اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

با الکترونیک چگونه کسب درآمد میکنید؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : با الکترونیک چگونه کسب درآمد میکنید؟

نوشته اصلی توسط بعد هر سختی آسانی نیز هست
    بله حرف شما درست است
    من نمی دونم چه طوریه بعد این همه سال ما نمی تونیم یک جمله ی انگلیسی بسازیم و حتی معنی کنیم .
    ولی طرف 6 ماه خرج می کنه می ره کلاس خیلی چیزها یاد میگیره .
    حالا مثلا شاید بعضی ها بگند شما خودتون کم کاری میکردید درسته ما کم کاری می کردیم ولی افرادی هستند که انگلیسی شون رو با نمرات بالای 18 همیشه قبول می شدند همون ها رو هم که بیارید توی این مدت 6 سال یا بیشتر به اندازه ی 6 ماهی که این افراد میرن سر کلاس یاد ندارند .
    باید بشینیم زبان کار کنیم . دیگه از ما گذشته بریم سر کلاس باید خودمون بشینیم یاد بگیریم .
    [b]اما در مورد کار : من فکر میکنم پی سی بی میتونه ایجاد کار کنه اگه بریم و یاد بگیریم . حداقل برای اینکه وارد صنعت بشید می تونه روزی براتون مفید باشه .
    من یکی از دردام همینه که یاد ندارم پی سی بی بزنم و توی دانشگاه شرایطی پیش اومد که به من و دو سه نفر دیگه کلاس پی سی بی ندادند تا اینکه ما همه درسها رو پاس کردیم فقط همون موند بعدش هم به ما گفتند شما چند نفر برید غیر حضوری بردارید .
    راه حل این مشکل به نظرمن فشارهمراه بانشاط ،تشویق،تحقیق درباره خودعلایق فردبه زبان انگلیسی(کاشکی همه کاربراببیان نظری درباره راه حل این مشکل بزرگ بنویسند)
    من خیلی پشیمونم ای کاش دودره بازی درنمی آوردیم حالامی فهمم حالامی گم ای کاش یک ساعت ازدرس فارسی،عربی رامی زدندوبه زبان اضافه می کردند.
    خواهش می کنم به بچه هاتون یاهردانش آموزی که می بینید بگیدفقط زبانشو قوی کنه :read:
    من هیچ وقت یادم نمی ره کلاس الکترونیک مامی خواس کنسل شودبه خاطرکمی افراد :cry2:
    ودرآخرهم ببخشیدخارج ازموضوع نوشتم
    برای ورود علم ، تکنولوژی ، پیشرفت به اجازه کسی احتیاج نیست !

دیدگاه

پاسخ : با الکترونیک چگونه کسب درآمد میکنید؟

من کلاس زبان خیلی رفتم و حدودا 3.5 سال پیش که سوم دبیرستان بودم کلا کلاس رو ترک کردم.
      ولی بعدش شروع کردم به خوندن متن های ویکیپدیا انگلیسی و فارسی.
      هم کلی مطالب یاد گرفتمم هم زبانم خیلی خوب شد.
      اول متن انگیلیسی رو می خوندم و بعد یکبار فارسی رو می خوندم و دوباره بر می گشتم به انگلیسی. کلمات سخت رو هم همونجا از 2 سایت دیکشنری انگلیسی به فارسی معنی می کردم. چون هدفم فهمیدن خود متن ویکیپدیا بود خیلی کمک کرد که به زور هم که شده انگلیسیشو یاد بگیرم.
      dik.ir
      dic.amdz.com
      متن های pdf الکترونیک و فیزیک هم زیاد خوندم و هدفم در درجه اول فهمیدن متن بود.
      ترم 1 دانشگاه زبان عمومی برداشتم و ترم 2 زبان تخصصی. یک کنفرانس درباره ابر رسانایی هم به زبان انگلیسی دادم.
      همیشه هم با خارجکی ها چت می کردم. یکبار هم خونه یکی از اقوام یک آلمانی اومده بود چند ساعت باهاش صحبت کردم.
      یعنی خلاصه بگم با این کارا طی 3 سال گذشته پیشرفت خیلی خیلی زیادی تو زبان داشتم.
      الان تقریبا هر متن تخصصی مربوط به برق یا فیزیک بدین می تونم با سرعت خوب بخونم و بفهمم.
      امیدوارم این تکنیک ها که گفتم به دردتون بخوره.

