اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکلات مربوط به ویروس و انتی ویروس رو اینجا

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : همیاری برای مقابله با ویروس ها (مشکلات مربوط به ویروس رو اینجا مطرح کنین)

نوشته اصلی توسط آنـاهـیـتــــا
    اما نمی دونم با اون کامپیوتره که اونطوری آلوده شده چی کار کنم  oo:
    ویروسه فایلهای exe با فرمت word توی همه درایوا ساخته و یه فایل autorun هم کنارشون هست .
    وقتی می خوام پاکشون کنم نمی شه می گه برنامه در حال استفاده است و قابل پاک کردن نیست
    توی همون لینک شما در مورد لیست سیاه و سفید خوندم ، می خوام بپرسم که الان من کدومو توی لیست سیاه قرار بدم تا اجرا نشه و بشه پاکشون کرد ؟
    توی اون لیست همه این فایلهای exe و اون فایل autorun رو می تونم قرار بدم ؟ به نظرتون اصلا اگه اینکارو کنم و بعد این فایلها رو از توی درایو ها پاک کنم دیگه مشکل حل می شه و ویروسه (همون خانواده تروجانها) کاملا پاک می شه؟
    سلام
    ببخشید که دیر جواب دادم . این روزا واقعا سرم شلوغه متوجه نشدم تو این پست سواله  :redface:
    حالا اصل مطلب:
    یه فایل اجرایی با فرمت ورد یعنی چی؟
    میشه یه عکس از بعضی از جاهایی که منظورتون هست ولی نیاز به توضیح بیشتر دارن بذارین تا دوزاریم بیوفته؟  :mrgreen:
    خب اینکه فایلا پاک نمیشن یعنی در حال اجران. (رو رم بارن و ویروس فعاله)
    در مورد لیست سیاه باید عرض کنم که اسم فایلای مخربو اضافه کنین تا ویندوز جلوی اجراشونو بگیره.
    اگه همه ی فایلای اجرایی ویروسو (اسمشون یا اسم و مسیرشون بر اساس توضیحی که تو همون تاپیک عرض کردم) قرار بدین خوب میشه.
    بعد اینکه امکان داره ویروس با بعضی از  فایلای ویندوز explorer.exe و ... مجتمع بشه و همراهشون بالا بیاد.
    نرم افزار جدیدی هم که آقا سعید قرار داد خوبه و کمک میکنه.(نینجا کوچولو رو میگم)
    فقط کظم غیظ (ویروس بی تربیت کبریت بی خطر ایرانی که الان راحت شناسایی میشه) هست که پوشه های autorun.inf رو پاک میکنه و جاش فایل aurorun.inf رو میاره. البته این کارش بخاطر اینه که نمیدونست autorun.inf رو چجوری همونطوری که هست دستکاری کنه و بجاش پاکش میکنه و یه دونه شو از اول میسازه. نه اینکه عما خواسته باشه همچین ترفندی رو انجام بده.
    سری هم به msconfig بزنین (با نوشتن اسمش تو run) و ببینین چه فایلا و سرویس های مشکوکی اول ویندوز اجرا میشن .
    نرم افزار spybot search and destroy رو هم نصب کنین. (موقتی یا دائمی)

اصلا به نظرم یه انتی ویروس avira ی جدید دانلود کنین  تا همه ی ویروسا رو تار و مار کنه. www.avira.com www.antivir.com
    اگه از بوتبلش که تو همون تاپیک معرفی کردم استفاده کنین خیلی بهتره. چون ویروس در حال اجرا نیست. (لینکش تو همون تاپیک هست)
    اندازه فایل ویروستون چقدره ؟‌ (به بایت :‌ مظورم سایزه ، نه size on disk)
    میشه از هر کدوم از فایلاش (اونایی که مال ویروسن و اندازه های مختلفی دارن + یکی از فایلایی که ویروسی شده + یکی از فایل های autoun.inf )  یکی اپلود کنین تا ببینم ؟
    داشتن یه لینوکس لایو هم کمک میکنه.
    راستش تمام مشکلات از اینه که دسترسی مستقیم به سیستم شما وجود نداره. وگرنه قضیه به راحتی حل میشد.
    نتیجه رو حتما بگین.
    Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

