اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار و اشتغال در برق و الکترونیک

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کار و اشتغال در برق و الکترونیک

نوشته اصلی توسط mojalan نمایش پست ها
    دوم اینکه الکترونیک با تمام سختیها، در همه جای دنیا شغلی کمی بالاتر از متوسطه!
    یک اتفاق جالبی چند ماه پیش افتاد که برام جالب بود، تعریف می کنم.
    چند وقت پیش عزیزی برای انجام پروژه ای به بنده مراجعه کرده بود(آمپ و کوپلر 800 مگاهرتز و... )، در ابتدا بعد از شرح کارش به بنده فرمود که تا 800 هزار تومن بیشتر نمی تونم بدم برای اینکار و بدون هیچ پیش پرداختی(و با لحن توهین آمیزی که مهندسای ایرانی کار بلد نیستن و...)
    چیزی که جالب توجه هست برای انجام این پروژه حداقل اسکوبی که مورد نیاز بود از 15م به بالا شروع میشد، منابع تغذیه و قطعات و نمونه برد ها و حتی PCB آن که باید ویژگی های خاصی داشته باشد و از همه مهمتر زمانی بود که باید بر روی این پروژه صرف میشد، که نزدیک به دو ماه کامل بود و با توجه به این شرایط من قیمت رو برای کار 3500 پیشنهاد دادم که بعد از کمی تمسخر بنده پی راه خود رفت.
    بعد از سه ماه خبر دار شدم که خواسته خود را با قیمت تمام شده حدود 5م به چین سفارش داده، متاسفانه یکی از مشکلات اصلی در جامعه مهندسی؛ ضعف مهندسی نیست بلکه عمده مشکل در ناآگاهی کارفرما می باشد، البته مانند مورد بالا کم نیستند و تقریبا همه ی کارفرما های ایران بدون استثنا نیز این چنین فکر میکنند.
    اکثر اعضای این انجمن خوب می دادنند که کار اصلی مهندسان الکترونیک طراحی مدار و.... است، اما کار اصلی رو که شما در بازار ایران باهاش روبه رو میشید این هست که زمانی که با چهار سال سابقه مفید در شرکت های خصوصی استخدام میشد، جلوی شما یک تعداد برد میگذارند و میگویند مونتاژ کن یا دمونتاژ کن! خوب این کار رو هم یک دیپلم ریاضی یا فنی یا حتی سیکل هم میتواند با چند ساعت آموزش انجام دهد و از همه مهتر دستمزدی که بابت کار مهندسی به شما میدهند از دستمزد یک کارگر ساده فلافلی به مراتب کمتر است، با توجه به اینکه کارگر فلافلی نه با دود قلع و یا قرص جیوه و یا... تا آخر عمر کاری ندارد.
    یادم هست امسال در شرکتی کار میکردم که موقع مونتاژ بردها کاملا متوجه می شدم که این برد از لحاظ طراحی بسیار داغون هست( پایه های کلاک ورودی Fpga رو، روی PCB اشتباه زده بودند) و بنده هرچی به مسئول بالا دستی این موضوع رو اطلاع دادم تنها به بنده می خندید.
    متاسفانه در بازار کار عده ای اینقدر ابله هستند که فکر میکنند کار نیست و جوانان راضی به هر کاری می شوند، اما وقتی می گوییم کار نیست، منظورمان کار درست و حسابی و درخور هست وگرنه بازار حمالی که همیشه داغ بوده.
    بنده هم با نظر عزیزانی که خروج از ایران یا تغییر شغل را مد نظر دارند موافقم.
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
      از همه مهمتر دستمزدی که بابت کار مهندسی به شما میدهند، از دستمزد یک کارگر ساده فلافلی به مراتب کمتر است،
      بنده اساسا شک دارم که دیگه تو این کشور، بشه از درس خوندن نون درست و حسابی در آورد و یا به جایگاه اجتماعی بالا دست یافت (به جز چند رشته یا بهتر بگم زیر رشته ی خیلی خاص، استثناء و البته بی نهایت پر طرفدار).
      بنابراین اگر کسی درایران، توی دانشگاه فقط به دنبال یک شغل پر درآمد و آتیه دار باشه و به خود علم و دانش به عنوان یک فضیلت علاقه ای نداشته باشه، فقط پول و نقد جوانی خودش را به باد داده. همونطور که اشاره کردید؛ فعلا تاسیس یک مغازه ی ساده مثلا بستنی فروشی خوش ساخت و در مکانی خوش جا، می تواند درآمد ماهانه ای تا 50 برابر یک استاد الکترونیک برای شما به دنبال داشته باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Freelancer نمایش پست ها
        بنده اساسا شک دارم که دیگه تو این کشور، بشه از درس خوندن نون درست و حسابی در آورد و یا به جایگاه اجتماعی بالا دست یافت (به جز چند رشته یا بهتر بگم زیر رشته ی خیلی خاص، استثناء و البته بی نهایت پر طرفدار
        شاید از این حرف من تعجب کنید ، پروژه هایی که در سطح مطالب دانشگاه (مستقیما درستهایی مثل پردازش سیگنال ، ماشین DC/ac ، هوش مصنوعی و ... را مثال میزنم) انجام میشه و علم طراحی را به چالش میکشونه اتفاقا درآمد فوق العاده ای دارند
        اما چون کسی طرفش نمیره خیلی کم هستند و اکثر طراح هایی هم که دیدم در این سطح کارمیکنند واقعا تمام ریسکشو به جون میخرند که از نظر درآمد هم در مقطع بدی نیستند.
        بعنوان مثال ، اگر شما توانایی طراحی یک درایو برای موتورهای صنعتی قابل اعتماد و قابل مقایسه با نمونه های خارجی داشته باشید ، آیا درآمد و بازار نداره؟ قطعا سریع میتونید بازارشو پیدا کنید و این محصول را با سود بالا بفروشید. اما کمتر کسی حاضره وقت و عمرشو صرف تولید یک محصول سنگین کنه و اکثرا دنبال کارهای زود بازده و بدون ریسک اون هم در بازار الکترونیک! هستند و در انتظار معجزه!
        انتظار دارید توی دانشگاه ، طراحی CNC یا درایو صنعتی تدریس کنند ؟ اگر هم باید تدریس کنند و نمی کنند نمیشه دانشگاهو مقصر بدونیم.

