اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قابلیت اطمینان به ECA در روزهای اخیر بازار با نوسانات شدید دلار و...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : قابلیت اطمینان به ECA در روزهای اخیر بازار با نوسانات شدید دلار و...

چند پست قبل شبیه به انتقاد نوشتم ولی حالا یکم در مورد نظر خودم توضیح میدم
    یکی از دوستان مثالی زد در مورد کسی که 10000 آی موجودی انبار داره و بعد از نقد کردنشون به نرخی که خریده حالا باید نهایتا 5 یا 6 هزار آی سی بخره با سرمایه و سود فروش اون 10 هزار تای قبل، پس حق میدم که فروشنده نرخش رو روز تغییر بده تا توی گردونه بازار باقی بمونه و بتونه همون نون قبلیش رو بدست بیاره. اگر توجه کنید فروشنده هیچ سود اضافه آن چنانی نمیکنه تو این قضیه و فقط سعی به افزایش زمان حضور در بازارش میکنه
    همون مثال 10000 آی سی فرضا با سرمایه 10000 دلار معادل 42 میلیون تومن وارد شده و با فرض 20 درصد سود نقد شده و سرمایه و سودشدن حدود 50 میلیون تومن و حالا باید با این 50 میلیون تومن و دلار 8000 تومنی حدود 6000 آی سی وارد بشه و این افت موجودی انبار تا نابودی فروشنده ادامه پیدا میکنه. پس من حق میدم فروشگاهی مثل ECA برای ادامه حیاتش در بازار قیمت ها رو بروز کنه

اما اسم از فروشگاه هایی مثل ایران میکرو آورده شد. نمیخوام از الفاظی که استفاده شد استفاده کنم ولی این دست فروشگاه ها دلال هستند و فقط جنسی که بهشون سفارش میدید مامور خرید میره برای جمع آوری اون جنس از بازار برای همین هم هست که یکی مثل من با یه فاکتور با 30 قلم جنس از ECA تنها تو 2 یا 3 ساعت جنسم جمع آوری و آماده ارسال میشه ولی همون فاکتور از ایران میکرو 4 روز زمان میخواد برای جمع آوری به بهانه زیادی درخواست و فاکتور ها
    من سال هاست که ایران میکرو رو به دلایل گران فروشی، ارسال اشتباه و کم فروشی و ایضاً جعل عنوان تحریم کردم

دیدگاه

ببینید دوستان،من هم درک میکنم که فروش به نرخ قدیم یعنی ضرر و توضیح هم دادم
      همچنین متوجه نتایج این کار و توضیحات داده شده هم هستم و اینهارو در ذهن داشته ام
      همچنین مسلما خیلی از ما هم اگر فروشنده بودیم مسلما قیمت هامونو جدید میکردیم و این رو هم قبول دارم
      اما این وسط خیلی شیک و مجلسی خریداره که هیچکدوم از این ضرر هاش رو ندیدیم و اصلا برامون اهمیتی نداره!
      خب این به نظرم درست نیست
      ................Fx7SAM................

