اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشاغل پردرآمد در ایران

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشاغل پردرآمد در ایران

یا خیلی مایه داری یا گشنگی نکشیدی این حرفو میزنی
    یاد گیری تو این دورو زمونه نون و آب نمیشه برادر
    نسبت بال زنبور به بدن او بسیار کم است
    با توجه به قوانین آیرودینامیک پرواز ممکن نیست
    اما زنبور این را نمیداند و پرواز می کند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam1370
      عزیزان میدونید ایران رتبه 10 از فرار مغزها در بین همه ی کشورها داره؟
      ایران چیکار کرده واسه ما دانشجویان ؟؟؟؟؟!!!!!!! هیچی جز هزینه سنگین دانشگاه و اینجور چیزآ برا ما گزاشته؟؟؟؟!!!
      در کل دوستان اینجا، اونایی که علم دارن و مثل ماها در جستجوی علم هستن و در کل تو این زمینه ها هست ،درآمد بالایی نیست ،اینجا پول تو دلالی و رشوه خوری و نمیدونم تو کارهایی هست که اصلا نیاز به داشتن علم و اینا نداره ،
      مثلا دوسته همسن من 6 سال پیش درس و گزاشت کنار الان میلیونر شد،ولی من درس و کنار نزاشتم و الان 400 هزارتومن بدهکاری دارم،(در شرایط مساوی هستیم)
      پیشنهاد من به شما ،حالا اگه کاری دارین و از درآمدتون راضی هستین ،ایشالا که زندگیتون خوب بگزره،اگه دارین درس میخونین و خیلی فعالین تو رشتتون،و از دیدن این دوستانی که درس و گزاشتن کنار و پولدار شدن حرصتون درمی آد که چرا شما اینطوری هستین،اگه تو این مرحله هستین ،فعال تر شین و سنگین تر به درستون ادامه بدید و خوب بفهمین و بخونین و خودتون رو برای رفتن از ایران آماده کنید،چون خارج از ایران به این علمی که دارین بها میدن.
      مثل استاد ما که دکتری برق و داره نباشین که دوستش واسه ادامه تحصیل رفت امریکا و داره ماهیانه اونقدر دلار پول میگیره و درس میخونه ولی به استاد ما الان 5 ساله که میخان 5 میلیون بدن ولی هنوز ندادن.
      در کل همین دیگه.
      یه جورایی راست میگی
      . ولی خوب من نظرم اینه که هر کی پول دوست داره بره دنبال پول
      هر کی دانش دوست داره بره دنبال دانش
      مسلما هر کی دنبال هر چی بره یه کم از اون یکی هم گیرش میاد ، ولی نباید توقع داشته باشه دقیقا مثل کسی بشه که دنبال اون موضوع دیگه رفته.
      حالا یه چیز باحال میذارم که با حرفای شما صد در صد جوره. بوروووو حالشو ببر:
      دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed_458
        یا خیلی مایه داری یا گشنگی نکشیدی این حرفو میزنی
        یاد گیری تو این دورو زمونه نون و آب نمیشه برادر
        درست میگی داداش
        ولی همه چی که پـــــــــول نیست
        یعنی این که میگی تباه شده زندگیم غلطه....

دیدگاه

خدا رحمت کنه یکی از اساتیدمون رو
          میگفت:
          "برای دانشجوها باید کلاس های زیر هم بذارن
          و اجباری هم باید باشه:
          - تاریخ علم
          - بازار کار
          - کارآفرینی"

یه جورایی میشه گفت خود مقوله ی "پول در آوردن"
          یا به عبارت دیگه "کسب در آمد"
          خودش یک دانشه!
          باید مطالعه کرد یا از تجربیات دیگران استفاده کرد
          و یا تجربه کسب کرد
          تا بتوان روش های کسب درآمد رو یاد گرفت
          حتی اگه میخوای دلالی کنی
          حتی اگه میخوای بساز بنداز راه بندازی
          بازهم باید فوت و فن کارو بلد باشی!
          ...