نعمت الهی ویکیپدیا رو هرگز فراموش نکنید.

دیدگاه

کی بحثو منحرف کرد؟!!!!!
        آقا من حدود سی تومان پول دارم نمیدونم چی کار کنم
        ضمناً ضرر می دم ولی پول تو بانک نمیذارم!!!
        خودم توذهنم هست یه سری دستگاه کم قیمت برای چاپ پی سی بی بزنم ولی نمیدونم چه مارکی و چه دستگاهی خوبه!؟
        ضمناً دستگاه های cnc در حد 10 تومنه ولی اینقدر برند هست که آدم گیج میشه!!!!!!!!! :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 3659506
          خودم توذهنم هست یه سری دستگاه کم قیمت برای چاپ پی سی بی بزنم ولی نمیدونم چه مارکی و چه دستگاهی خوبه!؟
          ضمناً دستگاه های cnc در حد 10 تومنه ولی اینقدر برند هست که آدم گیج میشه!!!!!!!!! :angry:
          اگر می خواهید به فعالیت pcb اقدام کنید اولین سوالتون این باشه که بازار هدف برای فعالیت شما چیست ؟
          1-کارهای نمونه و دانشجویی ؟
          2-تولیدی های درجه 3-4 در حد محافظ یخچال ؟
          3-تولیدی های درجه یک وتکنولوژیک ؟
          4- یا می خوای برای محصول خودت برد بزنی ؟

هرکدام جای بحث فراوان داره .ولی حسم بهم میگه که تولید فیبر مدار چاپی تو این شرایط کشور پارامترهای خوبی نداره .البته بگم هیچ تجربه ای تو این کار ندارم
          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 3659506
            کی بحثو منحرف کرد؟!!!!!
            سلام
            به جای این کار برو تو این سایت
            http://item.taobao.com/
            جنساش رو با یان 560 تومان بسنج بعد با منصف ترین فروشگاه ها مقایسه کن بعد اگه دوست داشتی بهم پیام بده تا بگم چطور بشی یک وارد کننده .جنس ها رو هم میتونی هم تو فروشگاه انلان بزاری بفروشی و هم مستقیم به مغازه ها بدی.سال دیگه این موقع هم اگه 30 ملیونت 200 ملیون نبود هرچی دست داشتی بگو.یک سی ان سی که قیمتش 10 ملیونه کل وسایلش رو بخوای حساب کنی 3 ملیون نمیشه.تو همین سایت ببین خود دستگاش بیشتر از 3 ملیون در میاد.
            کشش بازار ایران فقط دلالی است هیچ کار دیگه ای نکن که ضرر میکنی.

