اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تجربه و درس عبرت در کار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تجربه و درس عبرت برای کار با قطعات الکترونیک

یبار فاصله rx tx یوزارت تو مدارم زیاد بود دیتا چرت و پرت نشون میداد با پول دان کردنش مشکل حل شد.

دیدگاه

ماهم دست ب کار میشیم و چنتا مشکلاتو میگیم که داشتیم:1.در هنگام لحیک کاری حتما از خمیر فلکسی مرغوب استفاده شه.2.اگه دارین با خطه تلفن کار میکنید مخصوصا برایه دیکد کردن سیگنال از مقاومت خوبی برای خط استفاده کنید تا نویزسیگنال هم تقویت نشه.3.برایه ماژول rfid با اینکه شبیهن نحوه اتصال متفاوته و گه خطا باشه اشتباه خواندن زیاد میشه چون خیلی حساسن بعضیاشون

دیدگاه

تو اغلب منابع تغذیه سوییچینگ ورودی برق شهر با یه خازن 2.2nF/1KV یا مشابه (به رنگ آبی) به گراند خروجی وصل میشه و این باعث میشه که خروجیتون برق دار باشه و واسه مدارات حساس ایجاد مشکل کنه اگه به ارت دسترسی ندارین این خازن رو خذف کنید(اصلا نمیدونم واسه چی این خازن رو میزارن)

تو روش چاپ برد به روش اتو استفاده از کاغذهای نازک باعث میشه موقع تو آب انداختن کاغذ مثل چرک جدا بشه و به سختی
        اما کاغذهای ذخیم خیلی راحت تر و تمیزتر جدا میشن

اگر از eeprom میکرو استفاده می کنید و مدارتون از برق تغذیه میشه و باید قبل از قطع برق اطلاعات رو روی حافظه بنویسید از یه خازن با ظرفیت بالا واسه تغذیه میکرو استفاده کنید و از ولتاژ تغذیه میکرو هم نمونه برداری کنید تا در صورت کاهش ولتاژ نوشتن روی میکرو انجام نشه.

روغن لحیم هیچ شباهتی به فلاکس نداره روغن لحیم ها اغلب ساینده و رسانای جریان الکتریکی اند (به دلیل اینکه در ساختشون از اکسید روی zinc oxide استفاده میشه) تو جاهایی ازشون استفاده کنید که مطمئن باشید امکان تمیزکاری برد وجود داره وگرنه اتصال کوتاهی پیش میاد.

ترانزیستورهای سری MJE شامل 13001 و 13003 و 13005 دارای ترتیب پایه های استاندارد نیستن قبل از استفاده ازشون واسه لامپ کم مصرف یا سوییچینگ از ترتیب پایه ها مطمئن بشین

استشمام دراز مدت بوی تینر و بنزین باعث آسیبهای ریوی میشه حواستون رو جمع کنید.
        فعلا چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه

دیدگاه

در رگولاتور های سری 78xx اگر مرغوب و اصل باشد، "محافظ اتصال کوتاه و محافظ جریان کشی بیش از حد" دارد ولی اگه چینی و غیر اصل باشد این امکانات رو ندارد!
          1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
          من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
          !Electronic On! Programming On
          هوشمندانه سوال بپرسیم!
          http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee
            در رگولاتور های سری 78xx اگر مرغوب و اصل باشد، "محافظ اتصال کوتاه و محافظ جریان کشی بیش از حد" دارد ولی اگه چینی و غیر اصل باشد این امکانات رو ندارد!
            آدم خودش رگولاتور زنری همراه تقویت جریان و محافظ اتصال کوتاه بسازه صد برابر بهترین از اینه که خودش رو علاف پیدا رگولاتور اصل کنه

در ضمن رگولاتور اصل من تو بازار ندیدم
            از هر فروشنده ای هم که سوال کنی نمیاد بگه که ماست من ترشه
            از هر فروشنده ای که سوال میکنی که فلان قطعه کیفیتش چطوره ، برای بازار گرمی هم که شده مقاومتهاشم میگه اصله

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده.
              آدم خودش رگولاتور زنری همراه تقویت جریان و محافظ اتصال کوتاه بسازه صد برابر بهترین از اینه که خودش رو علاف پیدا رگولاتور اصل کنه

در ضمن رگولاتور اصل من تو بازار ندیدم
              از هر فروشنده ای هم که سوال کنی نمیاد بگه که ماست من ترشه
              از هر فروشنده ای که سوال میکنی که فلان قطعه کیفیتش چطوره ، برای بازار گرمی هم که شده مقاومتهاشم میگه اصله
              حرف شما متین...
              من فقط نظرمو گفتم...
              1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
              من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
              !Electronic On! Programming On
              هوشمندانه سوال بپرسیم!
              http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

پاسخ : تجربه و درس عبرت برای کار با قطعات الک&#1578

چاپ سبز رو فقط به شرکت های خوب بدین که بزنن .

