اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همه چیز در باره چسب All Info Glue

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : همه چیز در باره چسب All Info Glue

نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها

در مورد همان که شما میفرمایید خمیر .... خوب همان فوم که عرض کردم و باید کمی فشرده شود... است.... ..... فوم منظورتان دقیقا چه
    فومی است ... شما مد نظر اسفنج ابر مانند را میفرمایید؟ بهتر است بگویم پد حرارتی..... فوم لغت درستی نباشد.... شما یاد ابر و فوم مبلمان میافتید
    دقیقا شرایط به همین صورت است که عرض کردم و چسبی در این پد ها موجود نیست و برای پر کردن فاصله چیپ تا هیتسینک میباشد....
    باز مشکل پیچ و مهره وجود دارد.....
    هیتسبنکهای آفتاب را دیدید؟ دقیقا چسبهای انتقال حرارت است؟ نظرتان را نفرمودید...!!!
    در مورد چسبهای واشر ساز هم راهنمایی بفرمایید....
    پ.ن: شما من را یاد یک استادی میاندازید که در فروم دیگری با ایشون آشنا شدم دوستی قدیمی ....
    چی بگم دوست من...شما فرهنگ لغت خودتون را دارید انگار
    فوم یک تعریفی داره و یک شکل و خواص فیزیکی مخصوص داره ...شما میفرمایید فوم کمی فشرده همون خمیر میشه من چی بگم دیگه
    در مورد اون هیت سینک ها هم عرض کردم هم از آفتاب هم از سایر فروشگاه ها گرفتم و همشون چسب دو طرفه معمولی هستند.
    در مورد چسب های واشر ساز اطلاعات کاملی ندارم.بیشتر از مطالب شما بهره بردم.
    مورد آخر هم 100% اشتباه شده ...من اینجا از شما اساتید درس میگیرم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam18 نمایش پست ها
      چی بگم دوست من...شما فرهنگ لغت خودتون را دارید انگار
      فوم یک تعریفی داره و یک شکل و خواص فیزیکی مخصوص داره ...شما میفرمایید فوم کمی فشرده همون خمیر میشه من چی بگم دیگه
      در مورد اون هیت سینک ها هم عرض کردم هم از آفتاب هم از سایر فروشگاه ها گرفتم و همشون چسب دو طرفه معمولی هستند.
      در مورد چسب های واشر ساز اطلاعات کاملی ندارم.بیشتر از مطالب شما بهره بردم.
      مورد آخر هم 100% اشتباه شده ...من اینجا از شما اساتید درس میگیرم...
      نه شما درست میفرمایید و ممنون برای پیگیری دقیقتان و پوزش برای گمراه کردن شما و دوستان
      فوم کاملا غلط است و لغت درست پدر حرارتی است.... خمیری شکل هم ممکن است باشد ...
      من از نزدیک ندیدم و فقط در فیلمهای آماتور یوتوبی آن را مشاهده کرده ام....در دیجیکو هم دقیقا نوشته
      خمیر سیلیکنی فلت (دقیقا همان که شما میفرمایید) یا پدر سیکلنی.... بله فوم دقیقا باید ابر مانند باشد
      من قبلا هم در سرچهای اینترنتی ام .... با نام پد سیلیکنی این محصول را میشناختم....اما بعد از این که
      فیلم ها و عکس های اینترنتی را دیده بودم و شباهتی بین فوم ابی زیر سالنهای بازی بچه ها را با این محصول دیدم
      و آن فوم های بازی را هم به نام پد کف پوش مینامند.... فکر کردم راستش را بخواهید این دو (در فیلمها به نظرم آمد)
      هر دو محصول شبیه هم هستد و باید فوم باشد و در سرچ انگلیسی فوم هم باز این محصولات بالا آمدند...
      چی بگویم.... البته بقیه موارد و این که برای چه کاری استفاده میشود کاملا درست بود....
      حالا خوب شد شما پیگیر بودید.... آموزش اشتباه میتواند دوستان خواننده تاپیک را گمراه کند...

آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
      مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
      _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        به نظر شما مخلوط کردن چسب آکواریوم و خمیر سیلیکن فکر خوبی نیست؟شما تست نکردید؟
        سلام
        خیر. من تست نکردم.
        ولی فکر می کنم خمیر سیلیکون روی خاصیت چسبندگی چسب تاثیر منفی میذاره. به همین خاطر گفتم کار جالبی نیست.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

معروفترین چسبهای دوقلوی معمولی (شفاف و مات) تولید ایران:
          1- چسب غفاری (شفاف و مات)....
          2- چسب جلاسنج (شفاف و مات).....
          3- چسب رازی (شفاف ومات)...

معروفترین چسبهای دوقلوی حرفه ای (فولاد...) تولید ایران:
          1- چسب هل....
          2- چسب زیپر....
          3- چسب غفاری سری Mega Pox....
          4- چسب رازی سری Prestige....

مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
          _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

معرفی چند چسب معروف

ابزارمال دوشنبه 18 دی 1394
            چسب ها یکی از پرکاربرد ترین ابزار ها در زندگی روزمره ما هستند. هر یک از انواع چسب ها بسته به نوع کاری که با آنها داریم مورد استفاده قرار می گیرند تا نتیجه دلخواهمان را بدهند.
            اگر با انواع چسب ها، مارک ها و کاربردشان آشنا شوید می توانید خرید مناسب تری داشته باشید، موارد و راهنمایی مصرفشان را بدانید و از نتیجه کار هم رضایت بیشتری به دست بیاورید. در این گزارش که به کمک مصطفی رحمانی، یکی از ابزارفروشان پرسابقه تهیه شده تلاش کرده ایم تا پرکاربرد ترین چسب های معمول بازار که به درد مصارف خانگی می خورند را معرفی کنیم.
            همین ابتدا هم باید از کیفیت مناسب چسب های داخلی بگوییم که انصافا رقیب های کاملا جدی ای برای محصولات خارجی هستند و می توانند بهترین انتخاب باشند. این را هم بدانید که چسب های استاندارد تولید داخل به بسیاری از کشورهای جهان صادر می شوند و برای خودشان برند های معروفی هستند.
            چسب چوب

نه فقط برای چوب

چسب چوب به صورت نیم کیلویی، یک کیلویی، گالنی و حلبی در بازار موجود است که نیم کیلویی اش برای مصارف خانگی جواب می دهد. چسب چوب همانطور که از نامش پیداست بهترین نوع چسب برای چسباندن قطعات چوبی به یکدیگر است اما برای چسباندن کاغذهای ضخیم و تکه های مجسمه هم می تواند پیشنهاد خوبی باشد. چسب چوب خیلی دیر خودش را می گیرد و از این جهت به شما اجازه می دهد تا با خیال راحت نمونه ها را به هم بچسبانید.
            حلالش آب است و به همین خاطر می توانید از انگشتانتان یا قلمو برای مالیدن چسب به محل مورد نظرتان استفاده کنید. در حال حاضر چسب چوب «شمال» و «هل» بهترین مارک های بازار هستند. یادتان باشد چسب چوب ها در ۲ نوع بی رنگ و سفید در بازار عرضه می شود. چسب چوب فاسد حالت ژله ای به خود می گیرد و رویش آب می افتد.
            چسب آکواریوم

فقط ضدباکتری

چسب های آکواریوم معمولا برای هر مکان و محلی که نیاز به آب بندی داشته باشد استفاده می شوند. در حال حاضر این چسب ها در ۲ نوع معمولی و ضدباکتری عرضه می شوند که نمونه ضدباکتری آن دیر تر سیاه می شود و عمر بیشتری هم دارد. البته همین امر باعث می شود که کمی قیمتش گران تر باشد.
            بهترین مارک چسب های آکواریوم «کاســـپین» و «رازی» اســـت. چسب های آکواریوم دارای رنگ بنـــدی سفید، شفاف و رنگی است که معمولا مدل شفاف و بی رنگ آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. برای کار با چسب آکواریوم بهتر است یک دستکش پلاستیکی یکبار مصرف دستتان کنید تا چسب به پوست دستتان نچسبد.
            چسب آهن

