اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معما و تست هوش

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : معما و تست هوش

شما تو این تصویر داخل دایره قرمز چند تا زاویه می تونین پیدا کنین ؟

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]

دیدگاه

تعداد زاویه:
      من حداقل 33 تا میبینم!
      اگه "جهت" هم اضافه کنیم 36 تا!
      1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
      2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
      3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

اگر فرض کنیم خط نیمساز قائمه باشه:

6 360'
        6 180
        4 90+90+90
        4 90+90+90+45
        4 90+90+45
        4 90+45
        4 45
        6 0
        [img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
        وبسایت ختم صلوات
        http://www.salavaty.com/

دیدگاه

60تا بدون در نظر گرفت زوایای 180
          72 تا با در نظر گرفتن 180
          البته اگه منظورتون چه زوایای مساوی و چه غیرش باشه ها (یه زاویه نسبت به 2 خط مختلف شاید 2بار شمرده شه )
          برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
          راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

87 هستش که باید هم به صورت دو بعدی بهش نگاه کنیم و هم سه بعدی
            خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
            [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 4850
              87 هستش که باید هم به صورت دو بعدی بهش نگاه کنیم و هم سه بعدی
              باید میگفتی هندونه یا توپ اونوقت شاید درس در می اومد :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                جون من ا این من دراوردیا نگین اروین جان ما که از خودیم :mrgreen:
                اینجوریه اینو حل کن
                sinX/n=6
                سینوس ایکس تقسیم بر n مساوی 6
                کسی نبود ؟
                اگه نیس مسئله دیگه رو طرح کنم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : معما و تست هوش

کسی نبود ؟
                  اگه نیس مسئله دیگه رو طرح کنم
                  میشه ساده کرد! n با ...
                  نمیگم تا بقیه هم نظر بدن
                  (احتمالا خیلیا بلدن!)
                  1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
                  2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
                  3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : معما و تست هوش

نوشته اصلی توسط محمدصادق رستمی
                    میشه ساده کرد! n با ...
                    نمیگم تا بقیه هم نظر بدن
                    (احتمالا خیلیا بلدن!)
                    2باره میگم ای ناقلا :mrgreen:
                    حالا یه معما دیگه :
                    چطوری با6تا چوب کبریت 4تامثلث متساوی الاضلاع بسازیم
                    در نظر داشته باشید که در عمل کار کنین خیلی بهتره

دیدگاه

باید میگفتی هندونه یا توپ اونوقت شاید درس در می اومد :mrgreen:
                      اون دایره رو به صورت یه پنجره در نظر بگیر که داری ازش اون شکل رو نگاه می کنی اگه بقیه قسمت بیرون از دایره رو نمایش نمی دادم تصور سه بعدی بودنش سخت می شد
                      [hr]

دیدگاه

یک معما می پرسم ببینم کی میتونه جواب بده؟
                        ایثار یعنی چی ؟رابطه اون با این روزای محرم .عاشورا .امام حسین(ع)و....چیه؟
                        دوست ندارم همچین کلمه با حالی تو یک لغت معنی بشه
                        حالا هرکی میتونه جواب بده
                        اونی که خیلی باهوشی ...
                        این معما حل کردن داره..

یا علی
                        دل بستن و اميد به داشته هاي ديگران، قفسي است زرين ، که ارزو پرواز را به تو خواهد اموخت نه پرواز کردن را.ضعيفيم چون رابطه مان با خدا درست نيست ، چون ارامش درون نداريم ، داشته هارا بيشتر کنيم تا پريشاني ذوب شود
                        http://www.mahak-charity.org/main/fa
                        دانش +جو...

دیدگاه

سلام
                          اقا یکی به داد ما برسه
                          جواب ما رو یکی بده :cry: :cry:
                          یعنی این از اون معما هاس که کسی نمی تونه جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                          حتی شما؟
                          دل بستن و اميد به داشته هاي ديگران، قفسي است زرين ، که ارزو پرواز را به تو خواهد اموخت نه پرواز کردن را.ضعيفيم چون رابطه مان با خدا درست نيست ، چون ارامش درون نداريم ، داشته هارا بيشتر کنيم تا پريشاني ذوب شود
                          دانش +جو...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HIVAD
                            سلام
                            اقا یکی به داد ما برسه
                            جواب ما رو یکی بده :cry: :cry:
                            یعنی این از اون معما هاس که کسی نمی تونه جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                            حتی شما؟
                            آخه این معما نیست! بیشتر ادبیات و تاریخه

دیدگاه

سلام
                              بنده در دفتر جذب و استخدام آقای بیل گیتس کار میکنم.
                              ایشون از طرح سوالشون تو اینجا مطلع شدن و خواستن که شرایط سوالو درست کنن.
                              به این ترتیب که

اولا آقای بیل به هیچ کس اجازه نمیده فاز متر و امثالهم ببره تو فقط یه انبر دست عایق که تو اتاقها موجوده.
                              ثانیا لامپهای شرکت ما تماما LED که به هیچ وجه گرم نمیشن.

