اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

نوشته اصلی توسط arvinfx
    در یک حالت ممکنه این المانها اقتصادی باشه. البته شرایط اختلاف دمایی باید باشه. مثلا تو ماشین هم دمای بالا داریم هم هوای محیط که اختلاف حدود 50-40 درجه داره. صرفه اقتصادی وقتی محیا میشه که از خود این المانها برای تولید الکتریسیته استفاده بشه.
    من دسترسی به المانم ندارم اگر میشه یکی امتحان کنه با آب جوش و دمای اتاق ببینه چقدر توان میتونه تولید کنه.... اینجوری بازده ماشین رو هم میشه زیاد کرد با تولید گرما به برق و کمک به آلترناتور میشه...
    یک بار یکی از دوستان یه طرحی دادن که TEC رو روی اگزوز ماشین کار بذاریم طوری که سمت سردش با هوا خنک بشه
    فکر خوبه
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

پاسخ : همه چیز درباره المان های سردکننده TECو سیستم Water Cooling ( بسیار جالب )

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
      یک بار یکی از دوستان یه طرحی دادن که TEC رو روی اگزوز ماشین کار بذاریم طوری که سمت سردش با هوا خنک بشه
      فکر خوبه
      اگزوز ذوبش میکنه باید زیر 110 درجه باشه حرارت

دیدگاه

پاسخ : همه چز درباره المان ها سردکننده TECو سست&#16

برای جنراتور باید از TEG استفاده کرد برای این کار درست شده

دیدگاه

میشه سوال کنم عبارت 12000BTU/hr که برای کولر گازی ها استفاده میشه و بار سرمایشی رو نشون میده یعنی چه ؟ یعنی در یک ساعت قدرت مبادله چقدر گرما رو داره این کمپرسور

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aaaaasssddd
            میشه سوال کنم عبارت 12000BTU/hr که برای کولر گازی ها استفاده میشه و بار سرمایشی رو نشون میده یعنی چه ؟ یعنی در یک ساعت قدرت مبادله چقدر گرما رو داره این کمپرسور
            با سلام
            BTUواحد تبادل گرما در مقیاس انگلیسی هست
            مثل ژول در مقیاس جهانی هست
            اینم توضیحش
            https://fa.m.wikipedia.org/wiki/یکای_بریتانیایی_حرارت
            یعنی در هر ساعت 12هزار واحد btu رو میگیره و به محیط بیرون انتقال میده
            احتمال قوی واحد حجم هم متر مربع یا فوت مربع باشه
            تبادل هر واحدbtu تقریبا 4 درجه سانتیگراد از واحد حجم شما مثلا هر متر مکعب کم میکنه
            مثلا برای سرد کردن 8 درجه ای یک محیط ده واحدمکعبی در یک ساعت
            حدود 20 btuانرژی لازم میشه
            شما برای خرید باید حجم اتاق و میزان و زمان خنک کردن رو بسنجی بعد مناسب با اون مقدار btuحدودی با 10 تا20 درصد بیشتر رو تهیه کنی
            .
            واحد حجم هم میشه طول و عرض و ارتفاع سالن ضرب در هم
            به مقیاس واحد انگلیسی طول
            چون میدونم واحد انگلیسی طول متر نبود
            موفق و سربلند و پیروز باشید

دیدگاه

من هنوز برام سواله یه کولر گازی 18000چقدر انرژی از محیط میگیره و مبادله میکنه در یک ساعت ! مصر انرژیش شاید 2000 وات در یک ساعت باشه اما حدودا چقدر انرژی میتونه از محیط به شکا گرما بگیره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aaaaasssddd
                من هنوز برام سواله یه کولر گازی 18000چقدر انرژی از محیط میگیره و مبادله میکنه در یک ساعت ! مصر انرژیش شاید 2000 وات در یک ساعت باشه اما حدودا چقدر انرژی میتونه از محیط به شکا گرما بگیره
                احتمالا شما هم در باز کردن لینکی که دوستمون گذاشتن دچار مشکل شدید
                لینک درست:

https://fa.m.wikipedia.org/wiki/یکای_بریتانیایی_حرارت

خط اول پاسخ سوال شماست!
                آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

پاسخ : تبادل اطلاعات درباره المان های خنک کن&

نوشته اصلی توسط feredi
                  به نظر من مشکل شما ، تامین نکردن توان تغذیه اون هست.
                  توجه داشته باشید جریان این المان شما نزدیک 5 آمپر خواهد بود. آیا منبع تغذیه شما توان تامین این جریان رو داشت؟
                  در حالت کار، باید ولتاژ دو سرش از 12 ولت پایین نیاد. این مورد رو چک بکنی بد نیست.
                  البته شما خودت واردی! ولی به ذهن من فقط همین مورد رسید. :smile:

سلام دوستان

بنده نمونه 10 آمپر این محصول رو خریداری کردم

یک طرف هیت سینک بزرگ و فن 6 سانتیمتری قرار دادم

گرمای هیت سینک بیشتر از 30-40 درجه نبود

ولی دمای طرف خنک زیر صفر نمیره

با اداپتور تست زدم

با باتری ماشین هم تست زدم

اشتباه کجاست؟

با باتری ماشین برق خنک کننده و برق فن از دو کابل جدا گرفتم

و با اداپتور از دو اداپتور جدا استفاده کردم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تبادل اطلاعات درباره المان های خنک کن&

نوشته اصلی توسط sp_taksetareh

سلام دوستان

بنده نمونه 10 آمپر این محصول رو خریداری کردم

یک طرف هیت سینک بزرگ و فن 6 سانتیمتری قرار دادم

گرمای هیت سینک بیشتر از 30-40 درجه نبود

ولی دمای طرف خنک زیر صفر نمیره

با اداپتور تست زدم

با باتری ماشین هم تست زدم

اشتباه کجاست؟

با باتری ماشین برق خنک کننده و برق فن از دو کابل جدا گرفتم

و با اداپتور از دو اداپتور جدا استفاده کردم
                    با سلام، یکی از اشتباهات متداول در استفاده از المان سرد کننده، قرار دادن هیت سینک (آلومنیومی یا مسی) و انتظار بهترین عملکرد رو از المان داشتنه. در این حالت بهترین نتایج برابر 16 یا 17 درجس.
                    از نظر من یک خنک کننده واتر کولینگ حاضری بخرید (با احترام و تشکر از دوستانی که خودشون زحمت ساخت و آموزش رو کشیدن) و حالشو ببرید. راحت -20 درجه رو دارید قیمتشم 100 تا 150تومنه. اگر هم خودتون بسازید حدود 70 یا 60 تومن در میاد که البته بسیار قوی تر از مدلهای حاضری درمیاد ولی شما نیاز به یک سیستم واتر کولینگ معمولی دارید نه خیلی قوی که ترو تمیز، حاضریش موجوده.

دیدگاه

سلام.نمیدونم این پستی که میزارمو کسی میخونه یا نه.چون تاریخ پستهارو که دیدم ماله پارسال هستش.ولی اگه کسی خوند من توی یکی از عکسا که چنتا المان کنارهم بودن دیدم سایزای کوچکتری هم داره.حتی خیلی کوچیک.خواهشا اگه موجود هس راهنمایی بفرمایین تا تهیه کنیم.چون من دنبال سایز کوچیکش بودم فک نمیکردم موجود باشه.ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

دیدگاه

سلام
                        امکانش هست این آلمانها را بهر شکلی درست کرد؟

چجوری

دیدگاه

سایتی تو ایران هست که از اینا داشته باشه و قلابی هم نباشه؟
                          یعنی چیزی که تو مشخصات داده در عمل هم همون باشه ،لطفا کسی که خریده و امتحان کرده پاسخ بدهممنونم
                          اگه تو مشهد هم جاییو سراغ دارید بفرمائید کجا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pmc
                            سایتی تو ایران هست که از اینا داشته باشه و قلابی هم نباشه؟
                            یعنی چیزی که تو مشخصات داده در عمل هم همون باشه ،لطفا کسی که خریده و امتحان کرده پاسخ بدهممنونم
                            اگه تو مشهد هم جاییو سراغ دارید بفرمائید کجا
                            با سلام
                            مدل اصلی ان tegنام داره که راندمان بالا و مطلوب داره
                            فکر نکنم داخل ایران باشه
                            همین مدل tecرو فروشگاه همین سایت
                            افتاب رایانه
                            ایران میکرو و.... دارن همگی مشابه هست
                            موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ekf2000
                              با سلام
                              مدل اصلی ان tegنام داره که راندمان بالا و مطلوب داره
                              فکر نکنم داخل ایران باشه
                              همین مدل tecرو فروشگاه همین سایت
                              افتاب رایانه
                              ایران میکرو و.... دارن همگی مشابه هست
                              موفق باشید
                              جسارتا
                              TEG=Thermo Electric Generator
                              TEC=Thermo Electric Cooler

اولی مبدل اختلاف دما به ولتاژ
                              دومی مبدل ولتاژ به اختلاف دما

دیدگاه

پاسخ : تبادل اطلاعات درباره المان های خنک کننده TEC ( بسیار جالب )

سلام.
                                این المان هارو چجوری سری و موازی میبندن؟
                                چی باعث میشه این المان ها بسوزه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X