دیدگاه

مگه چین میاد ریال بی ارزش مارو میگیره و به جاش یوان به ما میده .
        باید تبدیل بشه به دلار بعد دلار بدی به چین تا یوان بهت بده.
        شما پول یه کشور آفریقایی هم بخوای بگیری اول باید تبدیل بشه به دلار بعد به اون پول
        جدیدترین ویرایش توسط sepehr63; ۱۳:۴۶ ۱۳۹۷/۰۴/۰۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
          من هم از ECA تشکر میکنم ولی
          یه سوالی
          فرض کنید طرف جنس به قیمت دلار 4200 خریده
          بعد دلار شد 7000 تومان
          حالا طرف بیاد به قیمت 4200 جنس بفروشه و بعد با دلار 7000 تومانی جنس بیاره . باید هر چی سود کرده روی پول قبلی بزاره و یکمی هم بیشتر تا دوباره مغازه پر کنه و عملا اون برج چیزی گیرش نمیاد که خرج خونه کرایه .... بده . اگه طرف به قیمت روز بفروشه هیچ سودی واقعا نکرده در کل فقط ارزش پول خودش حفظ کرده .
          میزان فروش اون فروشگاه هم باید دید . فروش eca با هیچ کدام از مغازه هایی که گفتید نمیشه مقایسه کرد.
          همینجور که گفتم به شرکت ما هم با اینکه کارت بازرگانی داره و لوازم پزشکی تولید میکنیم ارز دولتی ندادند . پس به همه نمیدند .
          اگه خود ما هم بودیم همین کارو میکردیم چون چاره دیگه ای نداشتیم.
          احسنت
          به نظرم مثل سکه میمونه که شما میری مثلا 1 میلیون میدی سکه بعد که قیمت افزایش پیدا کرد شما نمیای همون سکه رو 1 میلیون بفروشی بلکه با قیمت روز
          اقدام به فروش میکنی
          بنابراین اگه یه فروشگاه مجموعه ای از قطعات رو با یه قیمت مشخص خریداری کنه درصورت افزایش قیمت و ارزش اون قطعات باید با قیمت روز اقدام به فروش کنه .
          آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
            احسنت
            به نظرم مثل سکه میمونه که شما میری مثلا 1 میلیون میدی سکه بعد که قیمت افزایش پیدا کرد شما نمیای همون سکه رو 1 میلیون بفروشی بلکه با قیمت روز
            اقدام به فروش میکنی
            بنابراین اگه یه فروشگاه مجموعه ای از قطعات رو با یه قیمت مشخص خریداری کنه درصورت افزایش قیمت و ارزش اون قطعات باید با قیمت روز اقدام به فروش کنه .
            بله در اصل شما هیچ سودی زیاد تری نمیکنید فقط ارزش پول خودتو حفظ میکنی . من خودم قبلا مغازه قطعه فروشی داشتم . مگا 8 میخریدم 650 تومان و فروش همه جا 1000 بود. بعد گران شدن دلار بقیه میکرو هارو 1000 فروختم ولی وقتی اومدم بخرم واقعا کم آوردم . به خاطر همین مغازه بستم. مغازه ای که با 2500000 تومان پر شده بود این بار باید حدود 6 تومان میدادم
            یادمه سال 87 بسته 5000 تایی مقاومت 4500 تومان بود . همه رنج گرفتم 500000 تومان هم نشد . همین فکر دوستان کردم وبعد گران شدن دلار قیمت قبل فروختم ولی بعد هر بسته شد 50000 تومان . سال 91 هم بستم .
            تازه مشتری هم کم میشه .

دیدگاه

مگه چین میاد ریال بی ارزش مارو میگیره و به جاش یوان به ما میده .
              باید تبدیل بشه به دلار بعد دلار بدی به چین تا یوان بهت بده.
              شما پول یه کشور آفریقایی هم بخوای بگیری اول باید تبدیل بشه به دلار بعد به اون پول
              ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت سانسورچی محترم سایت که پست قبلی بده رو پاک کردند. و ضمن تایید و تصدیق حرف های تمامی دوستان
              فقط انکه دوست عزیز همون طور که شما دلار اینجا تهیه میکنی ، یوان هم تو بازار میفروشن، چه حرفیه!
              این قیمت های امروز

یوان هم نگیری صد تا راه دیگه هست که نیازی نیست دلار این دلال ها رو بخری ... این حرف ها توجیه ملت از همه جا بی خبره.
              وقتی من نوعی تو خونه از پست کامپیوترم میتونم جنس رو با اون اختلاف قیمت تهیه کنم، اون وارد کننده که چند برابر ارزونتر از من میتونه بیاره.
              در هر حال بنده باز هم مراتب تایید و تصدیق خودم رو اعلام میکنم، ببخشید که به دوستان عزیز برخورد و باعث ناراحتیشون شد. همه چی خوبه همه چی آرومه، خیلی هم عالیه که قیمت ها اینجوریه بالاتر هم بره به امید خدا بیشتر خوش به حالمون بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam18 نمایش پست ها
                ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت سانسورچی محترم سایت که پست قبلی بده رو پاک کردند. و ضمن تایید و تصدیق حرف های تمامی دوستان
                .
                چرا پست ها رو سانسور میکنین؟ منم دقیقا پست قبلی behnam18 یادمه چی بود . تعجب کردم وقتی نبود !!!!!!!