1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
          2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
          3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

همه چیز بستگی به جهان بینی آدم داره.تو خود آمریکاش هم خیلی از افراد نمیتونن جذب کاری متناسب با رشته تحصیلیشون بشن.همونجا هم خیلی ها وقتی از دانشگاه فارغ التحصیل میشن دهها هزار دلار بابت شهریه دانشگاه به بانک بدهی دارن(باز گلی به جمال ایران که هزینه تحصیل درش اونقدر بالا نیست!!) .اونجا که دیگه ابر قدرت اقتصادیه دنیاست..دیگه از ایران چه انتظاریه برادر من..؟
            طبیعیه که اگه واسه پول خوب درآوردن اومدین مهندسی بخونین اشتباه کردین.اما اگه اهداف متعالی تری مثل رشد وجودی و عقلی،یا افزایش درک قوانین و فیزیک حاکم بر طبیعت،یا خدمت به مردم در یک زمینه علمی و تخصصی داشته باشین هرگز پشیمون نمیشین.باز هم میگم اگه هدف فقط پول باشه موارد بعدی خیال پردازی و ایده آل گرایی به نظر میرسه ولی هرکسی دیدی به زندگیش داره و مهمترین عامل تعیین کننده مسیر زندگی هر فرد هم همین جهان بینیشه.یا علی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hooman89
              همه چیز بستگی به جهان بینی آدم داره.تو خود آمریکاش هم خیلی از افراد نمیتونن جذب کاری متناسب با رشته تحصیلیشون بشن.همونجا هم خیلی ها وقتی از دانشگاه فارغ التحصیل میشن دهها هزار دلار بابت شهریه دانشگاه به بانک بدهی دارن(باز گلی به جمال ایران که هزینه تحصیل درش اونقدر بالا نیست!!) .اونجا که دیگه ابر قدرت اقتصادیه دنیاست..دیگه از ایران چه انتظاریه برادر من..؟
              طبیعیه که اگه واسه پول خوب درآوردن اومدین مهندسی بخونین اشتباه کردین.اما اگه اهداف متعالی تری مثل رشد وجودی و عقلی،یا افزایش درک قوانین و فیزیک حاکم بر طبیعت،یا خدمت به مردم در یک زمینه علمی و تخصصی داشته باشین هرگز پشیمون نمیشین.باز هم میگم اگه هدف فقط پول باشه موارد بعدی خیال پردازی و ایده آل گرایی به نظر میرسه ولی هرکسی دیدی به زندگیش داره و مهمترین عامل تعیین کننده مسیر زندگی هر فرد هم همین جهان بینیشه.یا علی
              بله حق با شماست،
              خوب من نمیدونم شما تو چه وضعیت زندگی هستین و چجوری پول در میآرین و یا اصلا در نمیآرین و فقط دارین درس میخونین.
              ولی من با این سن کم خودم مسئولیت سنگینی رو دوشم هست ،یعنی 16 سالگی پدرم و از دست دادم خوب ،با دو تا خواهر مجرد،
              که یکیشو شوهر دادم رفت ،خودت که از وضع و قیمت جهیزیه خبر داری که ،یکی دیگه خواهرم الان نامزد داره و باید براش الان جهیزیه ردیف کنم،من خودم هم الان میرم دانشگاه غیر انتفاعی شمال آمل ،خوب از خرج دانشگاه هم که مطلع هستین ،
              حالا چرا دانشگاه غیر انتفاعی به این دلیل که خوشبختانه سر جمع روزانه و شبانه دولتی 50 تا بیشتر نمیخاست،یکی دانشگاه مشهد بود که فقط مال فرزندان شهدا و جانبازان بود ،و یکی از دانشگاه های تهران هم همینطور ،اینطور که حساب کردیم ما و دوستان فقط 10 یا 20 تا میخاستن تو رشته ما :mrgreen:،خوب بین ما چند هزار نفر فقط اینقدر میخاستن.نمیشد که کل سال واسه این کنکور بخونم.بگزریم حالا.
              با این اوصاف و خرجی که الان رو دوش منه تک پسر هست،خوشبختانه یا بدبختانه دارم درس میخونم،یعنی رشته تخصصی من برق قدرت هست و دارم میخونم ،ولی علاوه بر این دارم الکترونیک و کامپیوتر هم در کنارش میخونم،و دارم فعالیت میکنم به طور عملی،نه اینکه مدرک بگیرم ،میخام این 3 تا رو تو صنعت به هم ربط بدم.
              حالا با این همه فعالیتی که دارم انجام میدم و با این اوضاعی که دارم ،آیا آینده من تضمین شده هست؟!!!!
              کی اومد منو تضمین کنه که آره اگه همینجوری پیش بری میبریمت اینجا؟؟!!!!
              یه طرحی تو 16 سالگی داده بودم که کل هنرستان کف کرد از اساتید تا بچه ها.
              بردیمش جشنواره ،خوشبختانه طرح کاربردی من فدای پارتی بازی های داوران و اساتید شد و یه طرح که از جای دیگه کپی گرفته بود ،اول شد. .
              من نمیخام واسه پول درس بخونم ،و الانم اینطوری نمی خونم باور کنید،ولی خوب من باید یه طوری درآمد داشته باشم ،دلم به جایی خوش باشه ،انگیزه داشته باشم،
              تازه اگه پول درنیارم ،نمیتونم برم به سمت آینده ،نمیتونم درس بخونم،نه فقط من،همه اینجوری هستن،منم دلم میخاد ماشین داشته باشم نمیدونم بقیه چیزآ.
              کشورم ایران برا من چیکار کرد؟؟؟ آیا اصلا منو دید؟؟؟همینقدر تاسبی هم که داریم به خاطر اینه که تو این کشور به دنیا اومدیم. :nerd:.
              تازه اصلا از لحاظ علمی آمریکا رو با اینجا مقایسه نکنید. من واسه یه سوال ساده باید کل دانشگاه بخورم تازه هیشکی هم نمیدونست،باید چند روز بگردم تا جوابشو پیدا کنم.
              به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
              (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