پاسخ : همیاری برای مقابله با ویروس ها (مشکلات مربوط به ویروس رو اینجا مطرح کنین)

آ‌سلام آقای بابازاده

میگم چطوره یه انجمن همیاری در مورد ویروس کشی بزنیم؟ کارمون میگیره ها! :nice:

دیدگاه

برادر عابد زاده سلام
        آقا کارم درست نشده یه کد اجرایی هم برام فرستادن(برا دانلود گذاشتم) عجیبا غریبا بود
        آخه همتون یه حرف نمی زنید که مشکلم اینه که همه چی رو هاردم رو ورداشتم و فرمت کردم
        ولی بعد از نصب ویندوز یه فایل هید شده pagefile.exe و یه اتوران با چند تا فایل دیگه رو درایو سی می افته!!!تو درایوام هم  یه پوشه می افته!
        با سی دی لایو هم درایوام فرمت نمی شه!!!!!!جنتلمن گفت ها......
        فرمت error fat  می ده نمی کنه!!!!!!!
        آقا جون بگو چیکار کنم که هاردم زیررو بشه اطلاعاتشو برداشتم!!!!
        می خوام صفر کیلومتر بشه!!!!
        قربون برو بچ من دارم می رم کار دارم بگید راه حل کایی رو؟
        من موندم که شما چطور می گید این ویروسو مهار کردید!!!!(ضمنا از عملکرد کلی شم که تو کجاها در چه زمان هایی  چیکارهایی میکنه شرح بدبد لطفا؟؟

دیدگاه

سلام
          میخوای از شر تمام درایوات خلاص شی یه نرم افزار پارتیشن بندی رو انتخاب کن و تمام درایواتو پاک کن  و از اول پارتیشن بندی کن.
          مثلا acronis disk director                             partition magic
          مثلا اکرونیسو که نصب کنی امکان ساختن سیدی بوتبل رو میده که باهاش میتون بوت شی و پارتیشنارو تغییر بدی.
          راستی اون فایل اجرایی رو برام بفرست. منظورت hijack this هست؟

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

salam agha karam dorost shod!!!!alan ham ke daram minevisam font farsi nazadam goftam biyam
            begam bad!!!
            bavareton nemishe system por sorat tar az gozashte dare kar mikone!!!
            nemidonam bekhatere on faile ejraiiye ya tavize karte gerafikam ye done bahaltaresho zadam to dastam bod hamin jori emtehan kardam didam dorost shod jaleb oiinjast ke dobare zadam jash system be halate avval bargasht.....!!!hala
            begid chesh bod???sene porteghal forosh ra peida ****d!!!!!vali badam khodam javabeshono ta hamin tapik mizaram kolli harfo hadis dare????
            chshm age vaght kardam on failam barat mizaram ye meghdar hazmesh ziyade!!!vali khodaiish top bod!!

دیدگاه

salam in ham hamon faili ke baram ferestadan goft hatta ro systeme paket ham bashe mofide va zarar nadare!!!
              albate daram rosh kar mikonam age chi ham fahmidi be man ham begooo

http://rapidshare.com/files/169435494/anti-viro-alex.eee

دیدگاه

http://rapidshare.com/files/283437694/trr.eee
                in ham eki digsh vali karsaz nabod

in failaro pasvandeshoni exe bekon man eee kardameshon

دیدگاه

سلام
                  شرمنده wwre عزیز
                  جسارتا
                  اگه از سایت زیر واسه فارسی نویسی استفاده کنی سریع تر و راحت تر میشه مطالبی رو که نوشتی خوند و ازش استفاده کرد
                  یه سری بزن ضرر نمی کنی

http://bitaweb.com/fa/farsiNegar.html

دیدگاه

سلام اینا که دانلود نمیشن. لینکو چک کن.

دیدگاه

سلام.

لطفا به قوانین سایت احترام بگذارید و فارسی تایپ کنید.