در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

من هم از ECA تشکر میکنم ولی
                  یه سوالی
                  فرض کنید طرف جنس به قیمت دلار 4200 خریده
                  بعد دلار شد 7000 تومان
                  حالا طرف بیاد به قیمت 4200 جنس بفروشه و بعد با دلار 7000 تومانی جنس بیاره . باید هر چی سود کرده روی پول قبلی بزاره و یکمی هم بیشتر تا دوباره مغازه پر کنه و عملا اون برج چیزی گیرش نمیاد که خرج خونه کرایه .... بده . اگه طرف به قیمت روز بفروشه هیچ سودی واقعا نکرده در کل فقط ارزش پول خودش حفظ کرده .
                  میزان فروش اون فروشگاه هم باید دید . فروش eca با هیچ کدام از مغازه هایی که گفتید نمیشه مقایسه کرد.
                  همینجور که گفتم به شرکت ما هم با اینکه کارت بازرگانی داره و لوازم پزشکی تولید میکنیم ارز دولتی ندادند . پس به همه نمیدند .
                  اگه خود ما هم بودیم همین کارو میکردیم چون چاره دیگه ای نداشتیم.
                  خطای کار شما اینجاست که دارید معامله رو 1:1 در نظر میگیرید، یعنی قطعه ای رو ده هزار وارد کرده و داره ده هزار میفروشه، در اون صورت حرف شما درسته، مسئله اینه که توی بازار ایران سودی که روی قطعه میکشن حداقل بالای 50 درصد هست یعنی حتی اگه نرخ ارز 1.5 برابر وضع قبلی خودشم هم بشه و کاسب بخواد قطعه به قیمت قبل بده، تنها از سود خوش کم شده نه از اصل سرمایه، البته این تا یه حدی درسته که باتوجه به گرون فروشی های بی حد و اندازه بطوری که گاهی یه قطعه سه یا چهار برابر قیمت خودش به فروش میرسه حتی با گرون شدن دلار تا 3 برابر قیمت عملا فروشنده ضرری متقبل نمیشه.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
                  البته و صد البته که ما هم تا حدودی مقصریم
                  تو ایران هر چی گرون میشه،مردم بجای اینکه نخرن،بیشتر میخرن
                  در ضمن به نظرم بکار بردن برخی الفاظ در مورد کسبه ای که نرخ هاشونو روزانه بالا میبرن درست نیست
                  هر چند کارشون به نظرم اصلا جوانمردانه نیست و این دقیقا استقرار آرام و بی صدای نظام سرمایه داری و تفکر سرمایه داریه
                  با شما در مورد بی احترامی به فروشنده ها موافقم.
                  این گرون کردن ها عملا نابود کردن خودشون بصورت دستی دستی هست، بازار الکترونیک ایران خیلی با بازار سنتی تفاوت داره، چون مخاطباش عام نیستن وقتی فشار رو روی مشتری میزارن یا فرد شخصا جهت واردات قطعه اقدام میکنه که مشتری هاشون رو از دست میدن و یا مشتری توانایی واردات نداره و کلا ورشکسته میشه و از الکترونیک تغییر شغل میده که که باز هم مشتری هاشون رو به مرور زمان از دست میدن، بر اساس چیزی که من به نظر خودم توی 10 15 سالی که توی بازار بودم و دیدم بازار الکترونیک خیلی ضعیف تر از سال های بین80 تا90 شده و الان اکثرا چیزهایی که فروخته میشه اکثر جهت موارد آموزشی هست و نه صنعتی.
                  این تفکر سرمایه داری نیست، یه تفکر مهلکه که بر اساس ذهن های متمایل به دزدی و دست کجی شکل میگیره و علت اصلی اونهم عدم وجود هرگونه نظارت روی بازار هست، اگه چهارتا مغازه دار گرون فروش و کلاهبردار رو شناسایی کنن و بریزن جنس هاش رو توقیف کنن و... همون کاری که توی سیستم شفاف مالیاتی ( tax) هست. مطمئن باشید وضع خیلی مناسب تر میشه، منتها چون کسی ناظر و مسئول نیست، هرکسی هر جوری دوست داره، برای خودش نرخ تعیین میکنه و برای همینه سنگ روی سنگ بند نمیشه
                  رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
                    به نظر خودم توی 10 15 سالی که توی بازار بودم و دیدم، بازار الکترونیک خیلی ضعیف تر از سال های بین80 تا90 شده و الان اکثرا چیزهایی که فروخته میشه اکثر جهت موارد آموزشی هست و نه صنعتی
                    وقتی قیمت قطعات و مواداولیه جهش ناگهانی و چند برابری میکند، قطعا بازار از رونق می افتد و دچار رکود می شود، در مورد من، وقتی به مشتری ثابت می کنم که مثلا قیمت فقط یکی از ماژول های مورد استفاده در دستگاه سفارشی وی، ظرف یک ماه از 39000 رسیده به 126000 تومان، قبول دارد اما خیلی راحت میگوید فعلا ساخت بقیه ی سفارش ها را دست نگه دار، دیگه واقعا برام به صرفه نیست، کلا صبر کن تا ببینیم چه می شود (قبلا در گرانی های کوچک، می گفت بیا فکر کنیم تا ببینیم چه کار می توانیم بکنیم)

دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز

بینهایت از اینکه ECA رو دوست خودتون میبینید و تشکر و انتقاد میکنید خوشحالم
                      به چندین دلیل واقعا دلم نمیخواد این تاپیک ادامه پیدا کنه ....
                      ولی حقایق رو بسیار روک و بسیار مختصر اعلام میکنم :

1- هیچ شرکتی در زمینه کاری ما از اول سال به اندازه ما جنس نیاورده (یا نتونسته یا دلش نخواسته که بیاره!!!)
                      2- هیچ جنسی تو زمینه کاری ما با دلار 4200 تومن خرید نشده و همه ارز دلار آزاد هستند.
                      3- یوان مستقیم قابل حواله هست ولی با قیمت روز و نرخ آزاد نیازی به تبدیل از دلار نیست
                      4- به دلیل کم بود جنس در بازار .... ماه آینده تورم قطعات فووووووووووق العاده بیشتر خواهد شد و این اصلا خوب نیست و دوستانه میگم هرچی دلتون میخواد خرید کنید الان !!
                      5- تا حد توان پول تزریق کردیم و جنس داریم میاریم و پشت بندش پره پره ولی قیمت قطعات با دلار روز خواهد بود و با سود حداقل حداقل. این تنها راه کمک به تولید کننده ها است و امیدواریم تونسته باشیم کاری کنیم.
                      6- از فروشگاه های دیگه دلگیر نباشید ....آشفته هستند و نمیدونن چه میکنند. اسم نبرید فقط ازشون نخرید ! همین کار تنبیه خوبی براشون هست ولی اسم نبرید .... روزی دست خداست.

همتون رو دوست داریم ..... اگر میبینید کمتر تو انجمن هستم فقط به خاطر مشکلات فعلی و فعالیت شبانه روزی مجموعه هست که تونستیم اینهمه جنس بیاریم و اینهمه پاسخگو باشیم
                      هم دعامون کنید و هم کمکمون کنید.
                      واقعا در مصرف آب هم صرفه جویی کنیم ..... خودمون به فکر خودمون باشیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان نمایش پست ها
                        سلام خدمت دوستان عزیز

بینهایت از اینکه ECA رو دوست خودتون میبینید و تشکر و انتقاد میکنید خوشحالم
                        به چندین دلیل واقعا دلم نمیخواد این تاپیک ادامه پیدا کنه ....
                        ولی حقایق رو بسیار روک و بسیار مختصر اعلام میکنم :

