اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چقدر درس خواندن را دوست دارید؟!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چقدر درس خواندن را دوست دارید؟!!!

کاملا با نظر اقای مهری مخالفم
    در مورد این بحث میکنم ولی اول می خوام به سوال جواب بدم
    کیفیت داتشگاه ها حداقل دانشگاهی که من بودم در حد مطلوب نبود ولی نیاز های ما رو تا حدودی رفع می کرد
    ببینید این جمله که نصف یا بیشتر از نصف دست بچه های هنرستانی هست رو نمیدونم از کجا اوردید ولی فرض که درست باشه
    تو کارگاه های صنعتی که من میشناسم کارگاه متوسط با 30 نیروی کار معمولا یک یا دو لیسانسه هست و بقیه دیپلم و فوق دیپلم
    و برای جذب نیروی کار جدید همون چند تا لیسانسه مسئول همه هستند و براشون بهتره که اشخاص با مدرک پایینتر رو جذب کنند
    در نتیجه کسی با مدرک کارشناسی شانس کمتر برای جذب و کسی با مدرک ارشد باز هم شانس کمتر و ...
    پس نباید بار علمی بچه های دانشگاه رو زیر سوال برد فرهنگ کاری مون مشکل داره
    کسی که درس ریز پردازنده پاس نکنه بره جاش Visual Basic پاس کنه شاید اون موقع بتونه یه برنامه بنویسه ولی در همون حد می مونه
    ببینید ما که تو دانشگاه تا ته همه چیز رو بهمون میگن(تئوری)ن یه چیز سطحی ازش رو برمی داریم و خلاص
    حالا همین برای اونا هم هست و اونا هم بازده خوبی ندارند
    حال یک فارغ التحصیل معمولی فنی رو با یک فارغ التحصیل معمولی دانشگاه مقایسه می کنم
    فنی: مهارت های معمولی دارد اطلاعات زیادی ندارد تجربه متوسطی در کار دارد و به خاطر ضعف مفرط در دروس اصلی امکان پیشرف بسیار کم می شود
    و جایگاه یک کارگر در بازار کار
    دانشگاه: مهارت فنی خاصی ندارد اطلعات بالایی دارد پایه قوی تری دارد
    حال کل مهارت هایی که گفت شد رو میشه به راحتی کسب کرد مثلا Visual c` رو من تو 13 روز عید یاد گرفتم و یک ترم لازم نیست الاف بشی
    و جایگاه انها در بازار کار بستگی به عرض خودشون می تونه هر رده ای باشه
    من نمیدونم کجا درس خوندید ما که همی چیزیو دانشگاه میده خوابگاه ترمی 50 تومان غذا هم که ژتون داره
    فکر نکنم ترمی 100 تومن بشه بقیه خرج ها هم که اگه هر جا باشم اون خرج ها هستند
    و امکانات دانشگاه ها بسیار بیشتر از مراکز فنی ولی متاسفانه بچه ها استفاده نمی کنند
    www.tehranelec.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمد خانی
      کاملا با نظر اقای مهری مخالفم
      در مورد این بحث میکنم ولی اول می خوام به سوال جواب بدم