دیدگاه

با سلام.
              یکی از دوستای من یک پروگرامر ساخته 1 در 3 سانتی متر با اتصال USB که قابلیت های جالب داره و هزینه ساخت بسیار پایین در حد 10,000 تومن مواد اولیه.
              از لحاظ توانایی کاملا قابل رقابت با پروگرامر های موجود در بازار است.
              البته نمونه ساخته شده نمونه اولیه است و بدون هدف خاصی ساخته و اگر بخواد تولید انبوه کنه نیاز به کار و آزمایش و صرف زمان زیادی داره.
              به نظر شما بازار خرید پروگرامر برای AVR و PIC و STM و NXP چه طوریه؟
              به نظرتون کلا در سال چند تا پروگرامر در سطح ایران فروخته می شه؟
              اگر تعداد فروش پایین باشه وقت گذاشتن برای توسعه نرمافزاری این پروگرامر ارزش نداره.
              ما یک تخمین ساده زدیم فقط برای دانشجو های تازه کار در سطح ایران که می خوان در زمینه میکروکنترلر شروعبه کار کنن حدود 100-1000 پروگرامر لازم دارند و اگر درصدی از این بازار رو تسخیر کنیم زیاد پول خوبی در نمیاد که وقت صرف کنیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Aryan_M
                با سلام.
                یکی از دوستای من یک پروگرامر ساخته 1 در 3 سانتی متر با اتصال USB که قابلیت های جالب داره و هزینه ساخت بسیار پایین در حد 10,000 تومن مواد اولیه.
                از لحاظ توانایی کاملا قابل رقابت با پروگرامر های موجود در بازار است.
                البته نمونه ساخته شده نمونه اولیه است و بدون هدف خاصی ساخته و اگر بخواد تولید انبوه کنه نیاز به کار و آزمایش و صرف زمان زیادی داره.
                به نظر شما بازار خرید پروگرامر برای AVR و PIC و STM و NXP چه طوریه؟
                به نظرتون کلا در سال چند تا پروگرامر در سطح ایران فروخته می شه؟
                اگر تعداد فروش پایین باشه وقت گذاشتن برای توسعه نرمافزاری این پروگرامر ارزش نداره.
                ما یک تخمین ساده زدیم فقط برای دانشجو های تازه کار در سطح ایران که می خوان در زمینه میکروکنترلر شروعبه کار کنن حدود 100-1000 پروگرامر لازم دارند و اگر درصدی از این بازار رو تسخیر کنیم زیاد پول خوبی در نمیاد که وقت صرف کنیم.
                ببینید اول یکی چیزی بهتون بگم . ایده بکر برای سرمایه گذاری واقعا خیلی سخته . مثلا پروگرامر شما پارامتر های خوبی نداره . چون کسی که با آرم کار میکنه دیگه سراغ pic و avr نمیره . میکروی آرم تو هر رنج قیمتی و تو هر قدرتی از میکرو های 8 بیتی سرتره . و کسی هم که با avr کار میکنه سراغ pic نمیره و برعکس .
                از طرف دیگه
                خودتون خوب حساب کتاب کردید .در بهترین حالت اگر در یک سال 1000 پروگرمر بفروشید روزی 3 تا میشه . تو هر کدوم هم 20 هزار سود کنید ماهی میشه 1.8 میلیون تومن . رقم زیادی نیست.

با اینحال اگه من جای شما بودم و وقتشو داشتم و واقعا قیمت نهایی تمام شدش 10 هزار تومن بود با یک میلیون بوجه 100 تا می ساختم . بعد در عرض یکی دوسال بصورت پاره وقت شروع می کردم به بازار یابی .هم تجربش ارزش داره هم میتونید یک برند بسازید برای فعالیت های بعدی . و تو علم تجارت ورزیده میشین و با مفاهیم علم اقتصاد آشنا میشین و ....
                یعنی یک نقطه شروع میشه . دیگه کمتر از یک میلیون کجا نقطه شروع پیدا میشه ؟
                البته شما فکر نکنید که یک شب یک ایده به ذهنتون میرسه و 6 ماه بعدش پول پارو میکننین . از همین پله های کوچیک باید شروع کرد.

دیدگاه

بله کلام شما کاملا درسته.
                  البته ما هم اصلا دنبال یک شبه پولدار شدن نیستیم.
                  فقط دنبال اینیم که یک شبه شروع به کار کنیم و روند پیشرفتمونو شروع کنیم.
                  البته منظور من این بود که بیشتر وقتی که باید صرف کنیم مسئله compatibility و development هستش.
                  یعنی ما بیایم مثلا برای AVR و مثلا NXP و STM کد بنویسیم که کلی زمان می بره.
                  لیست تمام میکروهای موجود در بازار رو باید در برنامه اضافه کرد.
                  این ایده که شما گفتی 100 تا بسازیم هم فکر خیلی خوبیه.
                  ولی همین 100 تا رو هم بخواهیم بفروشیم کار زیاد داره.
                  می خواستیم ببینیم این کار بهترین گزینه موجود هست یا کارهای بهتری هم هست که انجام بدیم.
                  یعنی کل گزینه های کسب و کار که به نظرمون می رسه رو بررسی کنیم ببینیم کودوم برای شروع بهتره.

پس به نظر شما هم این تخمین 1000 تا در سال درسته؟
                  یعنی ما وارد بازار بشیم نهایتا سال اول 100 تا بفروشیم می شه 2 میلیون تومن سود ناخالص برای سال اول.
                  ولی این احتمالا هزینه زمانی که صرف می کنیم برای 1 ماه رو هم جواب نمی ده.

مشکلمون اینه که نمی دونیم چه طور بازار رو مطالعه کنیم.

به نظرم بازار پروگرامر خیلی بازار جالبی نیست. یعنی سریع اشباع می شه و آینده خیلی بازی نداره.
                  مگر این که فقط جهت کسب تجربه وارد این بازار بشیم.