مواظب دستتان باشید
            چسب هایی که در بازار به نام چسب آهن شهرت یافته برای چسباندن هر قطعه فلزی ای کاملا مناسب است. البته برای چسباندن برخی قطعات پلاستیکی به هم و چسباندن موکت و فرش به زمین هم می توانید روی آن حساب کنید. چسب آهن به صورت تیوبی و قوطی عرضه می شود و شرکت های «رازی» و «قوام» بهترین مارک های بازار را تولید می کنند. برای استفاده از چسب آهن بهتر است از قلمو بهره بگیرید. برای بهتر چسبیدن چسب هم خوب است ۲ سطح مورد نظر چسب کاری شود.
            اگر می خواهید چسب از محل چسباندن آن بیرون نزند کافی است که حجم چسب را به صورت مسطح پوشش دهید. برای استفاده از این نوع چسب حتما یک دستکش پلاستیکی یکبار مصرف دستتان باشد.
            چسب پی وی سی

مناسب برای لوله ها
            این نوع چسب برای قطعات پلاستیکی مختلف که نیاز به فشار قوی داشته باشد کاملا کارایی دارد؛ مثلا برای چسباندن انواع لوله های پلاستیکی به یکدیگر می توانید این نوع چسب ها را به کار ببرید. چسب های پی وی سی دارای ۲ نوع معمولی و تارگت هستند که مدل تارگت آنها قدرت چسبندگی بیشتر و قدرت بالاتری دارند و البته سرعت چسبندگی شان هم کمی بیشتر است. در حال حاضر شرکت «رازی» بهترین نوع چسب پی وی سی را تولید می کند.
            برای استفاده از این نوع چسب هم می توانید از نوک خود تیوب چسب برای مالیدن آن به سطح مورد نظر بهره ببرید. از آنجا که چسب پی وی سی وقتی در معرض هوای آزاد قرار بگیرد سفت می شود و کیفیت خود را از دست می دهد، پس از مصرف، سریعا در تیوب آن را ببندید.
            چسب قطره ای
            کوچک ولی قوی
            چسب های قطره ای تنوع بسیار بالایی در بازار دارند و نمونه های داخلی و خارجی آن به وفور در همه جا پیدا می شود. این چسب های دو سه گرمی بهترین نوع برای چسباندن هر آنچه هستند که نیاز به حجم کم چسب و قدرت بالا دارند مثلا برای چسباندن تکه های شیشه یا قطعات ریز به یکدیگر که باید از حجم چسب اندک استفاده کنید این نوع چسب کاملا مناسب خواهد بود. بی رنگی، یکی دیگر از مزیت های چسب های قطره ای است و پس از کاربرد خودش را نشان نمی دهد.
            هنگام استفاده از چسب های قطره ای خیلی مراقب باشید تا با پوست دستتان برخوردی نداشته باشد؛چون به این راحتی ها پاک نمی شود. چسب های قطره ای برای چسباندن شیشه، سنگ، پلاستیک و برخی قطعات فلزی کارایی مناسبی دارند.
            چسب یک، دو، سه
            فقط ۳ ثانیه
            احتمالا نامگذاری این نوع چسب به خاطر این بوده که تنها در عرض ۳ ثانیه خودش را می گیرد و دو قطعه را سریع به هم می چسباند. چسب های یک، دو، سه تقریبا همان عملکرد چسب های قطره ای را دارند اما حجم شان کمی بیشتر است. این نوع چسب ها به صورت دوتکه عرضه می شوند که تکه اول چسب و تکه دوم اسپری خشک کننده خواهد بود. بهترین روش استفــــاده چسب این است که یک سطح را کاملا به چسب آغشته کنید و سطح دیگر را اسپری خشک کننده بزنید و سپس بلافاصله دوتکه را به هم بچسبانید.
            اسپری کمک می کند که چسب در عرض ۳ ثانیه خودش را بگیرد. در حال حاضر مارک های ترکیه ای و «جلاسنج» باکیفیت ترین انواع این نوع چسب ها هستند.
            چسب دوقلو
            مقاوم در برابر حرارت
            این یکی هم جزو قدیمی های انواع چسب هاست که حالا مدل های جدیدتر آن هم به بازار آمده است. یادتان باشد که این نوع چسب بهتر است برای چسباندن اشیایی استفاده شود که حالت خشک و شکننده دارند. چسب دوقلو نوعی چسب ترکیبی است و باید برای استفاده از آن، مقادیر برابر از ۲ تیوب جداگانه را با هم مخلوط کنیم. سطوح فلزی، شیشه ای، چینی، سنگی و حتی چوبی برای استفاده از چسب دوقلو مناسبند.
            درضمن چسب های دوقلو معمولا در ۲ نوع شفاف و رنگی در بازار به فروش می رسند. چسب دوقلو مقاومت خوبی در برابر حرارت دارد و مقاومت نوع معمولی آن نسبت به نوع شفاف آن، در برابر حرارت بالا تر است. همین خصوصیت باعث شده که توسط مکانیک ها برای چسباندن قطعات موتور اتومبیل هم مورد استفاده قرار گیرد. این چسب را می توان پس از مخلوط کردن تا ۵ دقیقه استفاده کرد.