      کیفیت داتشگاه ها حداقل دانشگاهی که من بودم در حد مطلوب نبود ولی نیاز های ما رو تا حدودی رفع می کرد
      ببینید این جمله که نصف یا بیشتر از نصف دست بچه های هنرستانی هست رو نمیدونم از کجا اوردید ولی فرض که درست باشه
      تو کارگاه های صنعتی که من میشناسم کارگاه متوسط با 30 نیروی کار معمولا یک یا دو لیسانسه هست و بقیه دیپلم و فوق دیپلم
      و برای جذب نیروی کار جدید همون چند تا لیسانسه مسئول همه هستند و براشون بهتره که اشخاص با مدرک پایینتر رو جذب کنند
      در نتیجه کسی با مدرک کارشناسی شانس کمتر برای جذب و کسی با مدرک ارشد باز هم شانس کمتر و ...
      پس نباید بار علمی بچه های دانشگاه رو زیر سوال برد فرهنگ کاری مون مشکل داره
      کسی که درس ریز پردازنده پاس نکنه بره جاش Visual Basic پاس کنه شاید اون موقع بتونه یه برنامه بنویسه ولی در همون حد می مونه
      ببینید ما که تو دانشگاه تا ته همه چیز رو بهمون میگن(تئوری)ن یه چیز سطحی ازش رو برمی داریم و خلاص
      حالا همین برای اونا هم هست و اونا هم بازده خوبی ندارند
      حال یک فارغ التحصیل معمولی فنی رو با یک فارغ التحصیل معمولی دانشگاه مقایسه می کنم
      فنی: مهارت های معمولی دارد اطلاعات زیادی ندارد تجربه متوسطی در کار دارد و به خاطر ضعف مفرط در دروس اصلی امکان پیشرف بسیار کم می شود
      و جایگاه یک کارگر در بازار کار
      دانشگاه: مهارت فنی خاصی ندارد اطلعات بالایی دارد پایه قوی تری دارد
      حال کل مهارت هایی که گفت شد رو میشه به راحتی کسب کرد مثلا Visual c` رو من تو 13 روز عید یاد گرفتم و یک ترم لازم نیست الاف بشی
      و جایگاه انها در بازار کار بستگی به عرض خودشون می تونه هر رده ای باشه
      من نمیدونم کجا درس خوندید ما که همی چیزیو دانشگاه میده خوابگاه ترمی 50 تومان غذا هم که ژتون داره
      و امکانات دانشگاه ها بسیار بیشتر از مراکز فنی ولی متاسفانه بچه ها استفاده نمی کنند
      سلام
      دوست عزیز بچه های فنی دو دسته داریم هنرستانی و کاردانشی ، من که هنرستان درس خوندم برق ، مدار های الکتریکی و ماشین و یا الکترونیک عمومی و غیره رو پاس کردم در دوران دبیرستان ( بگذریم از ده ها کارگاه مدار فرمان و الکترونیک و دیجیتال و اندازه گیری و سیم پیچی که یک دانشگاهی تا آخر دوران تحصیل هم نداره به طور کامل ) ولی یک دانشگاهی تازه از ترم 3 و یا 4 با این مفاهیم آشنا میشه . شاید شما کار آموز های فنی و حرفه ای رو با ما اشتباه گرفتی . در کل بگم تحلیل مداری که من در دوران هنرستان پاس کردم. شما تو اون سن در خواب هم نمیدید.

