اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکلات مربوط به ویروس و انتی ویروس رو اینجا

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکلات مربوط به ویروس و انتی ویروس رو اینجا

سلام عابد جان
    ممنون از اینکه با وجود مشغله زیاد وقت گذاشتی .
    حالا هر وقت تونستی جواب سوالمو بده که چرا با وجود اینکه تمام فایل های تو استارت پ رو غیر فعال کرده بودم ( همین عکس پایین ، البته فکر کن تیک هاشو ورداشتم ! ) این ویروس فصقلی بازم فعال بود و پاک نشد ؟! جای دیگه ای هم وجود داره واسه غیر فعال کردن فایل ها زمان بالا اومدن سیستم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aida
      سلام
      از راهنمایی هاتون ممنونم
      راستش من همه این راهها را رفتم اما نشد
      اصلا هر چی مربوط به آنتی ویروس می شه را از کار می اندازه .. هر کاری می کنم نمی تونم روی سیستم آنتی ویروس نصب کنم
      اون برنامه ای که شما فرموده بودید فایلای مخفی را نشون می ده ... واسه سیستم من هیچ کدوم ویروسهاش را نشون نمی ده .. من از طریق نرو رفتم ... اونجا که باید فایلایی که برای رایت می خوایم add کنیم .. ok؟ داخل پنجره اش فایلهای ویروس نمایان می شن ... فعلا فقط از همین راه تونستم ببینمشون
      تاریخ ایجادش با همون فایلی که گفتم یکیه
      از منم همین autorun.inf هست ... برای اطمینان بیشتر امتحان کردم توی هیچ درایوی فایلی با این نام اگه بخوام بسازم قبول نمی کنه ... پس هستش
      راستی من از طریق نرو این kazme _ gheyz را هم .exe جزو فایلها دیدم اما شما توی یکی از پستها گفته بودید باعث می شه پیغامهایی روی دسک تاپ بیاد که توی سیستم من هیچ پیغامی نمی ده
      و در حال حاظر تنها مشکل اینه که انتی ویروس نصب نمی کنه و امروز بعد از اینکه کلی کلنجار رفتم دیگه نمی تون درایوها را مستقیم باز کنم فقط از راه address bar می تونم
      آهان می دونید من فقط وقتی می خوام اون فایل نود32 که گفته بودین تا 2050 اعتبار داره را سیو کنم یه پیغام با همین ویروس آخری ظاهر می شه ... تنها همین مورد تا حالا مشاهده شده
      هر کدوم از دوستان راه حلی به ذهنشون می رسه لطفا بگن ... من یکی که کاملا بهم ریختم از دست این ویروس
      ببخشید که زیاده گویی کردم
      سلام

راستش من کل تاپیک رو از ابتدا نخوندم اما مواردی رو که متوجه شدم و راه حلی براشون دارم رو خدمتتون میآ‌گم.

اینطور که پیداست مشکل اصلی شما ویروس Win32.Sality.M است (البته نامهای مختلفی داره یا بهش دادن) این ویروس رو نزدیک یه ماه پیش یکی از دوستانم همراه یه گیم برام کادو کرد! و کلی باهاش سرگرم شدم!
      اما راه حل
      اول اینکه برای دسترسی به task manager folder option, regedit لینک نرمآ‌افزار کوچیکی رو میذارم که این کار رو براتون انجام میده.
      دوم اینکه بهترین روشی که برای نابود کردن اون ویروس میآ‌تونم پیشنهاد بدم این هست که اول درایو c رو فرمت کنید(حد اقل یک درایو رو فرمت کنید حالا هر کدوم که خواستید.) بعد روش یه ویندوز نصب کنید. در اولین اجرا بدون اینکه به درایو های دیگه برید از یک منبع مطمئن، از لحاظ نداشتن ویروس eset smart security را نصب و پدیت کنید. توجه کنید که نیاز به هیچ کرکی نیست فقط به سایت www.nod123.cn مراجعه کرده و یکی از سریال های داده شده را استفاده کنید بدون هیچ مشکلی پدیت میشه هر وقت هم به مشکل خوردید دویاره میآ‌تونید از سایت یک سریال دیگه بگیرید. پس از پدیت سیستم را ریست کرده و وارد safe mode شوید. حال به دیرکتوری آنتی ویروس رفته و آن را اجرا کنید. پیغامی می دهد و در صفحهآ‌ای مشابه داس اجرا شده و شروع به اسکن کل کامپیوتر میآ‌کند صبر کنید اسکن به طور کامل انجام شود و تمامی فایل های آلوده پاکسازی شوند.
      برای حصول اطمینان از آلوده نشدن سیستم فایل c:\windows\system.ini را باز کرده و مطمئن شوید ۲ خط زیر در انتهای آن وجود ندارد.

