اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خیلی جالب، ساخت لیزر با DVD writer

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : خیلی جالب، ساخت لیزر با DVD writer

سلام دوستان من خودم 10 تا دی وی دی رایتر اوراق کردم و دیود لیزرش رو دراوردم که معمولا توان خیلی کم و نور ضعیفی داره دلیل قدرت کمش اینه که
    من دی وی دی رایتر خراب یا بلا استفاده خریدم که در بیشتر اوقات هم همین دیود لیزر دچار نقص میشه برای همین قدرت و توانش کمه حالا فرقی نداره که سونی باشه یا سامسونگ

ولی یه روز دی وی دی رایتر خودمو که سالم بود رو دراوردم که هم توان و هم نور زیادی داشت که اونم به هر حال سوخت یه 70 تومنم رو دستم خرج گذاشت
    تا یکی دیگه برای کامپیوترم بخرم

خب به نظر من برای اینکه شما یه جواب درست بگیرید از این دیود لیزر ، برید یه دیود لیزر 200 میلی وات یا کمتر بخرید با طول موج مورد نظرتون
    بعلاوه درایوش که نسوزه یه هیت سینک هم بگیرید که داغیش رو بگیره

اینا همش بیشتر از 30 ، 40 تومن نمیشه ولی ارزششو داره

حالا رایتر دی وی دی ، بلو ری ، پرژکتور ، ایکس باکس اوراق کنین بهتره یا این ...

دیدگاه

سلام این تاپیک عالی بود و واقعا تشکر میکنم.
      من دارم یه دستگاه cnc میسازم برای پروژه دانشگام. که قراره بتونه موادی مثل کاغذ ، پارچه ، چوب رو برش بزنه .ونیز حکاکی هم انجام بده.
      برای هر یک از این موارد(1-برش پارچه ،2-برش کاغذ ،3-برش چوب ، 4-حکاکی) باید لیزر با چه توانی رو استفاده کنم ؟
      و از کجا تهیه کنم.
      ؟
      پیشاپیش خیلی ممنون :smile:

دیدگاه

یه سوال دیگه هم داشتم، فرق لیزر با دیود لیزر در چیه ؟ :question:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط royakaregar
          برای هر یک از این موارد(1-برش پارچه ،2-برش کاغذ ،3-برش چوب ، 4-حکاکی) باید لیزر با چه توانی رو استفاده کنم ؟
          و از کجا تهیه کنم.
          لیزرها در توان های میلی واتی تا چند ده واتی موجود هستند. کاربرد خاصی دارند و درتوان بالا باید دربازار بگردی پیدا کنی. توان لیزر هم مثل قضیه جریان هست بیشتر باشه خوبه میشه میشه کمش کرد ولی کم رو یه جورایی نمیشه زیادش کرد. هرچند هریک از مواردی که بالا گفتید نوع مختلفی دارند مثلا چوب داریم تا چوب
          در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
          گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

ممنون sami222.
            بله با مطالعه این تاپیک کاملا متوجه شدم هرکاربرد توان خاصی میطلبه ، در واقع سوالم اینه : دنبال عدد ورقم هستم برای 4 موردی که ذکر کردم.دقیقم نشد حدودی.ممنون میشم راهنمایی کنید.

دیدگاه

یکی از دوستان از تهران لیزر 5 واتی (اگه اشتباه نکنم) به قیمت 500 تومن خریده بود که روی دستگاه cnc خودش استفاده کرد و برای برش فیبر سه میل و حکاکی ازش استفاده میکرد هرچند که 5 وات به ظاهر توان زیادی نیست ولی بخوبی جوابگو بود. پیشنهاد میکنم اگر واقعا قصد خرید دارید موقع خرید حتما تست کنید یا توان های بالاتر از نیازتون بخرید. موفق باشید
              در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
              گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

قصد حرید که دارم ولی با چیزایی که گفته شد من از لیزر 300میلی واتی هم میترسم چه برسه به 5 وات..چطوری تستش کنم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط royakaregar
                  سلام این تاپیک عالی بود و واقعا تشکر میکنم.
                  من دارم یه دستگاه cnc میسازم برای پروژه دانشگام. که قراره بتونه موادی مثل کاغذ ، پارچه ، چوب رو برش بزنه .ونیز حکاکی هم انجام بده.
                  و از کجا تهیه کنم.
                  ؟
                  پیشاپیش خیلی ممنون :smile:
                  لیزر هایی که دیدم برای برش استفاده میشند لیزر دی اکسید کربن هستند مخصوصا برش های فلز قطعات نظامی "هواپیما و کشتی"

لیزر های ال ای دی هم بیشتر برای سوزوندن موی زائد و حکاکی استفاده میشوند
                  که فکر کنم یک وات هم موتونه سوختگی ایجاد کنه و نقش بزنه ولی این نیست که مثلا بخوایید از dvd riter لیزر باز کنید و بتونید همه کاری انجام بدید
                  بعضی لیزر های ارزون قیمت هم هستند که اگر جنس خوب درایور قوی و خوب و اپتیک مناسب برای ایجاد نقطه کانونی استفاده بشه میتونید یاهاش حکاکی سوختگی ایجاد کنید و نقش بزنید که یک نمونشرو در زیر میبینید :

انجمن همین سایت داره 4تومانه مفته من نخریدم ولی خیلی ویدئو های دیدم که از همین نوع استفاده شده و قدرت فوقولعاده ای داشته"توی بعضی dvd riterها هم این ledلیزر هست ولی خیلی کم پیدا میشه توشون"
                  لینک صفحه خرید اینترنتی:

http://eshop.eca.ir/%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1%D9%87%D8%A7/3039-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%AF-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1-mg1m-8012.html

شما اگر دنبال چیز ارزون و ساده هستی از لیزر های یک واتی لیزر پوینتر استفاده کن
                  (هم ارزونه هم درایور و لنزداره هم رادیاتور)مثلا یه 200.000تومانی رو بگیری
                  لیزر سبز حرارتی 2000میلی وات قدرت فقط با استپ موتور باید یه کنترلر نگارشی برای نقش زنی و برش بسازی که اونهم تو نت سایتای خارجی نقشش هست :

liser 2000mili w

is_customized:
                  Yes

Brand Name:
                  OXLasers

Size:
                  23*185mm

Remote Control:
                  No

Function:
                  BURNING LASER

Battery:
                  16340*2

Control Distance:
                  1000meters

Model Number:
                  OX-BL8

USB Interface:
                  No

Type:
                  blue laser pointers

wavelength:
                  445nm - 450nm

power:
                  1000mW-2000mW

burning laser:
                  yes

waterproof:
                  no

free shipping:
                  yes

drop shipping:
                  yes

Place of Origin:
                  Shanghai, China (Mainland)

---------------
                  PRODUCT INFORMATION:

Body Color: Black/Silver/Gold/Blue (please tell us a color when you buy, or we will send random color)
                  Dimensions: Φ23*185mm
                  Wavelength: 445nm-450nm
                  Wavelength LD: 445nm-455nm
                  Output Power: 1000mW-2000mW)
                  Project distance : >1000M
                  Battery: 16340 x 2

تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است """کوروش کبیر""""

دیدگاه

با عرض سلام ایا برنامه ای جایگزین procssing هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X