اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت یه کوره القایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت یه کوره القایی

عالی بود تصاویر واقعا معرکه بود
    تقریبا یه کلیاتی از طرز کار کوره فهمیدم ولی اون طور که فهمیدم خیلی برای بدن میتونه خطر ناک باشه !! oo:
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

والا من که دستمو با اهن کنار هم تو کوره میگیرم ؛ اهن داغ میشه اما دستم گرم نمیشه. :rolleyes:
      قرار نیست حالا هر چی دیدیم بگیم دست نزن جیزه !! :surprised:
      اگه چین میخواس مثل ما باشه الان ...
      نه قربونت خطرناک نیس

برای رزنانس کردن مدار تانک از سیم پیچ و لامپ 12 ولتی استفاده کنید

با قرار دادن لامپ وسیم پیچ در مجاورت کوره میشه اونو با دقت بالایی تنظیم کرد

دیدگاه

افرین
        میبینم همه اوستا بودن رو نمیکردن
        هارونی جان این مدارت ورودیش چیه؟ خروجیش چیه؟ توپولوژی؟ کنترلر؟...

دیدگاه

اقا وقتی دستتونو قرار میدین توی امواج نمیسوزونه ؟
          توان مصرفی ؟
          میگن فلز رو داغ میکنه ولی دست رو نمیسوزونه !!؟
          توضیح میدید ؟
          [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

عرض سلام.توپولوژی که استفاده کردم هاف بریج.ورودی 220 برق شهر.فرکانس حدود 100 کیلو.کنترلر ka3525 .برای درایو ماسفت ها هم خیلی با این ir2113 کلنجار رفتم (نمیدونم چی می شد دو تا ماسفتا رو با هم روشن می کرد , هم خودش میسوخت هم دوتا ماسفتا رو) آخرش بی خیال شدم و با ترانس پالس راهش انداختم . اگه مایل باشید کل مدار رو هم بذارم
            امروز نه آغاز و نه انجام جهان است اي بس غم و شادي که پس پرده نهان است
            گر مرد رهي غم مخور از دوري و ديري داني که رسيدن هنر گام زمان است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
              اقا وقتی دستتونو قرار میدین توی امواج نمیسوزونه ؟
              توان مصرفی ؟
              میگن فلز رو داغ میکنه ولی دست رو نمیسوزونه !!؟
              توضیح میدید ؟
              نه به خدا نمیسوزونه.کاری که این کوره ها انجام میدن تولید میدان مغناطیسی متغیر با فرکانس بالاست.وقتی یک فلز درون این میدان قرار بگیره یک جریانی درون اون القا میشه (جریانات ادی) و همین باعث میشه که توی فلز حرارت تولید بشه.(قضیه همون ترانسفورمره که ثانویش فقط یک دور داره و اتصال کوتاهه) در مورد فلزات آهنی علاوه بر این مکانیزم , یک مکانیزم دیگه (تلفات هیسترزیس) هم تولید حرارت میکنه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هارونی
                عرض سلام.توپولوژی که استفاده کردم هاف بریج.ورودی 220 برق شهر.فرکانس حدود 100 کیلو.کنترلر ka3525 .برای درایو ماسفت ها هم خیلی با این ir2113 کلنجار رفتم (نمیدونم چی می شد دو تا ماسفتا رو با هم روشن می کرد , هم خودش میسوخت هم دوتا ماسفتا رو) آخرش بی خیال شوم و با ترانس پالس راهش انداختم . اگه مایل باشید کل مدار رو هم بذارم
                افرین :applause: :applause: از بچه های اهل عمل خوشم میاد
                درباره ir2113 هم شاید جنسشون خوب نبوده قبلا با 2110 کار میکردم فقط مشکل ایزولاسیون داشت ولی بهتر از این چیزا اپتو درایورها هستن مثل TLP350 اگه تهران بودی 2تا برات میفرستادم تا ببینی که چقدر باحاله(جدی میگما اگه تهرانی pm بده)
                اگه مایل باشی چیه :mrgreen: حتما مایلم(دیگه دارم افقی میشم :icon_razz