نوشته اصلی توسط Freelancer نمایش پست ها
        بنابراین اگر کسی درایران، توی دانشگاه فقط به دنبال یک شغل پر درآمد و آتیه دار باشه و به خود علم و دانش به عنوان یک فضیلت علاقه ای نداشته باشه، فقط پول و نقد جوانی خودش را به باد داده.
        این یک مساله ی مشخصی هست که ما فکر میکنیم باید برعکس این باشه.

چند وقت پیش عزیزی برای انجام پروژه ای به بنده مراجعه کرده بود(آمپ و کوپلر 800 مگاهرتز و... )، در ابتدا بعد از شرح کارش به بنده فرمود که تا 800 هزار تومن بیشتر نمی تونم بدم برای اینکار و بدون هیچ پیش پرداختی(و با لحن توهین آمیزی که مهندسای ایرانی کار بلد نیستن و...)
        بخاطر اینکه ما سندیکا برای طراحان الکترونیک نداریم و افرادی که توان اثرگذاری بالایی دارند باید برای تشکیل سندیکا همت کنند

از همه مهتر دستمزدی که بابت کار مهندسی به شما میدهند از دستمزد یک کارگر ساده فلافلی به مراتب کمتر است، با توجه به اینکه کارگر فلافلی نه با دود قلع و یا قرص جیوه و یا... تا آخر عمر کاری ندارد.
        این مساله را قبول دارم چون شخصا چند سالی باهاش دست و پنجه نرم میکردم و واقعا درد ما الکترونیکیها همینه که در جامعه تَرد شدیم ، ولی بهترین راه نجات اینه که کسب و کاری مستقل و توام با ارائه ی خدمات و پشتیبانی باشه ارائه بدیم ،
        جدیدترین ویرایش توسط سعید خیری; ۰۲:۰۳ ۱۳۹۵/۱۲/۱۴.
        Reveng will surely come... Your hard time are ahead
        // - - - - - - - - - -
        برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
        // - - - - - - - - - -
        اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
        // - - - - - - - - - -