منبع مطلب : https://www.chasbiran.com/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%D9%85%D9%82%D8%A7%D 9%84%D8%A7%D8%AA/tabid/121/articleid/18/Default.aspx

دیدگاه

آیا چسب حرارتی جانسون یا Janson واقعا تایوانیست؟!!!!
              سلام دوستان و اساتید گرامی..... من مدتیست که به فکر خرید
              بسته یک کیلویی جانسون صنعتی زرد افتادم و در اینترنت در حال
              تحقیق در این باره هستم..... 1- جالب اینجاست که وقتی به انگلیسی سرچ
              میکنید چسب جانسون تایوان.... هیچ منبع و سایت مشخص بالا نمی آید و
              بیشتر سایتهای فارسی در سرچ مشخص می شود.... که دلیل داخلی بودن
              این محصول را افزایش میدهد...2- SMS ای به یک پخش کننده چسب حرارتی
              در ایران فرستادم... اون دوستمان هم میگفتند که چسب جانسون را در ایران تولید میکنند...
              3- در قدیم چسب چوبی ایرانی به نام جانسون وجود داشت (چند سال قبل) که به چسب صادراتی
              معروف بود... 4- نکته دیگر... جانسون را به لاتین به صورت Johnson می نویسند نه Janson ....
              5- به لوگوی برند چسب حرارتی جانسون و چسب چوب آن توجه کنید.... و چسب نواری آن....

نظر اساتید در این باره چیست؟؟؟؟!!!!!!!!

جدیدترین ویرایش توسط sina1359; ۱۱:۴۳ ۱۳۹۸/۰۷/۰۴.

دیدگاه

این هم نمونه هایی از برند و بسته بندی های تایوانی...
                کشوری مثل تایوان نمیاید یک بسته نایلونی بی کیفیت به کار گیرد...

جدیدترین ویرایش توسط sina1359; ۱۱:۲۲ ۱۳۹۸/۰۷/۰۴.

دیدگاه

آیا چسب حرارتی جانسون یا Janson واقعا تایوانیست؟!!!!
                  سلام دوستان و اساتید گرامی..... من مدتیست که به فکر خرید
                  بسته یک کیلویی جانسون صنعتی زرد افتادم و در اینترنت در حال
                  تحقیق در این باره هستم..... 1- جالب اینجاست که وقتی به انگلیسی سرچ
                  میکنید چسب جانسون تایوان.... هیچ منبع و سایت مشخص بالا نمی آید و
                  بیشتر سایتهای فارسی در سرچ مشخص می شود.... که دلیل داخلی بودن
                  این محصول را افزایش میدهد...2- SMS ای به یک پخش کننده چسب حرارتی
                  در ایران فرستادم... اون دوستمان هم میگفتند که چسب جانسون را در ایران تولید میکنند...
                  3- در قدیم چسب چوبی ایرانی به نام جانسون وجود داشت (چند سال قبل) که به چسب صادراتی
                  معروف بود... 4- نکته دیگر... جانسون را به لاتین به صورت Johnson می نویسند نه Janson ....
                  5- به لوگوی برند چسب حرارتی جانسون و چسب چوب آن توجه کنید.... و چسب نواری آن....

نظر اساتید در این باره چیست؟؟؟؟!!!!!!!!

ظق

میله چسب حرارتی که عکسش گذاشتی نسبت به چسب های دیگه کیفیت بالاتری داره و سریع گرم و سرد میشه و چسبندگی بالایی نسبت به بقیه مارک ها و بسته بندی ها داره.
                  چسب پهنی هم که گذاشتی نمونه اصلی با کیفیت هست.
                  در مورد تولید کننده اصلی جانسون اطلاعی ندارم صرفا بر روی تجربه راهنمایی کردم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

این هم نمونه هایی از برند و بسته بندی های تایوانی...
                  کشوری مثل تایوان نمیاید یک بسته نایلونی بی کیفیت به کار گیرد...