وقتی راننده رئیس بانک مرکزی تکلیف اقتصاد مملکت را روشن می کند

http://www.eghtesadeiranonline.com/v...qop8.ala2.html

http://www.eghtesadeiranonline.com/v...qos8.ala2.html

سیدعبدالجوادموسوی
                یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۱۱
                کد مطلب: 196540

فعلا که موفق نیستم اما من به عنوان یک سرباز بسیجی در جبهه اقتصادی کار میآ‌کنم. شانسآ‌هایی بوده که خدا در اختیارم گذاشته و از آنآ‌ها استفاده کردهآ‌ام. حداقل سه یا چهار بار هم ورشکسته شدهآ‌ام. بنده در دوران سربازی راننده رییس بانک مرکزی وقت بودم. در آنآ‌زمان هم توانستم به کشورم کمک کنم و روزانه 20 میلیون دلار را میآ‌بردم بیرون در بازار میآ‌فروختم تا قیمت ارز در بازار نوسان نداشته باشد آن موقع هر دلار 300 تومان بود و زمزمه افزایش قیمت آن مطرح بود.

این فراز درخشان و حیرت انگیز برگرفته از سخنان درخشان ترین چهره سیاسی، فرهنگی، ورزشی و اقتصادی سال های اخیر جناب بابک زنجانی است که معمولا در رسانه ها از او با عنوان ب- ز یاد می شود. این بزرگوار مصاحبه مفصلی انجام داده است با یکی از سایت های خبری که من فقط پاسخ ایشان را به سئوال آخر در این جا ذکر کردم. مابقی مصاحبه نه این که ارزش نداشت، خیر. همه سخنان ایشان برخلاف اباطیلی که بنده و امثال بنده می نویسیم با ارزش است و قابل اعتنا. اما از آن جایی که بنده هیچ اطلاعی از اقتصاد ندارم و برای شمردن یک دسته اسکناس صد هزار تومنی کلی به زحمت می افتم از حرف های ایشان چیزی سر در نیاوردم.

