اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

سلام! چی شد این بحث تک ها؟ ادامه نداره؟ منم یکی دارم یکی رو رو هم سوزوندم! یکی از بچه ها گفته یه low pass filter گذاشته خوب شده یعنی منبع تغذیه نمیتونه درست تعذیه اش کنه؟

دیدگاه

پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

سلام من امروز رفتم خیابان سعدی پاساژ مهتاب ی مغازه کلان تک
      پیدا کردم ۱۰امپر اونم میگف ۸۰به بالا هست قیمتش حالا شما
      دوستان کسی تو مسهد جایی بلد نیست که تک ۸امپری ارزون پیدا بشه
      من سیستم واترگولینگم رو کامل بستم و سر هم کردم وفقط همین خود
      تک رو نتونستم پیدا کنم؟؟؟؟

دیدگاه

سلام
        دوستان من 2 تا ترمو الکتریک 10 آمپر و یک منبع تغذیه 12 ولت 30 آمپر از فروشگاه ECA خریدم ولی وقتی ترمو الکتریک ها رو به منبع تغذیه وصل میکنم هر کدوم فقط 3.7 آمپر جریان کشی دارن در حالی که 10 آمپر هستن! دلیل اینکه جریان کشی زیادی نداره چی هست ؟
        دمای هیت سینک حدود 30 درجه است و دمای قسمت سرد ترمو الکتریک 0 درجه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi8 نمایش پست ها
          سلام
          دوستان من 2 تا ترمو الکتریک 10 آمپر و یک منبع تغذیه 12 ولت 30 آمپر از فروشگاه ECA خریدم ولی وقتی ترمو الکتریک ها رو به منبع تغذیه وصل میکنم هر کدوم فقط 3.7 آمپر جریان کشی دارن در حالی که 10 آمپر هستن! دلیل اینکه جریان کشی زیادی نداره چی هست ؟
          دمای هیت سینک حدود 30 درجه است و دمای قسمت سرد ترمو الکتریک 0 درجه .
          ولتاژ پایینه

امیرحسین ضیا

دیدگاه

باید چقدر باشه ؟ تا 14 ولت هم امتحان کردم ولی تغییری نکرد !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi8 نمایش پست ها
              باید چقدر باشه ؟ تا 14 ولت هم امتحان کردم ولی تغییری نکرد !
              Working current: Imax = (when 15Vmaxvoltage start) 10A
              این چیزیه که زیر المان توی فروشگاه eca نوشته اگه این اتفاق نمیفته و ده آمپر نمیکشه فکر میکنم بهتر باشه با بخش فروش تماس بگیری و ببینی جریان چیه

امیرحسین ضیا

دیدگاه

این ماکسیموم میگه یعنی با ۱۴ولت تا ۸یا۹امپر باید بکشه ولی از
                اونجایی که این ترموالکتریک ها تقلبی هستن اکثرنشون توان واقعیشون
                نصف توانی هست که روشون نوشته میشه جالبه نه من واقعا خودم از
                این جنس های چینی و تقلبی ضرر و بدبختی کشیدم که خدا میدونه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azjaguar نمایش پست ها
                  Working current: Imax = (when 15Vmaxvoltage start) 10A
                  این چیزیه که زیر المان توی فروشگاه eca نوشته اگه این اتفاق نمیفته و ده آمپر نمیکشه فکر میکنم بهتر باشه با بخش فروش تماس بگیری و ببینی جریان چیه
                  واقعا !! پس اون 6 آمپر چقدر جریان میکشه ؟
                  از زمان خریدم 2 هفته میگذره فکر نکنم فروشگاه قبول کنه .. خیلی ممنونم بابت راهنماییت .
                  جدیدترین ویرایش توسط mahdi8; ۱۶:۰۹ ۱۳۹۸/۰۲/۰۲.

دیدگاه

با سلام به همه دوستان
                    یه سوال فنی داشتم در مورد المان خنک کننده که برای المان خنک کننده 12706 چه تغذیه یا منبع تغذیه ای بهتره استفاده بشه؟
                    منابع تغذیه سوییچینگ صنعتی؟آداپتور بین راهی؟ ترانس؟ یا چیزی که شما بهتر میدونید
                    و یه سوال دیگه هم داشتم برای جریان مورد استفاده مطلوب برای المان 12706 .مثلا 12 ولت 5 آمپر خوبه براش تا به توان کامل خودش برسه یا باید از جریان بالاتر استفاده کرد؟
                    لطفا راهنمایی بفرمایید
                    ممکنه سوال من تکراری باشه به بزرگواری خودتون ببخشید
                    با تشکر
                    جدیدترین ویرایش توسط khafanonline; ۰۳:۳۴ ۱۳۹۸/۰۳/۰۵.

