اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

با الکترونیک چگونه کسب درآمد میکنید؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : با الکترونیک چگونه کسب درآمد میکنید؟

کافیه به صورت تلفنی از موسسات غیر اتفاعی سطح پایین سوال کنید و یا سایت های دانشکده های فنی سما شهرستان ها اغلب فرمی دارن به نام درخواست همکاری حق التدریس . قطعا امکانش هست اما حقوق ها بسیار پایین هست! نمیدونم چرا تدریسو شغل حساب نمیکنید!!! توی یه تاپیک دیگه هم تا گفتم تدریس ، یکی گفت: اسپم نده :angry:
    هستم اگر می روم، گر نروم نیستم :rolleyes:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : با الکترونیک چگونه کسب درآمد می&#1705

نوشته اصلی توسط arvin2009

کشش بازار ایران فقط دلالی است هیچ کار دیگه ای نکن که ضرر میکنی.
      هروقت صحبت میشه بعضی ها میگن دلالی کنید یا پول رو تو بانک بذارید و کار تولیدی توی ایران بدرد نمیخوره یا بعضی میگن دولت کمک نمیکنه یا شنیده میشه که توی ایران فساد مالی و اختلاس هست و از این دست حرف ها.
      حالا من به شما میگم آقای آروین پس این همه تولیدی و کارخونه توی ایران دارن فعالیت میکنن چی هستن؟ واقعا چی هستن؟ من توی یکیشون کار میکنم صاحب کار درآمد بالایی هم داره 200 نفر نیرو هم داره تازه PCB و تزریقاتش رو هم میده بیرون میزنن یعنی 2تا کارخونه دیگه هم از بقل کار ما نون میخورن تازه جدیدا میخواد دستگاه تزریق هم بخره. خوب چرا دلالی کنیم؟؟!! شما یه جوری با یاس و نومیدی حرف میزنید انگار ایران کشور جنگ زده و قحطی زده ای هست.
      کشور رو به یک خانواده مثال میزنم دولت رو پدر خانواده و ما هم پسران خانواده بر فرض مثال. حالا پدر خانواده بنا به دلایلی پول نداره و یا داره نمیده . پسر باید هی توی سر پدر بزنه یا به پدرش کمک کنه. پسر باید بره کار کنه و حتی از درآمدش به پدر هم کمک کنه (این همون چیزیه که در کشورهای اروپایی هست و مردم به دولت ها کمک میکنند).
      فساد مالی در همه کشورهای دنیا هست و نباید این قضیه رو تو سر ایران بزنیم و فساد ریشه فردی داره نه اجتماعی و عمومی.
      حالا بگیم چون فساد مالی هست پس ما کار نمیکنیم و....
      ببینید این حرف ها رو هرکی میزنه به خودش ضرر میزنه برای اینکه بازار خوبی برای سرمایه گذاری هست و من میبینم کسایی رو که بدون توجه به این شایعات با مطالعه و گاهی لازم شروع میکنند و موفق میشوند واقعا یاس و نا امیدی رو از خودتون بیرون بریزید این حرف ها برای امسال و پارسال نیست از پدرانتون بپرسید توی همه ادوار این صحبت ها بوده ولی کسی برنده است که واقع بین باشه. باور کنید بسیاری از دوستان من با فکر جلو رفتند و موفق هم شدند.
      برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : با الکترونیک چگونه کسب درآمد میکنید؟