این شد که فقط به نقل همین چند خط اکتفا کردم. این پاسخ را ایشان به این سئوال داده اند که شما رمز موفقیت خود را در چه می دانید؟ البته همین چند خط کافی بود تا من از زندگی سیر شوم و به قول آن دوست قدیمی از خدا بخواهم که : سیلی، زلزله ای ، جنگی، چیزی بفرستد و ما را از این وهم و وهنی که زنگی نام است خلاصی بخشد. وقتی راننده رئیس بانک مرکزی تکلیف اقتصاد یک سرزمین باستانی و پهناور را مشخص می کند نوشتن و انتقاد و دلسوزاندن مضحک ترین کارهاست.
                و این جور موقع هاست که با خودم می گویم دم صادق هدایت گرم که خودش را علاف این خیمه شب بازی نکرد و وقتی فهمید ماجرا از چه قرار است یک لحظه هم معطل نماند و...فاتحه. بیچاره موسی غنی نژاد لیبرال، بیچاره فریبرز رئیس دانای سوسیالیست. بندگان خدا می نشینند و هی تئوری می بافند غافل از آن که باید در این سرزمین به جای خواندن واندیشیدن همه همت خود را به کار گیری تا به مقام و منزلت راننده ریاست بانک مرکزی برسی تا بتوانی در امور مملکتی موثر واقع شوی. حالا می فهمم آن حکیمی که گفت:

رو مسخرگی پیشه کن و مطربی آموز
                تا داد خود از مهتر و کهتر بستانی

با که گفت و چه گفت.

//================================================== =============================================

پ.ن:

اگر حدس زدید که این اقای بابک زنجانی چگونه ثروتمند شد؟

راهنمایی : در سال 1366 تا 1373 قیمت ارز را ببینید : که ایشان در همین حدود سرباز بوده ( مثلا" 1 دلار = 300 تومان ) !!!
                و قیمت مثلا" زمین و مسکن را

و حساب کنید اگر شما فروشنده 20 میلیون دلار ارز بانک مرکزی در بازار بودید ( هر روز و به مدت مثلا" 100 روز )
                و از هر دلار فقط 3 تومان یواشکی به جیب می زدید !!!

می توانستید در 100 روز و روزانه 60 میلیون تومان = 6 میلیارد تومان = قیمت 30000 متر پارتمان = 300 پارتمان 100 متری در سال 1372

================================================== =================================

اصلا" با حل نمودن تمام مسایل ریاضی 1 و 2 و معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی و مدار 1 و 2 و ..... حتی اگر 1000000 تا باشند،

به این درآمد رانتی نمی رسیم! نه ! فکر نمی کنم !

گشتی در لاله زار
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

در پست بالایی یکی از بهترین راههای ثروتمند شدن مورد اشاره تلویحی قرار گرفت.
                  ( راننده رییس بانک مرکزی و فروش ارزهای ناشی از صادرات نفت یک کشور و برداشتن 1% ناقابل از آن ( 99% الباقی هم برای 60 میلیون ایرانی در سال 1372 ) !!!

در این پست به یک روش دیگر اشاره می شود:

http://www.entekhab.ir/fa/news/128891

ارتباطات مالی یک عضو شورا با شهرداری

در روزهای اخیر رسانه ها درباره ی علت رای «الهه راستگو» به قالیباف دست به روشنگری زدند اما کمتر به دوقلوی او «احمد دنیامالی» پرداختند. نگاهی گذرا به لیست پروژه های همکاری میلیاردی شرکت کریت عمران با شهرداری تهران طی دو سال اخیر شاید روشنگر دلیل ...

به گزارش انصاف ، احمد دنیا مالی، که با لیست اصلاح طلبان به شورای شهر چهارم تهران راه یافت و انتظار از او این بود که طبق تصمیم اصلاح طلبان به گزینه ی این جناح سیاسی در انتخاب شهردار رای بدهد، به همراه الهه راستگو به گزینه ی رقیب اصلاح طلبان یعنی شهردار قبلی رای داد؛ موضوعی که باعث کنکاش درباره ی علت این تصمیم عجیب شد و بررسی ها در مورد خانم راستگو به موضوع پیمانکاری هایی رسید که برادر او با شهرداری تهران داشته است. موضوعی که در مورد آقای دنیا مالی نیز مشهود است.