دیدگاه

به دوستان پیشنهاد میدم برنامه جهش از کانال کاریدور آپارات رو دنبال کنید. این برنامه در مورد شرکت های دانش بنیانی هست که تونستن صادرات داشته باشند یا حداقل به سطح بالایی از شکوفایی برسند. گوش دادن صحبت هاشون نکات جالبی رو یاد آدم میده

جدیدترین ویرایش توسط AliRezaDAVE; ۱۵:۰۸ ۱۳۹۵/۱۲/۱۴.
          ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری نمایش پست ها
            بخاطر اینکه ما سندیکا برای طراحان الکترونیک نداریم و افرادی که توان اثرگذاری بالایی دارند باید برای تشکیل سندیکا همت کنند
            هستش تو ایرانم، هر سال یه گوشه غرفه کوچیک دارن تو نمایشگاه صنعت برق، اگه بهشون نیاز داری بگو یه عکس از بروشورش براتون بزارم
            البته این سندیکا ها معمولا خیلی محدود میشن و اون قدرت لازم رو ندارن.

نوشته اصلی توسط سعید خیری نمایش پست ها
            شاید از این حرف من تعجب کنید ، پروژه هایی که در سطح مطالب دانشگاه (مستقیما درستهایی مثل پردازش سیگنال ، ماشین DC/ac ، هوش مصنوعی و ... را مثال میزنم) انجام میشه و علم طراحی را به چالش میکشونه اتفاقا درآمد فوق العاده ای دارند
            اما چون کسی طرفش نمیره خیلی کم هستند و اکثر طراح هایی هم که دیدم در این سطح کارمیکنند واقعا تمام ریسکشو به جون میخرند که از نظر درآمد هم در مقطع بدی نیستند.
            بعنوان مثال ، اگر شما توانایی طراحی یک درایو برای موتورهای صنعتی قابل اعتماد و قابل مقایسه با نمونه های خارجی داشته باشید ، آیا درآمد و بازار نداره؟ قطعا سریع میتونید بازارشو پیدا کنید و این محصول را با سود بالا بفروشید. اما کمتر کسی حاضره وقت و عمرشو صرف تولید یک محصول سنگین کنه و اکثرا دنبال کارهای زود بازده و بدون ریسک اون هم در بازار الکترونیک! هستند و در انتظار معجزه!
            انتظار دارید توی دانشگاه ، طراحی CNC یا درایو صنعتی تدریس کنند ؟ اگر هم باید تدریس کنند و نمی کنند نمیشه دانشگاهو مقصر بدونیم.
            احتمالا چون مهندس عزیز و گرامی آقای کی نژاد و بعضی از این بزرگواران دارن در این زمینه ها که فرمودید کار میکنند، شما احساس کردید که بازارشون خوب هست، به عنوان مثال دستگاه های CNC :
            کاری که بچه های برق میتونن بیان توی این زمینه انجام بدن اینه که بیان درایور رو طراحی کنن و بخوان بفروشن، اما با توجه به اینکه دستگاه های صنعتی مثل CNC فروششون ( در کشور های غیر صنعتی مثل ایران) بسیار ناچیزه در سطح ایران شاید ماهی کمتر از انگشتان دست، معمولا سود فروش خیلی پخش هست و گذشته از خواب سرمایه وبازاریابی و... معمولا کسی نمیاد برد اصل و اورجینال شرکت رو ول کنه بره سراغ یه محصول فرعی؛ مثلا اپراتور های ماخ تری هیچ وقت نمیان به نرم افزار یه برد ایرانی رو وصل کنن، بلکه میان برد خود اورجینال ماخ3 رو روی دستگاه وصل میکنن، از طرفی چون گمرکی های این برد ها تقریبا نزدیک به صفره بنابراین قیمتش بسیار از قیمت نمونه ساخته شده ایرانی کمتره، هرچند که محصولات ایرانی گارانتی دارند اما اکثر عطای گارانتی ایرانی رو به لغاش می بخشن و میرن یه برد اورجینال که ارزون تر هست رو میخرن.
            گرچه از حق نگذریم اون کسی که نمایندگی رو گرفته و کار واردات رو انجام میده خوب تو جیبش میره.
            نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE نمایش پست ها
            به دوستان پیشنهاد میدم برنامه جهش از کانال کاریدور آپارات رو دنبال کنید. این برنامه در مورد شرکت های دانش بنیانی هست که تونستن صادرات داشته باشند یا حداقل به سطح بالایی از شکوفایی برسند. گوش دادن صحبت هاشون نکات جالبی رو یاد آدم میده