هر کسی تونست حلش کنه تا زمانی که من تو دفتر جذب شرکت اونام بهم خبر بده تا کارای جذبشو ردیف کنم.
                              :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HIVAD
                                یک معما می پرسم ببینم کی میتونه جواب بده؟
                                ایثار یعنی چی ؟رابطه اون با این روزای محرم .عاشورا .امام حسین(ع)و....چیه؟
                                دوست ندارم همچین کلمه با حالی تو یک لغت معنی بشه
                                حالا هرکی میتونه جواب بده
                                اونی که خیلی باهوشی ...
                                این معما حل کردن داره..

یا علی
                                ایثار و پاکبازی یاران امام حسین علیهآ‌السلام

دیگران را برای خود خواستن، رسم جوانآ‌مردان نیست. در این فتوت و رادی، معیار و ارزش، از خودگذشتگی و پاکبازی است و به تعبیر اخلاق ناصری«ایثار آن بود که بر نفس آسان باشد از سر مایحتاجی که به خاصه او تعلق داشته بود برخاستن، و بذل کردن در وجه کسیکه استحقاق آن او را ثابت بود.» امام صادق (علیهآ‌السلام) در وصف مومنان میآ‌فرمایند:« ایشان نیکیآ‌کنندگان به برادران در حال سختی و راحتیآ‌اند و برگزینندگان بر خویشتن در حال سختیآ‌اندآنآ‌چنانآ‌که خدای تعالی ایشان را چنین وصف کرده است:«ویوثرون علی انفسهم»1
                                اپثار و پاکبازی، ریشه در وارستگی و عظمت روح دارد. آنآ‌که شیفته و وابسته چیزی نیست میآ‌تواند ببخشد و آنآ‌که روحی عظیم، جانی رها و وجودی آزاد و بند گسسته دارد میآ‌تواند ایثار کند. در افقی فراتر، ایثار، داد و ستد انسانآ‌ها با خداست. جان دادن و جانان یافتن، از تن گذشتن و به رضوان الهی رسیدن است.
                                کربلا جز این نیست. قصه انسانآ‌هایی متعالی که از همه چیز میآ‌گذرند و در نهایت پاکبازی، قرب و وصل دوست میآ‌یابند.
                                وقتی درآغاز حرکت، پیشاهنگ انقلاب- اباعبدالله- مطرح میآ‌کند که تنها آنان همراه شوند که بذل جان میآ‌کنند، همه درمیآ‌یابند که امام- قاطع و صادق- انتهای راه را ترسیم میآ‌کند، معلوم می شود همراهان، چهرهآ‌های مخلص، پاکباز و از جان گذشتهآ‌ای هستند که از تیغ نمیآ‌گریزند و از جان دریغ نمیآ‌ورزند.
                                همره ما را هوای خانه نیست
                                هرکه جست از سوختن، پروانه نیست
                                نیست در این راه، غیر از تیر و تیغ
                                گو میا هرکس زجان دارد دریغ
                                جای پا باید به سر بشتافتن
                                نیست شرط راه، رو برتافتن2
                                شب عاشورا یا شاید یکی دو شب قبل از عاشورا، امام حسین (علیهآ‌السلام) یاران خویش را فراخواند و با آنان به گفتآ‌وآ‌گو نشست. امام زینآ‌العابدین (علیهآ‌السلام) میآ‌فرماید در آن شب، من سخت بیمار بودم، خود را نزدیک کردم تا سخنان پدرم را با اصحاب بشنوم، امام فرمود:«خداوند را به نیکوترین سپاسآ‌ها، ستایش میآ‌کنم و او را در نعمت و رنج و بلا سپاس میآ‌گزارم. خدایا! تو را سپاس میآ‌گویم که به نبوت کرامتمان بخشیدی، قرآنمان آموختی، در دین، فهم و روشنآ‌بینی و بصیرتمان دادی. به پاس این همه داده و بخشیدن گوش و چشم و قلب، ما را از سپاسگزاران قرار بده. اما بعد؛ من یاران و اصحابی وفادارتر، نیکوکارتر و خوبآ‌تر از یارانم نمیآ‌شناسم و خاندانی درستکارتر و صمیمیآ‌تر از خانوادهآ‌ام سراغ ندارم. خدای بزرگ همه را از جانب من پاداش نیکو عنایت فرماید.
                                گاه باشید، گمان نمیآ‌کنم بیش از همین روز، دشمن مهلت و امانم بدهد. گاه باشید من به همه شما اجازه رفتن میآ‌دهم. همگی آزادید و میآ‌توانید بروید. من بیعت خویش را از همگان برداشتم. هیچ تنگنایی نیست. شب و تاریکی را شتر راهوار خویش گیرید و جان از این معرکه بیرون برید.»3