نوشته اصلی توسط PouYa007
        هروقت صحبت میشه بعضی ها میگن دلالی کنید یا پول رو تو بانک بذارید و کار تولیدی توی ایران بدرد نمیخوره یا بعضی میگن دولت کمک نمیکنه یا شنیده میشه که توی ایران فساد مالی و اختلاس هست و از این دست حرف ها.
        حالا من به شما میگم آقای آروین پس این همه تولیدی و کارخونه توی ایران دارن فعالیت میکنن چی هستن؟ واقعا چی هستن؟ من توی یکیشون کار میکنم صاحب کار درآمد بالایی هم داره 200 نفر نیرو هم داره تازه PCB و تزریقاتش رو هم میده بیرون میزنن یعنی 2تا کارخونه دیگه هم از بقل کار ما نون میخورن تازه جدیدا میخواد دستگاه تزریق هم بخره. خوب چرا دلالی کنیم؟؟!! شما یه جوری با یاس و نومیدی حرف میزنید اکگار ایران کشور جنگ زده و قحطی زده ای هست.
        کشور رو به یک خانواده مثال میزنم دولت رو پدر خانواده و ما هم پسران خانواده بر فرض مثال. حالا پدر خانواده بنا به دلایلی پول نداره و یا داره نمیده . پسر باید هی توی سر پدر بزنه یا به پدرش کمک کنه. پسر باید بره کار کنه و حتی از درآمدش به پدر هم کمک کنه (این همون چیزیه که در کشورهای اروپایی هست و مردم به دولت ها کمک میکنند).
        فساد مالی در همه کشورهای دنیا هست و نباید این قضیه رو تو سر ایران بزنیم و فساد ریشه فردی داره نه اجتماعی و عمومی.
        حالا بگیم چون فساد مالی هست پس ما کار نمیکنیم و....
        ببینید این حرف ها رو هرکی میزنه به خودش ضرر میزنه برای اینکه بازار خوبی برای سرمایه گذاری هست و من میبینم کسایی رو که بدون توجه به این شایعات با مطالعه و گاهی لازم شروع میکنند و موفق میشوند واقعا یاس و نا امیدی رو از خودتون بیرون بریزید این حرف ها برای امسال و پارسال نیست از پدرانتون بپرسید توی همه ادوار این صحبت ها بوده ولی کسی برنده است که واقع بین باشه. باور کنید بسیاری از دوستان من با فکر جلو رفتند و موفق هم شدند.
        این حرفها مشکل بچه هارو حل نمیکنه
        اگه میتونید راهی سر راه بچه ها بگذارید
        طرحی بدهید
        کاری رو پیشنهاد بدهید که ارزش اقتصادی داشته باشه .
        وگرنه من هم راههای زیادی میتونم پیشنهاد بدم که توش پول اگر نباشه لااقل خرجی خودت در میاد ولی هیچ کدومش ربطی به برق و الکترونیک نداره .
        من خودم چند ماه هست مغازه زده ام فقط تونسته ام پول اجاره ی مغازمو در بیارم هیچ گونه سودی نداشته ام حتی دوستام بعضی هاشون میگند اینجا داره عمرت تلف میشه ولی خوب باز بعضی از دوستام میگند خوب کاری کردی این مغازه رو زدی و از یک جا شروع کردی . ولی خوب یک زره خودم احساس میکنم توی این مغازه داره عمرم تلف میشه .
        مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

من الان همینطوری بی هدف دارم روی یک مولد High voltage high Power High efficiency low price کار می کنم.
          از یک ایده تولید ولتاژ بالا بدست اوردم و الان برای شروع دارم روی یک نمونه 2 کیلو وات کار می کنم که خروجی adjustable تو بازه 1-40 کیلو ولت خروجی می ده, کار می کنم.
          البته برای robost بودن می تونم برای نمونه عملی یک مولد 100 وات 1 کیلو ولت بسازم بعد رو نمونه اصلی کار کنم.
          خروجی هم AC هم DC. سینوسی.
          اگر یک ترانس بزارم خروجی ایزواه هم می ده ولی ترانس گرونش می کنه.
          الان فعلا بررسی های تئوری و محاسبات و شبیه سازی های اولیه رو انجام دادم و پیداده سازیش خیلی طول می کشه. به خاطر این که باید کلی آزمایش و بررسی انجام بشه و قطعا مولفه هایی هست که در نظر نگرفتم.
          الان تو محاسبات و شبیه سازی ها به راندمان 60% رسیدم ولی تا 90% قابل افزایشه.
          هزینه مواد اولیه که تخمین زدم حدود 10-20 هزار تومن در میاد.

