اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خیلی جالب، ساخت لیزر با DVD writer

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : خیلی جالب، ساخت لیزر با DVD writer

میخوام مثلا کاری کنم بیخودی یه چیز آتیش بگیره بدون این که کسی بفهمه !!
    این اقا دنبال اتیش زندن انتن وایمکس ای اس پی شهرشونه!

دیدگاه

سلام به دوستان
      من که هر کاری کردم نشد ولی دی وی دی رایتر Lg میترکونه مهشره
      هر اقدام بزرگی ابتدا محال به نظر میرسد

دیدگاه

قبلا داشتم فکر میکردم که : إ ...این دیگه کیه ! قبلا اینورا ندیدمش
        منم مونده بودم این کیه؟! جمله خفن زیر اواتارشو که خوندم فهمیدم
        یه فیلامان از یه لامپ بشکن و سالم با پایه اش در بیار (تنگستن مهتابی خیلی بهتره ) چند تا چوب کبریتو گوگردشو بکن و توی ظرف بریز کاملا پودرش کن . با اب خمیرش کن و دور فنر فیلامان لامپ بچسبون بذار خشک بشه . هر جا خواستی بذار و سیم بکش و با یه برق 12 ولت...... / راحت ترین راه ساختن چاشنی که قبلا ساختم و جواب هم داده در صورت نیاز حالا میشه بذارید کنار یه پارچه نفتی که توی یه قوطی نفته
        :surprised: :surprised: :surprised:
        داداش ساختن بمب یاد بچه میدی؟؟!! حالا میزنه خودشو میفرسته مریخ هااا
        این روش های خبیسانه رو از کجا بلدی ناقلا؟!!
        این اقا دنبال اتیش زندن انتن وایمکس ای اس پی شهرشونه!
        احتمالا!! چون میخواد اینترنت ماه.واره.ای رو بزاره رو انتن میخواد اینو به فنا بده که کسی رو دستش بلند نشه!!

دیدگاه

نه بابا ولش کنین .
          من خودم این چیز ها رو فوت آبم بهترین سیم برای چاشنی سیمی هستش که داخل کابل های IDE فلاپی و هارد دیسک و ... هستش و مخصوصا مارک ایسوس که سیمش دقیقا مخصوص اینکاره !!!!!!
          راستی های ولتاژ جان میدونی چطوری میشه روی دستگاه های وایرلس و موبایل و ... نویز انداخت ؟؟؟ اگر آره یه تاپیک بزنم !
          با تشکر
          ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
            یه فیلامان از یه لامپ بشکن و سالم با پایه اش در بیار (تنگستن مهتابی خیلی بهتره ) چند تا چوب کبریتو گوگردشو بکن و توی ظرف بریز کاملا پودرش کن . با اب خمیرش کن و دور فنر فیلامان لامپ بچسبون بذار خشک بشه . هر جا خواستی بذار و سیم بکش و با یه برق 12 ولت......
            نه-لازم نیست,این کار سخته.
            یه مغز مدار اتود برای این کار کافیه.(به جای فیلامان لامپ)
            اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

یه مغز مدار اتود برای این کار کافیه.(به جای فیلامان لامپ)
              چی ؟
              از سیم (مثل فیوز) هم میشه / ولی هیچ چیز مثل فنر لامپ مطمئن نیست . چرا ؟ چون گوگرد حساسیت خوبی برای اشتعال سریع نداره
              حتی کبریت بعضا نصقه روشن میشه .
              اینی که گفتم قبلا (سالها پیش )ساختم و بین چند لاستیک بزرگ که درونش از نفت پر شده بود (جز نفت نمیشه .بنزین و تینر الکل و...زود بخار میشه ) وسطش هم پر از چوب که بین چوب ها قوطی حاوی ...و این چاشنی دستی بود . سیمش کمی دور تر به دستگاه با ساعت وصل بود که پشت مدرسه مون گذاشته بودیم و برای زنگ تفریح تنظیم کرده بودیم .

دیدگاه

:eek: داداش فکر کنم از اون اتیــــــــــــــش پاره ها بودیاااا
                کسی جواب مارو ندارد اخرش :angry: این لیزر بزرگ ها (مثلا 300mw ) برای سوزوندن با بیشتر حکاکی رو غیر فلز خوبه؟؟ همینا که بزرگه و لوله ای سیاهه...

دیدگاه

های ولتاژ جون این تاپیک دست های برقی شما رو می طلبه !
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=64954.0

دیدگاه

سلام به همه
                    منم درست کردم ولی موقع باز کردن LD فکر کنم محافظ دورش در آمد و این شکلی شده

الان اصلا متمرکز نمیشه و نورش پخش میشه علتش نبودن اون محفظشه یا باید از چیز دیگه ای برای متمرکز کردن نورش استفاده کنم؟!