دیدگاه

آقا محسن ممنون بخاطر مخالفتتون :nerd:

ولی !

فکر کنم شما دانشگاه بیرون شهر خودتون نبودید! من متوسطش رو گفتم!

مثلا به ما از 5 ترم 3 ترم خوابگاه دادند(با کلی منت )! دو ترمش هم رفتیم خونه گرفتیم!

غذا هم که همیشه نمیدادند! در ضمن نصف غذاهاش هم به درد خودشون میخورد!(خدا برای گرگ بیابون نخواد!)

آقا امیر شرمنده که بحث رو منحرف کردم :redface:.دیگه تکرار نمیشه :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliarya

سلام
          دوست عزیز بچه های فنی دو دسته داریم هنرستانی و کاردانشی ، من که هنرستان درس خوندم برق ، مدار های الکتریکی و ماشین و یا الکترونیک عمومی و غیره رو پاس کردم در دوران دبیرستان ( بگذریم از ده ها کارگاه مدار فرمان و الکترونیک و دیجیتال و اندازه گیری و سیم پیچی که یک دانشگاهی تا آخر دوران تحصیل هم نداره به طور کامل ) ولی یک دانشگاهی تازه از ترم 3 و یا 4 با این مفاهیم آشنا میشه . شاید شما کار آموز های فنی و حرفه ای رو با ما اشتباه گرفتی . در کل بگم تحلیل مداری که من در دوران هنرستان پاس کردم. شما تو اون سن در خواب هم نمیدید.
          سلام
          ببینید در سطحی بودن دروس فنی شکی نیست چون بیسشون رو گذاشتم رو کار عملی
          گفتم کار عملی یعنی دقیقا همین یه چیزای فنی ابتدایی رو یاد می گیرند که سریع جذب بازار کار شوند
          ما هم ده ها واحد کارگاه داریم کیه که کار کنه اگرم به فرض مثال x تا بچه فنی کار می کنند و تکنیسین قابلی می شوند 100x تا بچه مهندسی کار می کنند و مهندس قابلی می شوند اسکیلشو ن غیر قابل قیاسه اصلا شما نمیتونید این ها رو با هم مقایسه کنی
          سطح مهارتی که شما مد نظرتونه فکر کنم همون ستاره مثلث باشه که تو هنرستان یاد گرفتید و ما اون موقع انتگرال می گرفتیم ولی خوب شما(منظورم عمده فنی هاست) جذب بازار کار میشید و در همون سطح هم ازتون کار میخوان
          ولی اگر در دانشگاه بخوای می تونی به مراتب بالایی برسی(عمدتا این طور نیست ولی همون تعداد هم در غیاس با فنی بسیار زیاد هستند) پس بذار جمع بندی کنم
          بچه های فنی قابلیت های عملی خاصی رو پیدا می کنند که می تونند سریع وارد بازار کار شوند ولی ادامه دادن و بیشتر کردن این فنون نیاز به موارد دیگری داره که فقط در دانشگاه و دروس دانشگاهی کسب میشه و
          بچه های دانشگاهی می تونند به مراتب بالایی از فنون برسند چون شرط لازم که علمش هست رو دارند که اندکی از اون ها هم که می رسند
          تعدادشون از سرمون هم زیادند و صنعت ما نمیتونه این ها رو جذب کنه و راهی کشورهای دیگه میشن
          در کل از سیستم دانشگاه حمایت نمیکنم بیشتر این از امکانات دانشگاه استفاده میکنند و این که توانسته اند وارد دانشگاه بشوند خوب خالی از لطف نیست که بگیم پشتکار هوش و .. بیشتری از خود نشون دادند.
          و در مورد دروس تئوری که واضح است که سطح دانشگاه ها بالاتره چون داره تولید علم میشه
          www.tehranelec.com

دیدگاه

دقیقاً حرف شما درسته ،
            بچه هایی که از فنی حرفه ای میان بالا با بچه هایی که نظری هستند از زمین تا آسمون فرق دارند .
            بیشتر بچه های فنی و حرفه ای میان وارد بازار کار می شند و کار آفرینی و رشد صنعت
            بیشتر بچه های نظری هم به خاطر قوی بودن تئوری خیلی راحت تا مقطع فوق لیسانس میرند و خیلی هاشون میشند استاد .
            خیلی از بچه های فنی و حرفه ای هستند که تو تئوری لنگ می زنند و خیلی ها هم از نظری ها هستند که فوق لیسانس هم گرفتند ولی یه بار یه مدار نبستند .
            انگاری بخوای بگی موز با آناناس کدومشون بهتره !
            هر دوشون خوشمزه و جای خودشون رو دارند . کسی نمیتوه بگه این بده اون خوبه ! نهایت می گن این رو از این بیشتر دوس دارم ولی نمی گن اونیکی بد مزست !
            .هدف از ایجاد این بحث به رخ کشیدن چی خوبه چی بده نیست .
            نسبت به سوال تاپیک جواباتون رو بدید
            درسته که علت اصلی ایجاد تاپیک معلوم نیست ، ولی از این طرف قضیه نگاه کنید که قرار نیست هدف اصلی تاپیک نظر شما رو تحت تأثیر قرار بده .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
              آیا این دانشگاه های موجود همون چیزی هستند که شما دوست دارین؟
              آیا کیفیت دانشگاه ها واقعا چیزی هست که شما نیاز دارین ؟ آیا شهریه 500 هزار الی 2 میلیون تومان دانشگاه ها متناسب با امکانات ارائه شدش راضی کنندست؟
              1- من که هم کاردانی و هم کارشناسی رو توی یه دانشگاه خوندم ولی من خیلی دوست داشتم وقت بیشتری برای درسا گذاشته بشه. به طور مثال الکترونیک 2 با اون همه مبحث توی یه ترم؟؟؟؟ :eek: بنابراین انتظار من برآورده نشد.
              2- کیفیت دانشگاه ما در حد یه دبیرستان با کّلاس بود.
              3- معلومه نه.
              من همش انتقاد میکنم از دانشگاه ها. شاید خودم تنبلم؟؟؟؟؟؟ :cry2:
              چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

