اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معما و تست هوش

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : معما و تست هوش

جواب درسته.

[glow=red,2,300]7)[/glow]

یه زندان دو تا در داره، یکی در آزادی و درِ دیگه برای اعدام. این زندان دو تا زندانبان داره که یکی از اونها راستگو و اون یکی دروغگوست. زندانبان ها همدیگر رو به خوبی می شناسن . تو این زندان یه مرد هست که نمی دونه کدومشون راستگو و کدومشون دروغگوست . بهش اجازه می دن، از هر زندانبان که دلش می خواد یه سوال بکنه و از جوابی که میشنوه بفهمه در آزادی کدوم یکیه تا از اون خارج بشه .
    حالا باید چی بپرسه تا آزاد بشه؟

دیدگاه

سلام
      جواب معما 6:
      شما باید روی یک صفحه ترازو 3 تا سکه بزاری و روی صفحه ی دیگر ترازو 3 تا سکه دیگه بزاری اگه دو صفحه ترازو با هم برابر باشند بین دوسکه باقیمانده سکه ای با وزن کوچکتر مشخص می شود.
      اگه صفحه های ترازو با هم برابر نباشند سکه های اون صفحه ای که وزن کمتری رو دارند بر می داریم و بار دوم 2 تا از اون سه تا سکه رو برمی داریم رو صفحه های ترازو با مشخص شدن وزن اون می فهمیم که کدوم سکه دارای وزن کمتری است.

دیدگاه

خب ششمی هم درست بود.
        یکی دیگه:

[glow=red,2,300](8)[/glow]

برای رفع خستگی یه دانشمند کنار دریا رفته بود.
        سرگرمیش تو اون روز این بود:
        نصف این مدت رو به خوندن کتاب مشغول شد و نصف مدت باقیمانده رو به خوندن روزنامه سپری کرد.
        یک ربع ساعت رو به خوردن غذا اختصاص داد و فقط یک پنجم تمام مدت رو آب تنی کرد.
        حالا هر کی گفت این دانشمند کلا چند ساعت به کنار دریا رفته بود؟

دیدگاه

با عرض سلام خدمت دوست های عزیز
          در مورد سوال پنجم و گهی استخدام آقای بیل گیتس
          دوستان می تونستن اول جواب من رو بشنون بعد بگن نمیشه و به من بخندن
          راستش تو اون ماجرا من تصمیم گرفتم هر طور شده در اون شرکت استخدام شم
          از آقای بیل گیتس اجازه گرفتم که با خودم یک فاز متر به اون اتاق ها ببرم و با فاز متر
          تشخیص بدم کدوم کلید برای کدوم لامپه ایشون هم قبول کردن .
          اول وارد اتاق کلید ها شدم اولین کلید رو با فاز متر باز کردم
          یک کلید تک پل که دو تا سیم روش اومده بود
          از فاز متر به این صورت استفاده کردم:
          فاز متر رو باز کردم توش یک مقاومت 10 مگا اهمی توش بود مقاومتش رو در آوردم
          با اون کلیدی که بازش کرده بودم موازی بستم و کلید رو دوباره در جای خودش قرار دادم
          و بستم. کلید رو در حالت اتصال باز قرار می دهیم
          نوبت کلید دوم اون کلید رو هم تغییر وضعیت دادم و در حالت روشن گذاشتم
          به کلید سوم هم دست نمی زنیم و در حالت خاموش باقی می مونه
          کارمون تو این اتاق تموم شد می ریم اتاق لامپ ها
          به یک لامپ روشن بر می خوریم کلید این لامپ همون کلیدیه که در حالت روشن
          قرارش دادیم
          حالا دو تا لامپ خاموش داریم چی کار می کنیم؟؟؟
          لامپ ها رو باز می کنیم و وجود فاز رو در اون ها بررسی می کنیم (به وسیله ی لامپ فاز متر که باقی مونده)
          فاز در یکی از لامپ ها وجود داره اگه گفتید چرا؟؟؟
          مشخص کار همون مقاومت که موازی با کلید قرار گرفته :nerd:
          پس کلید این لامپ هم مشخص شد
          خوب یک لامپ موند کلید اون هم ،همونه که به اون دست نزدیم و در حالت خاموشه
          خوب دوستان جای شما خیلی خالیه به خصوص جای شما (آقا حامد) شرکت خوبیه
          حقوق مزایاشم عالیه
          می دونم می خواید بگید جواب هوشمندانه نیست ولی خوب کاری داشت :nerd:
          راستی در مورد اون مقاومته هنوزم که هنوزه همون جاس و هیچ کس به جز من از وجود اون با خبر نیست
          موفق باشید ...
          ولی راستش من از جواب های شما ناراحت شدم :cry: :cry2:
          هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
          بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

احتمالا جواب شماره 8 میشه 5 ساعت.(
            x/2+x/4+x/5+15`=x

دیدگاه

در مورد سوال بیل گیتس من اصلا منظور خاصی رو دنبال نمی کردم.

جواب سوال هشتم هم درسته.