دیدگاه

دوست عزیز شما اگه چیزی تولید میکنید با قیمت تمام شده 10 هزارتومان باید 30 هزارتومان خرج تبلیغات و بازاریابیش کنی.کی اینجوی که شما حساب میکنید حساب میکنه.

دیدگاه

سلام
                      من انتظارم از این موضوع این بود با ایده های کار در الکترونیک آشنا بشم. من کل پست هارو خوندم اما ایده ای درست درمون ندیدم. بهتر بود اسم تاپیک رو هم میزدید "الکترونیک و دولت چقدر بدند!" اینطور که نمیشه به نتیجه ای رسید. ببینید اینکه مملکت داغونه، اینکه دولت و بانک ها دارند بنگاه داری میکنند اینکه خیلی از نیروهای دولتی مازادند اینکه کشور کلی رانت بازیه و فساد توشه، اینکه فقط دنبال مدرک گرایی هستیم درست. اما بیان اینا جز یه تسکین دردی رو دوا نمیکنه. ببینید ما باید قبول کنیم این مشکلات هست و با گفتن ما دردی دوا نمیشه.

من یکی از بزرگترین مشکل هایی که اول تو خودم و بعد در بسیاری از کسایی که می شناسم وجود داره اینه که غالبا فقط جلوی پامون رو نگاه میکنیم. ببینید من کمتر دیدم افرادی رو که یه برنامه بلند مدت واقعی برای خودشون بریزند. طرف بیاد بگه من در سال 1393 این آدم هستم و میخواهم در سال 1398 به این اهداف برسم. ببینید وقتی شما یک هدف بلند مدت برای خودتون دارید خیلی از پیشنهاد های کاری با درآمد خوب رو ممکنه کنار بگذارید چراکه در راستای هدف بلند مدت شما نیست. تمام حرف من حرف یک خانم در ویدیویی که براتون قرار میدهم هست، اینکه اگر شما قرار بود داستان زندگی خودتون رو بنویسید با وجود تمام واقعیت های جامعه اون رو چطور مینوشتید؟ یه کارمند ساده که تا آخر عمرش دغدغش یقرون دوزاره؟

موضوع دیگه راجع به شرکت زدن! من خیلی از دوستان رو میبینم که سریع میخوان برند شرکت بزنند. با 4 تا مهندس که یکم کار عملی هم انجام دادند. با ایده هایی که من بارها شکست این ایده ها رو به چشم دیدم و کماکان این راه ادامه داره. شما زمانی که چندسال در شرکت های علمی-تولیدی کار نکنید و نبینید که چطور شرکت ها زمین میخورند چطور قراردادهای به ظاهر درآمدزا اما غلط می بندند و ورشکست میشوند. همه ی این کارها را خودتون میکنید و ورشکست میشید. اینطور میشه که 80 درصد شرکت ها همون 2-3 سال اول ورشکست میشوند.
                      راجع به انتخاب شغل هم خواهشا باتوجه به هدف بلند مدت و علاقون شغلتون رو انتخاب کنید.اینجوری واسه پیشرفت و انجام کار مورد علاقتون پول میگیرید.
                      حتما این ویدیو رو ببینید واقعا به دانلودش می ارزه : http://download.ted.com/talks/AmyPur...1X-480p-fa.mp4

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ariahope
                        من کل پست هارو خوندم اما ایده ای درست درمون ندیدم. بهتر بود اسم تاپیک رو هم میزدید "الکترونیک و دولت چقدر بدند!"
                        با سلام
                        ببینید اگر کسی وارد بازار تجارت بشه حالا چه ایران باشه چه آمریکا - باید با چشم باز وارد بشه . حالا اگه من اینجا بیام و بگم که اقتصاد بی رحمه . اگر با برادرتون هم رقابت کنید انگار دارید با حریفتون رقابت میکنید . 100 تا از این حرف ها - خوب حالا اینجا ما باید ببینیم اونچه که در این نوع تاپیک ها منتقل میشه یاس و نوامیدی است یا رومز کسب و کار است ؟