سلام

راستش من اصلا علاقه ای به درس خوندن ندارم. دقت کنید تاکیید میکنم «درس خوندن» ولی رو موضوعاتی که بهش علاقه دارم کم نمیزارم. چون «یادگرفتن» رو دوست دارم. حالا فرق این دوتا تو اینه که شما موضوعی رو که دوست ندارید هیچ موقع یاد نمیگیرید و چون نتیجه کار از قبل براتون روشنه این باعث آزارتون میشه. از طرفی مجبورید اون واحد درسی رو پاس کنید و این باعث چیزی میشه که ما بهش میگیم استفراغ علمی (ببخشید واژه قشنگی نیست)

اما سیکل ادامه تحصیل در ایران به این صورته: شما لیسانس میگیرید بعد فوق و بعد دکترا. میشید استاد دانشگاه و بعد بخشی از مطالبی رو که یاد گرفتید میدید به یه سری دانشجو لیسانس یا بالاتر و همینطور ادامه پیدا میکنه فقط عده کمی هستند که این علم رو بکار میگیرن. از طرفی یه عده دیگه از مدرک« مهندسی برق» فقط به عنوان مدرک لیسانس استفاده میکنن. مثلا میرن میشن صندوقدار بانک(که هیچ ربطی به تخصصشون نداره)

اما همه اینا تقصیر خود شخص نیست بلکه کلا این نظام آموزشی هست که مشکل داره. چون فقط به کمیت میپردازه و نه کیفیت. مثلا شما به عنوان کسی که به رشتتون خیلی علاقه دارید اگر فردا نتونید کار پیدا کنید و بشید همون صندوقدار بانک آیا اونوقت دچار افسرگی نمیشد؟؟

از طرفی استاد هم خیلی مهمه. به نظر من استادای دانشگاه دو طیف هستند کسانی که واقعا عشق درس دادن دارن و برای دانشجو دل میسوزونند که من به این جور استادا میگم معلم چون واقعا برازندشونه.
                اما دسته دوم استادایی هستند که دانشجو براشون پشیزی ارزش نداره و اصلا علاقه ای به درس دادن ندارند. چیزی که باعث میشه اینا بشن استاد دانشگاه پرستیژ کاری هست.
                هیچ کسی نمیتونه منکر این بشه که لفظ «استاد دانشگاه» و یا «عضو هیت علمی» چقدر پرستیژ داره. و چقدر میتونه باعث موفقیت شغلی (شغل دوم) بشه.

راستش خیلی حرفهای دیگه هم دارم که دیگه حوصله تایپیدم ندارم :biggrin: باشه واسه فردا
                Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

سوال جدید :
                  شما چند درصد از توانایی های شغلی و کاری خودتون رو از دانشگاه ها کسب کردید؟

من شخصا حدودا10%

دیدگاه

کمتر از 5 درصد اساتید و دروس دانشگاه
                    تبصره: من از تمامی امکانات دانشگاه استفاده کردم و این امکانات حدود 50 درصد نقش داشتند ولی بقیش google و کتاب و eca :mrgreen: بوده
                    www.tehranelec.com