http://www.aparat.com/v/HKYJQ
            البته امیدوارم عزیزان، مخصوصا کسانی که هنوز دانشجو هستن با این شانتاژ هایی که به اکثریت جامعه با این ویدیو ها وقایعی مثل استارآپ ها وکارآفرینی... میزنند گول نخورند، چون دیر یا زود متوجه میشوند که در ایران چیزی به نام کارآفرینی و دانش بنیان و... در عمل وجود خارجی ندارد، برای اطلاع بیشتر میتونن یک دوره شش ماهه در پارک علم و فناوری پردیس تهران کار کنند تا متوجه واقعیت های این ماجرا ها بشن. اکثرا یا وارد کننده هستن عده ای لیبل عوض کن عده ای دیگر هم قاب عوض کن عده ای هم بودجه بگیر دولتی و مسائل حاشیه ای ، البته هستند عزیزانی که واقعا کار دانش بنیان بکنند اما به قدری این اون دسته کم هستند که عملا میشه نادیده گرفتشون.
            در ادامه شما رو با یک نمونه شرکت دانش بنیان مثل آرم هولدینگز آشنا می کنم، از صفحه 80 به بعد گزارش مالی رو یه نگاه بندازید!

من به عنوان برادرتون پیشنهاد میکنم راهی رو که ما رفتیم شما نرید برای ادامه زندگی خود به جای احساسی ، منطقی برنامه ریزی کنید، بنده هم با نظر عزیزانی که خروج از ایران یا تغییر شغل را مد نظر دارند موافقم.
            رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

البته امیدوارم عزیزان، مخصوصا کسانی که هنوز دانشجو هستن با این شانتاژ هایی که به اکثریت جامعه با این ویدیو ها وقایعی مثل استارآپ ها وکارآفرینی... میزنند گول نخورند، چون دیر یا زود متوجه میشوند که در ایران چیزی به نام کارآفرینی و دانش بنیان و... در عمل وجود خارجی ندارد، برای اطلاع بیشتر میتونن یک دوره شش ماهه در پارک علم و فناوری پردیس تهران کار کنند تا متوجه واقعیت های این ماجرا ها بشن. اکثرا یا وارد کننده هستن عده ای لیبل عوض کن عده ای دیگر هم قاب عوض کن عده ای هم بودجه بگیر دولتی و مسائل حاشیه ای ، البته هستند عزیزانی که واقعا کار دانش بنیان بکنند اما به قدری این اون دسته کم هستند که عملا میشه نادیده گرفتشون.
              یک نکته ای که در این ویدیوها جالب بود این بود که به جز چندتا از شرکتها باقی حداقل 2 3 باری کامل ورشکست شدن. اما ناامید نشدن و به کار ادامه دادن یعنی شرط موفقیت داشتن پشتکاره و نباید زود ناامید شد. تو یکیشون بود طرف میگفت من 29 سالم بوده، 500 میلیون بدهی داشتم .
              البته یک مشکل این شرکت های دانش بنیان و هسته های رشد و ... اینه که در بسیاری از موارد اصلا نیازهای بازار و خود بازار رو در نظر نمی گیرند و اول میرن سراغ تولید بعد دنبال بازار. در حالی که تا بازار مشخص نباشه و ندونی چقدر میتونی از یک محصول بفروشی اشتباه محضه که بری سراغ اینطور کارها.
              کلا بحث تجارت و بازاریابی خودش یک علمه که به اندازه تولید یک محصول دانش بنیان پیچیدگی داره و باید به متخصص کار سپرده بشه
              ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