من قبلا ها تو یک تاپیک دیگه هم گفته بودم اگر یک کسی بخواد یک نفر دیگرو راهنمایی کنه اول اول باید از روحیات و احساسات و عواطف اون فرد کاملا باخبر باشه . ثانیا از شرایط سیاسی و اقتصادی و محیطی که اون فرد درش زندگی میکنه باخبر شد .
                        فرض کنید یک دوستی داریم تو یک شهرستان از ایران زندگی میکنه و 27 سالشه . 40 میلیون پول داره می خواد یک کسب و کار کوچیک راه بندازه و برای خودش کار کنه . و یک درآمدی کسب کنه و تشکیل خانواده بده . حالا مثلا من بیام بهش پیشنهاد بدم آقا شما این 40 میلیون رو بیار رو ساخت دستگاه برش پلاسما سرمایه گذاری کن .یا مثلا یک دستگاه جوش لیزر بخر که شرکت هایی که دارن روی ساخت میکرو ابزار ها و میکرو ماشین ها کار میکنن ازت خدمات بگیرن ؟

به نظر شما من دارم طرف رو خوب راهنمایی می کنم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nanocycle
                          والا ما که از الکترونیک خیری ندیدیم.در مقایسه با دیگر مهندسی ها هم فارغ التحصیل شدنش بسیار داستان داره و هم بعدش.
                          من که تو الکترونیک آنالوگ ، سوئیچینگ ، دیجیتال ، میکرو 8051 ، AVR رو یاد گرفتم زیاد به دردم نخورد.
                          بعدش رفتم تو فیلد قدرت . یه کم بهتر بود ولی نه خیلی .کلی نرم افزار کار کردم و چیز خوندم.تا اونجا که 12 مگاوات نیروگاه به شبکه سراسری وصل کردم.تابلو سازی کردم.طراحی کارخانه و هزار تا چیز دیگه.
                          خداییش تا الانم که تو این انجمن فعالیت میکنم فقط به خاطر عشقم به برق بوده والا درامدش به زحمتش نمی ارزیده.
                          خوش به حال مهندسای عمران.از n سال پیش تا حالا شاید 10 درصد هم تغییر تو کارشون نبوده.
                          والا به خدا هر جا هم که میگن آقای مهندس ، طرف اول تو ذهنش مهندس عمران میاد.
                          یه مدت که کار میکنن بعدشم خودشون میشن بساز و بفروش و درامد میلیاردی.
                          عجب عدالتیه.
                          ما که رفتیم مکانیک خوندیم.............پدرمون دراومد.... درآمد = 0، رفتم تو فاز الکترونیک >>> درآمد : خوب، زحمت : کم :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
                          AVR و ARM بلدم. تابلوهای کنترل روشنایی سیستم های خودم رو هم خودم طراحی و مونتاژ می کنم، ضمنا PCB مورد نیاز رو هم خودم در اتاق پشتی خونه تولید می کنم دیگه فکر می کنم آخرشم. درآمدش بد نیست، شدم طراح و مجری سیستم های امنیتی و کنترل اتوماتیک
                          البته بگم که بیشتر درآمد مربوط به سیستم های امنیتی میشه

