اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایده هایی برای انجام پروژه باAVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ایده هایی برای انجام پروژه باAVR

ایده 8: سرعت سنج باد
    توضیح: این وسیله در مقابل باد چیلر یا ایر کاندیشن یا ... قرار می گیره و سرعت هوای خروجی رو با دقت روی LCD نمایش میده حتی باد های خیلی کم شدت رو.
    دیگه فکر کنم نوبت دیگران باشه..
    انگشت مكن رنجه به در كوفتن كس تا كس نكند رنجه به در كوفتنت مشت

دیدگاه

کار چالبی هست .....
      شماره 9 :
      ساخت یک کانتر مانند برای تلفن ها !
      در ادارات برای اینکه بفهمن کی چقدر از تلفن استفاده کرده معمولا دنبال همچین چیزی میگردن که پیدا هم نمیشه ! باید دو حالت داشته باشه یکی اینکه 0 گرفته و یکی هم که 0 نگرته باشهو درون شهری باشه بعد هر کدوم رو به طور مجزا محاسبه کنه و جمع کنه ... آخر ماه رئیس نیگاه میکنه و میتونه کانتر رو صفر کنه و بیچاره اون کارمنده :biggrin:

دیدگاه

با سلام به همه دوستان
        من تاپیکی با موضوع خط تلفن پیدا نکردم. البته با سرچ میشه تو این تالار مطلب گیر آورد اما بهتر بود یک تاپیک مجزا می داشت. منهم دو سه تا ایده نسبتا خوب دارم که میخوام عنوان کنم:
        شماره 11: عصایی برای نابینایان
        این عصا باید هوشمند باشه و نابینا رو از موانع بزرگ گاه کنه . خودم دارم روش کار میکنم.
        شماره 12: کیبورد سخنگو
        این کیبورد به فرد ناشنوا این امکانو میده تا با تایپ کلمات بهصورت Finglish به صورت صوتی ارتباط برقرار کنه. ایده اصلی این کارو از کتاب 10پروژه باavr گرفتم و دارم روش کار میکنم.
        فكر هر كس به قدر همت اوست حافظ

دیدگاه

یه ایده دیگه هم به ذهنم رسید:
          شماره13: متر دیجیتال
          راستش دیروز دیدمش . توخیابون انقلاب جلوی کتابفروشی هارو کندن دارن درست میکنن. یه مهندس دستش گرفته بود داشت باهاش اندازه گیری میکرد .یه چرخ و یه دسته داشت. فورا فهمیدم متره. خیلی سادس. فقط با یه بلبرینگ. یه چرخ، یه انکدر ویه اپتوکانتر میشه درستش کرد . با دقت عالی.
          فكر هر كس به قدر همت اوست حافظ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SATURNA
            با سلام به همه دوستان
            من تاپیکی با موضوع خط تلفن پیدا نکردم. البته با سرچ میشه تو این تالار مطلب گیر آورد اما بهتر بود یک تاپیک مجزا می داشت. منهم دو سه تا ایده نسبتا خوب دارم که میخوام عنوان کنم:
            این عصا باید هوشمند باشه و نابینا رو از موانع بزرگ گاه کنه . خودم دارم روش کار میکنم.
            این کیبورد به فرد ناشنوا این امکانو میده تا با تایپ کلمات بهصورت Finglish به صورت صوتی ارتباط برقرار کنه. ایده اصلی این کارو از کتاب 10پروژه باavr گرفتم و دارم روش کار میکنم.
            سلام
            این ایده ها ارزش معنوی هم داره .
            حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
              کار چالبی هست .....
              شماره 9 :
              ساخت یک کانتر مانند برای تلفن ها !
              در ادارات برای اینکه بفهمن کی چقدر از تلفن استفاده کرده معمولا دنبال همچین چیزی میگردن که پیدا هم نمیشه ! باید دو حالت داشته باشه یکی اینکه 0 گرفته و یکی هم که 0 نگرته باشهو درون شهری باشه بعد هر کدوم رو به طور مجزا محاسبه کنه و جمع کنه ... آخر ماه رئیس نیگاه میکنه و میتونه کانتر رو صفر کنه و بیچاره اون کارمنده :biggrin:
              سلام
              این ایده قبلا تبدیل به پروژه شده
              توی تبریز هم چند جا ازش استفاده میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SATURNA
                یه ایده دیگه هم به ذهنم رسید:
                شماره13: متر دیجیتال
                راستش دیروز دیدمش . توخیابون انقلاب جلوی کتابفروشی هارو کندن دارن درست میکنن. یه مهندس دستش گرفته بود داشت باهاش اندازه گیری میکرد .یه چرخ و یه دسته داشت. فورا فهمیدم متره. خیلی سادس. فقط با یه بلبرینگ. یه چرخ، یه انکدر ویه اپتوکانتر میشه درستش کرد . با دقت عالی.
                با سلام
                دوست عزیز این ایده شما هم قبلا توی همین انجمن روش کار شده
                اگه اشتباه نکنم توی بخش مقالات هم مقاله اش موجوده
                عنوانشم همون متر دیجیتالیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SATURNA
                  با سلام به همه دوستان
                  ایده شماره 11 چند سال پیش کار شده
                  ولی ایده شماره 12 اتون جدیده

