اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایده هایی برای انجام پروژه باAVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ایده هایی برای انجام پروژه باAVR

سلام به همه ی صاحبان ایده ...
    من حقیقتش فعلا ایده ای ندارم اما می خوام در مورد یکی از طرح هایی که دوستان مطرح کردن صحبت کنم .
    در مورد همون ربات دوچرخ . باید بگم که این طرح انجام شده ، زیاد . اما نه تو این سایت (تا اونجا که من عمرم قد میده) . باید بگم که من این ربات رو برای مسابقات رباتیک قزوین امسال طراحی کردم اما وقتی تمومش کردم یه یک ماهی از آخرین مهلت ارسال آثار گذشته بود و مجبور شدم بذارمش توی کمد :cry2:
    این طرح اگه اشتباه نکرده باشم به scooter یا GYRO robot معروفه و کار برد خوبیم توی بازار اروپا پیدا کرده . موارد استفاده ی زیادی داره اما عمده ترین استفادش در صنعت حمل و نقل به عنوان یک نیمچه جایگزین برای دوچرخه هست . البته به خاطر استفاده ی قطعاتی که توش به کار میره ، هزینه ی تمام شدش تقریبا گرون در میاد اما به هر حال کار جالبیه موفق باشید .

[hr]مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم هوا خواهان کویش را چو جان خویشتن دارم
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

البته من هم یه ایده ای دادم و همچنین روی تخصیص مکانی برای ایده ها صحبت شد ، ولی فعلا عملی نشده.
      کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

ایده ها خیلی جالب هستند ولی ای کاش جایی بود برای بحثش . چون این تاپیک ها زود صفحه های 2و3 و... می افتن.

همچنین ایده ای که روش بحث شد و تو قسمت گفتگو آزاد گذاشتم( هزینه هاش زیاد بود فقط به حالت یک ایده موند ) : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=14023.0
        بحث در مورد مکانی برای ایده ها : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=158.msg61521#msg61521

می خوام یه نظر سنجی در این مورد بزنم و به آقای بلورچیان تقدیم کنیم تا شاید این کار رو انجام دادند.

دیدگاه

خوب کسی نه ایده می ده و نه تو اون تاپیک رای میده. یه خورده همکاری می طلبه.

دیدگاه

سلام؛دستتون درد نکنه تایپیک خوبی درست کردین.
            من چند وقت پیش توی یکی از سایتهای خارجی یه پروژه ای دیدم که عکسشا براتون میذارم؛میخواستم ببینم از نظر شما این پروژه چند درصد عملی هست.

[img][/img]

دیدگاه

سلام,دستتون درد نکنه تایپیک خوبی را راه اندازی کردین.
              من چند وقت پیش توی یکی از سایتهای خارجی پروژه ای دیدم که در آن اسیلوسکپ را به ساعت عقربه ای تبدیل کرده بودند؛ به نظر شما آیا واقعا میشه همچین کاری کرد.اگه میشه لطفا بیشتر راجع بهش توضیح بدین.
              ممنون

اینم عکسش

دیدگاه

این لینک عکس:
                http://www.ecapic.ir/image/ECA-090821233953.jpg

اینم یه عکس دیگه:
                http://www.ecapic.ir/image/ECA-090821234107.jpg

اینم سایتهایی که مدعی هستند همچین کاری را انجام دادن:

http://www.dutchtronix.com/ScopeClock.htm

http://shop.tuxgraphics.org/electron...ope_clock.html

http://blog.makezine.com/archive/200...ope_clock.html

خیلی سایت بود من همین 3 تا را گذاشتم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام الدین
                  سلام به همه ی صاحبان ایده ...
                  من حقیقتش فعلا ایده ای ندارم اما می خوام در مورد یکی از طرح هایی که دوستان مطرح کردن صحبت کنم .
                  در مورد همون ربات دوچرخ . باید بگم که این طرح انجام شده ، زیاد . اما نه تو این سایت (تا اونجا که من عمرم قد میده) . باید بگم که من این ربات رو برای مسابقات رباتیک قزوین امسال طراحی کردم اما وقتی تمومش کردم یه یک ماهی از آخرین مهلت ارسال آثار گذشته بود و مجبور شدم بذارمش توی کمد :cry2:
                  این طرح اگه اشتباه نکرده باشم به scooter یا GYRO robot معروفه و کار برد خوبیم توی بازار اروپا پیدا کرده . موارد استفاده ی زیادی داره اما عمده ترین استفادش در صنعت حمل و نقل به عنوان یک نیمچه جایگزین برای دوچرخه هست . البته به خاطر استفاده ی قطعاتی که توش به کار میره ، هزینه ی تمام شدش تقریبا گرون در میاد اما به هر حال کار جالبیه موفق باشید .