یه اصطلاحی توی شیراز استفاده میشه به اسم (خیلی ببخشید روم سیاه!!!) : "چاپ سگی"
                  والا توی چین الان هر بسته بندی و کیفیتی بخوای برات میزنن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
                    میله چسب حرارتی که عکسش گذاشتی نسبت به چسب های دیگه کیفیت بالاتری داره و سریع گرم و سرد میشه و چسبندگی بالایی نسبت به بقیه مارک ها و بسته بندی ها داره.
                    چسب پهنی هم که گذاشتی نمونه اصلی با کیفیت هست.
                    در مورد تولید کننده اصلی جانسون اطلاعی ندارم صرفا بر روی تجربه راهنمایی کردم
                    سلام اشکان خان.... دستتون درد نکنه که تجربتونو در اختیار من و دوستان قرار دادید
                    شما نمونه کیریستالی جانسون را میفرمایید یا نمونه زد صنعتی آن را؟؟؟
                    نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
                    یه اصطلاحی توی شیراز استفاده میشه به اسم (خیلی ببخشید روم سیاه!!!) : "چاپ سگی"
                    والا توی چین الان هر بسته بندی و کیفیتی بخوای برات میزنن.
                    دقیقا....
                    پ.ن: راستی اشکان خان تبریک میگم... پس به سلامتی شعبه ECA شیراز را راه انداختید

دیدگاه

این هم سندی دیگر از ایرانی بودن محصولات
                      جانسون.... چسب قطره ای جانسون در دیجی ....:

جدیدترین ویرایش توسط sina1359; ۱۹:۴۵ ۱۳۹۸/۰۷/۱۲.

دیدگاه

سلام به دوستان و اساتید گرامی....
                        فروشگاه سایت چسب سیلیکنی سری K-5203K را وارد کرده... ضریب انتقال حرارت 1.2 است و خیلی بالاست و از بیشتر
                        خمیرهای سیلیکنی بازار هم بیشتر است... خمیر سیلیکنی CPU مقدارش 1.6 است واین شماره اولین با است وارد ایران شده.... البته
                        k-5204K ضریبش 1.6 است. من این 5203 و 5204 را در ایران ندیده بودم. 5202 آن هم به سختی گیرمی آمد که 0.8 ضریب انتقال دارد
                        برای بهترمتوجه شدن این میزان ضریب 1.2 باید عرض کنم که بیشتر خمیرهای بازارضریب 0.4 تا 0.8 دارند. پس برای چسب خیلی بالاست...
                        برای LED پاور و چسباندن هر هیتسینکی خیلی خوب است.... برای المان سرد کننده هم کفایت میکند... 0.8 هم المان را جواب میداد
                        مدل 704K- چسبهای سیلیکنی و بقیه این رنج انتقال دهنده نبوده و عایق حرارتی هم هستند... بیشتر سری 7XX برای عایق رطوبتی
                        و حرارتی و ایزولاسیون هایولتاژ (HV)و جلوگیری از لرزش ترانس هستند... مدلهای انتقال حرارت روی انها عکس CPU و هیتسینک
                        وجود دارد... و با همان عکس میتوانید تشخیص دهید که سری انتقال حرارت است... مدل 5202 را از بازار به سختی گیر آوردم و قیمتی 50 هزار تومان داشت....
                        سایت 0352 را 25 و29 میفروشد... خیلی خوب است.... فقط مدلی که آخرش K دارد بخرید (29000 تومانی) چون چسبندگی بیشتری داشته و سریعتر خشک می شود
                        ....