[img][/img]

راستگو و دنیامالی در عکس کاندیداهای اصلاح طلب با خاتمی

در زیر، انصاف نیوز بدون هیچ قضاوتی، صرفا به بخشی از پروژه هایی اشاره کرده که یک شرکت خصوصی به ریاست دنیا مالی در هیات مدیره ی آن در سالهای اخیر با شهرداری در آنها همکاری داشته است؛ طبیعی است که وظیفه ی دستگاه های نظارتی داخل و بیرون شورا بررسی این گزارش است. اما در اینجا صرفا به نزدیکی ارتباط آقای دنیامالی با شهرداری تهران و به نوعی وابستگی این شرکت خصوصی به برقرار ماندن پروژه های شهرداری تهران اشاره می شود.

احمد دنیامالی که مدیری تواناست تا سال 1388 معاون فنی - عمرانی قالیباف در شهرداری تهران بود؛ پس از سال 88 به عنوان رییس هیات مدیره شرکت «کریت عمران» فعالیت داشته و تعدادی از پروژه های شاخص آن که دنیا مالی در آنها مسوولیتآ‌هایی از جمله مشاوره مدیریت، خدمات مدیریت طرح و پیمان، انجام قراردادهای طرح و ساخت و غیره را داشته است در زیر می آید:

یک: مدیریت طرح مجموعه فرهنگی، تفریحی، ورزشی و خدماتی هزار و یک شهربا مساحت ۱۳۸ هکتار در منطقه ۲۲ تهران (از ۱۳۸۹ تا کنون). ارزش پروژه: 20 هزار میلیارد ریال. این طرح به عنوان بزرگترین مجموعه گردشگری، فرهنگی و تجاری ایران با حدود یک میلیون بازدید کننده در سال پیش بینی شده با: شهربازی 50 هکتاری، 660 هزار متر مرکز تجاری، هتلآ‌های 3، 4 و 5 ستاره و 15 هزار متر پارکآ‌های آبی و غیره است.

دو: مدیریت طرح فاز امکان سنجی توسعه عمران شهری ونک و تونل حقانی - ونک - ملاصدرا.

سه: مدیریت طرح فاز امکان سنجی مونوریل بوستان نهج البلاغه (فاز ۱ و ۲). کارفرما: شهرداری منطقه 1 تهران. مساحت پارک: 65 هکتار. طول مسیر مونوریل: 2 کیلومتر.

چهار: مدیریت طرح و سرمایه گذار پروژه مجموعه فرهنگی و تفریحی نیاوران در پارک نیاوران. کارفرما: شهرداری منطقه 1 تهران. وضعیت پروژه: مرحله مطالعات و طراحی. مساحت زمین: 2000 متر مربع. زیربنا: 6000 متر مربع.

پنج: طراحی و مدیریت مجموعه تفریحی پارک آزادگان. کارفرما: شهرداری منطقه 15 تهران. وضعیت پروژه: مرحله مطالعات. مساحت کل پارک: 4000 متر مربع. شامل: پارک آبی، مجموعه تفریحی، شهربازی سرپوشیده، اسکیت پارک، اسکی کابلی و پارکینگ.

================================================== ==============================================

پس چی شد؟
                  راه دیگری که در اینجا معرفی میشود عبارت است از:

ارتباط سازمانی بین مقام شورای شهر و مدیران شهرداری
                  و اخذ پروژه های بیش از 500 میلیارد تومانی!!!