دیدگاه

Re: پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

نوشته اصلی توسط khafanonline نمایش پست ها
                      با سلام به همه دوستان
                      یه سوال فنی داشتم در مورد المان خنک کننده که برای المان خنک کننده 12706 چه تغذیه یا منبع تغذیه ای بهتره استفاده بشه؟
                      منابع تغذیه سوییچینگ صنعتی؟آداپتور بین راهی؟ ترانس؟ یا چیزی که شما بهتر میدونید
                      و یه سوال دیگه هم داشتم برای جریان مورد استفاده مطلوب برای المان 12706 .مثلا 12 ولت 5 آمپر خوبه براش تا به توان کامل خودش برسه یا باید از جریان بالاتر استفاده کرد؟
                      لطفا راهنمایی بفرمایید
                      ممکنه سوال من تکراری باشه به بزرگواری خودتون ببخشید
                      با تشکر
                      سلام با ترانس سوییچینگ 12ولت 6 امپری یا بالاتر راه اندازی میشه
                      برای ولتاژ کاریشم معمولا 12 ولت مشکلی نداره و راحت کار میکنه شرط کارکرد درستش فقط شدت جریانه نه ولتاژ

دیدگاه

پاسخ : Re: پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

نوشته اصلی توسط amirmahdi260 نمایش پست ها
                        سلام با ترانس سوییچینگ 12ولت 6 امپری یا بالاتر راه اندازی میشه
                        برای ولتاژ کاریشم معمولا 12 ولت مشکلی نداره و راحت کار میکنه شرط کارکرد درستش فقط شدت جریانه نه ولتاژ
                        سلام
                        ممنون بابت پاسخ شما
                        این چیزی که فرمودید رو اطلاع دارم ولی من منظورم این بود که از منابع تغذیه ( ترانس ، آداپتور، سوییچینگ صنعتی و ...) کدومشون در بازه زمانی طولانی تر افت جریان کمتر دارند ( میدونم دما وقتی زیاد بشه افت جریان به وجود میاد ولی اگه افزایش دما نداشته باشه و منبع تغذیه خنک باشه) و در رابطه با جریان بفرمایید که تا چه میزان مجاز به افزایش جریان هستیم؟(7 آمپر، 10 آمپر یا همان 6 آمپر)
                        با تشکر

دیدگاه

Re: پاسخ : Re: پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

نوشته اصلی توسط khafanonline نمایش پست ها
                          سلام
                          ممنون بابت پاسخ شما
                          این چیزی که فرمودید رو اطلاع دارم ولی من منظورم این بود که از منابع تغذیه ( ترانس ، آداپتور، سوییچینگ صنعتی و ...) کدومشون در بازه زمانی طولانی تر افت جریان کمتر دارند ( میدونم دما وقتی زیاد بشه افت جریان به وجود میاد ولی اگه افزایش دما نداشته باشه و منبع تغذیه خنک باشه) و در رابطه با جریان بفرمایید که تا چه میزان مجاز به افزایش جریان هستیم؟(7 آمپر، 10 آمپر یا همان 6 آمپر)
                          با تشکر
                          ترانس سوییچینگ ارزون تر و در دسترس تره از طرفی تعمیرشون در صورت وجود مشکل راحته و بهترم تهویه میشن اگه با فن تلفیق بشن
                          اون 6 امپر حداکثر شدت جریان اون قطعس ولی شما ترانس 10 تا 15 امپری تهیه کنید تا احیانا به مشکل نخورید
                          جدیدترین ویرایش توسط amirmahdi260; ۱۳:۵۸ ۱۳۹۸/۰۳/۰۷.

دیدگاه

پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

ترانس سوییچینگ ارزون تر و در دسترس تره از طرفی تعمیرشون در صورت وجود مشکل راحته و بهترم تهویه میشن اگه با فن تلفیق بشن
                            اون 6 امپر حداقل شدت جریان اون قطعس ولی شما ترانس 10 تا 15 امپری تهیه کنید تا احیانا به مشکل نخورید
                            سلام ببخشید من در مورد همین مطلب که دوست عزیزمون گفتن سوال دارم منبع 12 ولت 5 آمپر جواب کار قطعه tec12706 نمیده؟ آگه با هین منبع راه اندازی بشه چند درصد راندمان داره؟

دیدگاه

Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

نوشته اصلی توسط شهرام حی نمایش پست ها
                              سلام ببخشید من در مورد همین مطلب که دوست عزیزمون گفتن سوال دارم منبع 12 ولت 5 آمپر جواب کار قطعه tec12706 نمیده؟ آگه با هین منبع راه اندازی بشه چند درصد راندمان داره؟
                              عزیز خود قطعه 6 امپر حداکثر جریانشه من نمیگم کار نمیکنه یا بازدهی نداره ولی امکانش هست ترانس زیر فشار بره و مشکل براش پیش بیاد
                              بهترین کار اینه امپر بالاتر تهیه کنید که مشکل سخت افزاری برای ترانس پیش نیاد

دیدگاه

پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

اون 6 امپر حداکثر شدت جریان اون قطعس ولی شما ترانس 10 تا 15 امپری تهیه کنید تا احیانا به مشکل نخورید
                                با سلام و ممنون از پاسخ شما
                                ممنون که راهنمایی کردید فقط سوال آخری داشتم ممنون میشم جواب بدی
                                فرمودین از ترانس 10 یا 15 آمپر استفاده کنم که مشگی پیش نیاد این مقدار برای یک المان کفایت خواهد کرد اگه به دو المان وصل شود با 15 آمپر به مشکل بر می خورد یا خیر؟
                                و این آمپر بیشتر در بازه زمانی طولانی به قطعه آسیب نمیزند آیا؟ اگر از 20 آمپر برای یک قطعه استفاده شود مشکلی برای المان به وجود می آید؟
                                با تشکر از پاسخگویی شما
                                جدیدترین ویرایش توسط khafanonline; ۰۲:۰۶ ۱۳۹۸/۰۳/۰۹.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X