اپل رو با خودش سازگار کنه (اونایی که از ویندوز رفتن سمتشو میگم)
                        دیشب کنفرانس سالانه WWDC اپل بود، فقط نرم افزار معرفی شد توش با یه سری آمارای جالب:
                        دیشب گفته شد که 80 میلیون کاربر مک تو جهان داریم، (تا پارسال 70 میلیون بود)
                        گفته شد که سال گذشته 120 میلیون فقط دستگاه های آیفون و آیپد و آیپاد فروخته شده!
                        گفته شد که 51 درصد کاربرای مک از آخرین ورژن مک استفاده میکنن، در صورتی که تنها 18 درصد کاربرای ویندوز از ویندوز 8 استفاده میکنن!
                        و تنها 9 درصد از کاربرای اندروید از اندروید 4.4 استفاده میکنن ، در صورتی که فکر کنم حدود 80 درصد کاربرای iOS از ورژن 7 که آخرین ورژنش تا دیشب بود استفاده میکنن، دیشب ورژن 8 معرفی شد.
                        از لحاظ طراحی سخت افزاری که چشم هم برای درکش کافیه ولی از لحاظ طراحی نرم افزاری هم اپل فوق العاده کار کرده:
                        دیشب گفته شد که تو مرورگر هایی که خاصیت مولتی تب رو ساپورت میکنن اپل سافاری در مصرف بهینه انرژی اول و گوگل کروم دوم و فایرفاکس هم سومه، با این اختلاف که اپل سافاری 4برابر کم تر از گوگل کروم انرژی مصرف میکنه :eek: این مورد رو من خودم بهش رسیده بودم و قشنگ تا 40 دقیقه رو مصرف باتری تاثیر مستقیم داره، حالا بگذریم از اینکه خود سافاری تو سرعت و راحتی هیچی به پاش نمیرسه.

;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

کلا هیچ نکته مثبتی ندارن
                          =))

یک سوال.شما بعد از مدتی کار کردن با مک داری این تحلیل رو ارائه میدی یا از کسی نقل کردی؟

دیدگاه

اینکه کاربران مک در جهان زیاد هستند خوب بودنش رو نمیرسونه
                            محصولات مک overprice شده هستن
                            اوردن و فروختن محصولات overpriced و شیک که بیشتر بازارش دهک () بالایی جامعه هستند و اونایی که اطلاعات کافی ندارن هم سود اولیه ی بیشتری برای فروشندگان داره و هم سود خدمات پس از فروش بیشتری داره
                            برای همین فروشندگان محصولات اپل رو بیشتر مورد توجه قرار میدن و خدمات پس از فروشش هم فراوون تره
                            به همین دلیل کاربران هم میگن خوب حتما یه چیزی هست که اینقدر اپل فراوونه > فروش بیشتر محصولات اپل
                            محصولات اپل از نظر طراحی هیچی ندارن ، فقط استایلیش هستند
                            که همین مورد باعث حرارت بالاتر و کارایی پایین ترشون میشه
                            اپل حتی جرعت نداره مدل پردازنده های استفاده شده در محصولاتش رو اعلام کنه ، فقط میگه نسبت به نسل قبلی بهتر شده
                            اپل فقط به سود حداکثری خودش فکر میکنه ، همه شرکت ها به سود فکر میکنن ، ولی اپل دیگه تهه تهشه
                            فکر میکنید اینکه اپل از کمپانی های دیگه استقلال نرم افزاری و پلتفرم سعی میکنه داشته باشه واسه چیه؟ عدم ورود به هر گونه رقابت
                            کافیه شما قیمت BOM ایفون 5اس و BOM مثلا فلگشیپ های شرکت هایی مثل سامسونگ یا LG رو دربیارید کاملا متوجه منظورم میشید
                            من نمیگم افراد متخصص یا با دانش بالا در اپل نیستند، برعکس شاید بهترین افراد و نخبه ترین افراد رو داشته باشه اپل چون در امدش بالاتر هست
                            ولی چه فایده ای داره وقتی استراتژی شرکت اینه محصولش رو چندین برابر قیمتی که باید باشه بفروشه
                            اینکه ادم خودش رو از نظر سخت افزار و نرم افزار محدود کنه به یک شرکت اونم از نوع حریصش اصلا جالب نیست ...
                            و این دقیقا چیزیه که شرکت اپل میخواد شما انجام بدید ...