احتمالا چون مهندس عزیز و گرامی آقای کی نژاد و بعضی از این بزرگواران دارن در این زمینه ها که فرمودید کار میکنند، شما احساس کردید که بازارشون خوب هست
                من کسب و کارم دقیقا مرتبط با درایوهای صنعتی هست و اگر چه این مورد را بعنوان مثال عرض کردم ،اما بازار خوبی در این زمینه وجود داره و اتفاقا شرکتی در این زمینه (sbt) تولید داره که سهم خوبی در ارائه ی خدمات محصولات تولیدیش داره. ناگفته نمونه که دانش بنیان هستند و تا جایی که من اطلاع دارم از طریق پارک علم و فناوری رشد پیدا کردند

لبته امیدوارم عزیزان، مخصوصا کسانی که هنوز دانشجو هستن با این شانتاژ هایی که به اکثریت جامعه با این ویدیو ها وقایعی مثل استارآپ ها وکارآفرینی... میزنند گول نخورند، چون دیر یا زود متوجه میشوند که در ایران چیزی به نام کارآفرینی و دانش بنیان و... در عمل وجود خارجی ندارد،
                احتمالا شما در دوره ای که برای کسب و کار داشتید موفق نشدید و رو حساب تجربه بدتون ، بقیه دوستان را هم از این مسیر دور میکنید
                اتفاقا نتایج کاملا برعکس هست و متاسفانه خیلی از دوستانی که تازه وارد بازار کار برق و الکترونیک میشن با خوندن چند مطلب در مورد استیو جابز فکر میکنند همه چیز شبیه به آنچه در ذهنشان پرورش دادند هست و به فکر درآمد کلان در کوتاه مدت هستند و بعد از زحمت های فراوان ، با یک/دو/سه .... بار شکست کسب و کارشونو رها میکنند

در ادامه شما رو با یک نمونه شرکت دانش بنیان مثل آرم هولدینگز آشنا می کنم، از صفحه 80 به بعد گزارش مالی رو یه نگاه بندازید!
                http://phx.corporate-ir.net/External...F8VHlwZT0z&t=1
                مقیاس شما برای قضاوت در مورد نحوه ی رشد صنایع در بازار داخلی که برای رهایی از صنعتی فلج داره تلاش میکنه عادلانه نیست، مثل این که عملکرد تیم ملی فوتبال را با تعداد جامهای کشورهای اروپایی در جام جهانی مقایسه کنیم.

البته که ما در جایی با صنعتی که با واردات کالاهای چینی فلج و بیمار شده زندگی میکنیم ، اما من معتقدم بزرگترین چیزی که ما بهش نیاز داریم کوچ کردن و تغییر جهان نیست ، البته تغییر کشورمون یا شهرمون هم نیست ، بلکه اثبات غیر ممکن ها به خودمون هست. ما در هر موقعیت جهانی و در هر بازار و کسب و کاری باید این نگرش روشن را نسبت به بدست اوردن نتایج و عبور از شکستی به شکست بعدی داشته باشیم و نتایج را به دوش دولت یا ملت دیگه نندازیم.
                Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                // - - - - - - - - - -
                برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                // - - - - - - - - - -
                اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                // - - - - - - - - - -