به نظرتون کسی همچین چیزی رو می خره؟
          کلا مولد high voltage high power به درد چه کسایی و چه سیستم هایی می خوره؟ قابلیت adjust هم داشته باشه.
          البته من 20 هزار تومن گفتم بدون المان ذخیره انرژی.
          یک خازن 30 کیلو ولت با ظرفیت بالا حتما گرون خواهد بود.

از لحاظ تئوری با تکنولوژی های موجود قابل پیاده سازیه ولی پیاده سازیش خیلی کار می بره.
          می خواستم بدونم ارزش پیاده سازی داره که 1 نمونه عملی بسازم؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : با الکترونیک چگونه کسب درآمد میک

نوشته اصلی توسط PouYa007
            هروقت صحبت میشه بعضی ها میگن دلالی کنید یا پول رو تو بانک بذارید و کار تولیدی توی ایران بدرد نمیخوره
            ببین واقعا اینجوریه .تو کار تولیدی از هر 10 نفر فقط یک نفر موفق میشه .می خوای خودت امتحان کن .علت هاش رو میشه حدث زد .یکیش عدم اتصال به بازار جهانیه . یکی دیگش از جمله از احمقانه ترینش گمرگه که هدفش حمایت کورکورانه از تولید داخل است .و ....
            من گردن شکسته در راستای ادامه کار تولیدیم میخوام کامیونت بخرم . با این اقتصاد گند مملکت با این ریال بی ارزش تازه باید به دوبرابر قیمتی بخرم که یک آمریکایی میخره . به عبارت دیگر اگر ارزش ریال رو با تعرفه های گمرک جمع کنی حداقل به چهار برابر قیمت که آمریکایی میخره تولید کننده ایرانی باید بخره .
            که مثلا از سایپا و ایران خودرو حمایت بشه ؟ چرا باید تاوان این حمایت رو من بدم ؟
            تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Aryan_M
              من الان همینطوری بی هدف دارم روی یک مولد High voltage high Power High efficiency low price کار می کنم.
              از یک ایده تولید ولتاژ بالا بدست اوردم و الان برای شروع دارم روی یک نمونه 2 کیلو وات کار می کنم که خروجی adjustable تو بازه 1-40 کیلو ولت خروجی می ده, کار می کنم.
              البته برای robost بودن می تونم برای نمونه عملی یک مولد 100 وات 1 کیلو ولت بسازم بعد رو نمونه اصلی کار کنم.
              الان فعلا بررسی های تئوری و محاسبات و شبیه سازی های اولیه رو انجام دادم و پیداده سازیش خیلی طول می کشه. به خاطر این که باید کلی آزمایش و بررسی انجام بشه و قطعا مولفه هایی هست که در نظر نگرفتم.

کلا مولد high voltage high power به درد چه کسایی و چه سیستم هایی می خوره؟ قابلیت adjust هم داشته باشه.

از لحاظ تئوری با تکنولوژی های موجود قابل پیاده سازیه ولی پیاده سازیش خیلی کار می بره.
              بسته به فرکانس و ولتاژ برای کارهای لایه نشانی و نانو کاربرد داره
              ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Aryan_M

سلام
                خوب دوست عزیز اشتباه میکنی ......تازه اگر باراز هدف رو مشخص کرده باشی احتمال موفقیت کم هست .....
                چه برسه که همینجوری بی هدف کار کنی...قدر جونی رو بدونید همیشه این قدر انرژی نخواهید داشت....

