اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه جریان گیت Mosfet و IGBT

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : محاسبه جریان گیت Mosfet و IGBT

نوشته اصلی توسط عباس جبراییلی نمایش پست ها
    پس برای اینکه اختلاف دما در حد مجاز بماند یعنی 150 درجه توان را بدست میاوریم که میشود 150 تقسیم بر 65 میشود 2.3 وات و از انجا جریان را محاسبه میکنیم میود جذر 2.3 تقسیم بر 8 میلی اهم که میشود11.8 امپر یعنی شما بیش از 11.8 امپر نمیتوانید از این ماسفت عبور دهید
    سلام میشه این عدد رو یکی بدست بیاره من هر کار میکنم این عدد بدست نمیاد چرا
    گوته میگه: برای بدست اوردن چیزایی که تا حالا نداشتی، باید آدمی بشی که تا حالا نبودی

دیدگاه

پاسخ : محاسبه جریان گیت Mosfet و IGBT

سلام خدمت استادان گرامی
      این مدار برای جریان کشی از یک پاورکامپیوتر ساختم که جریان کشی و تست کنم تا ببینم زیر بار هم پاورسالم هست
      تو شبیه سازی که اینجوری داره جریان میکشه و درسته ولی تو عمل روی برد بورد جواب نداد و جریان در حد 300 میلی امپر میکشه و داغ هم میکنه که باید از هیت سینک استفاده کنم
      فقط چون 21N60 نبود تو بازار از 20N60 استفاده کردم
      میشه راهنمایم کنید لطفا یا اگه روش دیگه میشه تست جریان کشی کرد ایا ؟
      در ضمن میخوام از 5 ولت 25 امپر بکشم و از 12 ولت 15 امپر
      با تشکر

جدیدترین ویرایش توسط thd.masoud; ۱۹:۵۶ ۱۳۹۷/۰۷/۰۳.

دیدگاه

سلام
        برای راه اندازی گیت ماسفت با ایسی های hcpl یا tlp250 تغریبا چقدر توان لازم داریم میخوام 4 تا ماسفت رو برای مبدل تمام پل راه اندازی کنم و برای اون ها میخوام تغذیه کمکی فلای بک بسازم.ولی نمیدونم توان خروجی این مبدل فلای بک باید چقدر باشه.
        لطفا راه نمایی بفرمایید

دیدگاه

Re: پاسخ : محاسبه جریان گیت Mosfet و IGBT

نوشته اصلی توسط dogdoor313 نمایش پست ها
          سلام
          برای راه اندازی گیت ماسفت با ایسی های hcpl یا tlp250 تغریبا چقدر توان لازم داریم میخوام 4 تا ماسفت رو برای مبدل تمام پل راه اندازی کنم و برای اون ها میخوام تغذیه کمکی فلای بک بسازم.ولی نمیدونم توان خروجی این مبدل فلای بک باید چقدر باشه.
          لطفا راه نمایی بفرمایید
          واسه یه مبدل تمام پل 10 وات توان کافی هست که خودم همیشه از lnk364 استفاده میکنم.اما top هم عالیه و شما یه 20 وات بسازی کاملا با حاشیه امن بالا جوابگو هست .

دیدگاه

سلام یه دیود همیشه با مقاومت گیت موازی در ماسفت ها دلیل شو کی میتونه توضیح کامل بده ؟

دیدگاه

سلام خدمت اساتید محترم
              برای مقاومت گیت آی جی بی تی و یا ماسفت پاور باید از مقاومت با درصد خطای %5 یا 1% یا0.5% یا 0.1% استفاده کرد؟؟؟ استفاده از مقاومت با درصدخطای 1% رو توصیه می کنین؟؟؟

دیدگاه

سلام بر تمام کاربران.......جریان درین سورس ماسفت ها در توپولوژی پوش پول با جه فرمولی بدست میاد؟......و اینکه فرمول هایی که اینجا نوشتین میشه در منابع سوئیچینگ بکار برد؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : محاسبه جریان گیت Mosfet و IGBT