به خاطر ذهن خلاقتون باید بهتون تبریک گفت
                  امیدوارم موفق تر از همیشه راهتو ادامه بدی

دیدگاه

بادسنج دیجیتال خیلی روش کار شده و جدید نیست

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط foadft
                      ایده3: تنضیم نور اتاق
                      توضیح: این وسیله باید بتونه نور اتاق یا هر جای دیگرو توسط کنار زدن پرده کنترل کنه . مثلا پرده های لوردراپر عمودی. برای این کار دو چیز میخایم. یه موتور سروو یا استپ و یه سنسور. این وسیله همچنین می تونه برای تنضیم و جهت دهی به باد در دریچه های کولر یا ایر کاندیشن به کار بره.
                      این یکی هم قبلا کار شده

دیدگاه

سلام سلام
                        به نظر من اصلا عیبی نداره که یه ایده قبلا کار شده باشه. رسالت این تاپیک باید این باشه که هر کس با سرکشی بهش یه ایده ای بگیره . من امروز چند ایده خیلی جالب رو برای اولین بار شنیدم و خیلی ازشون خوشم اومد از جمله ربات دوچرخ و کیبورد سخنگو و کانتر هزینه تلفن . پس اجازه بدیم همه ایده ها از زمینه های مختلف گذاشته بشه شاید یه مهندس شیمی یا یه فیزیکدان یه ایده جالب رو مطرح کرد کگه بشه باAVR ساختش. ممنونم.

دیدگاه

سلام
                          منم فکر کنم اینطور بهتره. دو تا ایده دیگه هم میخوام مطرح کنم که خالی از لطف نیستند:
                          ایده13: رسم خط در LCD گرافیکی بدون استفاده از دستور LINE
                          من اینو خودم انجام دادم و دستورات Line رو خودم براش تابع نوشتم.
                          ایده14: تست کریستال
                          این وسیله باید بتونه مقدار یه کریستال خارجی رو اندازه گیری کنه و سالم بودنشو هم گزارش بده

دیدگاه

ظاهرا مثل اینکه فقط من در عمل با ایده LYRA موافق بودم اما باز هم یه ایده میده تا دیگران هم تشویق شن و اگه ایده یا ایده هایی تو ذهن دارن ارائه کنن.
                            ایده15: شبیه سازی یک تراشه FSK DECODER با AVR
                            توضیح: با شناسایی فرکانسش ها و و پروتوکل های سیگنال های FSAK در سیسستم های CALLER ID عملکرد تراشه های CALLER ID رو شبیه سازی کنیم

دیدگاه

سلام
                              من هم چندتا عیده دارم که در زیر مگم
                              1-اتصال هارد دیسکهای sata به avr و وصل کردن اون به پورت usb (ساخت فلش 80 گیگ)
                              2-ساخت برنامه پروگرامر فارسی که همه ایسی های موجود روپروگرام کنه
                              3-روبات دنبال کننده انسان
                              .....

دیدگاه

باسلام خدمت دوستان خصوصاً آنهائی که در جهت پربار تر شدن این سایت زحمت میکشن
                                از دوست عزیزی که بحث را باز کرده نیز تشکر میکنم ولی برای من سوال که چرا باایجاد پراکندگی و ایجاد تاپیکهای مشابه و گاها تکراری بحث ها را نیمه تمام رها کرده و طبعاً نتیجه مطلوب نیز حاصل نمی شود اگر دوستان عنایت کنند هر عنوانی که قبلا ایجاد شده اکثراً ایده های جالبی هستد و فقط نیاز به پیگیری دوستان دارد و اگر قرار باشد کلیه موضوعات تجمیع بشود و در این قسمت مطرح شود لزومی به اجازه حق ایجاد عناوین توسط مدیران محترم سایت نبود و کلیه افکار مثل یک اتاق گفتگو در یک جا و باهم مطرح میشد البته عرض بنده نفی چنین حرکتی نمی باشد و تذکر اول به خودم و دوم اشاره ای به دوستان است که لااقل یه نگاهی به ارسال دیگران بیاندازند بنده دو سه مورد درخواست در عناوین مطرج کردم ولی گویا بعضی ها با بالا ماندن اسمشان در بالای صفحه اول هر انجمن احساس غرور می کنن وگوی سبقت در طرح عناوین مختلف را از هم گرفته اند :eek:نمونه های زیادی در این سایت هست که بی نتیجه رها شده اند چه بسا تمرکز بر موضوعات ارایه شده خیلی از مسایل را حل کند و زمینه پیشرفت علاقه مندان را فراهم کند :nerd:
                                آنكه در تنهاترين تنهاييم تنهاي تنهايم گذاشت كاش تنها كسش در تنها ترين تنهايش تنهاي تنهايش نهد!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X