[hr]مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم هوا خواهان کویش را چو جان خویشتن دارم
                  من یه فیلم از مسابقه ربات های اتومبیل دارم که یه موتور سیکلت هم توش شرکت داره. این موتور سیکلت توسط ربات ( کامپیوتر ) کنترل میشه و به راحتی تعادلش رو حفظ می کنه. وقتی این طرح رو خوندم یاد اون افتادم. خیلی دوست دارم دوستان هم این فیلم رو ببینن.

دلا یاران سه قسمند ار بدانی
                  زبانی اند و نانی اند و جانی
                  به نانی نان بده از در برانش
                  محبت کن به یاران زبانی
                  و لیکن یار جانی را به دست آر
                  به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

شاید ایده تموم شده :mrgreen:
                    البته به نظر من یه کار جالب می شه انجام داد. گر چه ایده نیست و انجام شده. اگه خونده باشین تو خونه بیل گیتس دکوراسیون طبق سلیقه فرد تغییر می کنه. مثلا ما برای یه خونه توسط LED های رنگارنگ می تونیم پس از گذشت زمان، رنگ هایی رو تغییر بدیم. همچنین تغییر بعضی از قاب ها و کنترل نور کل خانه توسط میکروکنترلر AVR. البته نمی گم یک AVR. ولی منظورم اینه که کلا کنترل طرح خونه توسط AVR انجام بدیم. کار چندان دشواری نیست، فقط هزینه برداره.

دیدگاه

ضبط پخش صدا بصورت آنلاین.(اکو)
                      خواهان هم زیاد داره.
                      خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

یک ایده خوب میدم که بسادگی نتونین انجامش بدین و فقط آرزوشو داشته باشین.

یک مینی کامپیوتر با پردازنده دلخواه که بتونه یک هارد و یک cd رام رو بشناسه و به مانیتور و کیبورد و شبکه متصل بشه. برای خودش سیستم عامل داشته باشه. البته هست اما دیگران! ساختن.
                        دلا یاران سه قسمند ار بدانی
                        زبانی اند و نانی اند و جانی
                        به نانی نان بده از در برانش
                        محبت کن به یاران زبانی
                        و لیکن یار جانی را به دست آر
                        به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

ایده من:
                          نرم افزاری طراحی کنیم که با استفاده از اون بتونیم بهترین و بهینه ترین میکرو را انتخاب کنیم
                          مثلا من برای پروژم یه میکرو میخوام که 2 تا تایمر داشته باشه،4 تا پورت i/o داشته باشه،از نوع avr باشه و ...
                          البته به نظر میاد که قبلا طراحی کرده باشن ...

دیدگاه

سلام
                            این یه مداره که پیرو جوون کوچیکو بزرگ زن و مرد همه و همه استفادش میکنن با این روند رشد استفاده از تلفن همراه
                            ساخت شارژر باتری و موبایل با استفاده از الکتریسته ساکن بدن و لباسها و حرارت بدن
                            بجا اینکه درست به هرچی میزنی الکی جرقه بزنه تو زمستون صبح که از خواب بیدار میشی خواب نازنینت با یه جرقه از کلت بپره بیاد اونو بگیره باتری موبایلتو شارژکنه توم بگیری بخوابی دیگه همه هم میدونن جوونای امروز خیلی مشکل شارژدارن و زود شارژباتریشون تموم میشه و ... :icon_razz:میپره :redface: تازه اگه یه تاچ داشته باشی با led 2.5 اینچ که روزی یبار شارژخالی کنه
                            اینجاس که همه میخرنش :redface:
                            { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام
                              اینم ایده های من
                              1 :
                              طراحی یک سنسور که بتونه بو رو حس کنه اگر یک چنین سنسوری هم توی بازار هست لطفا به من معرفی کنید
                              2:
                              کنترل ربات توسط موس کامپیوتر
                              3 :
                              بی سیم کردن دوربین وب کم که یه جوری بدرد ایده های بالا هم میخوره
                              4 :
                              تبدیل کامپیوتر به یک اسکوپ فوق العاده دوکاناله یا ارتباط نرم افزار ewb با دنیای بیرون به عنوان مثال به جای اینکه به اسکوپ ewb موج مجازی بدی یک موج واقعی بدی به یکی از پورت های سیسم و در ewb مشاهده کنید
                              5 : ....
                              اگر اطلاعاتی در مورد این ایدها دارید ما روهم خبر کنید
                              مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

ارسال دمای محیط با استفاده از اس ام اس .خودم میخوام شروع کنم. کم هزینه هم هست.http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=12353.705

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X