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هارونی
                  عرض سلام.توپولوژی که استفاده کردم هاف بریج.ورودی 220 برق شهر.فرکانس حدود 100 کیلو.کنترلر ka3525 .برای درایو ماسفت ها هم خیلی با این ir2113 کلنجار رفتم (نمیدونم چی می شد دو تا ماسفتا رو با هم روشن می کرد , هم خودش میسوخت هم دوتا ماسفتا رو) آخرش بی خیال شدم و با ترانس پالس راهش انداختم . اگه مایل باشید کل مدار رو هم بذارم
                  با کمال میل

دیدگاه

دشمنتون افقی باشه.بفرمایید:

http://wdl.persiangig.com/pages/down...N%20HEATER.pdf

دیدگاه

دو مقاومتی که با خروجی ترانس پالس موازی کردی مقادیرشون خیلی
                      کمه اونارو به 100 اهم افزایش بده دو تا زینر 15 ولت رو باهم سری کن طوریکه
                      آندهاشون به هم متصل بشه بعد بین گیت و سورس ماسفت ها قرار بده .
                      پس شد دوتا مقاومت 100 اهم وچهار تا زینر 15 ولت.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هارونی

http://wdl.persiangig.com/pages/down...N%20HEATER.pdf
                        تو چقد خوبی هارونی

دیدگاه

اقا یه سوال این مغناطیس که میگین همون اهنرباییه .چون من یه اهن ربا بزرگ دارم ، میخوام بدونم اگه یه اهن کنارش بزارم طولانی بمونه داغ میشه . که دیگه مجبور نباشم مثلا کوره بسازم ؟ و دوستان میگن دستو میسوزونه یعنی اهن ربا رو زیاد تو دستم نگیرم؟

دیدگاه

اقا یه سوال این مغناطیس که میگین همون اهنرباییه .چون من یه اهن ربا بزرگ دارم ، میخوام بدونم اگه یه اهن کنارش بزارم طولانی بمونه داغ میشه . که دیگه مجبور نباشم مثلا کوره بسازم ؟ و دوستان میگن دستو میسوزونه یعنی اهن ربا رو زیاد تو دستم نگیرم؟
                            :eek:
                            مغناطیسی که در کوره القائی استفاده میشه در
                            هر ثانیه چند هزار بار قطبینش عوض میشه
                            در حالی که آهنربای جناب عالی قطبینش ثابته.
                            میدان کوره ضرر داره یا نه ؟ نباید بی ضرر باشه هر
                            چی باشه بدن مقداری رساناست شاید در
                            طولانی مدت خودشو نشون بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hi Voltage
                              آقا نکنید این کارو.سر به سر دوستان نزارید
                              جناب قاصد دل.این آرایشو واسه دیود زنر چند جا دیده بودم و دقیقا نمیدونم چه عملی انجام میده.آیا این طوریه که سطح ولتاژ بالاتر 16 و پایین تر از -16 رو برش میده؟ واسه محافظت ماسفت هاس دیگه؟

دیدگاه

آقا نکنید این کارو.سر به سر دوستان نزارید
                                جناب هارونی این که چیزی نیست بعضی دوستان کارشناس سئوالاتی مطرح میکنند که مخت سوت میکشه. oo:
                                که دیگه فرق بین سرکاری و زیر کاری معلوم نیست.
                                گهی بر طارم اعلا نشینند گهی تا پشت پاى خود نبینند
                                جناب قاصد دل.این آرایشو واسه دیود زنر چند جا دیده بودم و دقیقا نمیدونم چه عملی انجام میده.آیا این طوریه که سطح ولتاژ بالاتر 16 و پایین تر از -16 رو برش میده؟ واسه محافظت ماسفت هاس دیگه؟
                                بله

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X