[MCIDRV_VER]
      DEVICE=[RANDOM_STRING]

اگر بود آن را پاک کرده و فایل را ذخیره کنید.
      پس از انجام اسکن سیستم را ریست کرده و با خیال راحت از آن لذت ببرید البته مراقب فلش و یا گوشی و وسایل مشابه که قبلا آلوده شده اند باشید و قبل از باز کردن آنها یک بار اسکن کنید.

اما به طور کلی در صورت آلوده شدن هیچ آنتی ویروسی غیر از نود کار نخواهد کرد.(تا اونجا که من فهمیدم!)
      ۲ خط فوق به فایل ذکر شده اضافه میآ‌شود و ویروس را مرتبا هنگام شروع به کار ویندوز اجرا میآ‌کند.

%system%\vcmgcd32.dll
      %system%\vcmgcd32.dl_

فایل های مشابه ۲ خط بالا به دیرکتوری ویندوز اضافه میآ‌شود.
      بخش هایی مثل tasl manager و غیره هم از اختیار کاربر خارج میآ‌شود.

مشخص است که پس از آلوده شدن هم میآ‌شود بدون عوض کردن ویندوز با تدابیر خاصی ویروس رو پاک کرد اما خوب کار سخت تر خواهد شد.

امیدوارم با این روش مشکل شما و کسانی که به این ویروس آلوده شدند حل بشود.

دیدگاه

من تا حدود زیادی این بحث رو دنبال کردم و چیزهای زیادی یاد گرفتم. اما با این حال هیچ راه حل کلی ای برای پاک کردن ویروس ارائه نشده. من برای این راه حل کلی یک ایده دارم که می خوام ابتدا با دوستان مشورت کنم و نظرتون رو در مورد کم و کیف و امکان این روش جویا بشم.

من یک هارد قدیمی 40 گیگ دارم. می خوام روش یک ویندوز XP روش نصب کنم و انواع نرم افزار آنتی ویروس و آنتی اسپم رو تو این ویندوز نصب کنم و همیشه اونارو پدیت نگه دارم. در حقیقت یک هارد emergency درست کنم. هر زمان که سیستمم ویروسی شد سیستم رو توسط هارد emergency بالا بیارم و شروع به اسکن کنم.

اما...

1- آیا این روش موثر و کاربردی هست ؟
        2- چطوری مطمئن بشم که ویندوز emergency خودش آلوده نمیشه ؟
        3- آیا نصب همه آنتی ویروسها با هم، باعث conflict اونا نمیشه ؟
        4- اگر خواستم توسط این هارد سیستمی غیر از سیستم خودم رو ویروس کشی کنم ویندوز مورد نظر ممکنه بخاطر سخت افزارهای متفاوت اون سیستم بالا نیاد. اونو باید چیکار کرد ؟
        5- برای پدیت آنتی ویروسها چه راهی وجود داره که مستقیما به اینترنت وصل نشم؟ ( برای امنیت بیشتر )
        ...............................................

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
        Ctrl+C , Ctrl+V
        .................................................. ....

دیدگاه

سلام دوستان
          من یه معذرت خواهی بزرگ بدهکارم به همه تون. :redface:
          امتحانم تموم شه ، حتما یه اقدامی میکنم.
          برا قسمت اون تاپیک هم برنامه هایی دارم که بعدا اجرا میکنم.
          شرمنده از همه تون . فعلا. :cry:
          Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel459
            سلام
            تمامی اطلاعات موجود در هارد دیسک به غیر از درایو C ظاهرا ناپدید شدند ولی وقتی به حجم هارد نگاه میکنم به انازه مان فایلها از ظرفیت هارد استفاده شده.
            ولی وقتی درایو ها رو باز میکنم هیچی نیست!!!
            کسی می تونه راهنمایی کنه ؟
            ممنون.
            l :cry2:

دیدگاه

سلام دوستان
              فاضل جان
              این موضوع قبلا هم بهش پرداخته شده.
              خب مسلمه که فایلات پاک نشدن .
              فقط پوشه های داخل ریشه ی درایوها سیستمی شدن .(کار خود ویروس مارمولکه)
              nero یا winrar رو باز کن.
              نرم افزار isReset رو هم که دادم باز کن.
              بعد پوشه های مخفی هر درایو رو از تو نرو بکش و بنداز تو پنجره ی isReset .
              بعد دکمه ی reset رو بزن. همین .
              اگه ویروس فعال نباشه مطمئن باش همه چی به حالت عادی برمی گرده.
              برا پاک کردن ویروس هم به یه انتی ویروس خوب نیاز داری که میشه در صورت فعال بودن روی اون هم بحث کرد. ولی این تاپیکم کامل ببین:
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=16490.0

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

پاسخ : مشکلات مربوط به ویروس و انتی ویروس رو &#157

نوشته اصلی توسط کوتلاس
                من تا حدود زیادی این بحث رو دنبال کردم و چیزهای زیادی یاد گرفتم. اما با این حال هیچ راه حل کلی ای برای پاک کردن ویروس ارائه نشده. من برای این راه حل کلی یک ایده دارم که می خوام ابتدا با دوستان مشورت کنم و نظرتون رو در مورد کم و کیف و امکان این روش جویا بشم.
                من یک هارد قدیمی 40 گیگ دارم. می خوام روش یک ویندوز XP روش نصب کنم و انواع نرم افزار آنتی ویروس و آنتی اسپم رو تو این ویندوز نصب کنم و همیشه اونارو پدیت نگه دارم. در حقیقت یک هارد emergency درست کنم. هر زمان که سیستمم ویروسی شد سیستم رو توسط هارد emergency بالا بیارم و شروع به اسکن کنم.
                اما...
                1- آیا این روش موثر و کاربردی هست ؟
                2- چطوری مطمئن بشم که ویندوز emergency خودش آلوده نمیشه ؟
                3- آیا نصب همه آنتی ویروسها با هم، باعث conflict اونا نمیشه ؟
                4- اگر خواستم توسط این هارد سیستمی غیر از سیستم خودم رو ویروس کشی کنم ویندوز مورد نظر ممکنه بخاطر سخت افزارهای متفاوت اون سیستم بالا نیاد. اونو باید چیکار کرد ؟
                5- برای پدیت آنتی ویروسها چه راهی وجود داره که مستقیما به اینترنت وصل نشم؟ ( برای امنیت بیشتر )
                سلام دوستان
                خب کوتلاس جان
                شما برای هارد اضطراری که می خوای در نظر بگیری باید به چند نکته توجه داشته باشی:
                اول اینکه فعلا ویروسی نباشی.
                بعد اینکه هارد اضطراری شما همیشه به سیستم وصل نباشه ، یا میخوای وصل باشه ، داخل ویندوز معمولیت ،پارتیشن های هارد اضطراریت بصورت unmount شده باشه. یعنی حرف درایوش تو my computer نشون داده نشه که داخل خود ویندوز میشه همچین کاری کرد .
                بعد اینکه حتما یه بکاپ با نرم افزار های مورد نظر مثل acronis true image از پارتیشن اظطراریت بگیر و رو DVD رایت کن و داشتهباش.
                برای این بکاپت کوچیک تر باشه از قرار دادن نرم افزار های اضافی رو هارد اضطراریت اجتناب کن.
                اپدیت انتی ویروستو از ویندوز ادیت انجام بده  و هر وقت نیاز شد به ویندوز اضطراری ، همون موقع اپدیت ها رو روی اون قرار بده و بعد استفاده کن تا دردسر خودت هم کمتر بشه .
                برا انتی ویروس در ویندوز اضطراری (نه عادی) میتونی از avira استفاده کنی. ولی یادت باشه به کیجن و پچ و کرکت رحمت نمیکنه و ممکنه همه شونو پاک کنه. (البته اگه نرم افزار های نصبی رو تو پارتیشن هات نگه میداری)
                میتونی برای مواقعی که بالا آوردن ویندوز اضطراریت زیاد ضرورتی نداره از سیدی های بوتبل انتی ویروس هایی مثل آویرا استفاده کنی.
                هیچ وقت پارتیشن های اضظراری رو تو ویندوز عادیت mount نکن. مخصوصا در مواقعی که احتمال ویروسی بودن میره.
                اقدامات امیتی مثل غیر فعال کردن autorun.inf و نصب spybot search and destroy رو تو ویندوز معمولیت انجام بده. (حتما این نکته رو عملی کن)
                تو تاپیک http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=16490.0  اکثر اقدامات ضروری هست)
                بطور کلی ویندوز اضطراریت و ترجیحا ویندوز عادیت هم ، باید طوری تنظیم شده باشن که اگه کاریشون نداشتی ،یعنی اگه بالا اومده باشن ولی فایلی رو اجرا نکرده باشی خودشون ویروسی نشن.
                اصلا اگه تمام نکات ایمنی رو رعایت کنی شاید بتونی با همون یه ویندوز هم از پس همه ی ویروس ها بر بیای.