https://eshop.eca.ir/

https://eshop.eca.ir/

دیدگاه

فرق چسب آکواریوم با چسب کافوتر 704

سلام دوستان و اساتید گرامی ..... وقت دوستان را نگیرم...مستقیم میروم
                          سر اصل مطلب ...یک سوالی از دوستان داشتم:
                          فرق چسب آکواریوم تویپی با سری 704 کافوتر در چیست؟ ببیند دوستان یک
                          چسب آکواریوم معمولی و شیشه ای و یا سفید رنگ در بازار... قیمتی 3000 تومانی
                          داشته و چسب کافوتر 704 که در توضیحات همانند چسب آکواریوم بوده و در حقیقت
                          یک چسب سیلیکنی آب بندی میباشد... قیمتی 18000 تومانی دارد که میشود 6 برابر
                          چسب آکواریوم معمولی...حال سوال من اینجاست که چه فرقی بین این دو است که
                          من 6 برابر هزینه کنم و چسب کافوتر را خریداری کنم...؟ در اصل باید فرق بین
                          حلال آنها باشد... یکی از دلیلها.... بوی شدید چسب آکواریوم است که کافوتر تقریبا
                          پیش آن بی بو بوده..... اگر از چسب آکواریوم معمولی استفاده کنم ممکن است اثر
                          خورندگی داشته باشد.... ؟؟؟ اگر چسب معمولی این مشکل را ندارد و فرقی بین
                          این دو نیست.... چه رنگی از چسب سیلیکنی معمولی برای روی برد و قطعات
                          مناسب است؟ مشکی - بیرنگ - سفید......؟؟؟
                          پ.ن: چسب کافوتر سری 704 در حقیقت یک چسب آب بندی مدار بوده و عایق
                          رطوبت و گرما است....و از لرزش قطعاتی مثل ترانس و سلف... جلوگیری میکند...
                          عایق خوبی هم برای الکتریسیته بوده و در مدارهای هایولتاژ (H.V) مانع آرک میشود..
                          .

-----------------------------------------------

سلام دوستان و اساتید گرامی......
                          سوالی داشتم.... چسب سیلیکنی سری K520X که برای هدایت گرمایی استفاده می شود
                          و کلا خمیرهای سیلیکنی انتقال حرارت.... آیا هدایت و انتقال الکتریسیته را هم انجام میدهند؟
                          و یا در برابر الکتریسیته عایق میباشند؟ مثلا اگر بر روی بردی به صورت یک دست ریخته شوند
                          (برای انتقال حرارت برد) آیا ممکن است موجب اتصال کوتاه و یا نشتی بین پایه ها شوند و در
                          کارکرد مدار ما خللی ایجاد کنند؟ دوستان اطلاعات و یا تجربه ای در این زمینه دارند؟
                          پ.ن: مثلا تجربه من... از روغن لحیم در یک مدار هایولتاژ (H.V)که خوب روغن بین دو پایه
                          نزدیک به هم را پاک نکرده بودم... موجب آرک بین دو پایه و جرقه شده بود.... که بعد از
                          پاک کردن روغن لحیم بین دو پایه مشکل رفع شد... آیا خمیر و چسب سیلیکنی انتقال حرارت
                          نیز این مشکل را دارد و نمیتوان بر روی مدار به صورت یکنواخت پخش شود....؟؟؟؟

دیدگاه

پاسخ : فرق چسب آکواریوم با چسب کافوتر 704

سلام دوستان و اساتید گرامی ..... وقت دوستان را نگیرم...مستقیم میروم
                            سر اصل مطلب ...یک سوالی از دوستان داشتم:
                            فرق چسب آکواریوم تویپی با سری 704 کافوتر در چیست؟ ببیند دوستان یک
                            چسب آکواریوم معمولی و شیشه ای و یا سفید رنگ در بازار... قیمتی 3000 تومانی
                            داشته و چسب کافوتر 704 که در توضیحات همانند چسب آکواریوم بوده و در حقیقت
                            یک چسب سیلیکنی آب بندی میباشد... قیمتی 18000 تومانی دارد که میشود 6 برابر
                            چسب آکواریوم معمولی...حال سوال من اینجاست که چه فرقی بین این دو است که
                            من 6 برابر هزینه کنم و چسب کافوتر را خریداری کنم...؟ در اصل باید فرق بین
                            حلال آنها باشد... یکی از دلیلها.... بوی شدید چسب آکواریوم است که کافوتر تقریبا
                            پیش آن بی بو بوده..... اگر از چسب آکواریوم معمولی استفاده کنم ممکن است اثر
                            خورندگی داشته باشد.... ؟؟؟ اگر چسب معمولی این مشکل را ندارد و فرقی بین
                            این دو نیست.... چه رنگی از چسب سیلیکنی معمولی برای روی برد و قطعات
                            مناسب است؟ مشکی - بیرنگ - سفید......؟؟؟
                            پ.ن: چسب کافوتر سری 704 در حقیقت یک چسب آب بندی مدار بوده و عایق
                            رطوبت و گرما است....و از لرزش قطعاتی مثل ترانس و سلف... جلوگیری میکند...
                            عایق خوبی هم برای الکتریسیته بوده و در مدارهای هایولتاژ (H.V) مانع آرک میشود..
                            .