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

دوستان شاید حرفای من با موضوع تاپیک ارتباطی نداشته باشه ولی خواستم کمکی کرده باشم و حیفم اومد که این حرفا رو نگم
                  دوستان شما توی زندگیتون چیزیو بدست میارید که میخاین و لیاقتشو داشته باشین اگه الان مثلا شغل ندارین دلیل نمیشه که یکی دو ماه دیگه نداشته باشین و اون شغلی که در اینده بدست خواهید اورد که خودتون میخاستینش و از قبل تو ذهنتون ساختینش مثلا اگه سقف درامد که میخاستین یک تومن بود شما همونو بدست میارین نه بیشتر و اگه بیشتر میخاین باید قبلش ظرفیت ذهنتون رو بزرگ کنین و باور داشته باشین که بهش میرسین شاید این حرفای من براتون یکم عجیب باشه ولی این زندگیه منه و ازین راه هرچی خواستم بدست اوردم و میاورم.
                  بعضی از دوستانو میبینم که کلی منفی بافی میکنن و همه جور بهانه میارن برای موفق نشدن مثل تورم و نبود کار و ازین حرفا
                  خب سوالی که من ازین افراد دارم اینه که با این طرز فکر الانتون چی دارین؟چی با این طرز فکر بدست اوردین؟مگه جز بدبختی بوده مگه جز دغدغه فکری بوده
                  دوستان باید مشکلاتو اهرم پیشرفتتون کنید نه دیوار جلوی راهتون
                  میدونم که کلی از دوستان شاید با این نظر من مخالف باشن ولی دوس دارم برین از کسایی که موفق شدن تو هر زمینه ای و ازشون بپرسین عامل موفقیتشون چی بوده مگه جز خواستن بوده مگه جز رد شدن از مشکلات و نادیده گرفتنشون بوده و اونوقت به این حرفا میرسین چون خودم این کارو کردم.
                  دوستان برین از کسایی که نتیجه دستشونه مشورت بگیرین نه یه سری از افراد که منتظرن ببینن کی براشون چیکار میکنه نه کسایی که ایندشونو شرایط و تورم و ازین حرفا تعیین میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidrezam2
                    دوستان شاید حرفای من با موضوع تاپیک ارتباطی نداشته باشه ولی خواستم کمکی کرده باشم و حیفم اومد که این حرفا رو نگم
                    دوستان شما توی زندگیتون چیزیو بدست میارید که میخاین و لیاقتشو داشته باشین اگه الان مثلا شغل ندارین دلیل نمیشه که یکی دو ماه دیگه نداشته باشین و اون شغلی که در اینده بدست خواهید اورد که خودتون میخاستینش و از قبل تو ذهنتون ساختینش مثلا اگه سقف درامد که میخاستین یک تومن بود شما همونو بدست میارین نه بیشتر و اگه بیشتر میخاین باید قبلش ظرفیت ذهنتون رو بزرگ کنین و باور داشته باشین که بهش میرسین شاید این حرفای من براتون یکم عجیب باشه ولی این زندگیه منه و ازین راه هرچی خواستم بدست اوردم و میاورم.
                    بعضی از دوستانو میبینم که کلی منفی بافی میکنن و همه جور بهانه میارن برای موفق نشدن مثل تورم و نبود کار و ازین حرفا
                    خب سوالی که من ازین افراد دارم اینه که با این طرز فکر الانتون چی دارین؟چی با این طرز فکر بدست اوردین؟مگه جز بدبختی بوده مگه جز دغدغه فکری بوده
                    دوستان باید مشکلاتو اهرم پیشرفتتون کنید نه دیوار جلوی راهتون
                    میدونم که کلی از دوستان شاید با این نظر من مخالف باشن ولی دوس دارم برین از کسایی که موفق شدن تو هر زمینه ای و ازشون بپرسین عامل موفقیتشون چی بوده مگه جز خواستن بوده مگه جز رد شدن از مشکلات و نادیده گرفتنشون بوده و اونوقت به این حرفا میرسین چون خودم این کارو کردم.
                    دوستان برین از کسایی که نتیجه دستشونه مشورت بگیرین نه یه سری از افراد که منتظرن ببینن کی براشون چیکار میکنه نه کسایی که ایندشونو شرایط و تورم و ازین حرفا تعیین میکنه
                    سلام
                    این یک نظریه روانشناسی تقریبآ جدید هست....اتفاقآ مستندی در این مورد دیدم......که شما همونی هستی که فکر میکنی
                    ....و در آینده همان کسی خواهی شد که با تمام وجود میخواستی.......
                    البته این به معنای معجزه نیست......اگر شخص هدفی رو با تمام وجود دنبال کنه ...طوری که فکر و ذهنش رو اشغال کرده باشه
                    تمام نیروی ذهن و فکر و جسمش در همون جهت حرکت خواهد کرد ......
                    البته این یک نظریه روانشناسی هست....و افراد مختلف با روحیات مختلف عکس العمل های متفاوت به این روش نشان
                    خواهند داد.........
                    با این حال فکر میکنم پستی از خود شما دیدم که آینده کار خود رو وابسته به بعضی اتفاقها می دیدید...........
                    ظاهرآ شما میخواهید این روش رو بزودی در پیش بگیرید و در این تاپیک افکارتون رو نوشتید...در هر صورت موفق باشید.