یه برد من چاپ سبزش کنده شد.
                [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
                درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

سلام

اگه مدارات تون به برق 220 وصل می شه

جایی که بار زیادی روی خط 220 ولت هست، نظیر وقتی جوشکاری می شه یا کولر گازی قدیمی روشن می شه، خط تغذیه 220 دچار آشفتگی می شه و این آشفتگی از ترانس عبور می کنه و ممکنه باعث خطا در مدارات شما بشه.

این نوع آشفتگی رو با فیلتر EMI حذف می کنند.
                  حتما برای کار صنعتی فیلتر EMI استفاده کنید. این فیلتر قبل از ورودی 220 ولت ترانس یا تغذیه سوییچینگ گذاشته می شه :smile:
                  برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                  http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

چاپ سبز رو فقط به شرکت های خوب بدین که بزنن .

یه برد من چاپ سبزش کنده شد.
                    احتمالا چاپ UV بوده و طرف برد رو هم ارزون حساب کرده واست درسته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
                      احتمالا چاپ UV بوده و طرف برد رو هم ارزون حساب کرده واست درسته؟
                      من اینو بگم که دوستان از سردرگمی در بیان : برد فقط یه قسمت از چاپ سبزش کنده شده نه همش . ( که از شانس بد من درست زیر کریستال بوده)
                      اسم هم نمیارم.
                      اصلا هم ارزون حساب نکرد. 47000 تومان برای یک برد 10 * 15 که فقط روی برد چاپ سبز داره.
                      [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
                      درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
                        تو اغلب منابع تغذیه سوییچینگ ورودی برق شهر با یه خازن 2.2nF/1KV یا مشابه (به رنگ آبی) به گراند خروجی وصل میشه و این باعث میشه که خروجیتون برق دار باشه و واسه مدارات حساس ایجاد مشکل کنه اگه به ارت دسترسی ندارین این خازن رو خذف کنید(اصلا نمیدونم واسه چی این خازن رو میزارن)
                        برای اینکه ترانس در اثر ولتاژ شناور زیاد آسیب نبینه یعنی به نوعی چون خازن در AC اتصال کوتاه در نظر گرفته میشه با هم پتانسیل کردن دو نقطه در ترانس باعث میشه اختلاف ولتاژ زیاد ترانس رو خراب نکنه در حقیقت یک نوع محافظ برای ترانس هست.

sigpic

دیدگاه

سلام
                          اینو برای عزیزی که فرمودن به برد بورد اعتماد نکنید میگم
                          همیشه قبل از کار با برد بور (نخ سوزن تو آزمایشگاههای دانشگاه) چند بار با انگشت محکم تمام سطح زیر برد بورد رو فشار بدید تا اتصالات سر جاشون برگردن
                          آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

برای اینکه ترانس در اثر ولتاژ شناور زیاد آسیب نبینه یعنی به نوعی چون خازن در AC اتصال کوتاه در نظر گرفته میشه با هم پتانسیل کردن دو نقطه در ترانس باعث میشه اختلاف ولتاژ زیاد ترانس رو خراب نکنه در حقیقت یک نوع محافظ برای ترانس هست.
                            ممنون از شما بابت راهنماییتون
                            آیا نمیشه برای حذف یا کاهش ولتاژ شناور تو خروجی از یه مقاومت بار ؛ تو خروجی استفاده کرد؟
                            قبول دارید که این خازن خواسته یا ناخواسته نویز ورودی رو هم به خروجی تزویج میکنه؟ به جز ارت کردن گراند در خروجی چه راه حل دیگه ای سراغ دارید واسه این مشکل؟

دیدگاه

لگه قراره بردی رو مونتاژ کنید که هم قطعات SMD داره و هم DIP بهتره اول قطعات SMD رو مونتاژ کنید
                              خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
                              [hr]

دیدگاه

اکثر هویه های ارزون قیمت و بی کیفیت در نوکشون ولتاز دارن که در حین لحیم کاری ممکنه به قطعات اسیب برسونه.
                                قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X