دیدگاه

اینکه کاربران مک در جهان زیاد هستند خوب بودنش رو نمیرسونه
                              این جمله عقل و شعور مردم در سطح جهانی رو هدف گرفته
                              محصولات مک overprice شده هستن
                              اوردن و فروختن محصولات overpriced و شیک که بیشتر بازارش دهک () بالایی جامعه هستند و اونایی که اطلاعات کافی ندارن هم سود اولیه ی بیشتری برای فروشندگان داره و هم سود خدمات پس از فروش بیشتری داره
                              برای همین فروشندگان محصولات اپل رو بیشتر مورد توجه قرار میدن و خدمات پس از فروشش هم فراوون تره
                              هرچیزی قیمتی داره که قیمت اینا هم همینه و اگه بخوایم منصفانه هم حساب کنیم کاملا مناسب و به صرفه هست! چرا!؟:
                              شما اگه یه ویندوز رو سیستمت نصب نکنی تا کلی برنامه دیگه نصب نکنی شاید هیچ استفاده مفیدی نتونی ازش داشته باشی، ولی مک واقعا کامله، هرچی که دم دستی نیاز باشه رو داره، از پشتیبانی از فرمت های صوتی و تصویری مختلف گرفته تا پشتیبانی از انواع فایل های متنی (حتی فایل های آفیس) و برنامه های مورد نیاز برای کارای ساده شخصی و یه سری نرم افزار های ساده تخصصی تو زمینه های مختلف! آیا ویندوز هم اینجویه؟
                              مک پشتیبانی نرم افزاری فوق قوی هم به کاربراش میده، از پدیت های سیستم عامل گرفته که حدودا سالی 5تا پدیت میده تا پدیت نرم افزار ها و پدیت های [glow=red,2,300]امنیتی[/glow]
                              که همه اینا هم از رو همون پولی که بابت سخت افزار گرفته شده حساب میکنه! و الان 2 سال هم هست که حتی ورژن های جدید سیستم عاملش هم که معرفی میکنه رو رایگان برای تمام کاربراش پابلیش میکنه! (شما ویندوز اصل رایگان تاحالا دیدی؟ یا شنیدی؟ اصلا بهش فکر کردی؟ اصلا محاله؟ یا 100 سال دیگه مایکروساف این کارو میکنه؟)
                              بعد یه بار دیگه هم یه سیستم ویندوزی با ویندوز اصل و نرم افزار های اصل بشیند جمع کنید ببینید چقدر در میاد؟
                              به همین دلیل کاربران هم میگن خوب حتما یه چیزی هست که اینقدر اپل فراوونه > فروش بیشتر محصولات اپل
                              اصلا میگیم ملت بیان خر بشن سر این طرز فکرشون مک بخرن، استفادش چی؟ ذلت و خواری میکشن باهاش کار میکنن؟، خدارو شکر تو تهران هم خیلیا رو دیدم که رو مکشون دیگه ویندوز هم نمیریزن و به طور مستقل ازش استفاده میکنن یا اینکه فقط برای کاربرد های خاص به طور موقت میرن تو ویندوز.
                              محصولات اپل از نظر طراحی هیچی ندارن ، فقط استایلیش هستند
                              که همین مورد باعث حرارت بالاتر و کارایی پایین ترشون میشه
                              من بعید میدونم تاحالا با مک کارکرده باشی که این حرف رو زدی :-?
                              این مورد رو هرکس میتونه با یه بار تجربه خودش درک کنه، نیاز به دفاع نداره :redface:
                              بهینه ترین کارایی هم بین بقیه شک نکن که اپل داره، باید تجربه کنی.
                              اپل حتی جرعت نداره مدل پردازنده های استفاده شده در محصولاتش رو اعلام کنه ، فقط میگه نسبت به نسل قبلی بهتر شده
                              تمام مک ها که مدل پردازندشون مشخصه چیه، فقط آیفون و آیپد و آیپاد رو پردازندشونو خودش طراحی میکنه و فقط هم خودش استفاده میکنه ازشون و پارامتر های اصلیشون هم که میگه چیه، جزئیاتش دیگه به درد کی میخوره؟ وقتی شرکت دیگه نمیتونه ازش استفاده کنه! مهم همون کارکرده که به همون شکل میگه.
                              اپل فقط به سود حداکثری خودش فکر میکنه ، همه شرکت ها به سود فکر میکنن ، ولی اپل دیگه تهه تهشه
                              نسبت به خدماتی که میده (همونایی که بالا گفته شد) خیلی هم مناسبه قیمتاش.
                              فکر میکنید اینکه اپل از کمپانی های دیگه استقلال نرم افزاری و پلتفرم سعی میکنه داشته باشه واسه چیه؟ عدم ورود به هر گونه رقابت
                              خب این خودش یه نوع رقابته به طوری که رقیبی به راحتی نتونه بهش برسه!
                              چرا شرکتای دیگه این کارو نمیتونن کنن؟ نمیتونن؟ یا میتونن و نمیکنن؟
                              اینکه ادم خودش رو از نظر سخت افزار و نرم افزار محدود کنه به یک شرکت اونم از نوع حریصش اصلا جالب نیست ...
                              و این دقیقا چیزیه که شرکت اپل میخواد شما انجام بدید ...
                              اینم طرز فکری به ظاهر منطقی ولی در واقع غلط هست که همه هم میگن، ولی ما با محدودیت هاش هم خیلی راحتیم :biggrin:
                              ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

مطمئن شدم مک تا حالا دستت نگرفتی و باش کار کنی وگرنه برای هرکسی که باش کار کرده اینارو بگی خندش میگیره! عزیز من کی گفته مک خیلی داغ میکنه؟ کی گفته مشخصات ریز سخت افزاری مثل CPU رو منتشر نمیکنه؟! مشخصات دقیق مک بوک هاشو دیدی که اینو میگی؟! داداش شایعه پراکنی نکن! برو تو سایتش مک بوک پرو پارت نامبر ME-294 رو ببین برای مثال از CPU اینتل مدل core i7 4700HQ استفاده کرده و فرکانس و مقدار رم و تمام مشخصات ریز دیگش هم نوشته و معلومه!
                                در مورد هزینه هاش هم کاملا توضیح دادم که وقتی بشینی هزینه های بخش R&D و هزینه های ساخت و قیمت قطعات بکار رفتش رو دربیاری میبینی اونجوری هم که فکر میکنی overprice نیست!
                                حرف های جناب SAJAD-G هم کاملا درسته الان 2 سال میشه داره mac os رو رایگان منتشر میکنه (خودتم بشینی فکر کنی میبینی قیمتشو از فروش محصولاتش بدست میاره) و بسیار کارامد و کامل شده و امنیت فوق العاده ای داره. چیزی که اصلا توی ویندوز نیست و بخوای ویندوز اصل و نرم افزار های اصل استفاده کنی قیمت نجومی میشه!
                                در کل علی جان شما تعصب الکی روی ویندوز و اینا داری بحث کردن و دلیل و برهان اوردن به نظرم فایده نداره!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X