نصب چندتا انتی ویروس با هم اصلا مفید نیست و حتی باعث کندی سیستم و بعضی وقتا باعث گیر دادن هر کدوم از اونا به فایلای virus definition همدیگه هم میشه. چون الگوی امضای ویروسها تو این فایلاست. بگذریم. ولی این کارو نکن.
                میتونی از انتی ویروس هایی که چندتا انجین دارن استفاده کنی. (مثل G-Data یا انتی ویروس شرکت trustport ) البته AV آن است که بیابد نه آنکه انجین بزاید .
                اصلا این هاردتو که اماده کردی به سیستمای دیگه وصل نکن و برا خودت نگهش دار.
                ولی میتونی از سیدی های ویندوز لایو استفاده کنی. این سیدی ها رو میتونی خودت با نرم افزار bart PE بسازی. از این ویندوز های لایو میتونی برا بالا آوردن سیستم های مختلف بدون دردسر استفاده کنی.
                البته انتظار نداشته باش برات عین ویندوز عادی خوب و سریع و با امکانات کار کنه. ولی ویروسی بشو نیست. چون رو سیدی بالا میاد.

برای اپدیت از سیستم عادیت استفاده کن و پدیت هاشو تو یه سیدی rewirtable یا فلش یا ... نگه دار  تا زمانی که میخوای از هارد اضطراریت استفاده کنی همون موقع اپدیتش کنی ، نه اینکه هر روز بری اونو بالا بیاری و اپدیت کنی.

ببخشید باعجله می نویسم.

دیدگاه

چرا با وجود اینکه تمام فایل های تو استارت پ رو غیر فعال کرده بودم ( همین عکس پایین ، البته فکر کن تیک هاشو ورداشتم ! ) این ویروس فصقلی بازم فعال بود و پاک نشد ؟!
                  سلام دوستان
                  alnz جان
                  خبر برا اینکه ویروسه فعال بوده و یا بطریقی اجرا شده و کارای خودشو refresh کرده
                  مهم نیست که چند تا راه برا غیرفعال کردن وجود داره .
                  مهم اینه که از هر راهی که ویروس فعال میشه فرقی نداشته باشه جلوش گرفته شه
                  که دم همین بلک لیست ویندوز گرم که بصورت ماژول چسبیده به ویندوزه و میتونی کار جلوگیری رو انجام بده .
                  خب شما اولین راه فتیله پیچ کردن ویروسو که داری انجام می دی که همون اضافه کردن ایتم های داخل بلک لیسته.
                  این کارو ادامه بده تا جایی که نقاط خالی که برا اجرا شدن ویروس مورد ظرت می مونه خیلی کم بشهبطوریکه با اقدامات دیگه جلوش گرفته شه.
                  مواظب باش چیزایی که ویروس به بلک لیست اضافه کرده رو از اون لیست پاک کنی . مثلا فایل ekrn.exe که همون eset kernel هست و egui.exe که eset gui هست مال نود32 هستن که میتونن به این لیست اضافه شن.
                  البته دقت کن که اگه اسم ویروسی هم همین هست میتونی با ادرس دار کردن اون ایتم تو بلک لیست فقط جلوی ویروسو بگیری
                  و ....
                  چیزایی که قبلا و یا تو جاهای دیگه عرض کردم.