گشتی در لاله زار
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدحسـین
                    [glow=red,2,300]خوب اگه هدف شما از درس خوندن فقط و فقط پول بوده . صد در صد شما راه اشتباه رو رفتید .[/glow]
                    چیز های دیگه ای هم غیر از پول هست که آدم رو جذب علم یا فن می کنه ، مثلا من وقتی یک دستگاه می سازم یک احساس بسیار خوب بهم دست می ده حسی اعم از اینکه تونستم یک کار فنی بکنم ، اینکه تونستم یک چیزی خلق کنم ، اینکه تونستم برای جامعه ام مفید باشم ، اصلا بعضی اوقات خود علم و یاد گرفتن به خودی خود هدف قرار می گیره بدون اینکه در کنارش هدف دیگه ای باشه!
                    بر عکس اگر هدف شما از درس خوندن چیز دیگه ای جز پول بوده بدونید راه رو اشتباه رفتین و دارین با این حرفا به خودتون دلداری میدین :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b3hrouz
                      بر عکس اگر هدف شما از درس خوندن چیز دیگه ای جز پول بوده بدونید راه رو اشتباه رفتین و دارین با این حرفا به خودتون دلداری میدین :biggrin:
                      دوست عزیز ،
                      شما معتقدید که بهترین روش پول در آوردن درس خوندن هست ؟!؟!؟!
                      با صراحت خدمتتون عرض می کنم که "دلالی" در روش های مشروع و "دزدی و نزول" در روشهای غیر مشروع بیشتر تولید ثروت خواهد کرد.
                      خوب اگر شما راه خیلی خوبی برای پول در آوردن از درس بلدید به ما هم بگید.
                      من اگر هدفم از زندگی فقط و فقط پول بود از همون روش هایی که خدمتتون گفتم استفاده می کردم ، نه اینکه الان در خدمت شما در انجمن ECA باشم.
                      نظرتون؟
                      دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدحسـین
                        دوست عزیز ،
                        شما معتقدید که بهترین روش پول در آوردن درس خوندن هست ؟!؟!؟!
                        با صراحت خدمتتون عرض می کنم که "دلالی" در روش های مشروع و "دزدی و نزول" در روشهای غیر مشروع بیشتر تولید ثروت خواهد کرد.
                        خوب اگر شما راه خیلی خوبی برای پول در آوردن از درس بلدید به ما هم بگید.
                        من اگر هدفم از زندگی فقط و فقط پول بود از همون روش هایی که خدمتتون گفتم استفاده می کردم ، نه اینکه الان در خدمت شما در انجمن ECA باشم.
                        نظرتون؟
                        خودت را گول نزن دوست عزیز،هر دو روش، کسب درآمد از راه نامشروع است.متاسفانه در جامعه ما این چنین القا شده در صورتی که هیچ دلالی میزان سود مجاز را رعایت نمیکند.این یعنی دزدی برادرانه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MZN84
                          خودت را گول نزن دوست عزیز،هر دو روش، کسب درآمد از راه نامشروع است.متاسفانه در جامعه ما این چنین القا شده در صورتی که هیچ دلالی میزان سود مجاز را رعایت نمیکند.این یعنی دزدی برادرانه!
                          جناب MNZ اگر از اول موضوع رو می خوندید نظر من رو در این مورد می دیدید ، من خودم زیاد به دلالی خوش بین نیستم . ولی اینطور هم که شما دارید میگید ( که هیـــــــــــــچ دلالی ... ) دیگه یه مقدار بد بینی میشه . نه ؟
                          در ضمن خود دلالی ممکنه از نظر من و شما کار شبهه ناکی بیاد و آدم دلالی رو ببینه که هیچ کار مفیدی برای جامعه اش نمی کنه و از جامعه اش پول در میاره ولی.... ولی در خیلی از موارد این کار همراه کارهای سودمند دیگه ای می شه که از این جنبه مفید هم می تونه بشه . ( همون طور که قبلا گفتم ) مثل حمل و نقل یا انبار داری یا خرده فروشی و توزیع .
                          نظرتون ؟