-----------------------------------------------

سلام دوستان و اساتید گرامی......
                            سوالی داشتم.... چسب سیلیکنی سری K520X که برای هدایت گرمایی استفاده می شود
                            و کلا خمیرهای سیلیکنی انتقال حرارت.... آیا هدایت و انتقال الکتریسیته را هم انجام میدهند؟
                            و یا در برابر الکتریسیته عایق میباشند؟ مثلا اگر بر روی بردی به صورت یک دست ریخته شوند
                            (برای انتقال حرارت برد) آیا ممکن است موجب اتصال کوتاه و یا نشتی بین پایه ها شوند و در
                            کارکرد مدار ما خللی ایجاد کنند؟ دوستان اطلاعات و یا تجربه ای در این زمینه دارند؟
                            پ.ن: مثلا تجربه من... از روغن لحیم در یک مدار هایولتاژ (H.V)که خوب روغن بین دو پایه
                            نزدیک به هم را پاک نکرده بودم... موجب آرک بین دو پایه و جرقه شده بود.... که بعد از
                            پاک کردن روغن لحیم بین دو پایه مشکل رفع شد... آیا خمیر و چسب سیلیکنی انتقال حرارت
                            نیز این مشکل را دارد و نمیتوان بر روی مدار به صورت یکنواخت پخش شود....؟؟؟؟
                            سلام
                            اون چسبهای 3هزار تومنی سیلیکون معمولی هست این 704مدل rtvهست .به چسب rtvتو بازار همون چسب مزدا میگند که مکانیکها استفاده می کنند
                            من که رشته ام مواد و مکانیک نیست اما ظاهرا rtvها خواص مکانیکی بهتری تا سیلیکون معمولی دارند.
                            Room Temperature Vulcanising
                            مخفف rtv

رنج دمایی rtvها هم بیشتر از چسب آکواریوم معمولی است مثلا همین 704تا 250درجه تحمل دما داره.

من قبلا چسب آکواریوم معمولی برای عایق کردن برد استفاده کردم جالب نشد و آخرش آب بهش نفوذ کرد البته اگر با چوب یا مقوا برای برد قالب درست کنید و کامل برد را در چسب فرو ببرید شاید خوب بشه اما مثل من همین طوری فقط کمی چسب روی برد بریزید جواب نمیده .راه استاندارد عایق کردن برد هم رزین هست(مثل برد ماشین لباسشویی یا ecuماشین و.........) .یادمه قبلا در مورد عایق کردن برد تو انجمن بحث شده بود

در مورد رسانا بودن در مشخصات چسب خود شرکت عنوان کرده

مثلا همین چسب فروشگاه تا 18 کیلو ولت در یک میلی متر نارسانا است.
                            کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                            ولتر

دیدگاه

سلام محمد خان... بینهایت ممنون و متشکر برای با اشتراک گذاری اطلاعات
                              خوب و کاملتون در این زمینه... کلی استفاده بردیم....
                              پس
                              704 با چسب سیلیکنی معمولی آکواریوم خیلی تفاوت دارد.....
                              خلاصه فرمایشات شما :
                              1- تحمل حرارت بیشتر نصبت به چسب سیلیکنی معمولی (آکواریوم)
                              2- عایقبندی حرارتی و الکتریکی بیشتر نصبت به چسب سیلیکنی معمولی (آکواریوم)
                              3-قابلیت آب بندی و چسبندگی بیشتر نصبت به چسب سیلیکنی معمولی (آکواریوم)
                              4-قابلیت ارتجاعی بیشتر و محکم تر و ساختار بهتر نصبت به چسب سیلیکنی معمولی (آکواریوم)
                              5-بوی خیلی کمتر و در نتیجه حلال کم اثر تر (اثر روی برد) نصبت به چسب سیلیکنی معمولی (آکواریوم)
                              نوشته اصلی توسط Mohamadh14 نمایش پست ها
                              سلام
                              مثلا همین چسب فروشگاه تا 18 کیلو ولت در یک میلی متر نارسانا است.
                              همین 704 فروشگاه را میفرمایید و یا مدل انتقال حرارت را (5203)......
                              کدام عایق الکتریکی تا
                              18 کیلو ولت است؟ روی آنها چینی نوشته و متوجه نمیشم....؟؟؟؟