دوستان واقعا شرمنده م .از راه دور نمیشه همه چی رو درست و حسابی ردیف کرد.
                  اگه کامپیوترتونو از نزدیک میدیدم سه سوت ردیفش می کردم . ولی ... :redface:

دیدگاه

سلام دوستان

خانم آیدا
                    چیکار کردین با وضعیت نصب نشدن نود32 ؟
                    مشکل رفع نشد؟

ساسان جان قضیه ی کرک نود32 هم برای خلاصی از شر پسورد گرفتن همیشگی از سایت www.nod123.cn و www.nod321.com هست.
                    وگرنه الان مشکلی د نصب کرک ها وجود نداره .
                    خود نود32 برای خانم ایدا (البته اینطور که فرمودن )آ‌ نصب نمیشه.

دیدگاه

اپدیت انتی ویروستو از ویندوز ادیت انجام بده و هر وقت نیاز شد به ویندوز اضطراری ، همون موقع اپدیت ها رو روی اون قرار بده و بعد استفاده کن تا دردسر خودت هم کمتر بشه .
                      چطوری پدیت ها رو منتقل کنم ؟

بطور کلی ویندوز اضطراریت و ترجیحا ویندوز عادیت هم ، باید طوری تنظیم شده باشن که اگه کاریشون نداشتی ،یعنی اگه بالا اومده باشن ولی فایلی رو اجرا نکرده باشی خودشون ویروسی نشن.
                      چطوری ؟

اصلا این هاردتو که اماده کردی به سیستمای دیگه وصل نکن و برا خودت نگهش دار.
                      آخه خیلی مواقع لازمه که به دوستان کمک کنیم.

ولی میتونی از سیدی های ویندوز لایو استفاده کنی. این سیدی ها رو میتونی خودت با نرم افزار bart PE بسازی.
                      میشه بیشتر در مورد این نرم افزار توضیح بدید ؟

ببخشید باعجله می نویسم.
                      خواهش می کنم. شرمنده ام که اینهمه وقتتون رو گرفتم. ایشالا جبران کنم.

Ctrl+C , Ctrl+V

دیدگاه

پاسخ : مشکلات مربوط به ویروس و انتی ویروس رو &#655

سلام دوستان
                        کوتلاس جان

برا انتقال اپدیت ها تو اون تاپیک مطلب هست. البته برا نود32 :   http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=16490.45
                        بطور کلی هر چی که نیازه رو معمولا اونور میذارم تا لابلای مشکلا گم نشه.

خب در مورد ویندوزت باید عرض کنم که اگه autorun رو غیر فعال کنی و یه سری سیاست ها رو هم که اونور نوشته شده و روی ویندوز قابل اجراست مثلا نصب spybot search and destroy  رو روی ویندوز اضطراریت اعمال کنی تا اگه پارتیشن های دیگه فایل autorun.inf رو داشتن که مال ویروس بود ویندوزو پر پر نکنن.
                        فراموش نکن که قراره فقط هر وقت که ویندوز اضطراریتو بالا میاری بری برا اپدیت انتی ویروسش . پس اون موقع که نیازش داری و بالاش میاری انتی ویروست اپدیت نیست که البته اگه autorun.inf غیرفعاله ، خطری از اون لحاظ ویندوزو تهدید نمی کنه.

خب برا کمک به دوستات میتونی از ویندوز لایو استفاده کنی. (البته این ویندوز نیستا. ولی چون شبیه ویندوزه بهش میگن ویندوز لایو.

خب این نرم افزار pebuilder رو میتونی از اینجا دانلود کنی:  http://www.nu2.nu/pebuilder
                        این نرم افزار از روی سیدی ویندوزت (که باید سیدی ویندوزو رو یه پوشه ی هارد کپی کنی) یه سیدی لایو مسازه. بطوریکه میتونی بالاش بیاری و باهاش کار کنی.
                        همراه این ویندوز لایو میتونی یه سری از برنامه های پرتبل (بدون نیاز به نصب یا نصب شده)‌ رو قرار بدی تا توش ازش استفاده کنی.
                        اگه خواستی اینم ببین شاید بدرد بخوره:  http://www.howtohaven.com/system/live-windows-rescue-cd.shtml