سلام استاد .... منظور از جریان متوسط برای هر ماسفت چیه؟....فرقش با جریان خود ماسفت که از رابطه I=Q/T بدست میاد چیه؟....... فرمول محاسبه مقاومت گیت در توپولوژی های مختلف یکیه یا خیر؟......و اینکه توی سوال دوستمون منظور از زنر زنر موازی شده با گیت سورس بود؟....من در سوئیچینگ کمی مبتدی هستم،ممنون میشم کمک کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid13661987 نمایش پست ها
                    سلام یه دیود همیشه با مقاومت گیت موازی در ماسفت ها دلیل شو کی میتونه توضیح کامل بده ؟
                    سلام،اگه منظور شما دقیقا موازی با مقاومت گیت به منبع تحریک
                    هست،کاربردش اکثرا اینه که ماسفت تاخیر خاموش شدنش بیاد
                    پایین.
                    توی سویچ زنی ماسفت با موج مربعی یا دندان اره ای، ممکنه چند نانو یا حتی میکرو ثانیه
                    طول بکشه تا ماسفت کاملا خاموش بشه(پایه درین جریانش
                    قطع بشه) و این موضوع هم باعث افزایش تلفات توان میشه هم
                    باعث افزایش تلفات سویچینگ میشه که باعث درست کار نکردن
                    سلف یا ترانسفورمر متصل به پایه درین ماسفت میشه .
                    وجود اون دیود باعث تخلیه سریعتر خازن درونی پایه گیت
                    ماسفت میشه و این خیلی بهتر هست.
                    البته گاهی هم از این روش تو ترانزیستور های معمولی هم
                    استفاده میشه.
                    موفق باشید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط behnamRezaii نمایش پست ها
                    سلام خدمت اساتید محترم
                    برای مقاومت گیت آی جی بی تی و یا ماسفت پاور باید از مقاومت با درصد خطای %5 یا 1% یا0.5% یا 0.1% استفاده کرد؟؟؟ استفاده از مقاومت با درصدخطای 1% رو توصیه می کنین؟؟؟
                    سلام،
                    برای مقاومت گیت ماسفت یا IGBT میتونین از مقاومت هایی
                    با تلورانس تا ۵ درصد استفاده کنین.
                    خب طبیعتا استفاده از مقاومت هایی با تلورانس پایین تو همه
                    زمینه ها ممکنه باعث دریافت نتیجه بهتر بشه و قطعا هیچ مشکلی
                    ایجاد نمیکنه.
                    اگر به هزینه اهمیت زیادی نمیدین ،استفاده از مقاومت با درصد تلورانس
                    پایین تر خیلی بهتر هست.
                    موفق باشید.
                    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

باسلام خدمت اساتید

در حال کار برروی راه اندازی یک اینورتر تمام پل هستم و فرکانس کاری مورد نظر هم در حدود ۵ مگاهرتز هستش متاسفانه هرچی میگردم گیت درایور مناسبی که توانایی کار در این فرکانس را داشته باشه پیدا نمیکنم
                      ماسفتی هم که پیدا کردم IPW60R070C6 هستش. ولتاژ خروجی ۳۱۱ ولت شهر هست که یکسو شده و ماکزیمم جریان خروجی هم کمی بیشتر از ۳۰ آمپر خواهد بود.
                      اگر روشی یا قطعه خاصی رو میشناسید که به کارم بیاد ممنون میشم معرفی کنید !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط samv نمایش پست ها
                        باسلام خدمت اساتید

در حال کار برروی راه اندازی یک اینورتر تمام پل هستم و فرکانس کاری مورد نظر هم در حدود ۵ مگاهرتز هستش متاسفانه هرچی میگردم گیت درایور مناسبی که توانایی کار در این فرکانس را داشته باشه پیدا نمیکنم
                        ماسفتی هم که پیدا کردم IPW60R070C6 هستش. ولتاژ خروجی ۳۱۱ ولت شهر هست که یکسو شده و ماکزیمم جریان خروجی هم کمی بیشتر از ۳۰ آمپر خواهد بود.
                        با سلام
                        چرا با فرکانس سوییچینگ پایینتر طراحی نمیکنید؟ معمولا فرکانس سوییچینگ را تا این حد بالا نمیبرند چون فرکانس سوییچینگ بالا دردسرهای خاص خودش رو داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط samv نمایش پست ها
                          باسلام خدمت اساتید

5 مگاهرتززز ؟؟؟؟؟ شوخی میکنید؟!! اصلا مگه ماسفتی هم داریم که با این فرکانس کار کنه ؟؟ ماسفت ها معمولا زیر 1مگاهرتز کار میکنند. توصیه من (نه پیشنهاد) اینه فرکانس رو بیارید زیر 1مگاهرتز چون این فرکانس درایوش خیلی خیلی سخته و آیسی درایوری هم تو این فرکانس فکر نکنم پیدا کنید مگر اینکه یه سر به چین برید! جریان نشتی و نویز و اینچیزا هم بماند.
                          *** کمترین توقع از یک فرد تحصیل کرده، دانستن املاءِ صحیحِ کلمات است ***

دیدگاه

سلام خیر شوخی نمیکنم
                            ولی حق با شماست البته سوییچ های با تکنولوژی GaNFET و درایورهاشون رو رو پیدا کرده بودم که مناسب این فرکانس بودند ولی با توجه به قیمت بسیار بالاشون و مشکلات وارداتشون نمیشه روشون حساب باز کرد
                            بازم ممنون از پاسختون

دیدگاه

دوستان واقعا ممنون، مطالب خوبی تو این تاپیک دستگیرم شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alipas نمایش پست ها
                                دوستان واقعا ممنون، مطالب خوبی تو این تاپیک دستگیرم شد
                                باسلام
                                برای تشکر از پست ها، دکمه "تشکر" در قسمت سمت راست پایین هر پست رو بزنید کافیست.
                                *** کمترین توقع از یک فرد تحصیل کرده، دانستن املاءِ صحیحِ کلمات است ***

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X