1- هیچ شرکتی در زمینه کاری ما از اول سال به اندازه ما جنس نیاورده (یا نتونسته یا دلش نخواسته که بیاره!!!)
                        2- هیچ جنسی تو زمینه کاری ما با دلار 4200 تومن خرید نشده و همه ارز دلار آزاد هستند.
                        3- یوان مستقیم قابل حواله هست ولی با قیمت روز و نرخ آزاد نیازی به تبدیل از دلار نیست
                        4- به دلیل کم بود جنس در بازار .... ماه آینده تورم قطعات فووووووووووق العاده بیشتر خواهد شد و این اصلا خوب نیست و دوستانه میگم هرچی دلتون میخواد خرید کنید الان !!
                        5- تا حد توان پول تزریق کردیم و جنس داریم میاریم و پشت بندش پره پره ولی قیمت قطعات با دلار روز خواهد بود و با سود حداقل حداقل. این تنها راه کمک به تولید کننده ها است و امیدواریم تونسته باشیم کاری کنیم.
                        6- از فروشگاه های دیگه دلگیر نباشید ....آشفته هستند و نمیدونن چه میکنند. اسم نبرید فقط ازشون نخرید ! همین کار تنبیه خوبی براشون هست ولی اسم نبرید .... روزی دست خداست.

همتون رو دوست داریم ..... اگر میبینید کمتر تو انجمن هستم فقط به خاطر مشکلات فعلی و فعالیت شبانه روزی مجموعه هست که تونستیم اینهمه جنس بیاریم و اینهمه پاسخگو باشیم
                        هم دعامون کنید و هم کمکمون کنید.
                        واقعا در مصرف آب هم صرفه جویی کنیم ..... خودمون به فکر خودمون باشیم
                        هر سخنی از دل برآید لاجرم بر دل نشیند
                        تشکر ویژه از آقای بلورچیان عزیز
                        پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

سلام مجدد
                          همین الان دیدم یکی از فروشگاه ها (اسم نمیبرم) باز بیانیه زده که ما ارز دولتی گرفتیم و از فردا برای عمده ها یوان 800 تومن میدیم برای تک فروشی یوان 1100 حساب میکنیم و فلان بهمان
                          "خریداران عمده قیمت یوان بین 800 تا 900 تومان و برای کالا های سفارشی از چین، نرخ یوان 1050 تا 1100 تومان در فرمول های محاسبه استفاده خواهد شد."
                          "کالاهای مورد نیاز آنها در گروه کالایی یک ( مشخص شده توسط بانک مرکزی) و مرتبط با موضوع فعالیت ----- می باشد،-------- بتوانند از مزایا و تخفیفات ویژه همکاران و نرخ های مذکور استفاده نمایند"

اولا که مگه دولت ارز میده که شما دل به خواه به یکی از 800 تومن حساب کنی و به یکی از 1100 تومن .... بریم سامانه حسن آقا ثبت نام کنیم برا ما هم 800 تومنی مثلا مگا 8 بده ؟!!!
                          ثانیا .... دوستان عزیز گروه یک کالایی که میفرمایید شامل مواد خوراکی از جمله ران گوسفند و روغن و شکر و .... است !!!! شما کجارو هدف گرفتید آخه؟!

دوستان وضع کشور با بیانیه و حرف و مقاله و شعار درست نمیشه .... اگر واقعا دلار 4200 در کار بود (نمیگم نیست با مالیات اضافی و رانت ها و خواب سرمایه و نوبت بلند و .... به نزدیکی های همین دلار میرسه برای وارد کنندگان عادی) وضع ما اینجوری نبود. فرضا یک وارد کننده دروغ میگه و 4200 میگیره و 8000 میفروشه آیا واقعا همه دروغ میگیم ؟

بیایید دست به دست هم بدیم .... شایعه پراکنی نکنیم ....دلار الکی نخریم .....به تولید داخل کمک کنیم به جای آوردن ماژول های بی ارزش که فقط ارز خارج میکنه . و البته ...... آب هم کمتر مصرف کنیم واقعا دوستان جنوبیمون در عذابن

آخر شبه منم زیاد اعصاب ندارم فقط یک درد و دل دوستانه با انجمن دنج و دوست داشتنی خودمون بود
                          قصد مقابله با هیچ سایت و فروشگاه و همکاری رو نداریم وقتش رو هم نداریم این پست هم از روی اطلاع رسانی بود و فردا حذف میشه.