دیدگاه

شما چند درصد از توانایی هانی شغلی و کاری خودتون رو از دانشگاه ها کسب کردید؟
                      من شخصا حدودا10%
                      من هم از درسهای دانشگاه همین 10% رو کسب کردم
                      ولی از محیط دانشگاه 20%
                      باقیش رو هم قبل از دانشگاه ، ( دبیرستان - وقتی تعمیرکار بودم ) و بعد از دانشگاه ( حین کار )

It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
                      گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
                      چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliarya

دوست من شما در همایش های دکتر آزمندیان شرکت کردین ؟ به نظر شما چقدر تاثیر دارن و در کل نظر شما در مورد ایشون چیه ( چون من چند تا فایل MP3 از سخنرانی ها ایشون دانلود کردم و حرفاش به نظرم عملی هستن )
                        سلام
                        من دین بسیار بزرگی به ایشون احساس می کنم چون فوق العاده در من تاثیر مثبت داشتن.تا الآن در همایش هاشون شرکت نکردم ولی سری 14 ساعت mp3 ایشون رو بارها گوش دادم.
                        در ضمن دو تا فایلی که در امضای بنده است هم مربوط میشه به ایشون .خوبه که دانلود کنید به خصوص فایل mp3 رو.
                        این رو هم بگم که من هیچ هدف و امیدی برای آینده نداشتم و ایشون به اصطلاح منو از فرش به عرش کشید.تمام گفته هاشون عملیه و ارزش گوش دادن و وقت گذاشتن دارن.

در جواب سوال آقای بلورچیان :
                        نوشته اصلی توسط مهدی مهری

کیفیت دانشگاه ها به لحاظ توری بد نیست ولی عملی نه .هرچند اگه کسی بخواد به جایی برسه نباید به دانشگاه اکتفا کنه.
                        اون هزینه ای رو هم که فرمودید فکر می کنم لااقل در دانشگاه ما صرفا" خرج ساختمون سازی دانشگاه میشه .به جز یکی دو تا سمینار خوب اتفاق مناسب و قابل قبولی نداشتیم.

مولای من
                        نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

دیدگاه

سوال جدید :

من شخصا حدودا10%
                          بنده حدود 1% و بس.
                          مولای من
                          نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

دیدگاه

سوال جدید :

من شخصا حدودا10%
                            سلام. دانشگاه از پول من 100٪ سود برده. ولی در قبال اون شاید 5٪ به من علم یاد داده. نه اینکه در دانشگاه یاد گرفته باشم ها. دانشگاه فقط بانی شده که دنبال یه چیزی برم و یادش بگیرم. بیشتر از 5٪ زیاده. اونم فقط زمان کارآموزیم بود.
                            سئوالهای امیر آقا تموم نشد؟ بالاخره هدف از این سئوالا چیه.
                            مردیم از کنجکاوی
                            چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

حقیقتا 1% هم نبوده
                              ما فقط توی کلاس چهار تا فرمول و نمودار بهمون یاد دان که هیچ استفاده ای ندارن

دیدگاه

ولی استاد ها بیشترین خیانت رو در حق دانشجو ها میکنن . استادایی که ارشد یا دکترا دارن و شاید تو عمرشون یه مدار نبسته باشن یا طراحی نکرده باشن . حالا مدار پیشکششون اطلاعاتشون هم خیلی ناقصه . یه کتاب میارن سر کلاس از روش املا میگن !
                                حالا ما که کاری نداریم این پول حلاله یا نه ! ولی این جور استادا خیلی وقت منو تلف کردن و نه تنها اطلاعات عملیم زیاد نشد چیزی هم از بیس و پایش سر در نیاوردم و باعث شد قید ادامه تحصیل رو بزنم

واقعا که وضع رشته برق و الکترونیک افتضاحه (مثل چیزای دیگه ) بای
                                موفقيت = يك درصد نبوغ ، 99 درصد عرق ريختن
                                (اديسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X