دیدگاه

سلام
                  6 ماه چندین برد صنعتی در زمینه اتوماسیون سیستمای دام و طیور و کشاورزی طراحی کردم که جمعا 4 میلیونی واسم تموم شد
                  فول ARM با امبدد سیستم و شبکه اترنت برای اتصال به کامپیوتر و برنامه کامپیوتر سی شارپ با همه امکانات از جمله دخیره دیتا بیس و نمایش نمودار و ...
                  برد ها همه NXP 1768هستن و CAN RS485 و شبکه دارن
                  انواع سنسوراشو کار کردم از انواع گاز چه ژاپنی و چینی و سنسوراهی دیگه مثل SHT و ...
                  از بهترین ایزولاسیونا تو تمام خطوط داده و قدرت استفاده کردم
                  ,وقتی رفتم سراغ وام همه کوبیدن تو سرش
                  تو قسمت پارک علم و فن اوری هم گفتن آشفاله . یه دفتر ازشون خواسته بودم چون دیگه پول نداشتم ندادن واسه شروع کار حالا وام 50 تومنی که هیچی همون دفتر 20 متری هم دریغ کردن . همون روز یه شرکت تولید بردها LED های RGB اومد و وام و دفتر رو گرفت با اینکه حتی کنترلرشم کار خودشون نبود
                  اینم عکس یکی از بردها :

الانم بعد یه مدت بیکاری خرج کل پولایی که جمع کردم تو این مدت, تو 26 سالگی تازه از شبنه باید برم سر یه کار با 700 تومن
                  جدیدترین ویرایش توسط s699fx_bpr; ۲۰:۲۴ ۱۳۹۶/۰۲/۰۱.
                  اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
                  هيتلر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط s699fx_bpr نمایش پست ها
                    سلام
                    6 ماه چندین برد صنعتی در زمینه اتوماسیون سیستمای دام و طیور و کشاورزی طراحی کردم که جمعا 4 میلیونی واسم تموم شد
                    فول ARM با امبدد سیستم و شبکه اترنت برای اتصال به کامپیوتر و برنامه کامپیوتر سی شارپ با همه امکانات از جمله دخیره دیتا بیس و نمایش نمودار و ...
                    انواع سنسوراشو کار کردم از انواع گاز چه ژاپنی و چینی و سنسوراهی دیگه مثل SHT و ...
                    تو قسمت پارک علم و فن اوری هم گفتن آشفاله . یه دفتر ازشون خواسته بودم چون دیگه پول نداشتم ندادن واسه شروع کار حالا وام 500 تومنی که هیچی همون دفتر 20 متری هم دریغ کردن . همون روز یه شرکت تولید بردها LED های RGB اومد و وام و دفتر رو گرفت با اینکه حتی کنترلرشم کار خودشون نبود
                    قیمت تموم شده کارت چقدره؟؟؟
                    چه قابلیت هایی داره؟؟؟ در واقع اینطور بگم. اینو ازت بخرم چقدر میتونه بهم ارزش افزوده بده؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط s699fx_bpr نمایش پست ها
                      سلام
                      تو قسمت پارک علم و فن اوری هم گفتن آشفاله . یه دفتر ازشون خواسته بودم چون دیگه پول نداشتم ندادن واسه شروع کار حالا وام 50 تومنی که هیچی همون دفتر 20 متری هم دریغ کردن . همون روز یه شرکت تولید بردها LED های RGB اومد و وام و دفتر رو گرفت با اینکه حتی کنترلرشم کار خودشون نبود
                      اینم عکس یکی از بردها :

الانم بعد یه مدت بیکاری خرج کل چولایی که جمع کردم تو این مدت تو 26 سالگی تازه از شبنه باید برم سر یه کار با 700 تومن
                      سلام من به قدرت اعلام میکنم میتونید جهت تولید و فروش بردهاتون با مجموعه ECA همکاری داشته باشید. اگر تمایل داشتید میتونید پیغام خصوصی بدید و آیدی تلگرامتون رو بفرمایید تا هماهنگ بشیم. موفق باشید