دیدگاه

شاید شما تمام این برداشت هاتون از کلمه "هیچ" باشه ولی یه موضوعی رو من در آخر جمله ام گفتم و اون میزان سود مجاز بود.چیزی که بین افرادی که شما مثال زدی با افرادی که من به اونها دلال میگیم تفاوت هست میزان سود و فعالیت زیر نظر قانون هست.البته مشکل قانونی داریم و قابل توجیه نیست.
                            کسی که از فرصت در بازار و شرایط جامعه سوء استفاده کنه و اجناسی که 1 ریال خریده رو به قیمت 2 ریال به کس دیگری بفروشه(چه جنس یا مالکیت)بدون توجیه اقتصادی از خط قرمز شرع که ما بخاطرش بحث میکنیم خارج شده حالا کلمه هیچ که من گفتم اینجا در مورد افرادی از این دست معنا پیدا میکنه نه هر شغلی که شما مثال زدین که البته بعضی هاشون از نوع مشاغل خدماتی هستش و دلالی محسوب نمیشه!
                            منظور شما فعالیت در شغل هایی هست که براش وظایف و قانون وجود داره و شما اونها رو دلالی میبینین اماحرف من در مورد افرادیه که هیچ نوع قانونی در موردشون وجود نداره و مدل اقتصادی که ما برای جامعه مون تعریف کردیم این نوع افراد رو به وجود آورده:" اما جامعه به اشتباه این شغل هارو مشروع میبینه! "
                            خلط مبحث نشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Solsal
                              وقتی راننده رئیس بانک مرکزی تکلیف اقتصاد مملکت را روشن می کند

http://www.eghtesadeiranonline.com/v...qop8.ala2.html

http://www.eghtesadeiranonline.com/v...qos8.ala2.html

سیدعبدالجوادموسوی
                              یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۱۱
                              کد مطلب: 196540

فعلا که موفق نیستم اما من به عنوان یک سرباز بسیجی در جبهه اقتصادی کار میآ‌کنم. شانسآ‌هایی بوده که خدا در اختیارم گذاشته و از آنآ‌ها استفاده کردهآ‌ام. حداقل سه یا چهار بار هم ورشکسته شدهآ‌ام. بنده در دوران سربازی راننده رییس بانک مرکزی وقت بودم. در آنآ‌زمان هم توانستم به کشورم کمک کنم و روزانه 20 میلیون دلار را میآ‌بردم بیرون در بازار میآ‌فروختم تا قیمت ارز در بازار نوسان نداشته باشد آن موقع هر دلار 300 تومان بود و زمزمه افزایش قیمت آن مطرح بود.

این فراز درخشان و حیرت انگیز برگرفته از سخنان درخشان ترین چهره سیاسی، فرهنگی، ورزشی و اقتصادی سال های اخیر جناب بابک زنجانی است که معمولا در رسانه ها از او با عنوان ب- ز یاد می شود. این بزرگوار مصاحبه مفصلی انجام داده است با یکی از سایت های خبری که من فقط پاسخ ایشان را به سئوال آخر در این جا ذکر کردم. مابقی مصاحبه نه این که ارزش نداشت، خیر. همه سخنان ایشان برخلاف اباطیلی که بنده و امثال بنده می نویسیم با ارزش است و قابل اعتنا. اما از آن جایی که بنده هیچ اطلاعی از اقتصاد ندارم و برای شمردن یک دسته اسکناس صد هزار تومنی کلی به زحمت می افتم از حرف های ایشان چیزی سر در نیاوردم.

این شد که فقط به نقل همین چند خط اکتفا کردم. این پاسخ را ایشان به این سئوال داده اند که شما رمز موفقیت خود را در چه می دانید؟ البته همین چند خط کافی بود تا من از زندگی سیر شوم و به قول آن دوست قدیمی از خدا بخواهم که : سیلی، زلزله ای ، جنگی، چیزی بفرستد و ما را از این وهم و وهنی که زنگی نام است خلاصی بخشد. وقتی راننده رئیس بانک مرکزی تکلیف اقتصاد یک سرزمین باستانی و پهناور را مشخص می کند نوشتن و انتقاد و دلسوزاندن مضحک ترین کارهاست.
                              و این جور موقع هاست که با خودم می گویم دم صادق هدایت گرم که خودش را علاف این خیمه شب بازی نکرد و وقتی فهمید ماجرا از چه قرار است یک لحظه هم معطل نماند و...فاتحه. بیچاره موسی غنی نژاد لیبرال، بیچاره فریبرز رئیس دانای سوسیالیست. بندگان خدا می نشینند و هی تئوری می بافند غافل از آن که باید در این سرزمین به جای خواندن واندیشیدن همه همت خود را به کار گیری تا به مقام و منزلت راننده ریاست بانک مرکزی برسی تا بتوانی در امور مملکتی موثر واقع شوی. حالا می فهمم آن حکیمی که گفت:

رو مسخرگی پیشه کن و مطربی آموز
                              تا داد خود از مهتر و کهتر بستانی

با که گفت و چه گفت.