دیدگاه

سلام محمد خان... بینهایت ممنون و متشکر برای با اشتراک گذاری اطلاعات
                                خوب و کاملتون در این زمینه... کلی استفاده بردیم....
                                پس
                                704 با چسب سیلیکنی معمولی آکواریوم خیلی تفاوت دارد.....
                                خلاصه فرمایشات شما :
                                1- تحمل حرارت بیشتر نصبت به چسب سیلیکنی معمولی (آکواریوم)
                                2- عایقبندی حرارتی و الکتریکی بیشتر نصبت به چسب سیلیکنی معمولی (آکواریوم)
                                3-قابلیت آب بندی و چسبندگی بیشتر نصبت به چسب سیلیکنی معمولی (آکواریوم)
                                4-قابلیت ارتجاعی بیشتر و محکم تر و ساختار بهتر نصبت به چسب سیلیکنی معمولی (آکواریوم)
                                5-بوی خیلی کمتر و در نتیجه حلال کم اثر تر (اثر روی برد) نصبت به چسب سیلیکنی معمولی (آکواریوم)

همین 704 فروشگاه را میفرمایید و یا مدل انتقال حرارت را (5203)......
                                کدام عایق الکتریکی تا
                                18 کیلو ولت است؟ روی آنها چینی نوشته و متوجه نمیشم....؟؟؟؟
                                خواهش می کنم البته من اطلاعات خاصی ندارم فقط چندتا جدول مشخصات نگاه کردم
                                مورد 1که فرمودید بله تحمل حرارتش عموما بیشتر از سیلیکون معمولی است البته سیلیکون معمولی حدود 200درجه است rtvحدود 250

مورد 2عایق بهتر بودن را اطلاع ندارم

مورد 3 چیزی که در لینک ویکی پدیا نوشته ---مواد ولکانیده دارای چسبناکی کمتر و خواص مکانیکی قابل توجه*تری هستند----
                                یعنی احتمالا چسبندگی کمتری دارند نه بیشتر (برای اطمینان باید دیتا شیت چسبها را بررسی کرد)

مورد 4بله خواص مکانیکی بهتری دارند و لاستیکی تر از چسب آکواریوم هستند.اصلا یکی از کاربردهای اصلی چسب مزدا در مکانیکی اینه که باهاش واشر آب بندی میسازند مثلا فلان پیچ را می خواهند نصب کنند آب بند بشه کمی چسب مزدا میزنند آب بند بشه (البته انواع چسب قفل رزوه و واشرساز تخصصی هست در همین تاپیکم فکر کنم عنوان شده اما ارزان ترین مورد همین چسب مزدا است)

مورد 5 بو، که مشخصه بوی rtvکمتره اما اینکه کم اثر تر باشند یا نه را نمی دونم .اما احتمال زیاد همین طوره که می فرمایید و کم اثر تر هستند.

به نظر من الان که اینقدر صنعت چسب پیشرفت کرده دیگه نمیشه به راحتی بین دو گروه چسب تفکیک ایجاد کرد باید مورد به مورد بررسی بشه مثلا همین چسب 704یک چسب تخصصی صنایع برق و الکترونیک است نمیشه بگیم خواصش قطعا مثل تمام چسبهای rtvمعمولیه اگر نه چسب معمولی مزدا (سیلیکون rtv)الان 6000تومن قیمت داره اما این 704بالای 15تومن قیمت داره

در مورد دی الکتریک بودن همون چسب 5203را عرض کردم که لینکش هم دادم جدول مشخصات در لینک فروشگاه به زبان انگلیسی هست.

18کیلو ولت را از همین جدول عرض کردم.
                                جدیدترین ویرایش توسط Mohamadh14; ۱۷:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰.
                                کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                                ولتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X