دیدگاه

58 برگه بحث جالبی بود!
                        از دید بنده به غیر از مشکلات رایج(که بحث کاملی روش شده) کمبود روحیه ی تلاش ، هدفمندی و همچنین پایبندی به مرام های اخلاقی از دیگر مشکلات موجودِ!
                        جدیدترین ویرایش توسط hoseyni emeni; ۰۲:۰۸ ۱۳۹۶/۰۱/۳۱.
                        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                        الکترونیک قدرت
                        الکترونیک آنالوگ
                        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                        ---------------------BMCELEC@-------------------
                        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                        ---------------www.bmc-elec.com--------------
                        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام دوستان
                          من یه 6 سالی هست کارم طراحی الکترونیک هست . با توجه به شهرم که شیراز هست این اطلاعات رو میدم
                          شما اگه برق صنعتی و سیم کشی تابلو برق و plc بلد باشید میتویند توی بخش تعمیر و نگهداری شرکت های صنعتی کار کنید. تقریبا کار گیر میاد. روزنامه خبر جنوب رو نگاه کنید روزی حداقل یه نفر تو این زمینه شغلی که میگم درخواست داده میشه. حقوق معمولا اداره کار + بیمه
                          اگه تو زمینه طراحی الکترونیک کار کنید پیشنهاد من اینه که هیچ وقت هیچ وقت نیاید یه چیز رو بسازید بعد تازه برید دنبال مشتریش . این جور کار کردن معمولا شکست میخوره.شما همیشه چیزی رو بسازید که مشتریش دم در وایساده و حتی پیش پرداخت هم گرفته باشد
                          کار واسه طراح الکترونیک معمولا به صورت استخدامی کمتر از برق گیر میاد ولی پروژه الکترونیک تو بازار زیاده. اسمت جا بیوفته راحت میشه گرفت و نیاز نیست مستقیم حتما حقوق بگیری جایی باشید .میتونید میانگین ماهی 2 تا 3 در بیارید خوب تلاش کنید و طراحی های موفقی توی بازار داشته باشید که خودش براتون تبلیغه
                          یه چیزی که من دیدم اکثر برنامه نویس ها همش این تو ذهنش هست که همه طراحی و زحمت هاش رو من کشیدم و باید بیشتر سود گیر من باید(این طرز تفکر خودم هم تا چند سال پیش بود) ولی واقعا قدرت بازاریابی و فروش رو دست کم نگیرید .شما اگه طراحی رو اماده کردید و رو تیراژ خواستین بزنین براشون حتی تا یک دهم سود هم گیرتون بیاد خوبه.
                          برای دوستانی که تازه میخوان وارد بازار کار بشن اگه شرکت خصوصی طراح الکترونیک خواست و حقوقش هم اداره کار بود.اما تجهزاتش خوب بو و چیز جدیدی یاد میگرفتین، به نظرم ارزش کار کردن داره.یه الکترونیک کار و یه برنامه نویس سرمایه اصلیش تجربشه

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان اقا من دوست دارم به عنوان شغل جایی به عنوان طراح الکترونیک استخدام بشم. تا حالا چندتا دستگاه هم ساختم هم با میکرو بوده و ... چه شرکتهایی رو توی اصفهان سراغ دارید؟ یکی از بهترین فرصت هام R&D اسنوا بود که خب قبول نشدم
                            گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                            همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
                              با سلام خدمت دوستان اقا من دوست دارم به عنوان شغل جایی به عنوان طراح الکترونیک استخدام بشم. تا حالا چندتا دستگاه هم ساختم هم با میکرو بوده و ... چه شرکتهایی رو توی اصفهان سراغ دارید؟ یکی از بهترین فرصت هام R&D اسنوا بود که خب قبول نشدم
                              بهیار صنعت سپاهان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE نمایش پست ها
                                بهیار صنعت سپاهان
                                خیلی ممنون. لطفا اگر شرکت های دیگری هم میشناسید معرفی کنید تا رزومه بفرستم.
                                گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                                همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X