اضافه شده در تاریخ :
                    ولی خب با این شرایط اقتصادی و وضع فعلی ترسم از اینه که همین مشکلاتم برای من پیش بیاد و حداقل این وقتی رو که سرمایه گذاری کردم هدر بره
                    می بینید شما هم با همه دید مثبت احتمال ایجاد مشکل غیر منتظره رو می دهید.....و ترس دارید..

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                      سلام
                      این یک نظریه روانشناسی تقریبآ جدید هست....اتفاقآ مستندی در این مورد دیدم......که شما همونی هستی که فکر میکنی
                      ....و در آینده همان کسی خواهی شد که با تمام وجود میخواستی.......
                      البته این به معنای معجزه نیست......اگر شخص هدفی رو با تمام وجود دنبال کنه ...طوری که فکر و ذهنش رو اشغال کرده باشه
                      تمام نیروی ذهن و فکر و جسمش در همون جهت حرکت خواهد کرد ......
                      البته این یک نظریه روانشناسی هست....و افراد مختلف با روحیات مختلف عکس العمل های متفاوت به این روش نشان
                      خواهند داد.........
                      با این حال فکر میکنم پستی از خود شما دیدم که آینده کار خود رو وابسته به بعضی اتفاقها می دیدید...........
                      ظاهرآ شما میخواهید این روش رو بزودی در پیش بگیرید و در این تاپیک افکارتون رو نوشتید...در هر صورت موفق باشید.

اضافه شده در تاریخ : می بینید شما هم با همه دید مثبت احتمال ایجاد مشکل غیر منتظره رو می دهید.....و ترس دارید..
                      واقعا خوشحال شدم که با این بحث اشنایی دارید و اینکه این پستم رو به چالش کشیدید اره من ترسم از این بود که وقتم رو پای این موضوع بزارم و اون موفقیتی که میخوام حاصل نشه و از طرفی چون این کار در حد یه ایده جدید بود که خب هنوز دانش و تجربه ای در اون زمینه نداشتم بالاخره امکانش بود حالا هر چند کم که بن بست برسه و این به طرز تفکر فرد بستگی نداره به علم و دانش و تجربه ای که فرد در اون زمینه داره مرتبط میشه.
                      و بحث دیگه ای که هستش این یه بحث روانشناسی جدید نیس طوری که توی قران هم حتی بهش اشاره شده و کافیه که یه بار قران رو با این دید و نگرش بخونید و متوجه میشید که کل قران داره این موضوع رو گوشزد میکنه که الان روانشناس ها به این موضوع رسیدن و کتاب ها و فیلم های زیادی در این مورد هست
                      خب بهتره که بحث تاپیک رو منحرف نکنیم و اگر سوالی بود دوستان میتونن واسم پیام بفرستن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X