//================================================== =============================================

پ.ن:

اگر حدس زدید که این اقای بابک زنجانی چگونه ثروتمند شد؟

راهنمایی : در سال 1366 تا 1373 قیمت ارز را ببینید : که ایشان در همین حدود سرباز بوده ( مثلا" 1 دلار = 300 تومان ) !!!
                              و قیمت مثلا" زمین و مسکن را

و حساب کنید اگر شما فروشنده 20 میلیون دلار ارز بانک مرکزی در بازار بودید ( هر روز و به مدت مثلا" 100 روز )
                              و از هر دلار فقط 3 تومان یواشکی به جیب می زدید !!!

می توانستید در 100 روز و روزانه 60 میلیون تومان = 6 میلیارد تومان = قیمت 30000 متر پارتمان = 300 پارتمان 100 متری در سال 1372

================================================== =================================

اصلا" با حل نمودن تمام مسایل ریاضی 1 و 2 و معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی و مدار 1 و 2 و ..... حتی اگر 1000000 تا باشند،

به این درآمد رانتی نمی رسیم! نه ! فکر نمی کنم !
                              این محاسبه درآمد میتونه درست باشه.مثلا اگر کسی بعنوان نماینده یک نفر یا شرکتی برای خرید بره بازار ، فروشنده طبق قانون نانوشته بازار پولی در حد نیم الی یک درصد پول خرید رو به طرف میده تا برای خریدهای بعدی طرف بیاد اونجا البته اون مقدار از جیب صاحب مال میره یعنی تو فاکتور اضافه میشه دربیشتر موارد گرانفروشی هم انجام میشه چونکه طرف مقابل اعتراضی نمیکنه چونکه خودش حالا شریک دزد شده. متاسفانه فروشنده هر چقدر ادم خوبی باشه چاره دیگری نداره چونکه میدونه اگر اینکارو نکنه ،طرف دیگه بر نمیگرده این به معنی رفتار خلاف عرف بازار و نهایتا ضرر کردن هست. وقت کردین میتونین امتحان کنید برای خرید خود، الکی خودتونو نماینده یک شرکت معرفی کنید و فاکتور بخواهید در نتیجه هم با قیمت بالاتری خواهید خرید هم پورسانت مربوطه رو دریافت می کنید. همه این حرفا برای اینه مطمئن باشید اگر کسی هر چقدر هم پخمه باشه پولو میزارن تو جیبش حالا حساب کنید ادمهای گرگ صفت در این حالت قرار بگیرند و پول زیادی در بازار غیر رسمی که هیچ حساب و کتابی نداره هر روز جابجا بشه پس این روزی 3 تومن پورسانت به ازای هر دلار از این سیستم ناشی میشه و کاملا باور کردنیه

دیدگاه

وَاللَّهُ یَرْزُقُ مَنْ یَشَاءُ به غیرِ حِسَابٍ(بقره/212).

إِنَّ اللَّهَ یَرْزُقُ مَنْ یَشَاءُ به غیرِ حِسَابٍ(آل عمران/37)

لِیَجْزِیَهُمُ اللَّهُ أَحْسَنَ مَا عَمِلُوا وَیَزِیدَهُمْ مِنْ فَضْلِهِ وَاللَّهُ یَرْزُقُ مَنْ یَشَاءُ به غیرِ حِسَابٍ

[اینآ‌گونه عمل میآ‌کنند] تا خدا آنان را بر [پایه] نیکوترین عملی که انجام دادهآ‌اند پاداش دهد ، و از فضلش برای آنان بیفزاید ، خدا به هر که بخواهد بیآ‌حساب روزی میآ‌دهد(نور/38)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X