[glow=red,2,300](9)[/glow]

تو زمان قدیم یه زن روستایی یه سبد تخم مرغ به میدون شهر اورد که بفروشه. هنوز هیچی نفروخته بود که پای اسب یه سوار خورد به سبد تخم مرغ و همه تخم مرغ ها شکستند.
              اسب سوار خیلی ناراحت شد و حاضر شد پول همه اونارو بده.
              اسب سوار از روستایی سوال کرد": "مادر جون چند تا تخم مرغ داشتی؟"
              خانم تو جواب گفت:
              "تعدادشونو نمیدو نم اما وقتی اونا رو دوتا دوتا بر میداشتم یکی باقی میموند وقتی سه تا سه تا بر میداشتم یکی باقی میموند, وقتی چهارتا چهارتا بر میداشتم یکی باقی میموند, وقتی پنج تا پنج تا بر میداشتم یکی باقی میموند, وقتی شش تا شش تا بر میداشتم یکی باقی میموند, اما وقتیکه هفت تا هفت تا بر میداشتم هیچی باقی نمیموند. اسب سوار حساب کرد و پول تخم مرغای زن رو داد.
              سوال کمترین تعداد تخم مرغی که زن روستایی میتونست داشه باشد چندتا بود؟

دیدگاه

سلام

نوشته اصلی توسط حامد جعفری
                [glow=red,2,300]7)[/glow]

یه زندان دو تا در داره، یکی در آزادی و درِ دیگه برای اعدام. این زندان دو تا زندانبان داره که یکی از اونها راستگو و اون یکی دروغگوست. زندانبان ها همدیگر رو به خوبی می شناسن . تو این زندان یه مرد هست که نمی دونه کدومشون راستگو و کدومشون دروغگوست . بهش اجازه می دن، از هر زندانبان که دلش می خواد یه سوال بکنه و از جوابی که میشنوه بفهمه در آزادی کدوم یکیه تا از اون خارج بشه .
                حالا باید چی بپرسه تا آزاد بشه؟
                جواب معمای 7:

مرده میتونه از یکی از زندانبان ها(فرقی نمی کنه از کدومشون) بپرسه که اگه من از اون یکی زندانبان بپرسم که در آزادی کدومه چی میگه؟
                اینجوری چون زندانبان ها همدیگه رو میشناسن اگه طرف دروغگو باشه ،می گه اگه از اون یکی زندانبان بپرسی بهت میگه در شماره 1(چون میدونه اون یکی راستگو پس دروغ می گه و در آزادی در شماره 2 هست)
                و اگه طرف راستگو باشه با توجه به اینکه میدونه اون یکی زندانبان دروغگوه، پس راستشو میگه و میگه اگه از اون بپرسی میگه در شماره 1!!!
                پس در هر صورت مرده میتونه با خیال راحت خلاف گفته ی زندانبان ها عمل کنه و در آزادی(شماره 2) رو پیدا کنه.
                چی شد!!!
                فونتشو کوچیک کردم که با نگاه اول نشه دیدش و بقیه هم فکر کنن :eek: :eek:

دیدگاه

من چشام خیلی قویه. جوابت کاملا درسته.
                  در ضمن نمی خواین کمکم کنین؟ چند تا هم شما بگین من روش فکر کنم. من به جز اون معمای لامپ بیل گیتس بقیشو پیدا کردم. اما اونو

دیدگاه

با سلام
                    نگفتید جواب من به معما بیل گیتس درست بود یا نه؟؟؟ :cry:
                    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
                    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

والا من اونو حل نکردم. هنوز توش موندم. نمی دونم میشه اون رو راه حل دونست یا نه.
                      خودم یه راه حل خنده دار پیدا کردم. گفتم یه کلید رو روشن می کنیم. بعد از چند دقیقه اونو خاموش می کنیم و کلید دوم رو روشن می کنیم. حالا میریم اتاق لامپ ها . اون لامپی که گرمه مربوط به کلید اول میشه. لامپ روشن هم مال کلید دومه. سومی هم که مشحصه دیگه.

در کل به نظر نمیاد بیل گیتس این جوبای ما رو قبول کنه

دیدگاه

[glow=red,2,300](10)[/glow]

ریچارد یک دروغگوی حرفه ایه و 6 روز هفته رو دروغ میگه و فقط یه روز حرف راست میزنه.
                        برای اینکه بفهمیم اون چه روزی راست میگه به گفته هاش تو سه روز توجه کنید:

روز اول:
                        من دوشنبه و سه شنبه دروغ میگم.

روز دوم:
                        امروز پنج شنبه یا شنبه و یا یکشنبه است.

روز سوم:
                        من چهارشنبه و جمعه دروغ میگم.

حالا بگین کدوم روز راست میگه

دیدگاه

[glow=red,2,300](10)[/glow]

ریچارد یک دروغگوی حرفه ایه و 6 روز هفته رو دروغ میگه و فقط یه روز حرف راست میزنه.
                          برای اینکه بفهمیم اون چه روزی راست میگه به گفته هاش تو سه روز توجه کنید:

روز اول:
                          من دوشنبه و سه شنبه دروغ میگم.

روز دوم:
                          امروز پنج شنبه یا شنبه و یا یکشنبه است.

روز سوم:
                          من چهارشنبه و جمعه دروغ میگم.

حالا بگین کدوم روز راست میگه
                          روز دوم

دیدگاه

خودم یه راه حل خنده دار پیدا کردم. گفتم یه کلید رو روشن می کنیم. بعد از چند دقیقه اونو خاموش می کنیم و کلید دوم رو روشن می کنیم. حالا میریم اتاق لامپ ها . اون لامپی که گرمه مربوط به کلید اول میشه. لامپ روشن هم مال کلید دومه. سومی هم که مشحصه دیگه.

سلام
                            من اگه بودم
                            اونقدر یکی از کلید ها رو می زدم که کی از لامپ ها بپره
                            بعدش ................................ :mrgreen:

دیدگاه

سلام
                              من اگه بودم
                              اونقدر یکی از کلید ها رو می زدم که یکی از لامپ ها بپره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حـامـد
                                روز دوم
                                نه حامد جان باید بگی چند شنبه اون راست میگه

نوشته اصلی توسط رضا حاجی زاده
                                [سلام
                                من اگه بودم
                                اونقدر یکی از کلید ها رو می زدم که یکی از لامپ ها بپره
                                میگم رضاجان چرا خودتو به بیل گیتس معرفی نمی کنی؟ :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X