اگر شما قادر به فارسی نویسی نیستید میتوانید از سایت های (به نویس) و (بیتا وب) برای تبدیل فینگلیش به فارسی روان استفاده کنید.

متشکرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عابد بابازاده
                        سلام
                        ببخشید که دیر جواب دادم . این روزا واقعا سرم شلوغه متوجه نشدم تو این پست سواله :redface:
                        حالا اصل مطلب:
                        یه فایل اجرایی با فرمت ورد یعنی چی؟
                        میشه یه عکس از بعضی از جاهایی که منظورتون هست ولی نیاز به توضیح بیشتر دارن بذارین تا دوزاریم بیوفته؟ :mrgreen:
                        خب اینکه فایلا پاک نمیشن یعنی در حال اجران. (رو رم بارن و ویروس فعاله)
                        در مورد لیست سیاه باید عرض کنم که اسم فایلای مخربو اضافه کنین تا ویندوز جلوی اجراشونو بگیره.
                        اگه همه ی فایلای اجرایی ویروسو (اسمشون یا اسم و مسیرشون بر اساس توضیحی که تو همون تاپیک عرض کردم) قرار بدین خوب میشه.
                        بعد اینکه امکان داره ویروس با بعضی از فایلای ویندوز explorer.exe و ... مجتمع بشه و همراهشون بالا بیاد.
                        نرم افزار جدیدی هم که آقا سعید قرار داد خوبه و کمک میکنه.(نینجا کوچولو رو میگم)
                        فقط کظم غیظ (ویروس بی تربیت کبریت بی خطر ایرانی که الان راحت شناسایی میشه) هست که پوشه های autorun.inf رو پاک میکنه و جاش فایل aurorun.inf رو میاره. البته این کارش بخاطر اینه که نمیدونست autorun.inf رو چجوری همونطوری که هست دستکاری کنه و بجاش پاکش میکنه و یه دونه شو از اول میسازه. نه اینکه عما خواسته باشه همچین ترفندی رو انجام بده.
                        سری هم به msconfig بزنین (با نوشتن اسمش تو run) و ببینین چه فایلا و سرویس های مشکوکی اول ویندوز اجرا میشن .
                        نرم افزار spybot search and destroy رو هم نصب کنین. (موقتی یا دائمی)

اصلا به نظرم یه انتی ویروس avira ی جدید دانلود کنین تا همه ی ویروسا رو تار و مار کنه. www.avira.com www.antivir.com
                        اگه از بوتبلش که تو همون تاپیک معرفی کردم استفاده کنین خیلی بهتره. چون ویروس در حال اجرا نیست. (لینکش تو همون تاپیک هست)
                        اندازه فایل ویروستون چقدره ؟آ‌ (به بایت :آ‌ مظورم سایزه ، نه size on disk)
                        میشه از هر کدوم از فایلاش (اونایی که مال ویروسن و اندازه های مختلفی دارن + یکی از فایلایی که ویروسی شده + یکی از فایل های autoun.inf ) یکی اپلود کنین تا ببینم ؟
                        داشتن یه لینوکس لایو هم کمک میکنه.
                        راستش تمام مشکلات از اینه که دسترسی مستقیم به سیستم شما وجود نداره. وگرنه قضیه به راحتی حل میشد.
                        نتیجه رو حتما بگین.
                        سلام
                        ممنونم آقای بابازاده
                        منم حالا دیدم که پاسخ دادید!
                        راستش فعلا که یه هفتست خودم ویروسی شدم افتادم یه گوشه!!! حالا تازه یکم بهتر شدم :rolleyes:
                        حال این کامپیوتر ها رو شدیدا درک کردم oo: خدا نصیب گرگ بیابون نکنه!

خب من به محض اینکه استراحتم تموم شه و برم اداره کارهایی که گفتین و تست می کنم و حتما خبرش و اینجا می نویسم.
                        نمونه ش رو هم می ترسم خب کامپیوتر م بگیره!!! چه جوری بیارمش خونه و بفرستم؟!؟!؟!
                        منظورم از اون عبارات هم این بود که یه فایل اجرایی که ظاهرش شبیه فایل های word هست ایجاد می کنه. اسمش هم اینه : new microsoft word با پسوند exe
                        حالا گویا ست؟
                        بارم ممنون از راهنماییتون
                        الان می رم اون آنتی ویروس آویرا رو که گفتین بگیرم ببرم نصبش کنم و امیدوارم بگیردش!
                        تا بعد.
                        من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

سلام.
                          دوستان من به مدت دو هفته است که مورد حمله این ویروس قرار گرفته ام!