                                نخستین کسانی که امام را پاسخ گفتند برادران، برادرزادگان، فرزندان عبداللهآ‌بنآ‌جعفر و دیگر بنیآ‌هاشم بودند که گفتند: ما هرگز چنین نخواهیم کرد. خداوند هرگز آن را نیاورد که ما زنده باشیم و شما نباشید. نخستین کسی که به سخن ایستاد عباس، سردار رشید کربلا بود که اعلام وفاداری و فداکاری تا پای جان کرد و امام سپاسش گفت. سپس به فرزندان عقیل رو کرد و گفت: کشته شدن مسلم شما را بس است. اجازه رفتنتان میآ‌دهم. آنان نیز قاطعانه گفتند: سبحانآ‌الله! اگر چنین کنیم دیگران چه خواهند گفت؟ خواهند گفت: ما بزرگ، عموزاده و مولای خویش را که بهترین انسانآ‌ها بود رها کردیم و حتی یک تیر به سمت دشمن نشانه نرفتیم، نیزهآ‌ای پرتاب نکردیم، شمشیر نزدیم و اصلاً نمیآ‌دانیم دشمن با او چه کرد!
                                نه هرگز چنین نخواهیم کرد. بلکه جان، مال و خانواده خویش را فدا میآ‌کنیم، در رکابت میآ‌جنگیم تا فرجام تو را بیابیم. خداوند زندگی بعد از شما را زشت گرداند.
                                آنآ‌گاه مسلمآ‌بنآ‌عوسجه برخاست و گفت: آیا ما از تو جدا شویم؟ کدام عذرمان در پیشگاه الهی خواهد بود. نه؛ سوگند به خدا دست از یاریآ‌ات برنمیآ‌دارم تا نیزهآ‌ام سینه دشمن را بشکافد و قبضه شمشیرم در دست بماند؛ آنآ‌گاه بیآ‌سلاح، با سنگ جنگ آغاز خواهم کرد.
                                سوگند به خدا از تو جدا نخواهیم شد تا خدای تعالی بداند که در نبود رسول خدا تو را حافظ و پاسدار بودیم. به خدا سوگند اگر یقین بدانیم کشته میآ‌شویم سپس زنده میآ‌شویم، آنآ‌گاه زندهآ‌زنده ما را بسوزانند و خاکسترمان را بر باد دهند و هفتاد بار این کار را تکرار کنند از تو جدا نخواهیم شد تا در رکاب تو بمیریم. چگونه یاریتان نکنیم در حالی که فقط یکبار کشته میآ‌شویم و پس از آن سعادت و کرامت بیآ‌پایان را بهآ‌دست خواهیم آورد.
                                پس از مسلمآ‌بنآ‌عوسجه، زهیربنآ‌قین برخاست و هزار بار کشته شدن برای دفاع از حریم اباعبدالله را ارزو کرد. دیگر یاران نیز مراتب جانآ‌فشانی و پاکآ‌بازی را اعلام کردند در این هنگام به محمدبنآ‌بُشرآ‌حضرمی- یار اباعبدالله- خبر دادند که فرزند تو در سرزمین ری به اسارت گرفته شده است. با این خبر این یار پاکباز گفت: برای اسارت او و صبوری خودم در این رویداد از بارگاه الهی پاداش خیر میآ‌طلبم دوست ندارم که او اسیر شود و من بعد از او زنده بمانم.
                                امام حسین (علیه السلام) که اینآ‌چنین شنید، فرمود: خدایت رحمت کند، بیعت از تو برداشتم، برو و فرزندت را آزاد کن.
                                محمدبنآ‌بُشر گفت: درندگان بیابان زنده زنده ام بخورند اگر از تو جدا شوم.
                                این همه پاکبازی و گذشت و ایثار که در تمام لحظهآ‌های کربلا میآ‌بینیم گواه خلوص کربلاست. نشان اوج ایمان و کمال یقین صحابه حسین است.
                                در حوادث تاریخ اسلام، حتی در غزوات پیامبر، نمونهآ‌های ایثار و پاکبازی فراوان است اما هیچ نبردی، این همه عاشق پاکباز ندارد، و رزمندگان هیچ نبردی نه در این اندازه ایثار خالصانه دارند و نه همه شرکتآ‌کنندگان در نبرد چنین هستند. همه یاران کربلا بدون استثنا خالص و پاکآ‌بازند. مطالعه جنگآ‌های صدر اسلام نشان میآ‌دهد که در همه غزوات و پس از آن جنگآ‌های عصر امیرمومنان، عناصر مردد، متزلزل و گاه منافق دیده می شود. در کربلا، همه یاران حتی کودکان و نوجوانان، پاآ‌بهآ‌پای پیران از سرگذشتگان و جانآ‌نثاران و پاکبازان مخلص و صادقآ‌اند و از هیچ خطری نمیآ‌هراسند.
                                این نکته نیز گفتنی است که آزمونگاهی به دشواری کربلا- پیش از کربلا- در تاریخ اسلام رخ نداده است تا میزان پایداری و پاکبازی رزمندگان آن صحنه را با کربلا مقایسه کرد.
                                دانش +جو...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X