البته یه نسخه ی آماده شده ش هم اینجاست: 
                        rapidshare.com/files/141971524/HawkPE-39.part1.rar
                        rapidshare.com/files/141973053/HawkPE-39.part2.rar
                        rapidshare.com/files/141974870/HawkPE-39.part3.rar
                        پسورد این فایلا هم این هستن:   geodeejay
                        تو این ارشیو rar فایل iso ی ویندوز لایو و لینوکس اسلک ور هست.
                        البته من هنوزم پیشنهاد میکنم که خودت یکیشو بسازی. چون دانلود این فایلا طول میکشه.

البته نرم افزار مشابهی هم برا ویستای لایو ساختن هست که win builder  یا vista pe نام داره:  http://www.vistape.net/download.html

منم سر فرصت اگه تونستم اموزش کامل اینا رو تو یه تاپیک می نویسم/

موفق باشی.

دیدگاه

ممنون اجرا می کنم و نتیجه رو اطلاع میدم.

البته یه سئوال متفرقه هم دارم. با چه نرم افزاری میشه CD ویندوز رو طوری تغییر داد که بعد از نصب برنامه های دلخواهمان به همراه ویندوز نصب شوند ؟

Ctrl+C , Ctrl+V

دیدگاه

سلام
                            من دسترسی به کامپیوتر ندارم ... فرصت نکردم تمام مطالب را مرور کنم فقط یه آنتی ویروس دیگه تونستم روی سیستمم راه بندازم البته ورژن خیلی قدیمی
                            که متاسفانه در حین ویروس یابی سیستم خودبخود توی حالتی رفت که من فکر کردم به حالت خواب منتقل شده ... پاور کار می کرد ولی تصویر از مانیتور پرید و دیگه به هیچ قیمتی برنگشت
                            نمی دونم ... چی شد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                            بازش کردم فن cpu نمی چرخید ... چک کردم فن سالم بود ... به نظرتون ویروس می تونه مشکل سخت افزاری بوجود بیاره ؟
                            تنها چیزی که الان فکر می کنم اینه که مینش سوخته

دیدگاه

salam doste man
                              in virus e ke migi esmesh sality file haye exe ro alode mikone
                              age alode beshi antivirus nemitone dige kari bokone chon virus nemizare service hash run she
                              pass behtare format kardano antivirus haye mokhtalef nasb kardan ro bikhyal shi
                              age yeki az mahsolat panda ro bekhari mitoni ro man hesab **** chon addresse sherkatemon ke namayandegi e rasmi pandas behet midam va mitoni caset ro befresty ta khodam barat ok esh konam
                              ghymate mahsole 2009 ma hodode 50 hezar tomane ke mitoni ro 3 ta system nasbesh **** va 1 sal khyalet rahat bashe

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عابد بابازاده
                                ساسان جان قضیه ی کرک نود32 هم برای خلاصی از شر پسورد گرفتن همیشگی از سایت www.nod123.cn و www.nod321.com هست.
                                وگرنه الان مشکلی د نصب کرک ها وجود نداره .
                                خود نود32 برای خانم ایدا (البته اینطور که فرمودن )آ‌ نصب نمیشه.
                                خوب من هم نگفتم کرک به درد نمیآ‌خوره منظورم این بود که موقتا میآ‌تونن قضیه کرکآ‌ها رو فاکتور بگیرن و اول از شر ویروس خلاص بشن بعد حالا از هر آنتیآ‌ویروسی به هر نحوی استفاده کنن.
                                نصب نشدن نود۳۲ هم روی یک ویندوز که تازه نصب شده فکر نمیآ‌کنم منطقی باشه. به هر حال ظاهرا کار دوستمون از این ماجرا ها گذشته و وارد مرحله جدیدی شده.
                                عابد جان دلیل اینکه دیر جواب دادم اینه که من دیگه کم به سایت میام و دلیل اینکه نود۳۲ رو کرک نکردم هم وجود adsl هست! و یه دلیل دیگه هم اینه که دیگه از windoze :biggrin: استفاده نمیآ‌کنم! یکی از مواردی هم که باعث دیگه سراغ windoze نرم همین ویروس sality بود! آخه یه شب خواب رو از من گرفت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X