شما را به خدا بگید چی کار کنم تا به طور کامل از شرش راحت بشم؟

task manager و registry رو غیر فعال می کنه. نمی ذاره انتی ویروسی نصب بشه. نمی ذاره فایلی رو کپی بکنی و همین که کپی بکنی سیستم شدیدا هنگ می کنه. در مورد send to هم همینطوره.
                          فقط nod32 تونست نصب بشه. اینبار که ویندوز رو عوض کردم اول kaspersky رو نصب کردم که خوشبختانه نصب شد.
                          اصلا نمی ذاره مودم نصب بشه و به سختی نصبش کردم و بدتر از اون نمی ذاره بیام اینترنت. من این سوالا رو می خواستم هفته پیش از محضرتون بپرسم اما تا الان موفق نشده بودم به اینترنت وصل بشم.
                          انگار می فهمید که می خوام در موردش جستجو کنم!

6 بار ویندوز عوض کردم اما فایده ای نداشت که نداشت.
                          اخرش فهمیدم که این ویروس به فایلهای exe می چسبه و میره تو درایوهای دیگه و هیچ ربطی به عوض کردن ویندوز هم نداره.
                          و بعد از عوض کردن ویندوز عمل نمی کنه تا وقتی که روی یکی از اون فایلها کلیک نکنی. خب اون فایلها رو لازم دارم و باید باهاشون کار کنم.
                          7 یا 8 مدل انتی ویروس نصب کردم اما پیداش نکردند.
                          اما می دونم که کسپر اسکای و ناد 32 در صورتی که update باشند می تونن پیداش کنن. اما فقط می تونن اون فایل که ویروس بهش چسبیده رو delete کنن و نمی تونن clean بکنن و من نمی خوام فایلهامو از دست بدم.

البته رو سیستم یکی از دوستام کسپر اسکای تونست پیداش کنه و رو سیستم خودم هنوز نمی تونه پیداش کنه . فعلا دارم update ش می کنم تا اگه پیداش کرد هر فایلی که این مشکل رو داره پاک کنه.فایلها رو نخواستیم بابا. خسته شدم از عوض کردن ویندوز.
                          این اولین ویروسیه که به سازندش لعنت فرستادم!
                          اسم دقیق این ویروس که kaspersky نشون می داد اینه: win32.sality.aa
                          خواستم ببینم removal tools یا چیز دیگه ای سراغ ندارین؟

دیدگاه

سلام ... به نظر من اول یه سر به سایت NOD بزن و اخرین ورژن رو دانلود کن البته نه با سیستم خودت بعد بریز رو یه فلش مموری که ویروسی نباشه ، ویندوزت رو که عوض کردی اولین کاری که میکنی انتی ویروس رو نصب میکنی فقط توصیه اکید من اینه که توی هیچ درایوی از سیستمت نری نود رو که نصب کردی به اینترنت وصل بشی و نود رو اپدیت کنی از سایت www.nod321.com هم میتونی پسورد واسه اپدیت نود بگیری
                            بعد رو درایوهات راست کلیک کنب و گزینه advanced option / clean file رو بزنی و منتظر بمونی که ویروس پاک بشه از سیستمت در مورد فایل های exe هم کاری نمیشه کرد اونایی که ویروسی شدن از دست رفتن
                            موفق باشی
                            کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

jا تاریخ 14 April 2007 گزارشی مبنی بر داغون کردن فایل ها نبوده و امکان بازیابی فایل های آلوده هست.

دیدگاه

فایل های exe که ویروس خرابشو ن میکنه چطور بازیابی میشن اگه ممکنه یه توضیحی بدی ممنون میشم
                                کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X