اضافه شده در تاریخ :
                          نوشته اصلی توسط بعد هر سختی آسانی نیز هست
                          آیا میدانید کلا رشته ی برق پول توش نیست :surprised:
                          آیا میدانید الکترونیک در ایران هیچ ارزشی نداره بخصوص از لیسانس به این ور مگه اینکه قصد استاد شدن داشته باشید که اون هم فقط یکمی کلاس گذاشتن داره . یا مگه اینکه دوست داشته باشید بیشتر بدانید . :mrgreen:
                          آیا میدانید کامپیوتر بسیار بیشتر از برق توش پول هست :eek:
                          آیا میدانید کلا برق زحمتش بیشتر از بقیه است و الکترونیک زحمتش بیشتر از دیگر گرایش های برق است و همیشه زحمت کش کمترین درامد نصیبش میشود . :angry:
                          آیا میدانید تقریبا بهترین ها در برق بعد از گرفتن مدرک بیکارترین ها نصبت به مهندس های دیگر رشته ها هستند . :sad:
                          و ...
                          ولی بیخیال زندگیتو اون طوری بچین که دوست داری
                          من نمی دونم شما ها چکار می کنید که می گید پول نیست. من خودم مکانیک خوندم ولی از الکترونیک پول در میارم. تازه تو فامیل هرکی یه کاری داره من بهش پیشنهاد یک سیستم الکترونیکی می دم که بعضی رو هم تو تله می اندازم
                          شما هم اگر میخوای به پول برسی.... هرچی تو یونی خوندی رو بریز دور. اون مال واحد پاس کردن بود. برو الکترونیک کاربردی یاد بگیر و به خدا توکل کن. مطمئن باش درست میشه. اگه نشد خودم یه کار واست جور می کنم. باور کن
                          STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ariahope
                            موضوع دیگه راجع به شرکت زدن! من خیلی از دوستان رو میبینم که سریع میخوان برند شرکت بزنند. با 4 تا مهندس که یکم کار عملی هم انجام دادند. با ایده هایی که من بارها شکست این ایده ها رو به چشم دیدم و کماکان این راه ادامه داره.
                            بنده خودم دارم روی یه ایده ی جدیدی کار میکنم که از نظر بازار فروش بی رقیبه و از طرف مرکز رشد هم حمایت میشه و سرمایه ای از طرف بنده قرار نیس گذاشته بشه و این مرکز هستش که روی این ایده سرمایه گذاری میکنه
                            ولی خب با این شرایط اقتصادی و وضع فعلی ترسم از اینه که همین مشکلاتم برای من پیش بیاد و حداقل این وقتی رو که سرمایه گذاری کردم هدر بره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط like_electronic
                              حرف استاد عزیز کاملا درست است اما چیزی که من بیشتر شخصا باهاش مواجه شدم افرادی که دارای تخصص و صلاحیت هستند(البته نه آنقدر حرفه ای مانند شما) که توی این زمینه سالها کار کرده اند و اکنون به خاطر وجود رشته ها و شغل های دیگر با درآمد بیشتر(و حتی گاهی اوقات با زحمت بسیار کمتر) احساس پشیمانی میکنند و حتی گاهی اوقات وارد زمینه های دیگر میشوند!
                              مثلا در دوران کارآموزی و مدت کوتاه کار در یک شرکت و گفته های دوستان با تعدادی افراد با این احساس مواجه شده ام.
                              مثلا من اونجا برد مونتاژ میکردم و ساعتی 2000 تومان میگرفتم و شخص دیگری بود که بردهای فرکانس بالا با تمام پیچیدگی هایش طراحی میکرد و ساعتی2500 تومان یا نهایتا 3000 تومان میگرفت!
                              شخص دیگری بود که طراح و برنامه نویس بود و ساعتی3500 تومان میگرفت!
                              نکته اینجاست که حقوقی که اغلب دیدم توی این رشته میگیرند(علارغم تخصص و مدرک) در ماه زیر یک میلیون تومان یا کمتر از آن است برخلاف این که زندگی با چنین درآمدی در چنین وضع اقتصادی بسیار سخت است و بسیار تاسف بار تر این است که افرادی تحصیل کرده باید چنین درآمدی داشته باشند و آدم هایی که پنج کلاس سواد دارند با کارهای آزاد و رابطه و.... درآمد های بسیار بالاتری دارند!(اون وقت آدم احساس میکنه که عمرش تلف شده که رفته درس خوانده!)(البته اون بحث ارزش معنوی کار و خدمت به مملکت هم هست که کمتر کسی امروز حتی به زبان هم دقدقه اش هست!)
                              وضعیت بازار کار که تکلیفش مشخصه ، برای کار دولتی هم اکثرا نیروی اداری میخان (مدیریت ، حسابداری و...)شاید یکی دو تا مهندس هم بخان که ما نیستیم! حالا نظرتون درباره تدریس تو دانشگاه چیه؟ البته با مدرک ارشد! پولش کمه ولی نه سرمایه میخاد و نه سالها سعی و خطا!
                              هستم اگر می روم، گر نروم نیستم :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedbordbar
                                حالا نظرتون درباره تدریس تو دانشگاه چیه؟ البته با مدرک ارشد! پولش کمه ولی نه سرمایه میخاد و نه سالها سعی و خطا!
                                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108406.msg703318#msg703318
                                دانشگاه ما که آخرین بار جزو 50 دانشگاه اول کشور هم نبود، به دانشجو های دکتری آزمایشگاه میدن.

با مدرک کارشناسی ارشد خشک و خالی اگر جایی برای تدریس سراغ دارید به ما هم اطلاع بدید.
                                این رفیق ما برش لیزرو ول کنه بیاد استاد بشه،... oo:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X