دیدگاه

سلام مجدد
                            همین الان دیدم یکی از فروشگاه ها (اسم نمیبرم) باز بیانیه زده که ما ارز دولتی گرفتیم و از فردا برای عمده ها یوان 800 تومن میدیم برای تک فروشی یوان 1100 حساب میکنیم و فلان بهمان
                            "خریداران عمده قیمت یوان بین 800 تا 900 تومان و برای کالا های سفارشی از چین، نرخ یوان 1050 تا 1100 تومان در فرمول های محاسبه استفاده خواهد شد."
                            "کالاهای مورد نیاز آنها در گروه کالایی یک ( مشخص شده توسط بانک مرکزی) و مرتبط با موضوع فعالیت ----- می باشد،-------- بتوانند از مزایا و تخفیفات ویژه همکاران و نرخ های مذکور استفاده نمایند"

اولا که مگه دولت ارز میده که شما دل به خواه به یکی از 800 تومن حساب کنی و به یکی از 1100 تومن .... بریم سامانه حسن آقا ثبت نام کنیم برا ما هم 800 تومنی مثلا مگا 8 بده ؟!!!
                            ثانیا .... دوستان عزیز گروه یک کالایی که میفرمایید شامل مواد خوراکی از جمله ران گوسفند و روغن و شکر و .... است !!!! شما کجارو هدف گرفتید آخه؟!

دوستان وضع کشور با بیانیه و حرف و مقاله و شعار درست نمیشه .... اگر واقعا دلار 4200 در کار بود (نمیگم نیست با مالیات اضافی و رانت ها و خواب سرمایه و نوبت بلند و .... به نزدیکی های همین دلار میرسه برای وارد کنندگان عادی) وضع ما اینجوری نبود. فرضا یک وارد کننده دروغ میگه و 4200 میگیره و 8000 میفروشه آیا واقعا همه دروغ میگیم ؟

بیایید دست به دست هم بدیم .... شایعه پراکنی نکنیم ....دلار الکی نخریم .....به تولید داخل کمک کنیم به جای آوردن ماژول های بی ارزش که فقط ارز خارج میکنه . و البته ...... آب هم کمتر مصرف کنیم واقعا دوستان جنوبیمون در عذابن

آخر شبه منم زیاد اعصاب ندارم فقط یک درد و دل دوستانه با انجمن دنج و دوست داشتنی خودمون بود
                            قصد مقابله با هیچ سایت و فروشگاه و همکاری رو نداریم وقتش رو هم نداریم این پست هم از روی اطلاع رسانی بود و فردا حذف میشه.
                            سلام مهندس
                            خیلی این مومیایی فروش رو جدی نگیرید
                            از اول حضورش توی بازار همش دنبال حاشیه بوده و نونش رو از حاشیه درآورده.....
                            کدوم یکی از فروشگاه های دیگه رو سراغ دارید که اینقدر الکی بیاد توی سایتش حرف بزنه؟؟
                            بدبخت داره ورشکست میشه و باز هم دنبال حاشیه هست.
                            ایکاش همون کافی نتی که که قبل این کار داشت رو نگه میداشت (یادش بخیر موقعی که مدرسه میرفتم هر بعداز مدرسه یه سر به این کافی نت میزدم. خونمون پنج تا خونه باهاش فاصله داشت.)و پاش رو توی بازار الکترونیک نمیذاشت. البته بهتر بگم بازار ماژول فروشی !!! چون تنها قطعه الکترونیکی که میفروشه مقاومته ، اون هم فقط یکی دو رنج

زیاد هم این افراد رو جدی نگیرید چون عددی نیستن!!!
                            انشالله چند روز دیگه اومدم تبریز قضیه مومیایی رو براتون تعریف میکنم که تا آخر عمرتون بهش بخندید (عجب ایموجی هست!!)

پختیم توی این گرما. نه آب هست نه برق !!!!

دیدگاه

...
                              ...
                              ...
                              سلام به همه!
                              من از اولی که این تاپیک ایجاد شد، یه علامت سوال بزرگ توی ذهنم ایجاد شد و هر روز خواستم بیام کامنت بذارم که:
                              "با وجود اینکه قیمتها در ECA حدود 30 تا 40 درصد افزایش داشته، دیگه این تعریف و تمجیدها چیه؟؟!!!"
                              ...
                              الان ملتفت شدم داستان چیه ؟!
                              واقعا شفاف سازی خوبه!
                              ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

...آب هم کمتر مصرف کنیم واقعا دوستان جنوبیمون در عذابن ...
                                ممنون بخاطر معرفت و لطفتون.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X