و یه سوال دیگه : من LD رو با 2.5 ولت روشن میکنم هم خودش هم ریگولاتور LM317 به شدت داغ می کنن و با مقاومت 100 اهم سریش میکنم و ولتاژو بالاتر میبرم خیلی کم نور روشن میشه ، سوالم اینه که برای راه اندازی LD چه ولتاژی با چه جریانی نیاز است؟!
                    درایور شبکه و nRF24L01
                    کاتالوگ محصولات
                    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

در جواب خودم این سایتو معرفی میکنم :biggrin:

http://www.rog8811.com/laserdriver.htm

http://iran-micro.com/index.php/cPath/224
                      درایور شبکه و nRF24L01
                      کاتالوگ محصولات

دیدگاه

کم نور شدن نشان از سوختن (ضعیف شدنه ) . حتی اگر واس یک لحظه باشه و دیگه قادر به سوزوندن چیزی نیست .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
                          کم نور شدن نشان از سوختن (ضعیف شدنه ) . حتی اگر واس یک لحظه باشه و دیگه قادر به سوزوندن چیزی نیست .
                          نه این کم نور شدن بخاطر سوختن نیست فقط چون جریانش تامین نمیشه میشه گفت اصلا روشن نمیشه ولی وقتی مقاومتو برمیدارم و به 2.5 ولت وصل میکنم درست میشه
                          اشکالش اینه که مث LED معمولی نور میده و روی خط متمرکز نمیشه و همه جا رو روشن میکنه
                          برا این مشکلش چکار کنم؟!
                          درایور شبکه و nRF24L01
                          کاتالوگ محصولات

دیدگاه

شما باید یکی از این ها رو بخری بعدت ld خودش رو در بیاری بعد از خودت رو بزاری !!!!!!!
                            من یدونه خریدم !
                            ال ای دی هم میزاشتم داخلش نورش جمع میشد !

دیدگاه

خوب جلوش باید لنز بذارید! همونی رو که دارین داخل یک استوانه فلزی قرار بدید(میتونید یک لیزر دیود 5 میلی وات بگیرید و از استوانه و لنزش استفاده کنید) این لیزری که شما دارید لیزر قویی هست اگه لنز مناسبی هم براش بذارید!

دیدگاه

آقا چند روز پیش که کارورزی بودم داستان این لیزر و برش چسب برق رو اونجا تعریف کردم :icon_razz:
                                اتفاقا گفتا که یک لیزر 5میلی وات هم اونا دارن :eek:
                                من که خیلی ناباورانه و شگفت زده گفتم بیارین ببینم..... oo:
                                آره آوردن.....خودش بود...خوده خوده لیزر 5میلی وات.... 12هزار تومن قیمتشه لامصب !!!! :agree:
                                معطل نکردم و ولتاژ رو گذاشتم روی 2.5ولت و روشنش کردم...وای پسر عجب نوری داشت....
                                عجب قدرتی.!!!! ولی پیش خودمون بمونه....بالیزر های 2تومنی قرمز معمولی هیچ فرقی نمیکرد
                                نورش رو انداختم روی چسب برق.....هیچی اتفاق نه افتاد.....
                                فکر کنم اگه اونقدر بجای لیزر ؛من با چشام به چسب برق برق نگاه میکردم اونو تابه حال 10باز ذوب کرده بودم :evil:
                                خلاصه...از ما اصرار.....از لیزر انکار.....نشد که نشد....
                                گفتم یکم ولتاژ رو زیاد کنم شاید قوی تر بشه.....زیاد کردن همانا...پرش ولتاژ به4.5ولت همانا.... :mrgreen:
                                آقا چشت روز بد نبینه.....روی دیوار هر چی دنبالش نورش گشتم پیدا نشد!!! نور لیزر گم شده بود......!!!
                                به عدسی خود لیزر نگاه کردم دیدم نور لیزر شده در حد لیزر یک دهم میلی وات.... :redface:
                                آره....درسته....نیم سوز شد رفـــــت
                                گفتن اشکال نداره.......( شانسم گرفتا ؛بخیر گذشت ) :biggrin:
                                تا اینکه امروز گفتن رفتن یکی دیگه خریدن 25میلی وات...منم گفتم کو ؟ کو؟ کجاست؟؟؟
                                گفتن شرمنده اینجا نیاوردیمش
                                بله دیگه.....باید از دست رس اطفال دور نگه داری شود >
                                شما هم مراقب باشید....اصلا بدون رگولاتور و مقاومت بایاسش نکنید ها !!! پولاتون بچای چسب برق میسوزه و دود میشه میره =))
                                هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X